vaistai.lt
Baltijos šalių medikų rankose – ir sudėtingiausia pilvo aortos implantacija
Pilvo aortos aneurizmą galima laikyti viena klastingiausių ligų – neturinti išskirtinių simptomų, todėl sunkiai pastebima, o plyšusi nusinešanti beveik pusę gyvybių. Vis dėlto galima pasidžiaugti – naujausia medicinos technika, padedanti atlikti net sudėtingiausias pilvo aortos aneurizmos operacijas, ateina ir į Baltijos šalis. Gegužės mėnesį pirmoji tokia operacija sėkmingai atlikta Talino PERH ligoninėje.
ŽIV infekcija yra viena iš narkotikų vartojimo pasekmių

Šią savaitę, antradienį (birželio - 26d.), bus pažymima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad ŽIV infekcija yra viena iš narkotikų vartojimo pasekmių. Kas antras ŽIV užsikrėtęs asmuo Lietuvoje šia infekcija užsikrėtė vartodamas švirkščiamuosius narkotikus. Iš viso iki 2018 m. sausio 1 d. Lietuvoje užregistruota 3012 ŽIV užsikrėtusių žmonių, iš kurių (59,2 proc.) 1785 asmenys šia infekcija užsikrėtė vartodami švirkščiamuosius narkotikus. Pagal lytį, dauguma - devyni iš dešimties ŽIV užsikrėtusiųjų per švirkščiamuosius narkotikus Lietuvoje yra vyrai.

Europos sveikatos draudimo kortelė: kas nėra apmokama? (video)
Daugelis lietuvių jau žino, kad ruošiantis atostogoms Europos šalyse į kelionės lagaminą verta įsidėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), nes ji garantuoja būtinąją medicinos pagalbą. Tačiau neretai užsienyje pasisvečiavę kraštiečiai atskuba tiesiai į teritorines ligonių kasas (TLK) ir reikalauja apmokėti jų sąskaitas už tokias paslaugas, kurios nėra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Kokie tai atvejai?
Didesnė saulės apsauga būtina ne tik šviesiaodžiams, bet ir vartojantiems vaistus
Šiemet gerokai anksčiau prasidėjusi ir karštesnė nei įprastai vasara leidžia dažniau ir ilgiau mėgautis saulės voniomis. Visgi odos gydytojai pataria nepamiršti, kad oda prisimena visus stiprius nudegimus, o pakartotiniai nudegimai gali sukelti ir odos vėžį. Gydytojos dermatovenerologės Nadeždos Jarušinos teigimu, per ilgas deginimasis skatina odos senėjimą, ją sausina ir net gali sukelti ikivėžinius irvėžinius odos susirgimus. Ji rekomenduoja vengti saulės 11–15 val., kai ji būna aktyviausia, o žmonės, sergantys kraujagyslių ir širdies ligomis, saulės apskritai turėtų vengti.
Kokias kosmetikos priemones būtina turėti keliaujant
Vasara – atostogų metas. Bene, svarbiausias pasiruošimas prieš kelionę – susikrauti lagaminą ir nepamiršti pačių būtiniausių daiktų. Atostogų kosmetikos krepšelis dažniausiai būna itin planuojamas. Tai aktualu ypač skrendantiems tik su rankiniu bagažu, kur įsidėti galima ne daugiau kaip 10 vienetų talpų, kurių tūris neviršija 100 ml, o kur dar taupoma vieta lagamine. Tačiau net ir vykstant į tokią kelionę itin svarbu pasirūpinti savo odos ir kūno priežiūra.
Tai išgelbės tūkstančius vaikų? JAV suteiktas leidimas auksiniams ryžiams, kuriuos palaimino popiežius ir parėmė Gatesų fondas, tačiau žmonės iki šiol jų bijojo
Po ne vieno dešimtmečio tyrimų ir pastangų, GM ryžiai, kuriuose yra nuo aklumo vaikus apsaugančio vitamino A, patvirtinti naudojimui JAV. Ar tai paskatins tokį žingsnį žengti ir kitus? Prieš 20 metų ant Time Magazine viršelio buvo vyro trumpa barzdele ir augalų atvaizdas, o antraštė skelbė, kad ši ryžių veislė išgelbės pasaulio vaikus. Teiginys neišsipildė. Nuo to laiko vadinamieji auksiniai ryžiai nė vienos gyvybės neišgelbėjo. Ūkininkai jų neaugina, tad niekas jų ir nevalgo.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos