vaistai.lt
Nagų grybelio gydymas lazeriu: 7 klausimai gydytojai dermatologei

Remiantis statistikos duomenimis, nagų grybine infekcija (liaudiškai – nagų grybeliu) serga nuo 2 iki 14 proc. Europos suaugusiųjų populiacijos. Lietuvoje nagų grybinės infekcijos dažnumas – 38,3 proc. Dažniausiai liga diagnozuojama vyresnio amžiaus žmonėms. Kauno klinikos ,,Grožio pasaulis“ dermatologei Sandrai Kavaliauskienei užduodame 7 klausimus apie nagų grybą, kuriuos įprastai pacientai užduoda savo gydytojams.

KTU mokslininkų tyrimas: oro tarša renovuojant pastatus
Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkosaugos technologijos katedros mokslininkai atliko tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti patalpų oro užterštumą gyvenamųjų pastatų atnaujinimo ir eksploatacijos metu. KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) Aplinkosaugos technologijos katedros tyrėjas dr. Tadas Prasauskas pasakoja, kad buvo iškelti du tyrimo tikslai: 1) palyginti teršalų – mineralinių plaušų – emisijas iš asbestcemenčio bei neasbestinių stogo dangos lakštų įvairių statybos darbų metu; 2) įvertinti mineralinių plaušų emisijas iš termoizoliacinės plaušinės medžiagos, jų patekimą į gyvenamąją aplinką ir pasišalinimą iš patalpų pastato eksploatavimo metu.
Vystantys į Rio de Žaneirą turėtų suskubti pasirūpinti skiepais nuo užkrečiamųjų ligų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad keliautojai, vykstantys į olimpines ir parolimpines žaidynes, kurios vyks jau po dviejų savaičių Rio de Žaneire (Brazilijoje), dar gali suskubti pasirūpinti savo sveikata  ir pasiskiepyti nuo užkrečiamųjų ligų. Rekomendacijas keliautojams galima rasti ULAC medikų parengtuose lankstinukuose.

Produktai, kurių negalima valgyti tuščiu skrandžiu. 3 idealių pusryčių variantai
Pusryčiams valgomi kepiniai sukels tingulį, citrusiniai vaisiai – gastritą, o kava su pienu – akmenis inkstuose. Jau visi išmoko, kad pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas, todėl jų stengiamės nevengti. Tačiau, pasirodo, ne visada renkamės tinkamus produktus. Tinklalapis budtezdorovy.net pristato 9 produktus, netinkančius pusryčiams, ir siūlo idealių pusryčių valgiaraštį.
Kokosų aliejaus panaudojimo būdai odai: vabzdžių įkandimas, inkštirai, sutrenkimai ir kt.
Kokoso riešuto minkštime yra didelis kiekis sočiųjų riebiųjų rūgščių. Vidurinės grandies riebiosios rūgštys sudaro apie 90 proc. kokosų aliejaus su nedideliu kiekiu mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių. Vidurinės grandies nesočios riebiosios rūgštys lengvai įsisavina ir yra naudojamos energijai, kuri reikalinga smegenų veiklai. Taip pat šios rūgštys labai naudingos nervų sistemai.
Jonavos rajone veikė nelegalus mėsos cechas

Jonavos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais atlikę patikrinimą viename Šešuvos kaimo (Jonavos raj.) namų, rado daugiau kaip 1,5 t mėsos be įsigijimo dokumentų.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos