Insultas: jo pavojaus ignoruoti negali net ir turintieji žemą spaudimą
Aukštas spaudimas – civilizacijos rykštė, kuri, kaip palygino Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovas habil. med. dr. prof. Audrius Aidietis ardo žmogaus signalizacijos sistemą. Kai ardomas įspėjamasis mechanizmas, tik laiko klausimas, kada gesti pradės kiti žmogaus mechanizmai.  Spalio 29 d. pasauliui minint Pasaulinę insulto dieną svarbu žinoti, kas sukelia insultą – ūminį galvos smegenų kraujotakos sutrikimą – kam jis gresia dažniausiai ir kaip įmanoma jo išvengti. Labiausiai suklusti turi tie, kurių spaudimas aukštas, tačiau, pasak A. Aidiečio, į insulto grėsmę numoti negali ir tie, kurių spaudimas žemas. Profesorius atsakė į daugiau klausimų, susijusių su insultu ir jo grėsmėmis.
Spalio 30 – oji – Supratimo apie gripą diena

Spalio 30 d. Lietuvoje bus minima Supratimo apie gripą diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ragina nepamiršti veiksmingiausios šios infekcijos profilaktikos ir kontrolės priemonės – skiepų. Vakcinacija - efektyviausia specifinė gripo profilaktikos priemonė apsauganti nuo ligos ir sunkių jos komplikacijų, mirties. Europoje gripo vakcinos naudojamos nuo 1960 metų. Ši saugi ir efektyvi profilaktikos priemonė yra ypač svarbi asmenims priklausantiems rizikos grupėms bei asmenims, besirūpinantiems šia asmenų grupe.

Tarptautinė konferencija „Neatlygintina kraujo donorystė: situacija, aspektai ir sprendimai Baltijos regione ir Europoje“
Viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras bei Nacionalinė donorų asociacija organizavo tarptautinę konferenciją, skirtą neatlygintinos ir savanoriškos kraujo donorystės specialistams ir savanoriams „Neatlygintina kraujo donorystė: situacija, aspektai ir sprendimai Baltijos regione ir Europoje“. Konferencija vyko š.m. spalio 29 d. viešbučio Crown Plaza Vilnius konferencijų centre (M.K. Čiurlionio g. 84). Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, Nacionalinio kraujo centro, Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų ir Sveikatos mokslų universitetinės ligoninės Kauno klinikų kraujo centrų vadovai ir atstovai, Nacionalinės donorų asociacijos, regioninių donorų organizacijų atstovai, savanoriai, donorystės entuziastai.
Dieta sparti ar lėta – vėl užguls ta pati kilogramų našta
Pernelyg sparčiai ištirpę kilogramai grįžta? Staigios dietos nepatartinos. Remiantis bendru supratimu, pernelyg greitai numetus svorį, vėliau šis sugrįžta. Bet pirmasis randomizuotas tai išsiaiškinti turėjęs tyrimas parodė, kad smūgines dietas praktikuojantieji turi tokią pat tikimybę susigrąžinti svorį, kaip ir metusieji lėtai. Be to, jie geriau laikėsi savo dietos, nei vykdžiusieji laipsniškesnę programą. „Labai lėtą svorio mažėjimą sukeliančios programos dažnai nevykdomos iki galo, nes žmonėms tiesiog atsibosta,“ sako su tyrimu nesusijęs Nickas Fineris iš Londono universiteto ligoninės. „Didelis svorio numetimas labai, labai motyvuoja“.
8 patarimai puresniems plaukams
Ploni ir nusilpę plaukai – tai viena dažniausių plaukų priežiūros problemų, kuriomis skundžiasi moterys. Nenuostabu, juk kiekviena nori džiaugtis ne tik ilgomis, bet ir puriomis garbanomis. Apie tai, kaip greitai ir paprastai suteikti savo plaukams daugiau purumo bei apimties, pasakoja specialistė.

Rinkitės tinkamas priežiūros priemones
Anot „Dove“ prekės ženklo atstovės Marit Sohos, kartais apimties ir purumo plaukams trūksta dėl netinkamo kasdienės priežiūros priemonių pasirinkimo. Norint plaukams suteikti daugiau apimties, patariama rinktis plaukų neapsunkinančius produktus – itin lengvos tekstūros purumo suteikiantį šampūną bei kondicionierių.

Gerontologų konferencija: ar žmogaus gyvenimo trukmė gali siekti 500 metų?
Per pastarąjį dešimtmetį žmonių, sulaukiančių 100 metų, padaugėjo 71 proc. Specialistai mano, kad ilgaamžių žmonių mūsų planetoje bus vis daugiau, tačiau tie, kurie viliasi, kad žmogaus gyvenimą įmanoma prailginti dvigubai ar net trigubai, turės nusivilti. Mat 120 metų, ko gero, yra žmogaus organizmo gyvenimo trukmės viršutinė riba. Tiesa, yra tyrėjų, mėginančių įrodyti, jog gyvenimo trukmę galima prailginti 4-5 kartus. Tada žmonės gyventų apie... 500 metų.
 


eurovaistone_2014_10_13

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos