Dažniausios chirurgų klaidos ir jų priežastys
Apie chirurgų daromas klaidas esame girdėję ne kartą. Nors daug kam atrodo, kad klaidos labiau tikėtinos sudėtingose ir kompleksinėse operacijose (pavyzdžiui, širdies, smegenų, stuburo), visgi chirurgų klaidos dažniausiai „išlenda“ žymiai paprastesnėse operacijose. Gal taip yra dėl to, kad jų atliekama daugiau, o gal dėl to, kad per jas mažiau susikaupiama. Ir kuomet nedidelės kitų profesijų atstovų klaidos lemia ne itin reikšmingus gedimus ir dažnai ištaisomus nesklandumus, chirurgo net menkiausia klaida gali turėti ilgalaikių ir sunkių pasekmių visam tolimesniam paciento gyvenimui.
Visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip elgtis per karščius
Įsibėgėjus atostogų sezonui ir įsivyravus vasariškiems orams, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina pasirūpinti savo sveikata. Per karščius daugelis atostogaujančių žmonių laiką leidžia prie vandens, gryname ore. Tačiau ilgai būnant saulėje ir karštyje gali ištikti saulės ar šilumos smūgis, neatsargiai elgiantis vandenyje galima susižaloti ar net paskęsti. Todėl visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip poilsiauti ir džiaugtis vasariškais orais saugiai, o atsitikus nelaimingam atsitikimui – suteikti pirmąją pagalbą.
Santariškių klinikų pacientai savo ligos istorijos duomenis matys vienoje vietoje
2011 m. gegužės mėnesį prie Santariškių klinikų prisijungė Vaikų ligoninė, Valstybinis patologijos centras bei Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninė. Tuo metu kai kurie filialai jau turėjo savo informacines sistemas, kiti gi neturėjo jokios, todėl 2012 m. buvo pradėtas vykdyti projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Santariškių medicinos miestelio sveikatos priežiūros įstaigose (SANTA-HIS plėtra).
4 ryto ritualai energingai dienai
Savus ryto ritualus turime bene kiekvienas. Vos išlipę iš lovos ir prasikrapštę akis, einame užsikaisti kavos, ruošiame pusryčius, lendame po dušu ir viską susitvarkę skubame į darbus. Deja, kartais dieną energijos ima ir pritrūksta, o situacijos negelbsti netgi ir kava ar energinis gėrimas. Tad ką daryti? Tinklalapis ideadigezt.com pataria kiek pakeisti savo kasdienius ryto įpročius ir siūlo išbandyti 4 ryto ritualus energingai dienai.
Ruošiamės į pajūrį: ką privalu įsidėti į lagaminą?
Atostogos prie jūros – štai, apie ką turbūt dabar pasvajoja dauguma žmonių, sėdėdami darbe prie kompiuterio. Vykstant atostogauti būtina iš anksto tinkamai pasiruošti: taip sutaupysite laiko, pinigų ir turbūt nervų.

Paruošėme jums sąrašą dalykų, kuriuos būtina įsimesti į lagaminą, kad atostogos praeitų linksmai ir be nereikalingo streso.

Radiacinės saugos centre rinkosi visuomenės sveikatos biurų atstovai
Pastaruoju metu pastebimas intensyvesnis visuomenės domėjimasis radiacine sauga ir jos svarba mūsų kasdieniame gyvenime. Nors įvykiai Fukušimoje tiesiogiai nepaveikė Lietuvos gyventojų, tačiau spaudoje pasirodę straipsniai, publikacijos, skaitytojų komentarai bei radiacinės saugos specialistams užduodami klausimai tik įrodė, kad visuomenės informavimas radiacinės saugos klausimais turi vykti nuolat.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos