Osteoporozė – didelė sveikatos problema visame pasaulyje
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad Pasaulio sveikatos organizacija yra paskelbusi šią ligą antra didžiąja liga pasaulyje ir todėl spalio 20-oji yra minima kaip Tarptautinė osteoporozės diena. Anot Tarptautinio osteoporozės fondo (TOF), dėl osteoporozės hospitalizacijų būna daugiau nei dėl daugumos kitų ligų, tokių kaip krūties vėžys ar širdies miokardo infarktas. Dėl osteoporozės sukeltų pakitimų įvyksta daugiau kaip 1,5 milijono kaulų lūžių kasmet: iš jų apie 300 tūkst. šlaunikaulio lūžių, apie 700 tūkst. stuburo slankstelių lūžių, apie 250 tūkst. riešo kaulų lūžių ir per 300 tūkst. kitų kaulų lūžių.
Didžiausias sergamumas peršalimo ligomis išlieka Vilniuje

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2014 m. 42 sav. (spalio 13-19 d.) siekė 56,3 atv./10 tūkst. gyventojų. 41-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 57,5 atv./ 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 58,8 atv./10 tūkst. gyventojų. Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 41 savaitės duomenimis, mažesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas visose administracinėse teritorijose, išskyrus Telšių administracinę teritoriją.

KTU sukurtos inovacinės technologijos, skirtos apsaugai nuo aklumo
Kauno technologijos universitete (KTU) sukurta technologija leidžia tiksliau diagnozuoti glaukomą – ligą, kuri yra viena iš dažniausių suaugusiųjų aklumo priežasčių. 2012-aisiais Europos Sąjungoje buvo užregistruota 1,6 milijonai glaukomos atvejų, prognozuojama, kad šis skaičius per artimiausią dešimtmetį paaugs 9 procentais. Nėra jokio efektyvaus šios ligos gydymo.
Putino uogos – sveikatos eliksyras
Liaudies medicinoje putino uogos naudojamos nuo senų laikų. Jau XVI amžiuje buvo žinomas šių uogų sutraukiantis, diuretinis ir tonizuojantis poveikis. Uogos naudotos gerinti širdies veiklai ir skatinti žaizdų gijimą. Ukrainiečiai pasakoja gražią legendą apie putino atsiradimą. Tai nutiko tais laikais, kai ukrainiečių žemes buvo užgrobusios totorių ordos. Kartą vietinė mergaitė miškuose rinko uogas ir pastebėjo, kad artėja priešų armija. Išsigandusi nubėgo į kaimą, kad įspėtų gyventojus apie gresiantį pavojų. Žmonės drąsiai kovojo, tačiau priešų pajėgos buvo kur kas didesnės, todėl jie pralaimėjo. Totoriai padegė kaimą, o mergaitei, kuri įspėjo apie artėjantį priešą, nukirto galvą. Toje vietoje, kur nukrito kraujo lašai išaugo po putino krūmą su kvapniais žiedais ir kraujo raudonumo uogomis.
Kokosų aliejus – vietoj makiažo valiklio ar skutimosi kremo
Jei kokosų aliejų nusprendėte naudoti vietoj įprasto aliejaus kepimui, tikrai neapsirikote, tačiau šį stebuklingąjį produktą vertėtų išnaudoti ir savo grožio procedūroms. Šis aliejus gali pakeisti tikrai ne vieną grožio priemonę, negana to, naudingosios jo medžiagos puikiai drėkina ir minkština odą bei plaukus. Tad jei pritrūkote makiažo valiklio, plaukų kaukės ar skutimosi kremo, juos kuo puikiausiai pakeis kokosų aliejus. Apie šias ir daugiau jo savybių rašo tinklalapis health.com.
Kodėl baimė mus „užveda“?
Siaubo filmai, šiurpios vietos ir ekstremalios pramogos... kodėl mes taip mėgstame tai, kas baugina? Šiuo klausimu domisi Huffingtonpost mokslo skilties žurnalistai, kuriems pavyko išsiaiškinti keletą įdomių aspektų:

Baimė apsaugo nuo nerimo
„Daugeliui žmonių kasdienybė pradeda atrodyti pernelyg monotoniška ir nuobodi, – teigia Vanderbilto universiteto psichiatrija profesorius Davidas H. Zald, – Išsigandus, pasidarome nuovokesni, aštresnio proto ir nebegalvojame apie tai, kas vyko vakar, ar ką turime padaryti rytoj“.

 


eurovaistone_2014_10_13

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos