Prieš vėžį – su žibalu ar šlapimu? Yra kitų alternatyvų
Kuo mažiau žmogus žino apie savo ligą, tuo mažesnės jo galimybės pasveikti, todėl medikai visada ragina ligonius domėtis savo diagnoze, dalyvauti gydymo procese, klausti visko, kas jiems rūpi. Sergant tokiomis sunkiomis ligomis kaip vėžys, nereikėtų pamiršti ir augalų gydomųjų savybių, pasidomėti galimybėmis radikalų gydymą derinti su augalų terapija (fitoterapija). Pasak fitoterapeuto Juozo Ruolios, reikia įsidėmėti, kad ligą įveikti padeda ne atskiros augalo savybės, o veikliųjų medžiagų visuma, tačiau kaip ir kokiais kiekiais gerti vaistažoles, kada jas keisti – tai patyrusio gydytojo, vaistininko, medicinos biologo, fitoterapeuto kompetencija.
Įspėja dėl šaldytų grybų ir uogų: tai nėra toks nekaltas dalykas
Šaldymo kameroje laikantys uogas ir grybus turėtų žinoti, kad kai kada tai gali liūdnai baigtis. „Praėjęs ruduo davė daug rezervų, bet šaldytus grybus raginčiau jau dėti ant keptuvės ir juos vartoti, o marinuotus sunaudoti dar skubiau – per 3–5 mėnesius nuo jų surinkimo“, – siūlo Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos prezidentas Virgilijus Varanavičius. Specialistai prieš būsimą sezoną pataria, kaip tinkamai laikyti grybus, uogas ir medų. Prekeivius su stiklainiais uogų Lietuvos pakelėse matysime prasidėjus vasarai, o štai pirmuosius grybus žmonės jau nešasi iš miško. GRYNAS.lt jau rašė, kad šiemet ypač anksti pradėjo dygti pirmieji bobausiai. Tačiau gyventojų šaldytuvuose bei šaldymo kamerose dar gausu praėjusią vasarą ir rudenį surinktų šaldytų, džiovintų bei marinuotų gėrybių. Ką vertėtų žinoti, kad vėliau juos vartojant netektų pasigailėti?
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti šalies gydytojai, slaugytojai, sveikatos apsaugos darbuotojai
Balandžio 27-toji – Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Profesinės šventės renginys, skirtas šalies gydytojams, slaugytojams ir visiems, savo gyvenimą paskyrusiems sveikesnės bei laimingesnės visuomenės kūrimui, vyks šį penktadienį, balandžio 24 d. 16 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (Aušros Vartų g. 5, Vilnius). Šventės metu bus pagerbti ir apdovanoti nusipelnę šalies gydytojai, sveikatos apsaugos darbuotojai. Nuo šių metų įsteigti ir pirmą kartą bus įteikiami nusipelniusio šalies slaugyto apdovanojimai.
Dieta pagal kraujo grupę
Šiandien kraujo grupė vaidina nemenką vaidmenį mūsų gyvenime, pavyzdžiui, Japonijoje žmonės tikrąja to žodžio prasme dėl kraujo grupės eina iš proto. Šioje šalyje ji itin svarbi sudarant dienos, savaitės prognozes, renkantis gyvenimo partnerį, netgi įsigyjant tokius pirkinius kaip maistas, kosmetika, drabužiai... Nieko keisto, kad susidomėjimą kelia ir svorio metimas, laikantis dietos pagal kraujo grupę. Amerikiečių gydytojas natūropatas Peteris J. D'Adamo savo knygoje pateikia įdomių teorijų, tačiau daugelis mokslininkų į tai žvelgia skeptiškai, o ir atlikti tyrimai byloja, kad dieta pagal kraujo grupę nėra veiksminga. Juolab, kad mitybos specialistai laikosi nuomonės, jog atsisakant vieno produkto, į jo vietą būtinai reikia įtraukti kitą.
7 nesenstančių moterų taisyklės
Ar pastebėjote, kad kai kurios moterys su amžiumi tampa tik gražesnės, o bėgantys metai nepalieka ant jų veido ir kūno senėjimo žymių? Kas tai? Kažkokia jaunystės eliksyro paslaptis ar ypatinga gamtos dovana? Viskas yra kur kas paprasčiau. Kai kurios moterys sugeba išlaikyti jaunystę dėl to, jog laikosi tam tikrų sveiko gyvenimo būdo taisyklių. Tai, kaip mes elgiamės su savo organizmu ir kaip jį maitiname, daro didelį poveikį tam, kaip mes atrodome. Pateikiame jums 7 nesenstančių moterų taisykles, kurios galbūt padės užbėgti senatvei už akių ar šiek tiek ją pristabdyti.
Kodėl medicininių atliekų tvarkymas iki šiol nesutvarkytas ?

Pavasaris yra tradiciškai tas metas, kai visi nori atsikratyti susikaupusių per žiemą atliekų, sutvarkyti savo kiemą, namus, aplinką. O atliekų yra įvairių. Tie, kas bent kartą lankėsi ligoninėse, o ir tie, kuriems rūpi mūsų saugi aplinka, tikriausiai yra pagalvoję, kurgi dedamos gydymo procese susidariusios atliekos, ar jos teisingai tvarkomos. Apie tai kalbama ir rašoma nedaug, visų pirma, matyt, todėl, kad tai labai specifinė ir gana siaura sritis, rūpinti tik medicinos darbuotojams. Tačiau ji svarbi ir visuomenei. Medicininės atliekos, kaip nurodo atitinkama Lietuvos higienos norma – tai žmonių sveikatos priežiūros (gydymo, diagnostikos, reabilitacijos, slaugos, ligų prevencijos, teismo medicinos ekspertizės) ir su ja susijusių mokslinių tyrimų atliekos.  Iš esmės tai atliekos su krauju ir (ar) kitais kūno skysčiais, laboratorijų tiriamoji medžiaga, kūno dalys ir organai, kraujas ir jo komponentai, biopsijos bandiniai ir pan.

 
eurovaistine-biocell-2015-04

ipsen-forlax

sveikuva-sveikis-balandis-geguze-2015Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos