Ar įveiksime tuberkuliozę iki 2050 metų?
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras priemena, kad kovo 24-ąją Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Pasaulio tuberkuliozės diena. Ji skirta informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. PSO ragina susivienyti kovai su tuberkulioze, ypač laiku išaiškinant visus tuberkuliozės atvejus. Būtina padaryti viską, kad tuberkuliozė būtų visiškai likviduota. Šiandien ji išgydoma ir niekas XXI amžiuje neturėtų mirti nuo šios ligos. Europoje kasdien tuberkulioze suserga maždaug 1000 žmonių. Šiandien Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras skelbia, kad PSO Europos regione vidutinis metinis tuberkuliozės atvejų skaičius sumažėjo 6 procentais per pastarąjį dešimtmetį.
Ne visus mokinius pasiekia kokybiški ir maistingi pietūs
Kai kuriose Lietuvos mokyklose vaikai nuolat skundžiasi dėl neskanių ir nekokybiškų patiekalų. Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) tiriant patiekalų faktinį kaloringumą, neretai nustatoma mažesnė jų energinė vertė nei deklaruoja gamintojas.

Patiekalų energinė vertė kone dvigubai mažesnė nei turėtų būti
„Kiekvienais metais vaikų maitinimui skiriame ypatingą dėmesį. Tai viena – prioritetinių VMVT sričių. Deja, pirmųjų šiais metais atliktų tyrimų, patiekalų kaloringumui nustatyti, rezultatai nedžiugina. Ištyrus pirmuosius mėginius iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio ugdymo įstaigų, paaiškėjo, kad 55 proc. neatitiko reikalavimų. Kai kurių patiekalų energinė vertė – net 40 proc. mažesnė nei nurodo gamintojas“, - sako VMVT direktorius dr. Jonas Milius.

Aptartos bendradarbiavimo galimybės stiprinant probleminio lošimo prevenciją
Būtina stiprinti azartinių lošimų prevenciją tarp nepilnamečių ir ypač mažesniuose šalies regionuose – tokį prioritetą sprendžiant azartinių lošimų keliamas problemas įvardijo š.m. kovo 19 d. Valstybiniame psichikos sveikatos centre vykusiame pasitarime Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos ir Valstybinio psichikos sveikatos centro specialistai. Pasitarimo metu diskutuota apie azartinių lošimų keliamų problemų mastą ir aktualumą, aptartos bendradarbiavimo galimybės. Pažymėta, kad, nors besigydančiųjų dėl azartinių lošimų nėra daug, itin neramina didėjantis savanoriško apsisprendimo nelošti prašymų tarp 18-21 metų amžiaus asmenų skaičius.
Badavimo žala organizmui
Dažna moteris, pastebėjusi, kad priaugo kelis papildomus kilogramus, griebiasi badavimo. Taip, badavimo rezultatai akivaizdūs ir pastebimi iš karto, bet, deja, tokia svorio mažinimo priemonė yra nėra ilgalaikė. Kai sugrįžtama prie įprastinio maitinimosi režimo, numesti kilogramai dažniausiai sugrįžta, kartais netgi su kaupu. O svarbiausia tai, jog badavimas gali atnešti daugiau žalos negu naudos, pakenkti sveikatai, grožiui ir sukelti rimtų, ilgalaikių pasekmių. 
Kaip išsirinkti šukas?
Daugelio kirpėjų nuomone, norint turėti gražius ir sveikus plaukus verta investuoti ne tik į kokybišką šampūną ir balzamą, bet ir plaukų šukavimo priemones. Šukos – tai viena iš seniausių plaukų formavimo priemonių. Manoma, kad jos atsirado prieš maždaug 10000 metų. Pirmosios šukos buvo gaminamos iš šakelių, augalų stiebų ir gyvūnų kaulų. Dabar prekybos vietose galima įsigyti šukų skirtingiems plaukų tipams. Jos gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų. Kai kurios šukos gali pažeisti plaukų struktūrą, tačiau tinkamos – skatinti jų augimą.
Kuo gamintojai keičia cukrų?
Norint vartotojams pasiūlyti mažesnio kaloringumo maisto produktų, leidžiama cukrų pakeisti saldikliais. Tačiau jie negali viršyti didžiausių leidžiamų naudoti kiekių ir turi būti etiketėje įvardinti – nurodytas funkcinė grupės pavadinimas (saldiklis), konkretus medžiagos pavadinimas arba raidės E ir numerio kombinacija, pavyzdžiui, saldiklis eritrolis arba saldiklis E 968.

Pažeidimų labai nedaug
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrina, ar gamintojai laikosi reikalavimų. 2014 m. buvo atlikti 905 dažnai vartojamų maisto produktų laboratoriniai tyrimai.

 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen-forlaxIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos