Image
Nors pastarųjų metų duomenimis, vilniečių sergamumo pedikulioze (užsikrėtimas utėlėmis) padidėjimo nepastebėta, visgi atkreipti dėmesį į šią problemą būtina, kadangi liga kelia grėsmę kolektyvus lankantiems vaikams, egzistuoja rizika užsikrėsti viešajame transporte ir kitose žmonių susibūrimo vietose. 2012 m. Vilniuje užregistruoti 385 pedikuliozės atvejai, 2013 m. – 497 asmenys, 2014 m. (iki spalio mėn.) – 303 asmenys. Didžiąją dalį šių atvejų sudaro prastomis higienos sąlygomis gyvenantys asmenys, t.y. benamiai. Jie sudaro apie 40 proc. Kolektyvus lankantys vaikai vidutiniškai sudaro apie 11 proc. visų užsikrėtusiųjų pedikulioze asmenų.
Po transplantacijos operacijų – žygis į Kilimandžaro viršukalnę
Organų transplantacijas išgyvenusiems žmonėms įveikiamos net didžiausios pasaulio viršukalnės – tereikia pasiryžti! Tai įrodė grupė olandų, šiemet užkopusi į aukščiausią Afrikos kalną – Kilimandžarą, kurio aukštis – 5895 metrai.

Įspūdžiai – elektroniniame laiške
Į kone šešių kilometrų aukštį atkaklūs keliautojai nutarė kopti, siekdami propaguoti organų donorystę ir transplantaciją.

Šalį garsinantys sportininkai kviečia gyventi sveikai
Prasideda socialinė akcija „Aplenk ligą“, kurios ambasadoriais tapo olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė (penkiakovininkė), pasaulio ir Europos čempionė Donata Vištartaitė (irkluotoja), pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė Ieva Serapinaitė (penkiakovininkė) bei Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas Vladislavas Sosnovskij (penkiakovininkas). Šios sporto žvaigždės kviečia žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingais gerai savijautai.
Miego pozos: kurios sveikiausios?
Kiekvienas turime mėgstamą miego pozą, kuria jaukiai įsitaisę lovoje užsnūstame. Miego pozų tyrinėtojų teigimu, žmonės užmigdami paprastai pasirenka vieną iš trijų padėčių arba tam tikras jų variacijas. Tik, deja, ne visos laikomos sveikomis.
Keisti, bet efektyvūs būdai celiulito pažeistą odą paversti lygesne
Visos puikiai pažįstame celiulitą ir nėra ko gėdytis, nes dauguma moterų kovoja su šia nemalonia problema: net 90 proc. jaunų moterų bando susigrąžinti odos stangrumą. Oda gali pasidaryti nelygi dėl daugybės priežasčių, tačiau tai nėra taip svarbu, nes jūsų tikslas kuo greičiau atsikratyti celiulito. Štai tinklalapyje womenshealthmag.com išvardyti 4 keisti, bet efektyvūs būdai, kurie padės išlyginti odą ir atsikratyti apelsino žievelės efekto.
Kaip mėgstamos spalvos atspindi žmogaus charakterį
Spalvų ekspertas, 24-ių knygų apie spalvas autorius, Faber Birren teigia, kad vien teikdami pirmenybę tam tikroms spalvoms labai daug pasakote apie savo būdą. Pagalvokite, kokia spalva jums yra labiausiai patinkanti ir peržvelkite kai kurias Faber Birren prognozes apie jūsų charakterį.
 


eurovaistine_2014_12

3_bmp-kaledos-2014
ipsen ginkor

aprospin_2014

Sveikuva_2014_12

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos