Naujų gerklų operacijų privalumas – tikslumas ir greitesnis sveikimas
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų gydytojai pirmą kartą Baltijos šalyse atliko dalies gerklų pašalinimo operaciją, naudodami lazerį. Tai pirma tokios didelės apimties operacija, atlikta be išorinių pjūvių. LSMU Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas prof. Virgilijus Ulozas pasakoja, kad lazerinė gerklų mikrochirurgija yra pasaulyje plačiai taikomas radikalus ir tausojantis pradinių gerklų vėžio stadijų gydymo metodas. Kauno klinikose šis metodas taikomas nuo 2006 metų. „Lazerinės mikrochirurginės operacijos jau tapo mūsų klinikos kasdienybe. Dažniausiai jos atliekamos pacientui sergant pirma, rečiau – antra gerklų vėžio stadija, – pasakojo prof. V. Ulozas.
Ar keičiant higienos įgūdžius ir gyvensenos įpročius galima pagerinti  sveikatą ir sumažinti mirčių skaičių?
Šiandien daugelis sveikatos sutrikimų ir ligų išsivysčiusiose valstybėse yra glaudžiai susiję su gyvensena bei jos ypatumais. Įvairių technologijų pažanga žymiai sumažino fizinio darbo apimtis, tuo pačiu padidėjo aplinkos ir gamtos tarša. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atkreipia dėmesį į sukauptus mokslinius duomenis apie tai, kad keičiant gyvensenos įpročius bei higienos įgūdžius galima pagerinti gyventojų sveikatą ir pailginti gyvenimo trukmę, todėl sveikos gyvensenos ugdymui ir sąlygų sveikai gyventi sukūrimui yra skiriamas toks išskirtinis dėmesys. Tai akcentuoja ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), ragindama daugiau dėmesio skirti ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, į pirmą vietą iškeliant sveikos gyvensenos bei tinkamų higienos įgūdžių ugdymą.
Elektroninės priemonės didina galimybę pritarti organų donorystei
Lietuvoje sparčiai gausėja pritariančiųjų organų ir audinių donorystei gretos, o tam įtakos turi ir modernios kompiuterinės technologijos. Per nepilnus vienuolika mėnesių, kai mūsų šalyje buvo įdiegta galimybė sutikimą donoro kortelei gauti pasirašyti elektroniniu būdu, pritariančiųjų, kad po konstatuotos smegenų mirties organai ir (ar) audiniai būtų paimti transplantuoti, skaičius išaugo jau 2 tūkstančiais Lietuvos gyventojų.
7 dienų riebalus deginančios sriubos dieta
Ši dieta unikali tuo, jog sudegina daugiau kalorijų negu jų patenka į organizmą. Rezultatas: kilogramai tirpsta greitai, o jūs lieknėjate. Beje, dieta labai paprasta – jums neteks badauti, galėsite valgyti bet kuriuo paros metu. Tiesa, tik tam tikrą patiekalą – ypatingą, riebalus deginačią sriubą.
Aktyvinta anglis – gražesnei odai, plaukams ir baltesniems dantims
Kuo ypatingi liaudyje vadinamieji „angliukai“? Teigiama, kad tai netoksiška, absorbuojanti medžiaga, gelbsinti nuo įvairių sveikatos sutrikimų, ypač apsinuodijimų, padedanti iš organizmo pašalinti kenksmingas medžiagas. Tačiau šįkart kalbame apie kitokius aktyvintos anglies panaudojimo būdus. Kam ji tinka?

Balina dantis
Aktyvinta anglis gali pagražinti, pabalinti dantis, atgaivinti jų natūralų atspalvį. Geriausia procedūrą atlikti prieš naktį: sutrinkite kelias anglies tabletes, sumaišykite su vandeniu ir užpilkite anglies miltelių masės ant dantų šepetėlio.

Mokslininkai perspėjo: kartu su žuvimi - porcija antibiotikų
Mokslininkai sako, kad per mažai rūpinamės Baltijos jūros apsauga. Ir tai gali turėti labai rimtų pasekmių. Jau dabar aišku, kad Baltijos jūros žuvyje kaupiasi pavojingos medžiagos, tačiau vis garsiau ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje kalbama apie dar vieną problemą. Mūsų išgerti antibiotikai patenka į jūrą, o tuo pačiu ir į žuvies organizmą, o su žuvimi jie antrą kartą gali pasiekti ir mūsų organizmus.
 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen-forlaxIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos