VLK primena: moterys gali išsitirti nemokamai dėl krūties piktybinių navikų
Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio.
Nustatyti sveikatos priežiūros paslaugų kriterijai užtikrins pacientams aukščiausios kokybės paslaugas
Sveikatos priežiūros paslaugos bus kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, jeigu atitiks objektyvius, iš anksto žinomus, nediskriminacinius kriterijus. Tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui pritarė LR Vyriausybė. Nors Sveikatos draudimo įstatyme buvo numatytas reikalavimas, kad Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamos tik asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurios atitinka Vyriausybės nustatytus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kriterijus“( Sveikatos draudimo įstatymo 9 straipsnio 8 dalis), tačiau tokie kriterijai iki šiol nebuvo numatyti.
Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą?
Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje – pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis. Apie tai, kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą ir su kokiomis ligomis tai gali būti susiję, pokalbis su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidente, medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ direktore medicinai, gydytoja Dangira Babenskiene.
5 mitai apie lieknėjimą
Pavasaris – lieknėjimo metas. Sporto klubus ir grožio salonus jau užplūdo kūno linijas trokštančios pagražinti dailiosios lyties atstovės. Tačiau ne visos tiesos apie svorio mažinimą yra pagrįstos.

Mesti svorį lengviau vartojant papildus
Mitas. Reklaminės antraštės žada, kad vartojant liekninamuosius papildus kilogramai tirps beveik be pastangų. Beliks sėdėti, valgyti ir laukti, kol figūra taps ideali.

Močiučių grožio paslaptys: išbandykite!
Šiais laikais, kai kosmetikos industrija tiesiog virte verda, atrodo, nėra jokio tikslo atsigręžti į praeitį, dairytis, kuo gražinosi įvairių šalių vyresnių kartų moterys. O vis dėlto...

Dailios garbanos
Atrodo, kad tam priemonių daugybė: garbanojimo ir tiesinimo žnyplės akimirksniu plaukus pavers dailia šukuosena, o jeigu norisi ilgalaikio efekto, tuomet kai kurios moterys vis dar renkasi cheminį plaukų sušukavimą... Ką pasiūlytų močiutės? Sukarpykite nenaudojamą minkštą audinį juostelėmis ir susukite ant jų plaukus bei suriškite. Geriausia plaukus tvarkyti iš vakaro – taip ryte visus žavėsite natūraliomis garbanomis. Išlaidų jokių ir puikus efektas!

Mokslininkai atskleidžia ilgo gyvenimo paslaptis
Naujausi mokslininkų atradimai leidžia prognozuoti gyvenimo trukmę, o tolimesni tyrimai gali atskleisti ilgo gyvenimo paslaptis. Procesus ilgaamžių organizmuose tyrę mokslininkai skelbia atradę tam tikrus dėsningumus, kurie vyksta ilgaamžių organizme.

Išskirtiniai šimtamečiai
Ilgaamžių organizmuose vykstantys procesai pasižymi savybėmis, stebėtinai panašiomis į kur kas jaunesnių žmonių. Tokią išvadą padarė Šveicarijos ir Italijos mokslininkai, atlikę tyrimą „Nestlé“ tyrimų centre ir „Nestlé“ sveikatos mokslų institute.

 


ev-liwe-well

ipsen-forlax

aconitum_kriomega_2014_16-17sav

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos