Melanoma - pavojingiausia odos vėžio forma

Melanoma yra pati pavojingiausia odos vėžio forma, galinti greitai plisti ir kelti grėsmę gyvybei. Melanoma sergančiųjų pasaulyje, ypač išsivysčiusios Europos šalyse, skaičius didėja, vis daugiau diagnozuojama antros ir vadinamos nežinomos stadijos melanomų ir vis mažiau - pirmos stadijos. Tai reiškia, kad laiku diagnozavus melanomą 97 proc. žmonių pasveiksta. Šiandien apie melanomą pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ ilgametę darbo patirtį sukaupusi gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė.

Užsienyje prireikus gydymo paslaugų gali praversti ESDK
Laikinai išvykus į svečią šalį ir prireikus skubių gydymo paslaugų ar tam tikros specialisto konsultacijos, padėti gali nemokamai Lietuvoje išduota Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Tam tikrais atvejais ji garantuoja ne tik nemokamą skubią medicinos pagalbą, bet ir kitas žmogui tuo metu reikalingas gydymo paslaugas. Apie tai kalbamės su Algiu SASNAUSKU, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriumi.  
Žindymas – pergalingas gyvenimo įvartis !
Prieš dvidešimt dvejus metus Pasaulio sąjunga žindymui remti (World Alliance for Breastfeeding Action – WABA) paskelbė Pasaulio žindymo savaitę siekdama sutelkti pastangas ir palengvinti veiksmus skatinant, apsaugant ir remiant žindymą. Nuo tada kiekvienais metais Pasaulio žindymo savaitė minima rugpjūčio pirmą savaitę (1–7 dienomis). Kadangi 2014 metai yra Pasaulio futbolo čempionato metai, todėl šių metų Pasaulio žindymo savaitės šūkis – „Pergalingas gyvenimo įvartis!“ Visuotinai pripažinta, kad žindymas užtikrina gerą sveikatą, kuri yra labai svarbi sportui. 1990 metais Jungtinės Tautos kartu su šalių vyriausybėmis iškėlė Tūkstantmečio vystymosi tikslus, kuriais siekiama visapusiškomis priemonėmis kovoti su skurdu ir skatinti sveiką bei darnų vystymąsi iki 2015 metų. Vertinant, kokia pažanga yra padaryta siekiant šių tikslų, reguliariai rengiamos ataskaitos. Naujausioje ataskaitoje pabrėžiama žindymo apsaugos palaikymo bei skatinimo ir paramos svarba, įtraukiant į šį procesą kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių.
Pasisemkite optimizmo: įkvepiančios mintys apie laimę
Laimė mus supa visur: štai ant rožės žiedlapio nutūpęs ryto rasos lašelis, kuriame atsispindi visas pasaulio grožis, gaivaus vėjo dvelksmas kaitrią dieną, galiausiai – saulės spindulys, prasiskverbęs pro juodus audros debesis. Laimė slypi daiktuose, žodžiuose ir mūsų viduje. Pateikiame jums optimizmo įkvepiančias garsių rašytojų ir filosofų mintis apie laimę, siūlome pasiskaityti ir pasisemti įkvėpimo.
  •  „Net jeigu laimė jus bent trumpam pamiršta, niekuomet nepamirškite jos“ (Jacques Prévert).
  • „Kvailas žmogus laimės ieško tolumoje, o protingas ją laiko sau po kojomis“ (Jamesas Openheimas).
Vaistažolės nuo antsvorio
Pasak žolininkės A. Žvirblienės, įvairūs augalai, kurių galite prisirinkti vasarą pievose ir miškuose, gali padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų ir patobulinti kūno linijas. Kiekvienas augalas turi daug įvairių savybių, išsirinkite tinkamiausius (geriau veikia žolių mišiniai). Svarbu išsiaiškinti priežastį, kodėl kaupiasi riebalai nepageidaujamose kūno vietose, tik tada pavyks veiksmingai kovoti su antsvoriu. Galbūt jūsų organizmas užsiteršęs ir sulėtėjusi medžiagų apykaita? O gal storėjimo priežastis – linkę kauptis skysčiai, sutrikusi žarnyno veikla ar žvėriškas apetitas? Sergant kai kuriomis ligomis, prieš vartojant vaistažolių arbatas, reikėtų pasitarti su gydytoju, fitoterapeutu arba vaistininku.
Ūkininkavimas be jokios chemijos: ar tai įmanoma?
Lietuvoje šiuo metu veikia tik vienas ūkis, kuris save vadina biodinaminiu. Kadangi daugeliui žmonių šis terminas nėra gerai pažįstamas, šio ūkio atstovai sutinka plačiau papasakoti, kokiais principais yra grįsta jų ūkinė veikla.

Tradiciniame ūkyje - per 300 rūšių pesticidų
Ilzenbergo dvaro biodinaminis ūkis „Ilzenbergas“ patvirtino 10 ūkininkavimo principų. Šie kasdienėje praktikoje taikomi principai išskiria biodinaminį ūkį ne tik nuo kitų tradicinių ūkių, bet kai kuriais aspektais ir nuo ekologinių ūkių. Ūkio manifestu vadinamame dokumente įtvirtinti principai bus privalomi tiek perenamuoju laikotarpiu, tiek ir gavus tarptautinius „Demeter“ sertifikatus.

 


ev-liwe-well

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos