Vaikas vartoja narkotikus ar girtauja: ką daryti?
Vaikas pareina namo girtas ar apsvaigęs nuo narkotikų. Dalis tėvų puola į paniką. Kiti net nemato, nes nesirūpina vaiku arba patys apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų. Priemonių padėti suaugusiam žmogui gydytis nuo priklausomybių yra ganėtinai. Pagalbos vaikams situacija sudėtingesnė.
Moterys kviečiamos aktyviau tirtis dėl vėžio

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina moteris šią vasarą, kuomet daugumai žmonių – atostogų metas, nedelsti ir nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio ir krūties vėžio. Tai padaryti galima atvykus į gydymo įstaigą pas šeimos gydytoją ir sudalyvauti prevencinėse programose, pagal kurias kasmet dėl šių klastingų ligų nemokamai išsitiria vis daugiau mūsų šalies moterų.

Priminimas tėveliams: vaikų dantukai silantais dengiami nemokamai

Artėjant naujiems mokslo metams ir tęsiantis vasarai, kuomet daugeliui – atostogų metas, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad tėveliai, turintys mokyklinio amžiaus vaikų nuo 6 iki 14 metų ir norintys savo atžaloms dantukus padengti silantais, šią paslaugą gali gauti nemokamai, nes jos išlaidos yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. VLK ragina tėvelius aktyviai naudotis šia galimybe ir neskubėti mokėti iš savo kišenės.

Profesorius Rimantas Stukas įvardijo dažniausias mitybos klaidas vasarą
Vasara – palankus metas maitintis dar sveikiau. Esant aukštesnei aplinkos temperatūrai, natūraliai žmogus suvartoja mažesnį maisto kiekį, renkasi liesesnius maisto produktus, valgo daugiau šviežių vaisių, daržovių, uogų, geria daugiau skysčių, vandens. Taigi mityba tampa dar artimesnė sveikos mitybos rekomendacijoms. Tai būtų beveik idealus maitinimosi variantas, tačiau, deja, nemažai žmonių vasarą savo mitybą labai „sudarko“.
Kaip atsikratyti pleiskanų: patarimai ir naminės kaukės
Pleiskanos – tai nuo raginio odos sluoksnio atsiskiriančios ląstelių plokštelės. Šios baltos, pilkos ar gelsvos dalelės ne tik atrodo neestetiškai, bet ir sukelia galvos niežulį, greitina plaukų riebalavimąsi. Pleiskanų atsiranda dėl pagreitėjusio epidermio (viršutinio odos sluoksnio) atsinaujinimo ir padidėjusio riebalinių liaukų aktyvumo. Tarp pagrindinių priežasčių, kodėl atsiranda pleiskanų, specialistai mini nuolatinį stresą, hormoninius organizmo pokyčius (ypač brendimo ir menopauzės metu), virškinamojo trakto sutrikimus, diabetą, galvos plovimą netinkamais, šarminiais šampūnais.
Prasidėjo baisios kraujasiurbių atakos: uodai palyginti menkniekis
Šiuo metu dauguma gamtoje būnančių žmonių pastebi sparvas ir gylius. Tai yra labai nemalonūs krajasiurbiai, kenkiantys tiek žmonėms, tiek ir gyvuliams. Ar yra priemonių, kurios padėtų apsisaugoti? Ši vasara tikrąja kaitra mūsų dar nebandė - kelios karštesnės dienos paprastai pasimesdavo tarp vėsaus oro bangų ir pasimiršdavo. Šiluma ir karštis vasarą ir laukiami, ir - nelabai. Jų tikimės prieš atostogas, ruošdamiesi ilsėtis.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos