vaistai.lt

Ketvirtadalis vyrų, kenčiančių nuo erekcijos sutrikimų, negauna gydymo  (2174/0) 

Ketvirtadalis vyrų, kenčiančių nuo erekcijos sutrikimų, negauna gydymoJAV atliktas tyrimas parodė, kad net 25 proc. vyrų, kuriems nustatyta erekcijos sutrikimo diagnozė, negauna gydymo.

Kuo vyresni – tuo rečiau gydomi
Dažniausiai buvo gydomi vyrai, kurių testosterono koncentracija kraujyje buvo maža, arba sergantieji prostatos vėžiu.

Išanalizuoti daugiau nei 6 mln. vyrų registro duomenys. Buvo nagrinėjama, kokie vaistai išrašyti pacientams, kuriems buvo koduojama ši diagnozė. Adekvačiu gydymu laikytas fosfodiesterazės inhibitorių skyrimas, prostaglandinų injekcijos arba gydymas androgenais. Dažniausiai vyrams buvo skiriami fosfodiesterazės inhibitoriai, rečiau androgenai, o rečiausiai – prostaglandinai.

Kuo vyresnio amžiaus buvo pacientai, tuo mažesnė nustatyta tikimybė gauti gydymą. Dažniausiai gydymą skyrė šeimos gydytojai, endokrinologai, urologai, kur kas rečiau – kitų specialybių gydytojai.

Gėdijasi šeimos gydytojų moterų
Šeimos gydytoja Rūta Radzevičienė-Jurgutė „Vakarų Lietuvos medicinai“ sakė mananti, jog Lietuvoje erekcijos sutrikimų gydymo situacija panaši ar net blogesnė.

„Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad labai retai konsultuoju pacientus dėl šių problemų. Tai gali būti dėl to, kad esu moteris ir daug vyrų, kurie ateina šnekėti, sako, kad nepatogu apie tai kalbėti, todėl prašo siuntimo pas urologą. Aš visada jų paklausiu, ar turi kokių problemų, bet jiems patogiau kalbėti apie tai su vyru urologu. Pavieniais atvejais pati išrašau vaistus ir konsultuoju“, – pasakojo portalo konsultantė.

Šeimos gydytojas Ričardas  Sabūnas tokio vyrų drovumo nepastebėjo. Jam erekcijos sutrikimu dažniau skundžiasi vyrai apie 40 metų, taip pat jauni sportininkai. Gydytojo nuomone, šie žmonės dar neturi didelių sutrikimų, tik mano jų turį.

„Retas kuris būna vyresnio amžiaus, o tie, kuriems per 50 metų, jau daugiau susirūpinę prostatos problemomis ir erekcijos sutrikimai jiems nueina į antrą planą“, – sakė R. Sabūnas.

Šeimos gydytojas paklausinėja depresyvių vyrų apie blogos nuotaikos priežastis – ir dažnai išgirsta prisipažinimą, jog esą susirūpinę savo vyriškumu.

Šaltinis
IMNG Medical Media, 2013 May 14

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos medicina

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos