vaistai.lt

Krūties vėžio prevencijai – nemokama krūtų mamografinės patikros programa  (8461/0) 

Krūties vėžio prevencijai – nemokama krūtų mamografinės patikros programaKrūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, Lietuvoje dažniausiai diagnozuojama 45-69 metų amžiaus grupėje. Vidutiniškai mūsų šalyje per metus šia liga suserga iki 1500 moterų. Nėra žinoma, kaip išvengti šios ligos, todėl labai svarbu ją diagnozuoti kuo anksčiau. Ankstyva diagnostika, laiku pradėtas gydymas yra labai svarbus, siekiant gerų gydymo rezultatų.

Šiame straipsnyje pateikiame Kauno klinikos ,,Bendrosios medicinos praktika“ gydytojų mamologų atsakymus į klausimus apie krūties vėžio ankstyvajai diagnostikai rekomenduojamą mamografinį tyrimą.

Ką moterys turėtų žinoti apie nemokamą mamografinės patikros programą?
Lietuvoje krūtų mamografinis tyrimas nemokamai atliekamas pagal programą vieną kartą per 2 metus 50-69 metų moterims, turinčioms šeimos gydytojo siuntimą. Viena iš klinikų, kurioje galima atlikti nemokamą tyrimą pagal programą – Kauno ,,Bendrosios medicinos praktika“. Jaunesnės ar vyresnės nei programos nustatyto amžiaus moterys šioje  klinikoje mamografijos tyrimą gali atlikti mokamai.

Kam rekomenduojamas mamografinis tyrimas?
Visose išsivysčiusiose šalyse yra vykdomos profilaktinio krūtų tikrinimo programos. Moterims nuo 40 metų yra atliekami privalomi krūtų tyrimai, net ir toms, kurios niekuo nesiskundžia, nejaučia jokių pakitimų. Šis amžius pasirinktas dėl to, kad dauguma sergančių šia liga yra virš 45 metų amžiaus. O kol navikas iš vienos ląstelės išauga iki 1 cm ir tampa čiuopiamas praeina 3–5 metai. Ypatingą dėmesį turi atkreipti tos moterys, kurių giminėje buvo krūties vėžio atvejų (sirgo mama, močiutė, sesuo). Joms mamografinį tyrimą galima atlikti net ir 5-eriais metais anksčiau, nei jos giminaitei buvo nustatyta ši diagnozė. Be to, šį tyrimą BŪTINA ATLIKTI IR PRIEŠ PRADEDANT PAKAITINĘ HORMONŲ TERAPIJĄ.

Ar patikimas šis tyrimas?
Mamografinio tyrimo tikslumas 85–95 %.

Kam nerekomenduojamas tyrimas?
Kaip ir bet kuris kitas rentgenologinis tyrimas, mamografija neatliekama nėštumo metu. Taip pat tyrimas netinkamas labai jaunoms moterims, kurių krūtų liaukinis audinys tankus, blogai praleidžia rentgeno spindulius.

Kaip moteris turi pasirengti tyrimui?
Tyrimas neatliekamas prieš menstruacijas, geriausia mamografiją atlikti pirmą savaitę po jų. Prieš tyrimą rekomenduojama nesinaudoti talku ar kitomis dezodoruojančiomis priemonėmis (nesitepti ar nesipurkšti pažastų), nes tai matoma mamogramose ir gali imituoti vėžiui būdingus pakitimus – mikrokalcinatus.

Ar mamografija gali pakenkti?
Tyrimo metu krūtis lengvai suspaudžiama tarp plokštelių. Nėra duomenų, kad krūties suspaudimas mamografinio tyrimo metu pakenktų krūties audiniams ar būtų priežastis vėžiui atsirasti. Prispaudimas tyrimo metu kontroliuojamas automatiškai. Radiacijos kiekis, veikiantis pacientę yra mažas ir neskatina navikų augimo.

Kuo ypatingas Kauno klinikoje ,,Bendrosios medicinos praktika“ atliekamas mamografinis tyrimas?
Klinikoje ,,Bendrosios medicinos praktika“ mamografija atliekama šiuolaikiniu mamografu, tai leidžia aptikti mažus, klinikinio tyrimo metu neapčiuopiamus pakitimus. Tyrimus vertina ilgametę patirtį sukaupę specialistai – dr. Eglė Jonaitienė ir Dalia Artmonienė. Jei mamografinio tyrimo rezultatas patologinis, klinikoje pacientes konsultuoja prof. habil. dr. Algirdas Boguševičius.

Bendrosios medicinos praktika klinikaDaugiau informacijos:
tel. +370 700 77778,
,
http://www.daktaras.lt/atrankines-mamografines-patikros-del-kruties-vezio-programa/

Klinikos adresas:
Savanorių pr. 421/423, Kaunas.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos