vaistai.lt
Moterys raginamos aktyviau rūpintis savo sveikata

Jau vienuolika metų Lietuvoje vykdoma Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojama gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa duoda gerų rezultatų. Vis daugiau šalies moterų pavyksta laiku užkirsti kelią šiai klastingai ligai ir mirtingumo kreivė kasmet leidžiasi žemyn. Tačiau, kad pasiektume Europos šalių rezultatus, reikia ne tik daugiau laiko, bet ir pačių moterų aktyvumo rūpinantis savo sveikata.

Onkologiniams ligoniams gydytojo durys atsivers greičiau
Anot specialistų, kasdien vėžio diagnozę Lietuvoje išgirsta apie 50 žmonių. Tai diagnozė, kuri atima žadą, kelia nežinios, baimės jausmą, o pas gydytoją specialistą norisi pakliūti jau tą pačią dieną. Deja, tokie pacientai vis dar dažnai susiduria su kliūtimis. VUL Santariškių klinikų administracija ir medikai suprasdami, su kokiais sunkiais išgyvenimais susiduria tokie pacientai, ėmėsi naujos iniciatyvos, kuria siekiama, jog vėžio diagnozę išgirdęs pacientas pas gydytoją specialistą pakliūtų per septynias dienas..

 

Inkstų transplantacijos šiemet pasiekė rekordinių aukštumų
2015 metai – sėkmingiausi inkstų transplantacijų istorijoje: iki šios dienos jau atlikta 100 transplantacijų, iš jų 6 – gyvosios inkstų persodinimo operacijos, kai inkstus sergantiems artimiesiems padovanojo gyvi donorai. Tai yra visų laikų rekordas nuo inkstų transplantacijos pradžios 1970 metais. Už tai, kad pacientai vis dažniau sulaukia galimybės pasveikti, visų pirma turėtume dėkoti gydytojams reanimatologams, nes donorystės procesas prasideda būtent reanimacijos skyriuje – jei nėra donorinio organo, nėra ką transplantuoti.
Dietologė Žana Antonova pataria, kaip nepriaugti svorio žiemą
Artėjant žiemai siaučiamės į šiltesnius megztinius, traukiame iš spintų storas vilnones kojines. O kad būtų dar šilčiau, pietų ir vakarienės patiekalus apklojame storesniu padažų sluoksniu. Žiemą salotos tarsi savaime dingsta iš raciono. Jas valgyti vis dar skanu, tačiau gaivos ir žvarbos pakanka už lango, todėl ranką tiesiame sunkesnio, riebesnio maisto link. O tada pavasarį tenka kovoti su liemenį apjuosusia mažiausiai viena riebalų juosta.
Specialistė pataria: ruošiamės žiemai – kaip prižiūrėti odą?
Ruduo – permainų metas. Kai termometro stulpelis vis dažniau nukrinta žemiau nulio, tenka prisiminti ne tik šiltesnius drabužius, bet ir šaltajam metų sezonui būtiną odos priežiūrą. Ką apie ją svarbu žinoti spustelėjus pirmiesiems šalčiams, pasakoja kūno priežiūros priemonių „Dove“ prekės ženklo vadovė Julija Kravčenko. „Neretai apie tai, jog oda susiduria su žiemos pavojais, susimąstome tik tada, kai pajuntame pirmuosius to požymius – oda tampa sausa, suskeldėja, ją nemaloniai peršti, o kartais net skauda.
5 neigiami charakterio bruožai: kaip jų atsikratyti?
Dažnas net mėgsta pabrėžti esąs sudėtingo charakterio, tačiau ar tuo reikėtų didžiuotis? Jeigu nuolatos įsiveliate į konfliktus, žodžių mūšius, greitai suerzinate ir save, ir kitus, kažin ar reikėtų sakyti „toks jau tas mano charakteris“... Lengva viską nurašyti būdo bruožams, o kur kas sudėtingiau juos pakeisti. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos