vaistai.lt
Tuberkuliozės gydymo naujovės skatina įveikti klastingą ligą
Tuberkuliozė – liga, kurios gydymas trunka nuo kelių iki keliolikos mėnesių. Išvykę iš stacionaro, pacientai tęsia gydymą ambulatoriškai. Sėkminga šios ligos gydymo sąlyga – kiekviena vaistų dozė turi būti suvartota stebint medicinos personalui. Apie tiesiogiai stebimo trumpo gydymo (DOTS) kabineto darbą, taikomas naujoves tuberkuliozei gydyti spaudos konferencijos metu žurnalistams papasakojo Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos direktorius Algirdas Gauronskis, Konsultacijų poliklinikos vedėja Danutė Jadzevičienė bei Andželina Škerbienė, DOTS kabineto bendrosios praktikos slaugytoja.
Mokslininkas: česnakas gydo, bet nestiprina imuniteto
Atvėsę orai ir vis labiau persekiojančios peršalimo ligos daugelį verčia griebtis vaistų. Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Petras Rimantas Venskutonis siūlo be piliulių nepamiršti ir liaudies medicinos, o būtent gerosiomis savybėmis pagarsėjusio česnako. Ne itin malonaus kvapo ir aštraus skonio vaistinį augalą gydytojai nuo seno rekomenduodavo valgyti bemaž nuo visų ligų. Tuomet tikėta česnako gerosiomis savybėmis, kurias šiandien patvirtina ir mokslas.
Lietuvos sveikatos mokslo universitetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai
Nuo šių metų spalio 5 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos fakultetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO). LSMU Slaugos fakultetas tapo PSO bendradarbiaujančiu centru slaugos srityje. Tokia teisė suteikiama 4-iems metams. Tai didelis ne tik Slaugos fakulteto, bet ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto įvertinimas. Šiuo metu LSMU veikia jau du PSO bendradarbiaujantys centrai: Visuomenės sveikatos tyrimų institutas ir LSMU Slaugos fakultetas.
5 medžiagų apykaitą gerinantys produktai, kurie yra jūsų namuose
Toli ieškoti tikrai nereikia – daugelis šių produktų greičiausiai yra jūsų virtuvėje, tad belieka juos tinkamai panaudoti. Taigi, jeigu norite suaktyvinti medžiagų apykaitą, belieka šiuos maisto produktus ir gėrimus įtraukti į savo valgiaraštį, rašoma bodyandsoul.com.au.
Aknės suaktyvėjimas rudenį: priežastys ir patarimai, kaip prižiūrėti odą
Rudenį itin padaugėja aknės paūmėjimo atvejų – tai vasaros „dovana“. Deja, meškos paslaugą sau padarė merginos ir moterys, kurios mėgino naikinti spuogus kaitindamosi saulėje ar soliariume ir nenaudojo saulės apsauginių kremų. Kaip tinkamai prižiūrėti spuogų varginamą ir susigražinti sveiką ir gražią odą pasakoja prancūzų dermatologinės kosmetikos „Noreva Laboratoires“ atstovė, gydytoja Birute Glodenienė.
Galima valgyti ar iš karto išmesti lauk: visa tiesa apie sudygusias ir pažaliavusias bulves
Turbūt ne kartą yra pasitaikę, kad iš virtuvės spintelės ištraukę bulvę išvystame ant jos keistus ūglius ar pažaliavusį šoną. Viena ausimi lyg ir girdėjome, kad tai gali apnuodyti žmogų, tačiau negi mesi gerą daržovę lauk? Dažniausiai šeimininkai tiesiog pašalina ataugas ir vaisių meta į puodą. Tačiau, ar tikrai gerai daro? Norint atsakyti į šį klausimą, pirmiausia verta susipažinti su pačia bulve ir jos biologinėmis savybėmis.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos