vaistai.lt
Pirmą kartą Lietuvoje kaukolės pamato auglys pašalintas per nosį su endoskopu
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų daugiaprofilinė medikų komanda gegužės mėnesį atliko operaciją, kurios metu smegenų dangalų sudėtingos lokalizacijos kaukolės pamato gerybinį naviką pašalino endoskopine technika per nosį. Tokia operacija Lietuvoje atlikta pirmą kartą. Ji truko maždaug 5 valandas. Hipofizės, priekinės kaukolės daubos endoskopinės operacijos yra įprastos medikų kasdieniame darbe, o šiuo atveju per nosį buvo pašalintas užpakalinės kaukolės daubos navikas.
Vyrai ir sveikata: trys pagrindinės klaidos
Tai, kad vyrai ir moterys skiriasi ne tik fizinėmis savybėmis, yra nuo seno žinoma tiesa ir svarbus mokslinių tyrimų objektas. Ne išimtis ir medicina, kur lyčių skirtumai pasireiškia įvairių susirgimų statistikoje – rizika susirgti viena ar kita liga vyrams ir moterims yra nevienoda. Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos vadovas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros docentas Vytenis Kalibatas atkreipia dėmesį, kad pavojingų susirgimų ir mirtingumo statistika dažniau nepalanki vyrams.
VTEK pirmininkas R. Valentukevičius: „Pakeitus sistemą vokelių nebereikės“
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininko Romo Valentukevičiaus pozicija legalaus medikų premijavimo klausimu. Šiuo metu trūksta tik poros elementų, kurie leistų išskaidrinti sveikatos priežiūros sistemą. Mes turime baudžiamąjį persekiojimą, daugybę raginimų elgtis skaidriai, korupcijos pasireiškimo rizikos vertinimą, prievolę atskleisti privačius interesus ir panašiai.
18-metė Rusnė: „Tėčio perduotos sveikos gyvensenos žinios pradėjo negrįžtamus pokyčius šeimoje“
Aš Rusnė Gužauskaitė, man 18 metų, esu būsima abiturientė. Neseniai praėjęs mano 18-as gimtadienis toli gražu nebuvo tas tipinis vakarėlis sodyboje su svaigalais, rytiniais galvos skausmais ir pradingusia atmintimi. Jį atšvenčiau jaunimo stovykloje „Laisvės kodas“, kartu su maždaug 90-čia sveikos gyvensenos kryptimi žvelgiančių nuostabių žmonių. Geresnio gimtadienio sau neįsivaizduoju!
Dalykai, naikinantys jūsų odos grožį ir jaunystę
Pateikiame daugiau kaip 30-ties veiksnių, kurie anksčiau laiko jus sendina, sąrašą. Jūs tikrai galite sumažinti šių punktų, jei nuspręsite gyventi ir elgtis atsakingai.

Per daug chloro
Tai, ką jūs darote po pasiplaukiojimo baseine yra labai svarbu, kai kalbama apie jūsų odą. Net nusiprausus po dušu, chloras gali likti ant odos ir sureaguoti su išorinio naudojimo vaistais, valikliais ir net kūno losjonu.

Kaip Šiaurės Korėja tapo pasaulio metamfetamino centru
Prieš pusmetį Šiaurės Korėjos valdžia paskelbė ketinanti Pchenjane pastatyti „dangoraižių gatvę“. Ji sumanyta kaip simbolis, parodysiantis visam pasauliui, kad šalis sėkmingai vystosi – nepaisydama sankcijų ir „Amerikos imperialistų spaudimo“. Projektas turės būti baigtas iki metų galo, tad statybininkai pluša iki išnaktų. Vietinė spauda darbų spartą vadina stebuklu. Tačiau neoficialūs šaltiniai kalba, kad viskas gerokai proziškiau. Pasak jų, projekto vadovai darbus spartina statytojams duodamu amfetaminu.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos