vaistai.lt
Atsigulate patogioje kapsulėje ir po minutės prarandate sąmonę. Dingsta skausmas, ligos, nebereikia vaistų, o ir nieko gero nežadantys gydytojai lieka praeityje. Dar po kelių minučių jūs jau esate miręs. Tai žada „Sarco“ kapsulės kūrėjas, bet ar pasaulis jau pasiruošęs savižudybės mašinoms?Atsigulate patogioje kapsulėje ir po minutės prarandate sąmonę. Dingsta skausmas, ligos, nebereikia vaistų, o ir nieko gero nežadantys gydytojai lieka praeityje. Dar po kelių minučių jūs jau esate miręs. Tai žada „Sarco“ kapsulės kūrėjas, bet ar pasaulis jau pasiruošęs savižudybės mašinoms?
daugiau

Vaistų rinka prieš 100 metų ir dabarVaistai – viena ypatingiausių ir, ko gero, daugiausia priežiūros tiek gamybos, tiek pardavimo procesuose reikalaujančių prekių. Juk net ir pats „nekalčiausias“ vaistas gali ne tik pagydyti, bet ir pakenkti, jei jis bus vartojamas ar laikomas netinkamai. Kaip buvo kontroliuojama vaistų rinka prieš šimtą metų?

daugiau
Mokslininkai aptiko anksčiau nežinotą kūno masės reguliavimo mechanizmą: patys kaulai gali reguliuoti mūsų apetitą, tačiau šį būdą reikia aktyvuotiKai kas dėl figūros trūkumų kaltina „stambius kaulus“. Balažin, kiek tokiame pasakyme tiesos, bet tyrimas rodo, kad kaulai nėra vien pasyvus karkasas, o ir aktyviai dalyvauja kūno masės reguliavime – eksperimentas su nutukusiais graužikais parodė, kad masės didėjimo intensyvumas gali būti susijęs su kaulų audinio funkcijomis.
daugiau

Užgavėnės neatsiejamos nuo blynųUžgavėnės daugumai lietuvių neatsiejamos nuo blynų. Jie gali būti kepami įvairių formų ir skonių: bulviniai, morkų, moliūgų ir t. t. Geriausiai žinomi miltiniai blynai, tačiau įprasta manyti, kad visuose miltiniuose patiekaluose gausu kalorijų ir riebalų. Vis dėlto, tai priklauso nuo miltų, kepimui naudojamų riebalų ir kitų sudedamųjų dalių: kiaušinių, pieno produktų. Taigi, jeigu atsakingai ir atidžiai pasirinksite visus produktus – galėsite skanauti savo pamėgtus blynus.

daugiau
Kaip išspręsti pačią didžiausią šių laikų medicinos problemą? Sukurti plieniniai nano-strypai, kurie žada sterilizacijos revoliuciją, bet vien to neužteksViena iš didžiausių šių laikų medicinos mokslo problemų - antibiotikams atsparios bakterijos. Jau egzistuoja ligas sukeliančių bakterijų, kurios nebijo jokių mūsų turimų vaistų. Tai - ne tik evoliucijos įrodymas, bet ir tūkstančius mirčių galintis sukelti fenomenas. Visgi, mokslininkai jau ruošia atsakymą - bakterijas nuodys ne vaistais, o badys plieniniais nano-strypais.
daugiau
Kaip žinoti, kuris putojantis vynas yra geresnis? Mokslininkai atliko kelis eksperimentus ir jau dalinasi savo atradimais ir patarimaisApie putojantį vyną visi žino kelias tiesas - už kelis eurus skanaus nenupirksi, didžiąją dalį parduotuvių lentynų užima prastos kokybės putojantys vynas, ir vis tiek jis šiandien yra išpirktas. Visgi, jei jau esate pasiryžę išleisti daugiau, kaip žinoti, kuris putojantis vynas yra geresnis? Mokslininkai teigia, kad kokybę išduoda burbuliukai.
daugiau

Europos ateitis – sveika mityba vaikamsŠią savaitę Sofijoje (Bulgarija) vyko tarptautinė aukšto lygio ekspertų konferencija ,,Sveikos Europos ateitis: sveika mityba vaikams“, kurioje dalyvavo specialistai iš Europos Sąjungos (ES) atsakingų institucijų, ekspertai iš pasaulinių organizacijų bei mokslo įstaigų. Svarstyta idėja - skatinti visuomenės nepakantumą sveikatai nepalankiems produktams, kurie itin aktyviai reklamuojami ir labai lengvai preinami vaikams.

daugiau
Ar egzistuoja meilė iš pirmo žvilgsnio? Mokslininkai paskelbė verdiktą ir deja, jis patiks ne kiekvienamJūs susitikote paskaitoje. Susitiko jūsų akys, apsikeitėte žodžiais, o kaip viskas vyko toliau - jau istorija. Po kelių metų savo vestuvėse jau pasakojate, kad tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Šiuo fenomenu tiki daugybė žmonių, jį naudoja eilė filmų ir dainų, bet ar jis apskritai tikras? Mokslininkai atliko tyrimą ir paskelbė išvadą.
daugiau
Gal senovės graikai neklydo? Ar reikėtų sportuoti nuogiems?Senovės graikai dėvėjo labai paprastus drabužius, kuriuos galėjo nusimesti per sekundę. Jie sportavo nuogi ir tikėjo, kad geriausia sportinė apranga - jokios aprangos. Šiais laikais vis daugiau žmonių atranda nuogą jogą, bet šiaip sportininkai nuogi nebėgioja. O gal turėtų? Ar sportavimas be drabužių turi kokių privalumų?
daugiau

VMVT bendradarbiaus su SAM tikrinant ligoninių maistąValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), reaguodama į sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyvą, kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ekspertais dalyvaus organizuojamoje akcijoje ir šalies ligoninėse vertins pacientams tiekiamo maisto kokybę bei padės teikiant rekomendacijas, kaip pagerinti ligonių maitinimą.

daugiau
1 - 10 iš 1614 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos