vaistai.lt
Saugokitės – užkratas visai šalia: daugiausia spalinių kiaušinėlių – mūsų miegamuosiuoseĮ portalą VLMEDICINA.LT kreipėsi skaitytoja, klausdama, ar darželyje daromi profilaktiniai tyrimai dėl spalinių. Ji teiravosi, ką daryti, jei buvo pastebėta, kad vaikas, lankantis darželį, turi spalinių. „Perspėti auklėtoją? Anksčiau būdavo reguliariai tikrinama, o kaip dabar? Kaip spalinės patenka į organizmą? Kaip nuo jų apsisaugoti? Kokie simptomai? Kokių komplikacijų spalinės gali sukelti?“ – klausimais redakciją užvertė susirūpinusi mama.
daugiau
Italijoje plinta Čikungunijos karštligėUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, remdamasis Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro informacija, praneša, kad dviejuose Italijos miestuose Ancijuje  ir Romoje (Lacijaus regionas) – plinta vietinė čikungunijos karštligė. Abu šiuos miestus skiria mažiau nei 60 kilometrų. Iki š. m. rugsėjo 13 d. Romoje patvirtinti 6 šios ligos atvejai, Ancijuje – 10 . Tai yra antrasis registruojamas vietinės kilmės Čikungunijos protrūkis šalyje po 2007 m. įvykusio protrūkio Emilijos-Romanijos regione.
daugiau
Švediškas stalas Mokyklose – Vieni alkani, kiti persivalgęViešojoje erdvėje akivaizdžiai pastebimi vaikų maitinimo reorganizavimo siekiai. Kalbama apie tai, kad mokyklose reiktų tiekti vaikams maistą vadovaujantis švediško stalo principu. Ar tai iš tiesų ta kryptis, kuri padarys vaikų maitinimą sveikatai palankesnį?
daugiau
Ką turi žinoti pirkdamas maistą vaikams?Parduotuvių lentynose dažnai išvystame maisto produktų, kurių etiketėse puikuojasi mažąjį pirkėją viliojantys spalvoti piešinukai ir net užrašai „skirta vaikams“. Ar tikrai jie pagaminti kokybiškiau nei suaugusiųjų maistas ir yra palankūs vaikų sveikatai? „Sveikatai palankus“ paaiškina, kad renkantis maisto produktus vaikams, reikia ieškoti ne spalvotų etikečių, o jas skaityti. Svarbu, kad išsirinktas maisto produktas būtų saugus, kokybiškas ir sveikatai palankus.
daugiau
Prastos naujienos pelėdoms: bemiegės naktys gali baigtis ir rimtomis ligomisVisuomenėje, kurioje skubama gyventi ir kuo daugiau laiko skirti darbui, geram kokybiškam miegui laiko ne visada pakanka. Dažnai klaidingai manoma, kad jo trūkumą galima kompensuoti savaitgalį ar per atostogas. Visgi nuolatinis miego stygius kenkia ne tik kasdienei nuotaikai, bet ir gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.
daugiau
Kaulų čiulpų donorė Rimantė: „Pakeisti žmogaus likimą – neapsakomas jausmas“35 metų Rimantė Ladyšienė – viena iš lietuvių, kuri prieš dvylika metų pasiryžo donuoti savo kaulų čiulpus ir suteikti galimybę pasveikti sunkia kraujo liga sergančiam žmogui, ir, kaip pati sako, pakeisti jo likimą.
daugiau
Limfomą įveikusi Vaida: „Gyvenimu reikia džiaugtis čia ir dabar“Pasaulinė limfomos diena. Ši kraujo vėžio forma yra viena iš dažniausių – Lietuvoje yra per 5000 šia liga sergančių arba ją įveikusių žmonių. Kasmet įvairių tipų limfoma diagnozuojama apie 500 naujų pacientų. Per pastarąjį dešimtmetį inovatyvaus gydymo dėka kraujo vėžiu sergančių pacientų išgyvenamumas gerėja. Pasak gydytojų hematologų, gydant limfomą, darbingo amžiaus pacientų iki 60 metų grupėje pasveikimo tikimybė siekia per 80 proc.
daugiau
Ar angliavandeniai kenkia labiau nei riebalai?Net 18-oje šalių vykdyta studija, neseniai pristatyta kasmetiniame Europos kardiologų bendruomenės (European Society of Cardiology) kongrese ir publikuota žurnale „The Lancet“, gali pakeisti tai, ką iki šiol galvojote apie sveiką mitybą, – rašo healthday.com.
daugiau
Dalia Michelevičiūtė: „Mane supantys senjorai trykšta energija ir aktyvumu“Lietuvos kino ir teatro aktorė, šokėja Dalia Michelevičiūtė dalinasi mintimis apie šių dienų senjorus ir neslepia, kad jos aplinkoje senjorai trykšta energija ir užimtumu, daugelis jų yra net aktyvesni už pačią aktorę. Pasak jos, jie siekia įgyvendinti savo svajones, nepriklausomai nuo to, kiek jiems yra metų.
daugiau
Dr. Indrė Būtienė. Kuo daugiau vaistų – tuo mažiau ligų?Gana dažnai tenka pasijusti tarsi turinčiai aiškiaregystės galių: pamačius vaiką ir išgirdus pirmuosius tėvelių žodžius, tolimesnę pasakojimo eigą galiu užbaigti pati. Viskas prasideda tuo pačiu sakiniu: „Atvykome pas jus konsultacijai, ieškome pagalbos, nes vaikas labai dažnai serga… Nuolat sloguoja, kosėja. Kelis kartus šiais metais gulėjome ligoninėje dėl plaučių uždegimo.
daugiau
1 - 10 iš 2386 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos