vaistai.lt
Kūdikio primaitinimas: kada, ką ir kaip?Mažylio mityba – vienas iš didžiausią rūpestį jauniems tėveliams keliančių klausimų. Tyrimų bendrovės „Spinter“ prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ užsakymu atlikto kūdikio kraitelio ruošimo įpročių tyrimo duomenimis, mitybos temą kaip vieną iš svarbiausių įvardijo net 41 proc. respondentų, kurie laukiasi kūdikio, ir 36 proc. planuojančių šeimos pagausėjimą ateityje. Gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė pataria, kada reikėtų pradėti primaitinti vaiką, kaip tai daryti teisingai, į ką atkreipti dėmesį renkantis tyreles kūdikiams bei kaip išvengti alerginių reakcijų.
daugiau

Listeriozė pavojingiausia besilaukiančioms moterims, kūdikiams ir žmonėms, kurių imunitetas yra nusilpęs}Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje kasmet registruojami pavieniai listeriozės atvejai. Per pirmąjį 2018 m. pusmetį Lietuvoje nustatyti 9 šios ligos atvejai (2 mirties). 2013-2017 m. listeriozė buvo diagnozuota 37 asmenims, iš kurių 9 mirė (24 proc.). Daugiausia šios ligos atvejų buvo nustatyta 2016 m. (10 atv.) ir 2017 m. (9 atv.).

daugiau
Patarimai kaip elgtis karštą ir saulėtą dienąKarštą  ir saulėtą dieną Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja:
daugiau
Nėštumas: gydytoja papasakojo, kaip pasiekti kūno ir proto harmonijąNė vienai nėštukei nėra naujiena, kad laukiantis reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir sveikai maitintis. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka. Net ir tos, kurios paiso nėštumo metu taikomų gyvenimo būdo rekomendacijų, ima skųstis įvairiais negalavimais – kankina ne tik sveikatos problemos, bet ir jaudulys, nerimas ar nepastovi emocinė būsena. Tampa svarbu išsiaiškinti, kaip suvaldyti tai, kas vyksta gražiausio moters gyvenime periodo metu ne tik kūne, bet mintyse?
daugiau
Urtės istorija: po inksto transplantacijos gyvenimas nesustoja„Žinia, jog jauniausiam vaikui šeimoje reikės hemodializių, o vėliau – gal ir inksto transplantacijos, buvo visiškai netikėta ir privertė permąstyti visas vertybes bei pakoreguoti gyvenimo ritmą“, – pasakojimą pradeda dabar jau paauglės Urtės mama. Pasikeitusio gyvenimo istorija šeimoje prasidėjo, kai Urtei buvo vos 8 metai. „Pastebėjau, jog ji tapo blyškesnė, silpnesnė, dažnai skųsdavosi apetito stoka, mieguistumu. Tuo metu ji perėjo iš vienos mokyklos į kitą, todėl galvojome, jog šie simptomai susiję su adaptacijos laikotarpiu.
daugiau
Vaikų ligoninė: reta genetine liga vaikai Lietuvoje serga dažniau nei kitose šalyse„Imunodeficitai – labai retos ligos, – sako Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro vadovė dr. Jelena Rascon, – ir tai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių jiems tenka persodinti kaulų čiulpus“. Įkūrus Vaikų ligoninėje Pirminių ir įgytų imunodeficitų kompetencijos centrą, pradėta efektyvi, savalaikė diagnostika, išaiškinant tokius pacientus. Tam pasitarnavo ir ligoninėje pradėti atlikti brangūs genetiniai tyrimai, padedantys tiksliai nustatyti imunodeficito rūšį.
daugiau
Defibriliatorius įstaigoje – galimybė padėti kritinę akimirkąVilniaus teritorinė ligonių kasa įsigijo automatinį širdies defibriliatorių, siekdama užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais įstaigoje kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, jei jos prireiktų gyventojams ar darbuotojams.
daugiau
Pienas ir jo produktai vaikams: sveika ar ne? ReceptaiNors žiniasklaidoje dažnai girdime neigiamos informacijos apie pieną ir jo produktus, vartojimui tai įtakos turi nedaug. Tikėtina, kad pieno valgymo tradicijos bus išlaikytos dar 100 metų, nes sveikoje mityboje pienas ir jo produktai yra rekomenduojami. Tačiau labai svarbu kokie ir kiek.  Kalbiname maisto technologę ir mitybos specialistę, VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorę  ir dviejų vaikų mamą Ramintą Bogušienę.  
daugiau
Alzheimeris ar natūrali senatvė: kaip atskirti ankstyvuosius ligos požymius?Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų. Pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų gydytojos neurologės Ligijos Silvos Mikalauskienės, dažnai pirmuosius ligos požymius artimieji linksta suvesti į charakterio keistenybes, o nežinodami, kaip elgtis, sergančiuosius dažnai palieka vienus. Laiku pradėtas gydymas – išeitis ligai suvaldyti.
daugiau
Anglijos karalienės neaplenkusi liga kamuoja ir dažną lietuvįRespublikinės Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinikoje konsultuojantys gydytojai oftalmologai pastebi, kad kas ketvirtam į apžiūrą atvykusiam vyresniam pacientui nustatoma katarakta, kurią jau patartina operuoti. Anot medikų, neretai suprastėjusiu regėjimu besiskundžiantys vyresni pacientai viską „nurašo“ senėjimui ir nė nepagalvoja, kad jų problemą patyręs gydytojas gali išspręsti per vieną valandą.
daugiau
1 - 10 iš 2898 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos