vaistai.lt

Kaip atlikti pradinio gaivinimo veiksmus suaugusiajam, vaikui ir kūdikiui„Dažniausiai nelaimės ištinka staiga ir netikėtai. Pamačius gulintį ir sąmonės netekusį žmogų gyvybiškai brangi tampa kiekviena sekundė, todėl kiekvienas praeivis turėtų gebėti nedelsiant atlikti pradinio gaivinimo veiksmus ir žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje. Pavojaus akivaizdoje kilusi panika, baimė ir nepasitikėjimas savimi gali lemti tragišką baigtį, todėl svarbu kiekvienam žmogui nuolat atnaujinti gyvybę gelbstinčius įgūdžius, kad neliktų abejonių dėl pagalbos teikimo,“ – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojas ir skubiosios medicinos gydytojas Karolis Klimavičius.


daugiau

Virškinamojo trakto vėžys – nereta diagnozė jaunam žmogui: kada nereikėtų delsti?Šiomis dienomis gydytojų jau nebestebina, kai, pavyzdžiui, vos 30-ies sulaukusiam pacientui tenka diagnozuoti virškinamojo trakto vėžinius susirgimus. Šių gyvenimą sudrebinančių ligų būtų galima išvengti, jei pacientai nedelstų, neignoruotų simptomų ir pagaliau atsikratytų baimės tirtis.

daugiau

Suvaldyti tymus padeda skiepaiNacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad tymai – itin užkrečiama virusinė infekcinė liga, plintanti oro lašeliniu būdu. Vienas tymais sergantis asmuo gali užkrėsti iki 18 žmonių. NVSC specialistai atkreipia dėmesį, kad siekiant suvaldyti tymus, labai svarbu, kad būtų paskiepyta 95 proc. gyventojų, kitaip kyla reali tymų protrūkių ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusiųjų grėsmė.

daugiau

Nepamainomos medžiagos augančio vaiko intelektui ir nervų sistemaiKaip galima prisidėti prie geresnio vaiko intelekto koeficiento ir pažintinių gebėjimų? Pasak Vilniaus universiteto profesoriaus, gydytojo vaikų gastroenterologo dr. Vaidoto Urbono, tinkama mityba nėštumo metu ir pirmaisiais vaiko gyvenimo metais tam turi didelę reikšmę.

daugiau

Paauglys vartoja narkotikus. Ką daryti?Paauglių tėvai vis dažniau išgirsta apie narkotikų paplitimą mokyklose, jaunimo laisvalaikio erdvėse. „O kaip mano sūnus ar dukra?“ – ne vienam kyla klausimas. Nerimą keliančiais signalais tampa iš kažkur atsiradę nauji draugai, vėlyvi grįžimai namo, nuolatinis pinigų trūkumas. Gal tai tik paaugliško elgesio apraiškos, keliančios suaugusiųjų nerimą, o gal problema daug rimtesnė?

daugiau

Pilvo sienos išvaržos: mažas gumbelis gali lemti nemalonias bėdasPilvo sienos išvarža gali atsirasti bet kurio amžiaus vyrams ir moterims. Ji retai būna įgimta, dažniausiai – įgyta. Ši bėda gali sukelti ne tik estetinį nepasitenkinimą, tačiau ir blogą fizinę savijautą – maudimą, skausmą išvaržos vietoje. Kai kuriais atvejais išvarža gali įstrigti ir sukelti stiprius skausmus bei žarnų nepraeinamumą. Tokiu atveju pacientą reikia skubiai operuoti.

daugiau

Sjogreno sindromas – itin dažna, bet retai ir vėlai diagnozuojama reumatinė ligaIšsausėjusi burna bei akys kartais gali būti ne tik diskomfortą kelianti būklė, bet ir į dar rimtesnes sveikatos problemas progresuojantis simptomas. Sutrikus burnos gleivinės drėkinimui gali išsivystyti odontologinės bei virškinimo ligos, o išsausėjus akims – žymiai pablogėti rega. Šie požymiai gali signalizuoti ir apie rimtą, nors dažnai laiku nediagnozuojamą ligą.

daugiau

Sergančiųjų peršalimo ligomis mažiau: sumažėjo savivaldybių, kuriose peržengtas epideminis sergamumo lygisNacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC), Lietuvoje vasario 12–18 d. (7-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo, palyginus su ankstesne savaite, ir siekė 1422,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Vasario 5–11 d. (6-ąją savaitę) jis siekė 1809,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Susirgimų tiek gripu, tiek ŪVKTI, tiek COVID-19 liga skaičius sumažėjo.

daugiau

Pagrindinės dantų priežiūros taisyklės: pasitikrinkite, ar tinkamai valote dantisvStatistika rodo, kad net 20 proc. pasaulio gyventojų nesilaiko odontologų rekomendacijų ir nesivalo dantų du kartus per dieną. Sveiki ir estetiškai atrodantys dantys lemia ne tik žmonių pasitikėjimą savimi ar teigiamą aplinkinių vertinimą, bet ir sumažina įvairių burnos ertmės ligų riziką. Tačiau į tinkamą dantų priežiūros rutiną įeina ne tik šepetėlio naudojimas.

daugiau

Ragina neprarasti budrumo: kaip išvengti gyvybei pavojingo žaibinio meningokokoKol formuojasi imunitetas, vaikui tenka nemažai sirgti. Peršalimas daug nekankinęs lengvai praeina, tačiau, jei susergama, pavyzdžiui, bakterine meningokoko infekcija, ima grėsti ne tik rimtas pavojus sveikatai, bet ir vaiko gyvybei. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila" gydytojai pranešime žiniasklaidai primena apie šios ligos pavojus ir ko reikėtų imtis, norint išvengti skaudžių pasekmių.

daugiau
81 - 90 iš 5537 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos