vaistai.lt
Pirmą kartą Baltijos šalyse atliko skydliaukės operaciją per pažasties sritįKaklas ir pažastis – atrodytų dvi mažai susijusios kūno dalys, tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojai įrodė, jog ryšys tarp jų gali būti. Ligoninės gydytojai, pritaikydami Pietų Korėjoje įgytą patirtį, pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atliko endoskopinę transaksilinę skydliaukės operaciją, atliekant pjūvį pažasties raukšlėje.
daugiau
Ką daryti, kad nesusirgtume storosios žarnos vėžiu?Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad pagal Higienos instituto duomenis, Lietuvoje standartizuotas mirtingumo nuo piktybinių navikų rodiklis yra didesnis už ES valstybių narių vidurkį. Esame šeštoje vietoje po Vengrijos, Latvijos, Kroatijos, Estijos ir Slovakijos. Kiekvienais metais nustatoma apie 1600 naujų storosios žarnos vėžio atvejų ir apie 1000 žmonių nuo jo miršta. Šis skaičius kasmet vis didėja.
daugiau
Lėtinė obstrukcinė plaučių ligaLėtinė obstrukcinė plaučių liga – dažna liga, kurios galima išvengti ir kurią būtina gydyti. Jai būdinga nuolatinė kvėpavimo takų obstrukcija, kuri dažniausiai progresuoja ir yra susijusi su stipresne kvėpavimo takų ir plaučių uždegimine reakcija į įkvepiamas žalingas daleles ar dujas. Neretai šią ligą lydi paūmėjimai ir gretutinės ligos, kurios dar labiau pablogina ligonio būklę.
daugiau
Paskutinės eilės antibiotikai nebeveikia: kokie galimi sprendimo būdai?Atsparių bakterijų, ypač vadinamiesiems paskutinės eilės antibiotikams, atsiradimas ir plitimas kelia didelį nerimą ir grėsmę pacientų saugai. Antibiotikams atspariomis bakterijomis užsikrėtusiems žmonėms dažniau nei įprastai išsivysto komplikacijos ir net iki trijų kartų padidėja mirties nuo infekcijos grėsmė.
daugiau
Pasaulinę diabeto dieną – išskirtinis dėmesys moterimsSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras lapkričio 14-ąją kartu su daugeliu pasaulio organizacijų ir bendruomenės narių mini Pasaulinę diabeto dieną. Nuo 1991 metų Pasaulio sveikatos organizacijos ir Tarptautinės diabeto federacijos iniciatyva siekiama kuo plačiau skleisti žinią apie diabetą.
daugiau
Beprecedentė operacija: iš titano ir klubakaulio dalies atkūrė žandikaulį ir sąnarįNeseniai dviejų Vilniaus universiteto ligoninių – Santaros klinikų ir Žalgirio klinikos – gydytojai sėkmingai atliko itin sudėtingą apatinio žandikaulio rekonstrukcijos operaciją 18 metų pacientei. Mergina buvo netekusi kairiosios apatinio žandikaulio dalies dėl prieš tai atliktos operacijos pašalinant žandikaulio dalį su Juingo (Ewing‘o) sarkoma – itin agresyviu piktybiniu augliu, kuris negydant labai greitai progresuoja.
daugiau
Vokų operacija: ne tik atjaunina, bet ir sugrąžina gerą regėjimąDažniausiai iš žmogaus žvilgsnio matome kaip jis jaučiasi, tačiau neretai pirmas įspūdis gali būti klaidingas. Kai kurie žmonės nuolatos atrodo liūdni dėl užkritusių vokų ar antakių. Ši problema yra ne vien estetinė, nes suglebusi oda aplink akis mažina žmogaus regėjimo lauką, todėl rega stipriai suprastėja. Apie gyvybiškesnį žvilgsnį ir regėjimą pakoreguoti galinčias operacijas pasakoja klinikos „Grožio chirurgija“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Domantas Rainys.
daugiau
Cholesterolio kiekio sumažėjimas įrodo teigiamą statinų poveikįŠių metų Pietryčių Azijos valstybių kardiologų federacijos kongrese (The ASEAN Federation of Cardiology Congress 2017, AFCC2017), vykusiame lapkričio 3-5 dienomis, buvo pristatyta 10 metų trukusi stebėjimo studija, įtraukusi beveik 49000 pacientų. Pasak jos rezultatų, cholesterolio kiekio sumažėjimas miokardo infarktą patyrusiųjų kraujyje patvirtina teigiamą statinų poveikį, – rašo escardio.org.
daugiau
Hepatitas C: liga nepastebima – pasekmės lemtingosUžsikrėtęs hepatito C virusu žmogus gali nejausti jokių jo požymių iki tol, kol išsivystys kepenų cirozė. Šiuolaikinės gydymo technologijos gali įveikti mirtį nešantį virusą, ir gydymo sėkmė stulbinama – 99 proc. ligonių pasveiksta. Tačiau tam reikia nustatyti ligą, kol ji nesukėlė negrįžtamų padarinių.
daugiau
Gydytojas implantologas: didžiausi mitai, susiję su dantų implantaisPrieš kelerius metus gydyti smarkiai pažeistus dantis protezais ar tiltais buvo įprasta praktika. Vis dėlto šiandien specialistai sutinka, kad tokios procedūros kartais padaro daugiau žalos gretimiems dantims nei padeda pažeistajam. Nuimami protezai nepadeda sustabdyti netekus danties vykstančių pokyčių žandikaulyje, kurie gali pasireikšti kaulo nykimu, išsikraipiusiais dantimis ar netaisyklingu sąkandžiu. Tačiau apie dantų implantus, kaip alternatyvą, sklando labai daug mitų.
daugiau
1 - 10 iš 819 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos