vaistai.lt
Lietuvių mokslininkų tyrinėjami vėžio žymenys – proveržis gydant onkologines ligasNaujausi mokslo atradimai veržiasi į vėžio diagnostiką ir gydymą. Per pastaruosius porą dešimtmečių tradiciniai šios sudėtingos ir daugialypės ligos gydymo būdai sparčiai tobulėjo: chirurgijoje pradėti naudoti robotai, pritaikytos laparoskopinės metodikos, intensyviai plėtojama taikinių terapija, nanomedicina, o spindulinė terapija pasiekė itin aukštą tikslumo lygį. Visos šios priemonės padeda efektyviau naikinti navikus, sykiu apsaugant ir aplinkinius organus.
daugiau
Onkologinėms ligoms užkirsti – genetiniai tyrimaiOnkologinės ligos diagnozė – skaudi žinia ne tik pacientui, bet ir jo artimiesiams. Nuo tada prasideda nerimo dienos, vizitai pas gydytojus ir ilgas gydymo procesas. Ir dažniausiai šios klastingos ligos simptomai pasireiškia tada, kai vėžys būna jau gerokai pažengęs.
daugiau
Mokslininkų tikslas – šalinti ne genetinių ligų padarinius, bet priežastisŽmogaus genomo DNR sudaro daugiau nei 3 milijardai bazių porų, kurias galima įsivaizduoti kaip raides, užkoduojančias informaciją. Jei pasikeičia bent viena raidė, žmogus suserga. Norėdami padėti žmogui pasveikti iškirpti „blogas“ DNR raides ir įterpti „geras“, kad vėl veiktų įprasti biologiniai procesai. Tačiau ši technologija sudėtinga ir nėra lengvai valdoma, tam reikia itin tikslių įrankių, savotiškų DNR žirklių. Mokslininkai ieško būdų, kaip tas žirkles padaryti tikslesnes, kad iškirpti ir įterpti DNR sekas būtų lengviau, paprasčiau.
daugiau
Ant kojų pastatė kibernetinis peilis ir kineziterapijaInkstų vėžiu susirgęs ir tradicine radioterapija gydytas verslininkas, kuriam po procedūrų buvo paralyžiuotos kojos, vėl gali vaikščioti. Po trijų gydymo kibernetiniu robotu „CyberKnife“ procedūrų gydytojai neberanda ir vėžio ląstelių.
daugiau
Endokrinologė ragina neignoruoti lėtinių ligų ir lankytis pas specialistąĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos endokrinologijos kabinetą pacientai skuba ne tik tada, kai sunkiai serga. Gydytojo endokrinologo konsultacijos būtinos, nes, diagnozavus lėtinę ligą, dažniausiai reikia stebėti pacientą, jei skirtas gydymas, reikia įvertinti ar gydymo nereikia koreguoti. Jei lėtinė endokrinologinė liga ignoruojama, pasekmės gali būti rimtos.
daugiau
Ypatinga naujiena: galimybė atkurti visus apatinio žandikaulio dantisMažiau nei prieš metus viso pasaulio odontologus viena iš pažangiausių odontologijos technologijų įmonė – Švedijos implantų gamintojas – supažindino su inovatyvia „Trefoil“ sistema. Pastaroji leidžia ant trijų implantų atkurti viso apatinio žandikaulio dantis. Vienos operacijos metu yra pašalinami visi nekokybiški paciento dantys, įsriegiami trys implantai, nuimamas dantų antspaudas, kuris tą pačią dieną yra atiduodamas į laboratoriją dantų technikams. Tos pačios dienos vakarą pacientas jau gali turėti nuolatinius dantis, kuriems suteikiama viso gyvenimo garantija.
daugiau
Krūties vėžys: ką žinoti apie profilaktiką, paveldėjimą, gydymą ir rekonstrukcijąJungtinė onkologijos srityje dirbančių specialistų komanda iš Nacionalinio vėžio instituto (NVI) ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų (VULSK) sako, jog labai svarbu, kad naujausia informacija apie inovatyvius diagnostikos ir gydymo būdus bei apie naujas krūties rekonstrukcijos galimybes pasiektų kiekvieną moterį, kuriai tai aktualu: jai būtina žinoti, kaip šiuolaikiniais metodais diagnozuojamas ir gydomas krūties vėžys, kokios galimybės atkurti krūtį, kurios netenkama dėl onkologinės ligos.
daugiau
Proveržis išsėtinės sklerozės gydymeEuropos Komisija registravo preparatą okrelizumabą pirminei progresuojančiai išsėtinei sklerozei ir recidyvuojančioms išsėtinės sklerozės formoms gydyti. Tai pirmasis ir vienintelis pasaulyje ligos eigą keičiantis vaistas ankstyvai pirminei progresuojančiai išsėtinei sklerozei gydyti. Iki šiol šia ligos forma sergantiems pacientams nebuvo gydymo galimybių. Lietuvos pacientams gydymas okrelizumabu taps prieinamas tuomet, kai vaistas bus įtrauktas į kompensuojamųjų vaistų sąrašą.
daugiau
Kušingo sindromas: gyvenimo džiaugsmą sugrąžino chirurgai„Tik kai nualpau, supratau, kad jau privalau kreiptis į gydytojus“, – pasakojimą pradeda Kauno klinikų pacientė Ernesta, kuriai, atlikus išsamius tyrimus, buvo diagnozuotas itin retas Kušingo sindromas. Juo dažniausiai suserga 30-40 metų moterys, o pasaulyje šis sindromas diagnozuojamas vos 1-10 žmonių iš milijono.
daugiau
Pasaulinė kovos vėžiu diena. Mes galime. Aš galiu.Trejus metus vykdoma Pasaulinės kovos su vėžiu dienos kampanija „Mes galime. Aš galiu“ kelia klausimą, kaip mes visi kartu ir kiekvienas asmeniškai galime prisidėti prie vėžio sukeliamos naštos mažinimo. Ši liga mus paveikia nevienodai, tačiau bet kuris iš mūsų galime ko nors imtis, kad sušvelnintume jos poveikį sergančiajam, jo šeimai, bendruomenei.
daugiau
1 - 10 iš 846 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos