3_healthilife-alphamax-2015

Epideminis parotitas – liga, kuria serga ne tik vaikai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis (ULAC), 2014 m. Lietuvoje registruoti 45 epideminio parotito (kiaulytės) atvejai (sergamumo rodiklis – 1,53 atv./ 100 tūkst. gyv.). Daugiausiai sergančiųjų registruota 0-14 metų (7 moterys ir 17 vyrų) amžiaus grupėje (1 pav.).

Visiškai sveikų vaikų – vis mažiau
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras jau tradiciškai atliko bendrojo lavinimo mokyklų mokinių privalomo sveikatos patikrinimo stebėseną, kuri uostamiestyje rengiama nuo 2008 m. Šiemet analizės mastai gerokai išaugo, nes pirmą kartą buvo atlikta ir uostamiesčio ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų bei profesinių mokyklų mokinių profilaktinių sveikatos patikrinimų analizė. Išanalizavus įvairių Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų vaikų profilaktinius sveikatos patikrinimų duomenis nustatyta, kad jaunųjų klaipėdiečių sergamumas auga, dažniausiai pasireiškia regėjimo sutrikimai, jungiamojo audinio ir skeleto raumenų sistemos ligos, neretai fiksuojamas per mažas mokinių svoris.
Patvirtinta farmacijos kompanijų išlaidų viešinimo tvarka
Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino farmacijos kompanijų išlaidų viešinimo tvarką. Kompanijos privalės kaupti ir teikti išsamesnę informaciją apie išlaidas, skirtas sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams bei jų profesiniams renginiams užsienyje. Nuo šiol ataskaitose privaloma nurodyti gydytojų ir kitų specialistų, dalyvavusių farmacijos kompanijos finansuotame profesiniame (moksliniame) renginyje užsienyje, vardus, pavardes, profesines kvalifikacijas, medicinos ar vaistininkų praktikų licencijų numerius. Šiuos duomenis viešai skelbs Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) savo interneto svetainėje.
Tobulėkime kartu. Kaip efektyviai „įdarbinti“ Mėnulio fazes savo tikslams
Mėnulio fazių poveikis tiek žmogui, tiek ir kitoms gyvoms būtybėms bei procesams jau senokai nėra naujiena. Kuo arčiau Žemės yra dangaus kūnas, tuo stipriau jaučiame jo poveikį kasdienybėje. O Mėnulis ir yra tas arčiausiai Žemės esantis objektas, kuris veikia absoliučiai kiekvieną, tiesiog vieni stebi savo pojūčius, o kiti – ne. Vis dėlto protingiau yra laikytis rekomendacijų ir jau patikrintų taisyklių, kurios ne tik leis išvengti nereikalingų rūpesčių, bet ir padės efektyviai išnaudoti laiką. Taigi, yra keturios Mėnulio fazės: jaunatis, priešpilnis, pilnatis ir delčia.
Eksperimentas: kaip miego trūkumas veikia jūsų išvaizdą ir savijautą
Šiuolaikinio gyvenimo tempas išties didžiulis: skubame į darbus, prižiūrime vaikus, gaminame valgyti, rūpinamės namų buitimi ir turime begalę įvairiausių užduočių. Pasirūpinti savimi, atrodo, nelabai ir lieka laiko, o ką jau kalbėti apie būtinybę gerai ir kokybiškai išsimiegoti. Vis tik miegui atrasti laiko tiesiog būtina, mat kitu atveju nemigos požymiai išryškės ne tik ant jūsų veido, bet ir pradės kenkti atliekant kasdienes užduotis. Tai įrodė ir Didžiojoje Britanijoje surengtas eksperimentas, kurio metu 46-erių Sarah Chalmers buvo pasiūlyta stebėti, kaip pakis jos išvaizda, kai Sarah miegos vos 6 valandas per parą.
Ekologiški produktai: dėl kokybės niekas nesiginčija, bet ne visi įperka
Kosmetika, drabužiai, higienos reikmenys, valymo priemonės ir kiti ne maisto produktai gali būti pažymėti specialiais simboliais, rodančiais gaminio ekologinę vertę. Tokios prekės turi atitikti nustatytus kriterijus ir reikalavimus. Tačiau kokia iš to nauda pirkėjui? Pasak ekspertų, aplinkosauginiu ženklinimu siekiama padėti žmonėms lengviau atpažinti gamtai ir sveikatai nekenkiančius produktus. Pabandykime išsiaiškinti, kaip nepasiklysti simbolių gausoje, kokius standartus turi atitikti jums siūlomi ekologiški gaminiai ir ar Lietuvoje tokios prekės sulaukia didelio dėmesio.
 
eurovaistine_geguze_2015

ipsen-forlax

sveikuva-sveikis-balandis-geguze-2015

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos