Ar įveiksime tuberkuliozę iki 2050 metų?
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras priemena, kad kovo 24-ąją Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Pasaulio tuberkuliozės diena. Ji skirta informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. PSO ragina susivienyti kovai su tuberkulioze, ypač laiku išaiškinant visus tuberkuliozės atvejus. Būtina padaryti viską, kad tuberkuliozė būtų visiškai likviduota. Šiandien ji išgydoma ir niekas XXI amžiuje neturėtų mirti nuo šios ligos. Europoje kasdien tuberkulioze suserga maždaug 1000 žmonių. Šiandien Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras skelbia, kad PSO Europos regione vidutinis metinis tuberkuliozės atvejų skaičius sumažėjo 6 procentais per pastarąjį dešimtmetį.
Vanduo, kurį geriame: nuo vaistų likučių iki nevaisingumo ir smegenų anomalijų
Nors esame pakankamai išprusę aplinkosaugos klausimais ir daugelis mūsų paklausti, kas gi labiausiai teršia paviršinį ir gruntinį vandenį, paminės ir pesticidus, ir trąšas, ir naftos produktus, dar retas mūsų žino, kad vandenyje vis daugėja ir kitų medžiagų. Jos ne tik kenksmingos mums ir aplinkai, tačiau jų nesustabdo daugelis įprastinių filtrų, skirtų geriamam vandeniui valyti.

Rastos medžiagos lengvai šokiravo
1990-jų pradžioje Berlyno techninio universiteto mokslininkai Gansas-Jurgenas Stanas ir Tomas Hebereris, tyrinėdami gruntinius vandenys, aptiko sudėtingas chemines medžiagas, identiškas toms, kurios yra naudojamos populiariuose vaistuose, skirtuose mažinti cholesterolio kiekį.

Geriausias Lietuvos insultų centras perduoda patirtį Ukrainai
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dėstytojų ir Kauno klinikų specialistų komanda lankėsi Ukrainoje, Užgorodo nacionaliniame universitete. Vizito tikslas buvo išsiaiškinti, kokios pagalbos reikėtų partneriams, kuriant naują universiteto modelį, ir įvertinti galimybes įdiegti insulto gydymo programą. Kauniečiai dalijosi savo patirtimi, kaip pavyko sukurti sėkmingai veikiančią pagalbos insulto ištiktiems pacientams sistemą. Pasak LSMU Podiplominių studijų centro dekano, Neurologijos klinikos docento Kęstučio Petrikonio, Kauno klinikose insultą patyrusiems pacientams teikiama pagalba per pastaruosius 3 metus pasiekė didelį progresą, ypač Neurologijos klinikos vadovės prof. habil. dr. Daivos Rastenytės koordinuojamo darbo ir pastangų dėka.
Antsvorį galima apgauti
Ką daryti, jei dietos nepadeda, o sportuoti tingisi? Pamėginkite nereikalingų kilogramų atsikratyti kitais būdais – bent vienas būtinai bus veiksmingas! Kurį laiką negaminkite. Geriau atsisveikinti su puikios kulinarės šlove nei turėti ją kartu su antsvoriu. Pasak amerikiečių dietologų, net 52 proc. moterų, kurios kasdien gamina sau ir šeimai, suvalgo ketvirtadaliu daugiau maisto nei tos, kurios užkanda kavinėse ar pasisotina pusgaminiais. Gamindamos įvairius patiekalus šeimininkės net nepastebi, kaip prisiragauja papildomų kalorijų.
Kaip išsirinkti šukas?
Daugelio kirpėjų nuomone, norint turėti gražius ir sveikus plaukus verta investuoti ne tik į kokybišką šampūną ir balzamą, bet ir plaukų šukavimo priemones. Šukos – tai viena iš seniausių plaukų formavimo priemonių. Manoma, kad jos atsirado prieš maždaug 10000 metų. Pirmosios šukos buvo gaminamos iš šakelių, augalų stiebų ir gyvūnų kaulų. Dabar prekybos vietose galima įsigyti šukų skirtingiems plaukų tipams. Jos gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų. Kai kurios šukos gali pažeisti plaukų struktūrą, tačiau tinkamos – skatinti jų augimą.
Kuo gamintojai keičia cukrų?
Norint vartotojams pasiūlyti mažesnio kaloringumo maisto produktų, leidžiama cukrų pakeisti saldikliais. Tačiau jie negali viršyti didžiausių leidžiamų naudoti kiekių ir turi būti etiketėje įvardinti – nurodytas funkcinė grupės pavadinimas (saldiklis), konkretus medžiagos pavadinimas arba raidės E ir numerio kombinacija, pavyzdžiui, saldiklis eritrolis arba saldiklis E 968.

Pažeidimų labai nedaug
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrina, ar gamintojai laikosi reikalavimų. 2014 m. buvo atlikti 905 dažnai vartojamų maisto produktų laboratoriniai tyrimai.

 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen-forlaxIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos