Image
Vakarų Afrikos šalyse plintant Ebola hemoraginės karštligės virusui, europiečiams taip pat labai svarbu žinoti, kaip saugotis šios mirtinos ligos. Vakarų Afrikoje šio protrūkio metu virusas plinta nuo žmogaus žmogui – užsikrečiama per tiesioginį sąlytį su ligonių krauju, šlapimu, išmatomis, seilėmis, sperma, per pažeistą odą ar gleivines. Europos šalyse tokia rizika – nedidelė, tačiau mus virusas gali pasiekti per laukinių gyvūnų mėsą.
Kokių pokyčių galima tikėtis sveikatos priežiūros sektoriuje įvedus eurą?
Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Valstybine ligonių kasa atsako i Jūsų klausimus apie tai, kokių pokyčių galima tikėtis sveikatos priežiūros sektoriuje įvedus eurą?

Ar nuo kitų metų pradžios įvedus eurą būtų kokių nors esminių pasikeitimų sveikatos priežiūros sektoriuje? Gal jų išvis nebus?
Atkreipiame dėmesį, kad įvedus eurą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamos sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos pagal Lietuvos banko nustatytą perskaičiavimo kursą bus perskaičiuotos eurais ir patvirtintos teisės aktais. Šios kainos bus skelbiamos VLK interneto svetainėje http://www.vlk.lt/. Įvedus eurą ligonių kasos šia valiuta atsiskaitys su sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, su kuriomis bus sudarytos sutartys.

Perengtos rekomendacijos „Kaip paruošti saugų ir kokybišką maistą vaikų darželiuose ir mokyklose?“
Vaikų ugdymo įstaigose Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kasmet nustato daugybę pažeidimų: maistas gaminamas netinkamose patalpose, naudojami vaikų maitinimui draudžiami maisto priedai arba gaminiai, neaiškios kilmės ir kokybės produktai. Kad darželiuose ir mokyklose ant stalų garuotų kokybiški, maistingi ir švieži patiekalai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba parengė rekomendacijas ugdymo įstaigų ir valgyklų vadovams.
Mitybos specialistė Vaida Kurpienė pataria: ar vaikams galima duoti saldumynų?
Kas turi vaikų, puikiai žino, kad be saldumynų išsiversti sunku – mažieji visko nori! Kaip sutramdyti aistrą nesveikiems maisto produktams ir saldėsiams? Sveikos mitybos specialistė, studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė Vaida Kurpienė sako, kad vaikus reikia mokyti mėgautis desertais. Taip pat labai svarbu ieškoti kompromisų.
Slenka plaukai? Sužinokite, kada derėtų susirūpinti
Moterims plaukai yra jų pasididžiavimas ir džiaugsmas – storos ir išpuoselėtos garbanos džiugina kiekvieną. Tačiau, ką daryti, kai bėgant laikui pastebite, kad anksčiau stora buvusi kasa netikėtai virto veikiau pelės uodegą primenančia kasele? Jei prabudusi ant pagalvės randate vis daugiau iškritusių plaukų, o kiekvieną kartą išsimaudžiusi vonioje privalote ieškoti būdų, kaip išvalyti užsikišusius vamzdžius, derėtų susirūpinti. Plaukų slinkimas yra natūrali ir sveika atsinaujinimo proceso dalis, tačiau kartais plaukų sruogų netenkame gerokai daugiau nei turėtume. Apie dažniausias plaukų slinkimo priežastis ir įvairius su tuo susijusius mitus tinklalapiui sofeminine.co.uk pasakoja 40-ties metų darbo patirtį turintis dermatologijos profesorius Janas Wadsteinas.
technologijos.lt
Nors šios vaizdo medžiagos autoriai pateikia krūvą argumentų, kad medžiaga yra autentiška, patikėti tuo, kad žmogus gali samurajaus kardu ne tik numušti, bet ir perkirsti į jį paleistą kulką, yra labai sunku. Ir vis dėlto… Kad žiūrovai įsitikintų kadrų autentiškumu, eksperimentas buvo filmuojamas didelės spartos filmavimo kamera. Pradžiai pasigrožėkime, kaip kardo meistras iš Tekančios saulės šalies įspūdingai pjausto į orą išmestus vaisius ir užkandžius. Aštri geležėlė… Ne mažiau aštri ir geležėlės mojuotojo akis.
 


eurovaistine201808

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos