Melanoma - pavojingiausia odos vėžio forma

Melanoma yra pati pavojingiausia odos vėžio forma, galinti greitai plisti ir kelti grėsmę gyvybei. Melanoma sergančiųjų pasaulyje, ypač išsivysčiusios Europos šalyse, skaičius didėja, vis daugiau diagnozuojama antros ir vadinamos nežinomos stadijos melanomų ir vis mažiau - pirmos stadijos. Tai reiškia, kad laiku diagnozavus melanomą 97 proc. žmonių pasveiksta. Šiandien apie melanomą pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ ilgametę darbo patirtį sukaupusi gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė.

Užsienyje prireikus gydymo paslaugų gali praversti ESDK
Laikinai išvykus į svečią šalį ir prireikus skubių gydymo paslaugų ar tam tikros specialisto konsultacijos, padėti gali nemokamai Lietuvoje išduota Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Tam tikrais atvejais ji garantuoja ne tik nemokamą skubią medicinos pagalbą, bet ir kitas žmogui tuo metu reikalingas gydymo paslaugas. Apie tai kalbamės su Algiu SASNAUSKU, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriumi.  
Kur susikaupia daugiausiai kancerogeno akrilamido ir kaip jo išvengti?
Daugiau kaip prieš dešimtmetį Švedijos mokslininkai tirdami keptus maisto gaminius, nustatė, kad aukštoje temperatūroje kaitinant daug krakmolo ir angliavandenių turinčius produktus, susidaro kancerogeninė medžiaga akrilamidas, sukeliantis vėžinius susirgimus. Tad visose Europos Sąjungos (ES) šalyse tiriama, kiek maisto produktuose yra akrilamido. Išanalizuoti tyrimų duomenys atskleidė, kad didžiausi šios medžiagos kiekiai susidaro bulvių traškučiuose, gruzdintose bulvytėse, sausainiuose, tirpioje kavoje ir stipriai skrudintose kavos pupelėse.
Pasisemkite optimizmo: įkvepiančios mintys apie laimę
Laimė mus supa visur: štai ant rožės žiedlapio nutūpęs ryto rasos lašelis, kuriame atsispindi visas pasaulio grožis, gaivaus vėjo dvelksmas kaitrią dieną, galiausiai – saulės spindulys, prasiskverbęs pro juodus audros debesis. Laimė slypi daiktuose, žodžiuose ir mūsų viduje. Pateikiame jums optimizmo įkvepiančias garsių rašytojų ir filosofų mintis apie laimę, siūlome pasiskaityti ir pasisemti įkvėpimo.
  •  „Net jeigu laimė jus bent trumpam pamiršta, niekuomet nepamirškite jos“ (Jacques Prévert).
  • „Kvailas žmogus laimės ieško tolumoje, o protingas ją laiko sau po kojomis“ (Jamesas Openheimas).
Vaistažolės nuo antsvorio
Pasak žolininkės A. Žvirblienės, įvairūs augalai, kurių galite prisirinkti vasarą pievose ir miškuose, gali padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų ir patobulinti kūno linijas. Kiekvienas augalas turi daug įvairių savybių, išsirinkite tinkamiausius (geriau veikia žolių mišiniai). Svarbu išsiaiškinti priežastį, kodėl kaupiasi riebalai nepageidaujamose kūno vietose, tik tada pavyks veiksmingai kovoti su antsvoriu. Galbūt jūsų organizmas užsiteršęs ir sulėtėjusi medžiagų apykaita? O gal storėjimo priežastis – linkę kauptis skysčiai, sutrikusi žarnyno veikla ar žvėriškas apetitas? Sergant kai kuriomis ligomis, prieš vartojant vaistažolių arbatas, reikėtų pasitarti su gydytoju, fitoterapeutu arba vaistininku.
Ūkininkavimas be jokios chemijos: ar tai įmanoma?
Lietuvoje šiuo metu veikia tik vienas ūkis, kuris save vadina biodinaminiu. Kadangi daugeliui žmonių šis terminas nėra gerai pažįstamas, šio ūkio atstovai sutinka plačiau papasakoti, kokiais principais yra grįsta jų ūkinė veikla.

Tradiciniame ūkyje - per 300 rūšių pesticidų
Ilzenbergo dvaro biodinaminis ūkis „Ilzenbergas“ patvirtino 10 ūkininkavimo principų. Šie kasdienėje praktikoje taikomi principai išskiria biodinaminį ūkį ne tik nuo kitų tradicinių ūkių, bet kai kuriais aspektais ir nuo ekologinių ūkių. Ūkio manifestu vadinamame dokumente įtvirtinti principai bus privalomi tiek perenamuoju laikotarpiu, tiek ir gavus tarptautinius „Demeter“ sertifikatus.

 


ev-liwe-well

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos