vaistai.lt
Gastroezofaginio refliukso klasta: kai gydytojas negali išgydyti
Vienas mūšio lauke su gastroezofaginio refliukso liga - ne karys. Šios ligos gydymas reikalauja gydytojo gastroenterologo ir paciento glaudaus bendradarbiavimo – tik tuomet liga krenta šiame mūšio lauke, kai su ja kovoja šis duetas. Medikas gali skirti vaistus, duoti patarimą, kaip dar galima pagreitinti sveikimo procesą, tačiau be paciento atsakingo požiūrio gali nepavykti įveikti ligos, o jos gydymas gali labai užsitęsti.
Žurnalistė Agnė Bukartaitė: „Laikas apie žvynelinę kalbėti viešai“
Jei reikėtų pasakyti, ar psoriazė, kuri visuomenėję geriau žinoma kaip žvynelinė, sergančius labiau sekina fiziškai ar psichologiškai, tai būtu sunku padaryti tiek medikams, tiek pacientams. Fiziškai sunku dėl to, kad daugelį pacientų paprastai kasdien kankina niežulys, pažeista ir sausa oda dažnai trūkinėja, pleiskanoja, atsiranda skausmingi įtrūkimai.
Naujovės: klausos aparatus įsigyti galima greičiau ir patogiau
Nuo šių metų sausio 1 dienos sveikatos apsaugos ministro įsakymu pasikeitė klausos aparatų kompensavimo tvarka. Naujoves portalui VLMEDICINA.LT  pakomentavo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai.
Norite būti gražios? Daugiau miegokite
Miegančioji gražuolė tokia graži buvo todėl, kad jai niekas netrukdė miegoti? Yra kur kas daugiau tiesos, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kokybiškas 7–9 val. trukmės miegas kas naktį garantuoja gerą savijautą, greitina medžiagų apykaitą ir degina kalorijas!
Namų sąlygomis gamintas kūno šveitiklis – naudingesnis
Kas gali būti geriau už nušveistą, pamaitintą ir atgaivintą kūno odą? Neturite po ranka kūno šveitiklio? Neskubėkite pirkti, geriau pasigaminkite pačios – tai ir nauda, ir malonumas.
Magnetinės nanodalelės medicinoje
Nanotechnologijos – tai sąvoka, kuri jau seniai nebegąsdina plačiosios visuomenės, tačiau tuo pačiu ne visi ir ne visada žinome, kur šios technologijos yra arba gali būti pritaikomos. Tikriausiai ne visi esate girdėję ir apie magnetines nanodaleles, o apie jų panaudojimą žinių turite dar mažiau. Nepaisant to, jų pritaikymas yra platus, o ko gero įdomiausia dalis – tai jų panaudojimas medicinoje.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos