Iškeltas penkmečio planas – sveikatos sistemoje neturi likti popieriaus
Vienas tinklalapis, skambiai vadinamas elektronine sveikatos sistema, jau kainavo valstybei 22 milijonus litų. Ateityje jo išlaikymas kainuos apie milijoną per metus. Šis tinklalapis panaikins bet kokius popierius sveikatos sistemoje ir apie 5 proc. visuomenės, tikėtina, vyresnio amžiaus žmones, paliks sistemos pakraščiuose. Tačiau jo kūrėjai sako, kad tai technologinis progresas ir jeigu tam prieštaraujate, vadinasi, esate panašūs į tuos, kurie prieštaravo garvežio atsiradimui.
Akinių formos šiaudeliuose nustatyta kenksmingų medžiagų
Akinių formos šiaudeliuose, skirtuose gerti, nustatyta neleistinų medžiagų ftalatų. Manoma, kad jos gali neigiamai veikti endokrininę sistemą, kenkti kepenims, trikdyti medžiagų apykaitą ir silpninti imuninę sistemą. Pranešimą dėl nesaugių šiaudelių Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF), kai Vokietijoje paėmus šių gaminių mėginius ir atlikus laboratorinius tyrimus paaiškėjo, kad ftalatų di-2-propilheptilftalatų kiekis – 31 g/100 g produkto.
Prioritetas – pneumokokinės infekcijos vakcinos įtraukimas į vaikų skiepijimų kalendorių
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad prioritetinis Nacionalinės imunoprofilaktikos programos uždavinys apsaugoti mūsų visuomenę nuo pavojingų infekcinių susirgimų, valdyti užkrečiamąsias ligas, mažinti sergamumą, mirtingumą, komplikacijų dažnį. Tai pasiekiama skiepijimus nuo tam tikros ligos įtraukus į nacionalinius skiepijimų kalendorius. SAM apgailestauja, kad visuomenė per tam tikras žiniasklaidos priemones raginama abejoti sprendimu valdyti pneumokokinę infekciją visuomenėje, įtraukus pneumokokinės infekcijos vakciną į vaikų skiepijimų kalendorių. Atkreipiame dėmesį, kad pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių skiepijimui nuo pneumokokinės infekcijos gali būti naudojamos visos esančios rinkoje (t.y. dvi) pneumokokinės infekcijos vakcinos.
Žaliavalgystės puoselėtojas P. Jaruševičius pataria, kaip sudaiginti sėklas ir kviečių želmenis
Pavasaris lyg vėjas įskriejo ne tik į mūsų širdis, bet ir į lėkštes. Riebų ir sunkų maistą daugelis trokšta pakeisti lengvomis ir šviežiomis salotomis, daigais, vaisiais. Taigi dabar pats metas paskanauti naujo ir gardaus. Žaliavalgystės ir gyvojo maisto puoselėtojas, Anne Wigmore fondo įkūrėjas, sveikos mitybos šalininkas Paulius Jaruševičius sako, kad pavasarį mėgautis galime ne tik naudingomis kviečių želmenų sultimis, bet ir medžių pumpurais, lapais, jaunomis dilgėlėmis, garšvomis bei kitais augalėliais.
„Ant bangos“ rankas jauninanti procedūra
Sakoma, rankos labiausiai išduoda moters amžių. Gal todėl kaip įmanydamos garsiausios pasaulio žvaigždės savo rankas slepia po pirštinėmis ir kitokiais aksesuarais... Daily Mail žurnalistė Liz Jones pasakoja, kad niekuomet nevirdavo, neplaudavo indų, o rankas ištisus metus lepindavo įvairiausiais kremais, procedūromis, miegodavo su pirštinėmis, nelakuodavo nagų, kad šie nepagelstų. Deja, rankos vis tiek ėmė senti... Moteris nusprendė nepasiduoti.
Pasitikrinkite, ar esate priklausomi nuo meilės
Vieni žmonės priklausiomi nuo oro, kiti – nuo kavos, treti – nuo santykių. Priklausomybės, kai iš tiesų esi laisvas, gali nuvesti neteisingu keliu. Ypač tai pasakytina, kai kalbame apie priklausomybę nuo žmogaus, jo sukeliamų emocijų, savo įsivaizduojamo jausmo jam... Nerimas, jei antroji pusė paskambina rečiau nei kas valandą, nuolatinė baimė, kad santykiai nutrūks, nors ir nėra tam pagrindo, poreikis, kad mylimasis ar mylimoji visą parą būtų šalia – kartais priklausomybė gali atsirasti ir nuo meilės. Tikriausiai mažai kas ginčytųsi, kad meilė yra vienas gražiausių jausmų. Tačiau, kaip pastebi svetainė DarniPora.lt, kai meilė tampa tokia didelė, kad iširus santykiams žmogui gyvenimas nebetenka prasmės, šis jausmas darosi pavojingas.
 


ev-liwe-well

ipsen-forlax

aconitum_kriomega_2014_16-17sav

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos