vaistai.lt
Kaip bendrauti su sergančiais depresija žmonėmis? Visa tiesa – iš kenčiančiųjų lūpų
Depresija – tai ne lūžusi koja ar skaudantis dantis, kurį, išgėrus tinkamų vaistų, ne taip ir sunku pagydyti. Depresija – tai būklė, kurią sunku suprasti ne tik tam, kuris ja serga, bet ir ligonio draugams ar artimiesiems. Ji turi begalę veidų, tad ir simptomai jos negali būti vienodi. Ilgametę darbo patirtį turinti psichologė Pooky Knightsmith, savo darbe nuolat susidurianti su depresija sergančiais asmenimis, jų pačių žodžiais atskleidžia, ką iš tiesų reiškia sirgti šia liga.
Rankų higiena nuo ligų saugo ir jus, ir aplinkinius
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) primena, kad gegužės 5 dieną Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė pasauline rankų higienos diena bei 2009 m. inicijavo dešimties metų judėjimą „Plauk rankas – saugok gyvybes“ (angl. Save Lives: Clean Your Hands). 2016 m. kampanijos šūkis – „Pažvelkite į savo rankas: rankų higiena yra saugios chirurginės pagalbos garantas ir pagrindinis veiksnys“. Juo raginama laikytis rankų higienos nuo operuojamų pacientų priėmimo iki jų išrašymo iš ligoninės dienos.
Lietuva kartu su Lenkija padės Moldovai stiprinti farmacinės veiklos ir medicinos prietaisų reguliavimą

Lietuva kartu su Lenkija, kaip jaunesniąja partnere, laimėjo Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Moldovos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros, kaip vaistų, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos reguliavimo agentūros, stiprinimas“ atranką. Dvejus metus Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ekspertai kartu su Lenkijos vaistų, medicinos prietaisų ir biocidinių produktų registracijos biuro atstovais padės Moldovos Vaistų ir medicinos prietaisų agentūrai įgyti praktinių įgūdžių reglamentuojant ir prižiūrint vaistų ir medicinos prietaisų rinką pagal ES standartus.

Spalvų terapija: kaip jos veikia mūsų kūną ir sielą
Ar žinote, kad spalvos gali pagerinti arba pabloginti mūsų sveikatą, nuotaiką ir netgi darbingumą? Turbūt nieko keisto, kad žiemą mes dažniau renkamės juodą, rudą ir pilką spalvą. O štai pavasarį ir vasarą mūsų garderobe atsiranda vis daugiau ryškių, linksmų spalvų. Spalvos ne tik veikia mūsų nuotaiką, bet ir gali išgydyti psichologinius bei fizinius sutrikimus.
Ką reikia žinoti prieš ryžtantis koreguoti savo išvaizdą chirurginiu būdu
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje aptariama ne viena istorija, kuomet asmenys, siekdami tobulinti savo veidą, krūtinę, sėdmenis ar kitas kūno dalis, nesulaukia tokių rezultatų, kokių tikėjosi. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Ernest Zacharevskij nori atkreipti planuojančiųjų plastines ar rekonstrukcines operacijas dėmesį į tai, ką svarbu žinoti kiekvienam, kad rezultatas neapviltų.
Kaip įveikti atidėliojimą: mokslininkų atsakymas su praktiniais receptais
Rytoj pirmadienis – puiki proga pradėti darbus. Juk kam daryti tuoj, jei galima rytoj… Kas yra atidėliojimas (prokrastinacija)? Kai kas laiko tai tiesiog tam tikru tingumo pridengimu (dažniausiai tie, kurie nuo prokrastinacijos nekenčia), o kai kam tai regisi kaip nežinoma jėga, kurios neįmanoma kontroliuoti. Timas Urbanas, tinklaraščio Wait But Why autorius, atidėliotojo galvoje vykstančius procesus aprašė taip: prie gyvenimo šturvalo stovi protingas ir organizuotas žmogus, kuriam trukdo „akimirkos malonumų beždžionėlė“.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos