3. Atrankos dalyvio mokesčiai
Kas bendro tarp dantenų, kraujavimo iš dantenų, burnos higienos ir diabeto, paklausite. Niujorko universitete atliktas tyrimas gali atsakyti į šį klausimą. Mat dantenų būklė, konkrečiau, kraujuojančios dantenos su odontologų pagalba ateityje galėtų tiksliau ir greičiau pasitarnauti diagnozuojant diabetą nei vizitas pas šeimos gydytoją. Apie tyrimą pasakojama American Journal of Public Health. Tokia netikėta diabeto diagnozės hipotezė iškelta po to, kai atrasta, jog kraujas iš dantenų gali būti panaudojamas hemoglobinui A1c identifikuoti, o tai gana dažnas ir gydytojų praktikoje mėgstamas diabeto diagnozavimas kartu su cukraus kiekio kraujyje nustatymu, naudojant gliukozės matuoklius.
Tvarkingi ir švarūs namai gali padėti išvengti nemalonių infekcijų
Namų aplinka vaidina svarbų vaidmenį perduodant infekcines ligas. Kiekvienais metais 76 milijonai amerikiečių apsinuodija maistu, maždaug 20 proc. apsinuodijimų yra susiję su namų aplinka. 70–90 proc. salmoneliozės atvejų, manoma, yra susiję su netinkamu maisto apdorojimu namuose. Kokių higienos taisyklių laikydamiesi namuose galėtume išvengti tam tikrų infekcinių ligų, klausiame Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Infekcinių, krūtinės ligų, dermatovenerologijos ir alergologijos klinikos gydytojos Audronės Marcinkutės ir Medicinos fakulteto rezidentės Linos Ščerbavičiūtės.
Mokymuose – apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms
Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) pasikvietė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono (KMHB) atstovą pravesti mokymų darbuotojams apie tai, kaip reikėtų elgtis įvykus ekstremaliai situacijai ar prasidėjus karui. Mokymuose dalyvavo ir Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai. Pasak Panevėžio TLK direktoriaus Jono Narbuto, girdint apie įvykius pasaulyje, juolab – ir Ukrainoje, natūraliai kyla klausimas, kaip reikėtų elgtis, jei Lietuvoje susiklostytų panaši situacija. Kadangi informacijos tuo klausimu trūksta, pasidalinti patarimais nuspręsta paprašyti profesionalių kariškių.
Kur iššvaistome savo energiją ir kaip ją susigrąžinti
Būna dienų lyg tyčia. Tokių, kai, atrodo, neturime jėgų nė menkiausiam darbeliui atlikti. Tuomet savęs klausiame, o kurgi dingo mūsų energija? O jos netenkame dėl pačių įvairiausių priežasčių.

Pagrindinės fizinės ypatybės, kodėl netenkame energijos

  • Kai renkamės energiją švaistančias kūno pozas: būname sukumpę, susikūprinę, įsitempę.
  • Įvairios ligos, ypač greitai energiją nusiurbia lėtinės, kai kamuoja skausmai arba bet kokie kiti negatyvūs, neigiami efektai, šalutiniai požymiai.
  • Nevalingai įsitempiantys raumenys.
Masažas su rožiniu kvarcu naikina raukšles?
Kol vieni pasaulio gyventojai desperatiškai ieško jaunystės eliksyro, leidžiasi botokso injekcijas, darosi plastines operacijas ar mezoterapijos procedūras, kiti naudojasi gamtos lobiais. Sunku patikėti, kad raukšles gali panaikinti kažkoks, tegul ir pusbrangis, akmenukas. Tačiau Holivudo žvaigždžių veido priežiūros specialistė Džordžija Luis, kurios klientėmis yra aktorė Ema Stoun ir supermodelis Linda Evangelista, teigia, kad, norint atjaunėti, chirurginio įsikišimo nereikia. Grožio specialistė pasidalino savo profesine paslaptimi. Ji teigia, kad jaunatvišką klienčių odą padeda išsaugoti reguliarus, atliekamas nuo dviejų iki trijų kartų per savaitę, masažas su rožinio kvarco akmenėliu. Ji teigia, kad jau po pirmo masažo seanso, klientės pastebi, kad oda tapo lygesnė, stangresnė, akivaizdžiai sumažėjo raukšlių.
Iš rinkos surenkami nesaugūs džiovinti abrikosai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš mūsų šalies rinkos surenkami džiovinti abrikosai iš Uzbekijos (partijos Nr. 30.10.2015, tinkamumo vartoti terminas – 2015-10-30) dėl juose nustatyto per didelio kiekio sieros dioksido. Latvijos kompetentingos institucijos pranešė Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF, kad minėtos partijos džiovintuose abrikosuose nustatytas per didelis konservanto – sieros dioksido (E 220) kiekis (2 459 mg/kg, kai maksimalus leistinas kiekis – 2 000 mg/kg).
 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen-forlaxIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos