Alkoholio poveikis vaisiui: plaštake per visą gyvenimą
Tyrimais nustatyta, kad 77 proc. žmonių, sergančių alergija, sutrinka miegas, 46 proc. pacientų dieną jaučiasi pavargę ar mažiau produktyvūs, 51 proc. žmonių dėl alerginės slogos simptomų skundžiasi galvos skausmais. Alerginės reakcijos gali pasireikšti ir daug sunkesnėmis formomis: dusuliu, padažnėjusiu širdies plakimu, sąmonės netekimu, kartais įvyksta net ir klinikinė mirtis. Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų alergologės ir klinikinės imunologės, medicinos mokslų daktarės docentės Audros Blažienės, kuo jaunesniame amžiuje alergija pradedama gydyti, tuo efektyvesnis būna poveikis.
Daugiausia hospitalinių infekcijų – palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse
2014 m. balandžio mėn. asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliktas infekcijų ir jų rizikos veiksnių paplitimo tyrimas, kurį koordinavo Higienos institutas. Infekcijų ir jų rizikos veiksnių paplitimo tyrimo duomenis pateikė 90,1 proc. (60 iš 66) bendrojo pobūdžio (įskaitant onkologijos ir kitų žinybų ligonines), 48,9 proc. (23 iš 47) palaikomojo gydymo ir slaugos, 44,4 proc. (8 iš 18) specializuotų, 50 proc. (2 iš 4) reabilitacijos bei 16,7 proc. (2 iš 12) privačių ligoninių. Bendrai ligoninės pateikė duomenis apie 15883 pacientus, iš jų besigydantys bendrojo pobūdžio ligoninėse sudarė 77,6 proc.
Kaip išlikti sveikiems, neprarasti jėgų ir geros nuotaikos rudenį
Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjančių, užkimusių ar kitaip peršalimo ligų kamuojamų žmonių. Turbūt daugelis iš mūsų tuomet tyliai pagalvojame, jog kažin ar pavyks mums patiems to išvengti. Norint išvengti rudeniškų peršalimo ligų, būtina imtis profilaktinių priemonių nelaukiant, kol ligos paplis. Taigi būtina pasirūpinti, kad rudens sezoną lydinčios ligos mus aplenktų: juk susirgus gali ne tik bėgti nosis ar perštėti gerklė, bet ir varginti aukšta temperatūra, kankinti nugaros, raumenų skausmai.
Menopauzę gaubiantys mitai: liaukitės jais tikėti
Menopauzė. Jos arba laukiate, arba bijote, kol ji jus užklups, viskas priklauso nuo jūsų požiūrio. Staiga užplūstančios karščio bangos ir padidėjęs prakaitavimas naktimis išties nedžiugina, tačiau bent jau nereikia rūpintis, kad laiku nespėjote išgerti kontraceptikų ar kartą per mėnesį kentėti siaubingus pilvo skausmus. Moterys menopauzės labiausiai baiminasi jau vien dėl ją gaubiančių mitų, kuriuos tinklalapis huffingtonpost.com nusprendė sugriauti. Pateikiame 4 dažniausiai menopauzę gaubiančius mitus, kuriai derėtų nustoti tikėti.
3 nagus stiprinančios kaukės su morkomis
Jaučiate, kad saulė išsausino jūsų rankų odą, o nagai pradėjo trupėti ir lūžinėti? Metas pasinaudoti vasaros dovanomis ir gėrybėmis. Siūlome jums išbandyti morkų kaukes, kurios stiprina nagus, padeda jiems užaugti tvirtiems ir suteikia dailaus žvilgesio. Kaukes daryti patariama 1-2 kartus per savaitę.
Šiurpus eksperimentas: kuo skiriasi rūkalių ir nerūkančiųjų plaučiai? (Video)
Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Galbūt tokiu principu vadovavosi šio kraupoko parodomojo eksperimento autoriai, pademonstravę rūkalių ir nerūkančiųjų plaučius ir jų galimybes. Visi žino, kad rūkymas yra pagrindinė vėžinių susirgimų, širdies ir kraujagyslių ligų bei kitų gyvybei grėsmę keliančių baisybių priežastis. Žino, tačiau neįsivaizduoja, kaip atrodo rūkaliaus plaučiai. O atrodo jie, švelniai tariant, nekaip. Maža to, didžioji dalis dėl rūkymo atsiradusių pokyčių yra negrįžtami – jie lieka visam gyvenimui, net jei asmuo metė rūkyti.
 


eurovaistine201808

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos