vaistai.lt
Seksas tapo darbu? 5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Jeigu ovuliacijos testai, mylėjimasis pagal kalendorių ir vis neišryškėjanti antroji testo juostelė tapo kasdienybe, šį pokalbį su gydytoju urologu Titu Simaška paruošėme kaip tik jums. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimą, nevaisingumas yra negalėjimas pastoti vienerius metus ar ilgiau, nors pora yra seksualiai aktyvi ir nenaudoja kontracepcijos priemonių. Tačiau ne visada norisi laukti – abejonės, ar viskas gerai, pasisėja jau po pirmųjų nesėkmingų bandymų. Statistika rodo, kad net 30-40 proc. atvejų priežastis, dėl ko pora negali susilaukti vaikų, lieka neaiški – fiziologiškai abu partneriai sveiki, tačiau pastoti nepavyksta.

Lietuvos mokslas: genų žirklės ir gydys, ir maitins
Vilniaus universiteto (VU) Biotechnologijos instituto mokslininkas dr. Giedrius Gasiūnas pasakoja norėjęs tapti gydytoju arba biochemiku. Vis dėlto renkantis specialybę nusvėrė mokslas. Be to, gąsdino ilgos medicinos studijos, bet likimo ironija: biochemiją studijavo net 11 metų. Tačiau dabar mokslininkas mano, gal ir geriau išėję, juk biochemikas taip pat gali padėti žmonėms. Apie naują Lietuvos mokslininkų atradimą, vertą Nobelio premijos, jis sutiko papasakoti portalo skaitytojams.
Padėkomis apdovanotos Šiaulių slaugytojos
Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė, laikinai einanti generalinio direktoriaus pareigas, Vaiva Makštutienė Tarptautinės slaugytojų dienos proga sveikino medicinos darbuotojas, be kurių neįsivaizduojamas ligoninės gyvenimas. Dėkodama visoms slaugytojoms už pasiaukojamą darbą, V. Makštutienė prisiminė ir slaugytoją Laimą, kuri buvo pirmoji jos, dar jaunos gydytojos, mokytoja. Būti laimingoms ir dėkingoms net ir pačioms sau už tai, ką geba atiduoti kasdien, slaugydamos ligonius.
Išsausėjusios akys: priežastys ir pagalba sau
Ar teko po dienos darbe pastebėti, kad akys tapo kiek raudonos, sudirgusios, o kartais – ir ašarotos? Tokie ir yra išsausėjusių akių simptomai. Akys išsausėja dėl drėgmės trūkumo jų paviršiuje, taigi kitaip tariant – kenčiate dėl subtilaus, tačiau nuolatinio priekinio akies audinio dirginimo, vadinamo sausų akių sindromu, rašo portalas healthdigezt.com.
5 grožio paslaptys iš moterų, kurios pratęsė savo jaunystę
Laiką daugelis moterų dabar įveikia kosmetologų, plastinės chirurgijos specialistų pastangomis, todėl atrodyti jaunai lyg ir nėra sudėtinga. Tačiau natūralus grožis yra tai, kas niekada neišeis iš mados. Peržengus penktą dešimtį savo išvaizdai reikia skirti vis daugiau dėmesio, todėl gyvenimo būdo ypatumai čia vaidina itin svarbų vaidmenį. Žinome, kad alkoholis, rūkalai, nesveikas maistas, miego stoka ir stresas turėtų būti keičiami daržovėmis, sportu, gera nuotaika ir 2 litrais vandens per dieną. Tačiau jeigu norite išgirsti netikėtų patarimų apie grožio išsaugojimą, kviečiame sužinoti.
Visuomenės poreikiai dėl švarios aplinkos turi būti įgyvendinti
Kasmet sparčiai didėjant elektronikos atliekų kiekiams, kuriuos reikalauja surinkti ir perdirbti tarptautiniai bei nacionaliniai teisės aktai, svarbu įvairiomis priemonėmis siekti, kad viešasis interesas atliekų tvarkymo srityje būtų įgyvendintas, skelbiama pranešime spaudai. Tokios nuostatos laikosi VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ (EGIO) vadovas Alfredas Skinulis, organizuodamas EGIO narių pareigų vykdymą.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos