Dažniausios chirurgų klaidos ir jų priežastys
Apie chirurgų daromas klaidas esame girdėję ne kartą. Nors daug kam atrodo, kad klaidos labiau tikėtinos sudėtingose ir kompleksinėse operacijose (pavyzdžiui, širdies, smegenų, stuburo), visgi chirurgų klaidos dažniausiai „išlenda“ žymiai paprastesnėse operacijose. Gal taip yra dėl to, kad jų atliekama daugiau, o gal dėl to, kad per jas mažiau susikaupiama. Ir kuomet nedidelės kitų profesijų atstovų klaidos lemia ne itin reikšmingus gedimus ir dažnai ištaisomus nesklandumus, chirurgo net menkiausia klaida gali turėti ilgalaikių ir sunkių pasekmių visam tolimesniam paciento gyvenimui.
Alinantys karščiai kenkia sveikatai
Kauno visuomenės sveikatos centrai specialistai primena, kad pernelyg aukšta aplinkos temperatūra yra žalinga sveikatai – didelis saulės spindulių ar šilumos kiekis gali susargdinti ar net numarinti žmogų. Aplinkos temperatūra iki +30ºC yra sąlyginai komfortabili, daugiau nei +34ºC ekstremali, daugiau nei +38ºC – žalinga sveikatai, o daugiau nei +42ºC siekianti aplinkos temperatūra yra pavojinga.
Oficialiai atidarytas Traumų ir skubios pagalbos centras
Minint Kauno klinikų 75-metį, kartu buvo oficialiai atidarytas ir vos prieš tris savaites pacientus pradėjęs priiminėti naujasis Traumų ir skubios pagalbos centras. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir LSMU rektorius profesorius habil. dr. Remigijus Žaliūnas. Naująjį pastatą pašventino Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.
4 ryto ritualai energingai dienai
Savus ryto ritualus turime bene kiekvienas. Vos išlipę iš lovos ir prasikrapštę akis, einame užsikaisti kavos, ruošiame pusryčius, lendame po dušu ir viską susitvarkę skubame į darbus. Deja, kartais dieną energijos ima ir pritrūksta, o situacijos negelbsti netgi ir kava ar energinis gėrimas. Tad ką daryti? Tinklalapis ideadigezt.com pataria kiek pakeisti savo kasdienius ryto įpročius ir siūlo išbandyti 4 ryto ritualus energingai dienai.
Kaip per karščius pasirūpinti veido oda?
Ilgąjį savaitgalį laukia tikras išbandymas veido ir kūno odai. Sinoptikai žada pirmąjį karščiausią savaitgalį šią vasarą, kai termometro stulpeliai kils aukščiau 30 laipsnių. Karštis, tiesioginiai saulės spinduliai ir sausas oras vasarą yra pagrindiniai sveikos odos priešai. Kaip rūpintis oda tropinio karščio dienomis, pataria vaistininkė ir odos priežiūros ekspertė Roberta Janulytė. Apsaugoti odą nuo žalingų vasaros veiksnių ir padėti išsaugoti sveiką grožį gali penki paprasti žingsniai.
Radiacinės saugos centre rinkosi visuomenės sveikatos biurų atstovai
Pastaruoju metu pastebimas intensyvesnis visuomenės domėjimasis radiacine sauga ir jos svarba mūsų kasdieniame gyvenime. Nors įvykiai Fukušimoje tiesiogiai nepaveikė Lietuvos gyventojų, tačiau spaudoje pasirodę straipsniai, publikacijos, skaitytojų komentarai bei radiacinės saugos specialistams užduodami klausimai tik įrodė, kad visuomenės informavimas radiacinės saugos klausimais turi vykti nuolat.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos