Ebolos virusinė liga: pasiduoti panikai neverta
Pastaruoju metu kone kasdien sulaukiame pranešimų apie vis naujus iki tol ne visiems girdėto Ebolos viruso atvejus Afrikoje, apie tai, kad vis daugiau gyvybių šis virusas nusineša, kad pasiekė iki tol dar neregėtą paplitimo bei mirtingumo mastą. Kas gi toks šis grėsmingasis virusas ir ar iš tiesų jis toks pavojingas?

Kas toji Ebola?
Ebolos viruso protrūkis Afrikoje šiais metais nusinešė daugiausia gyvybių nuo pat 1976 metų, kai šis virusas pasirodė pirmą kartą. Iš viso daugiau nei 1200 žmonių mirė Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje, net toliau esančioje Nigerijoje.

VLK: rengiantis euro įvedimui perskaičiuotos sveikatos priežiūros paslaugų kainos
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai, rengdamiesi naujos valiutos – euro – įvedimui, perskaičiavo visų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų kainas eurais. Visos jos bus patvirtintos teisės aktais ir įsigalios nuo 2015 m. sausio 1-osios. VLK Kainų skyriaus vedėjos Violetos Kutraitės teigimu, paslaugų kainos, kuriomis gydymo įstaigai už apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu gydymą sumoka ligonių kasos, buvo perskaičiuotos pagal Lietuvos banko nustatytą litų keitimo į eurus kursą – 3,45280 lito už vieną eurą.
Trūkažolė – sveikatą gerinantis kavos pakaitalas
Tie, kurie negali gerti kavos – sergantieji širdies ir kraujagyslių, nervų ligomis, dažnai griebiasi jos pakaitalo – cikorijos, arba trūkažolės. Ji ne tik skani, bet ir naudinga. Jos galima dėti ir į natūralią kavą – skoniui pagerinti. Paprastoji trūkažolė (Cichorium intybus L), dar vadinama cikorija, dažnai pastebima tik rugpjūtį, kai apsipila melsvais, o kai kur – baltais ar rožiniais žiedeliais. Lietuvoje tai dažnoje vietoje – pakelėse, patvoriuose, laukuose aptinkamas  augalas. Gydytoja fitoterapeutė-homeopatė Zofija Tikuišienė rekomenduoja vaistams rinkti visą žolę. Žolę pjauti geriausia žydėjimo pradžioje, šaknis išsikasti rudenį arba pavasarį. Žolę džiovinti iki 30 laipsnių, šaknis 50-55 laipsnių temperatūroje.
8 klaidos, kurias darote valydamiesi dantis
Atrodo, kad dantų valymas labai elementarus procesas. Tačiau odontologai pastebi, kad suaugę žmonės netgi tokiame paprastame veiksme geba pridaryti klaidų. Kokios jos? Odontologas iš Niujorko Timothy Chase‘as jų pastebi bent aštuonias.

Pasirenkate netinkamą dantų šepetėlį
Visi dantų šepetukai skirstomi į tam tikras grupes. Tarkime, yra kieti, vidutinio kietumo, minkšti, labai minkšti. Timothy Chase‘as tikina, kad verčiau į kietus ir vidutinio kietumo šepetėlius numotume ranka, esą dantys ir dantenos tokiais gali būti pažeistos labai greitai. Jis pataria atsižvelgti į savo dantų ir dantenų būklę tam, kad išsirinktumėte patį geriausią variantą. Minkšti ir švelnūs – vienas geriausių pasirinkimų.

Jautri zona: 10 svarbiausių klausimų apie paakių odą
Negalite pakęsti po akimis atsiradusių maišelių ir svarstote, kodėl taip nepasisekė būtent jums? Gali būti, kad paakiai patamsėjo ir suglebo dėl netinkamos mitybos arba prasto miego režimo. Pateikiame jums svarbiausius klausimus apie paakių priežiūrą.

1. Ar tiesa, kad paakių oda labai jautri ir plona?
Tiesa. Itin švelni, neigiamam aplinkos poveikiui neatspari plonytė paakių oda maždaug tris keturis kartus plonesnė nei kitų kūno dalių. Be to, labai sausa – joje mažai riebalų liaukų. Štai kodėl ją būtina tinkamai prižiūrėti, antraip su metais vis labiau glebs ir raukšlėsis. Nereikia pamiršti, kad oda aplink akis smarkiai juda: vien sumirksime per dieną daugiau nei 10 tūkstančių kartų. O jei dar esate labai emocionali, nuolat juokiatės ar baratės, odai aplink akis tenka dar didesnis krūvis. 

Vasaros pramogas iškeitė į darbą laboratorijoje
Vasara – atostogų metas studentams. Ne vienas studentas nori vasarą praleisti turiningai. Štai vieni Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai darbuojasi Lietuvos ligoninėse, kiti išvyksta į praktikas užsienio šalyse, treti laiką leidžia laboratorijose. Pastaruosius paprašėme pasidalyti savo įspūdžiais. Šeštakursė LSMU Medicinos fakulteto studentė Agnė Ruminaitė darbu laboratorijoje yra sužavėta bei pataria ir kitiems studentams išmėginti ten savo jėgas.
 


bioderma-300-200-GIF

ipsen ginkor

aconitum-2014-08

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos