vaistai.lt

Neupogen 300mcg (0.6mg/ml) injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte 0.5ml N1

veikia kaulų čiulpus skatindamas gaminti daugiau baltųjų kraujo ląstelių.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 81.46
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
7.34
Vertical line
90%
9.29
Vertical line
80%
11.24
Vertical line
50%
17.10
 
Gamintojas :  Amgen Europe
Veiklioji :  Filgrastimum
ATC kodas :  L03AA02
Brūkšninis kodas :  8715131001117
Grupė :   Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai -> Imunomoduliuojantys vaistai -> Kolonijas stimuliuojantys faktoriai -> Filgrastim

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas


Neupogen 300mcg (0.6mg/ml) injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte 0.5ml N1

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Neupogen 300 mikrogramų (0,6 mg/ml) injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte

Neupogen 480 mikrogramų (0,96 mg/ml)injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte

Filgrastimas (Filgrastimum)

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Neupogen ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Neupogen
 3. Kaip vartoti Neupogen
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Neupogen
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija
 7. Instrukcijos, kaip švirkšti Neupogen

 

 

1. Kas yra Neupogen ir kam jis vartojamas

 

Neupogen yra baltųjų kraujo ląstelių augimo faktorius (granuliocitų kolonijas stimuliuojantis faktorius) ir priklauso citokinais vadinamų vaistų grupei. Augimo faktoriai yra natūraliai organizme sintetinami baltymai, bet juos taip pat galima pagaminti biotechnologijų būdu ir vartoti kaip vaistus. Neupogen veikia kaulų čiulpus skatindamas gaminti daugiau baltųjų kraujo ląstelių.

 

Sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (neutropenija) būna dėl įvairių priežasčių, o tai organizmą daro mažiau atspariu infekcijoms. Neupogen kaulų čiulpus skatina greitai gaminti naujas baltąsias kraujo ląsteles.

 

Neupogen galima vartoti:

 • baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti po gydymo chemoterapija tam, kad būtų išvengta infekcijų;
 • baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti po kaulų čiulpų persodinimo tam, kad būtų išvengta infekcijų;
 • prieš pradedant chemoterapiją didelėmis dozėmis paskatinti kamieninių ląstelių gamybą kaulų čiulpuose, kurias būtų galima surinkti, o po gydymo vėl Jums suleisti. Ląsteles galima paimti iš Jūsų kraujo arba iš donoro kraujo. Kamieninės ląstelės vėl pateks į kaulų čiulpus ir iš jų susidarys kraujo ląstelės;
 • baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti, jei pasireiškia sunki lėtinė neutropenija, tam, kad būtų išvengta infekcijų;
 • progresavusia ŽIV infekcija sergantiems pacientams tam, kad būtų sumažinta infekcijų rizika.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Neupogen

 

Neupogen vartoti negalima

 

 • jeigu yra alergija filgrastimui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Neupogen.

 

Pasakykite gydytojui, prieš pradedant gydymą, jeigu:

 • sergate pjautuvine anemija, nes Neupogen gali sąlygoti pjautuvinės anemijos krizę;
 • yra alergija natūraliai gumai (lateksui). Švirkšto adatos dangtelis gali būti pagamintas iš natūralios gumos ir gali sukelti alergines reakcijas.
 • sergate osteoporoze (kaulų liga).

 

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu vartojant Neupogen:

 • Jums pasireiškė skausmaskairėje viršutinėje pilvo dalyje, skausmas kairėje pusėje po šonkauliais arba kairiajame petyje (tai gali būti blužnies padidėjimo (splenomegalijos) arba blužnies plyšimo simptomai).
 • Jūs pastebėjote neįprastą kraujavimą ar kraujosruvų (tai gali būti trombocitų kiekio sumažėjimo simptomai (trombocitopenija), mažinantys kraujo krešulių susidarymo galimybę)).
 • pasireiškė netikėtų alergijos požymių, tokių kaip odos bėrimas, niežulys ar dilgėlinė, veido, lūpų, liežuvio ar kitų kūno dalių patinimas, dusulys, švokštimas ar sutrikęs kvėpavimas, nes tai gali būti pirmieji sunkių alerginių reakcijų požymiai.
 • Jums atsirado veido arba čiurnų paburkimas, kraujas šlapime, šlapimas tapo rudos spalvos arba pastebėjote, kad šlapimo kiekis tapo mažesnis nei įprastai.

 

Atsako praradimas, susijęs su filgrastimo vartojimu

 

Jei gydymo filgrastimu metu Jums pasireiškė atsako į gydymą praradimas ar patyrėte nesėkmę išlaikant atsaką, gydytojas ištirs priežastis, įskaitant ir tai, ar Jūsų organizme atsirado antikūnų, kurie neutralizuoja filgrastimo poveikį.

 

Jūsų gydytojas gali norėti stebėti Jus atidžiau, žr. pakuotės lapelio 4 skyrių.

 

Jei esate pacientas, sergantis sunkia lėtine neutropenija, Jums gali būti kraujo vėžio atsiradimo pavojus (leukemija, mielodisplazinis sindromas (MDS)). Pasitarkite su savo gydytoju, koks yra kraujo vėžio atsiradimo pavojus ir kokius reikia atlikti tyrimus. Jei Jums išsivystė ar yra tikimybė susirgti kraujo vėžiu, Neupogen vartoti negalima, nebent taip nutartų Jūsų gydytojas.

 

Jeigu esate kamieninių ląstelių donoras, turite būti nuo 16 metų iki 60 metų amžiaus.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant kitus vaistinius preparatus, skatinančius baltųjų kraujo ląstelių gamybą

 

Neupogen priklauso vaistinių preparatų grupei, kurie skatina baltųjų kraujo ląstelių gamybą. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas turi visada tiksliai užrašyti, kokį vaistą vartojate.

 

Kiti vaistai ir Neupogen

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Neupogen poveikis nėščioms ir žindančioms moterims netirtas.

 

Svarbu pasakyti gydytojui, jei:

 • esate nėščia;
 • manote, kad pastojote;
 • ketinate pastoti.

 

Jei gydymo Neupogen metu pastojote, praneškite gydytojui. Jus gali paraginti dalyvauti Amgen nėštumo stebėjimo programoje. Vietinio atstovo kontaktiniai duomenys pateikti šio pakuotės lapelio pabaigoje.

 

Jei vartojate Neupogen, žindymą reikia nutraukti, nebent gydytojas nurodys elgtis kitaip.

Jei gydymo Neupogen metu žindote, Jus gali paraginti dalyvauti Amgen žindymo stebėjimo programoje. Vietinio atstovo kontaktiniai duomenys pateikti šio pakuotės lapelio pabaigoje.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Neupogen neturėtų paveikti gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tačiau, patartina po Neupogen pavartojimo ir prieš vairuojant ar valdant mechanizmus, palaukti ir pažiūrėti, kaip jaučiatės.

 

Neupogen sudėtyje yra natrio ir sorbitolio

 

Neupogen sudėtyje 0,6 mg/ml arba 0,96 mg/ml dozėje yra mažiau nei 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

Neupogen sudėtyje yra sorbitolio (E420), jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. Kaip vartoti Neupogen

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.

 

Kaip vartojamas Neupogen ir kiek aš jo turiu vartoti?

 

Neupogen paprastai kasdien švirkščiamas į audinį, kuris yra po oda (vadinama poodine injekcija). Jį taip pat kasdien galima lėtai švirkšti į veną (vadinama infuzija į veną). Įprastinė dozė gali būti įvairi, ji priklauso nuo Jūsų ligos ir kūno masės. Gydytojas pasakys, kiek Neupogen reikia vartoti.

 

Pacientai, kuriems po chemoterapijos buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija:

Pirmoji Neupogen dozė Jums bus paskirta praėjus mažiausiai 24 valandoms po chemoterapijos ir mažiausiai 24 valandoms po kaulų čiulpų transplantacijos.

 

Jus, ar Jus prižiūrinčius asmenius, gali išmokyti, kaip atlikti poodinę injekciją, kad galėtumėte tęsti paskirtą gydymą namuose. Tačiau, nebandykite vaisto vartoti patys, kol Jūsų tinkamai neišmokė sveikatos priežiūros specialistas.

  Kiek laiko reikės vartoti Neupogen?

 

Neupogen reikės vartoti tol, kol baltųjų kraujo ląstelių kiekis pasidarys normalus. Reguliariai bus atliekami kraujo tyrimai, kad būtų galima stebėti baltųjų kraujo ląstelių kiekį. Gydytojas pasakys, kiek laiko reikės vartoti Neupogen.

 

Vartojimas vaikams

 

Neupogen skiriamas vaikų, kurie gydomi chemoterapija, ar, kuriems nustatytas labai mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (neutropenija), gydymui. Dozavimo rekomendacijos vaikams, kuriems taikoma chemoterapija, yra tokios pačios, kaip suaugusiems.

 

Pavartojus per didelę Neupogen dozę

 

Nevartokite didesnės dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas. Jei manote, kad įsišvirkštėte didesnę dozę, nei reikia, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Neupogen

 

Jei praleidote injekciją arba, jei įsišvirkštėte per mažai vaisto, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei gydymo metu:

 • pasireiškė alerginės reakcijos, pvz., atsirado silpnumas, sumažėjo kraujospūdis, pasireiškė apsunkintas kvėpavimas, veido patinimas (anafilaksija), odos bėrimas, niežtintis bėrimas (dilgėlinė), lūpų, burnos, liežuvio ir gerklės patinimas (angioedema) bei dusulys (dispnėja). Padidėjęs jautrumas būdingas pacientams, sergantiems vėžiu;
 • pradėjote kosėti, karščiuoti ir dusti, kadangi tai gali būti ūminis kvėpavimo distreso sindromo (ŪKDS) požymiai. ŪKDS nedažnas pacientams, sergantiems vėžiu;
 • pradėjo skaudėti kairiąją viršutinę pilvo dalį, žemiau kairiojo šonkaulių lanko ar viršutinę peties dalį, kadangi gali būti blužnies sutrikimų (blužnies padidėjimas (splenomegalija) arba blužnies plyšimas).
 • jeigu Jūs esate gydomas nuo sunkios lėtinės neutropenijos ir Jūsų šlapime randama kraujo (hematurija). Jūsų gydytojas gali reguliariai atlikti šlapimo tyrimus, jeigu Jums pasireiškia šis šalutinis poveikis arba šlapime randama baltymų (proteinurija).
 • jei jums pasireiškėbetkuris iš šiųšalutinių poveikių arba jų derinys:
  • pabrinkimas ar apimties padidėjimas, kuris gali būti siejamas su retesniu šlapinimusi, apsunkintu kvėpavimu, pilvo apimties padidėjimu ir pilnumo jausmu bei bendru nuovargiu. Šie simptomai paprastai vystosi greitai.

Šie simptomai gali būti nedažnos (gali pasireikšti 1 iš 100 žmonių) būklės, vadinamos “kapiliarų pralaidumo sindromu”, kurios metu atsiranda kraujo nuotėkis iš smulkiųjų kraujagyslių į kūno audinius. Tokiai būklei suvaldyti reikalinga skubi medicininė pagalba.

 • pasireiškė inkstų pažaidos simptomai (glomerulonefritas). Neupogen vartojusiems pacientams nustatyti inkstų pažaidos simptomai. Nedelsiant pasakykite gydytojui, jeigu atsirado veido ar čiurnų paburkimas, kraujas šlapime, šlapimas tapo rudos spalvos arba pastebėjote, kad šlapimo kiekis tapo mažesnis nei įprastai.

 

Labai dažnas šalutinis Neupogen poveikis yra raumenų ar kaulų skausmas, kurį gali numalšinti įprasti vaistai nuo skausmo (analgetikai). Pacientams, kuriems atliekama kamieninių ląstelių ar kaulų čiulpų transplantacija, gali išsivystyti transplantato prieš šeimininką liga (TpŠL) – tai donoro ląstelių reakcija prieš pacientą, kuriam atlikta transplantacija. Ligos požymiai yra: delnų ar padų bėrimas, opos burnoje, žarnose, kepenyse, odoje, akyse, plaučiuose, makštyje ir sąnariuose. Labai dažnai sveikiems kamieninių ląstelių donorams padidėja baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekis ir sumažėja trombocitų skaičius (trombocitopenija), dėl ko pablogėja kraujo krešėjimas. Gydytojas turi tai stebėti.

 

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (stebėtas daugiau nei 1 žmogui iš 10 vartojusiųjų Neupogen):

vėžiu sergantiems pacientams

 • kraujo cheminės sudėties pokyčiai
  • kai kurių fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje
  • sumažėjęs apetitas
  • galvos skausmas
  • burnos ir gerklės skausmas
  • kosulys
  • viduriavimas
  • vėmimas
  • vidurių užkietėjimas
 • pykinimas
  • odos bėrimas
  • neįprastas plaukų slinkimas ar plonėjimas (alopecija)
  • jūsų kaulų arba raumenų skausmas
  • bendras silpnumas (astenija)
  • nuovargis
 • virškinamąjį traktą nuo burnos iki išangės dengiančios gleivinės skausmas ir tinimas (mukozitas)
  • dusulys (dispnėja)
  • skausmas

 

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

 • sumažėjęs trombocitų kiekis, dėl ko sumažėja kraujo krešumas (trombocitopenija)
 • padidėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis (leukocitozė)
 • galvos skausmas
 • kaulų ir raumenų skausmas

 

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

 • blužnies padidėjimas (splenomegalija)
 • sumažėjęs raudonųjų kraujo ląstelių kiekis (anemija)
 • kraujo cheminės sudėties pokyčiai
  • kai kurių fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje
 • galvos skausmas
 • kraujavimas iš nosies (epistaksis)
 • viduriavimas
 • kepenų padidėjimas(hepatomegalija)
 • odos bėrimas
 • kaulų ir raumenų skausmas
 • sąnariųskausmas (artralgija)

 

ŽIV sergantiems pacientams

 • kaulų ir raumenų skausmas

 

Dažnas šalutinis poveikis (stebėtas daugiau nei 1 žmogui iš 100 vartojusiųjų Neupogen):

vėžiu sergantiems pacientams

 • alerginės reakcijos (padidėjęs jautrumas vaistiniam preparatui)
 • žemas kraujospūdis (hipotenzija)
 • skausmingas šlapinimasis (dizurija)
 • krūtinės skausmas
 • kraujo atkosėjimas (hemoptizė)

 

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

 • kai kurių fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje
 • dusulys (dispnėja)
 • blužnies padidėjimas (splenomegalija)

 

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

 • blužnies plyšimas
 • sumažėjęs trombocitų kiekis, dėl ko sumažėja kraujo krešumas (trombocitopenija)
 • kraujo cheminės sudėties pokyčiai
 • odos kraujagyslių uždegimas (odos vaskulitas)
 • neįprastas plaukųslinkimas ar plonėjimas(alopecija)
 • liga, kai mažėja kaulų tankis, dėl ko jie pasidaro silpnesni, trapesni ir greičiau lūžta (osteoporozė)
 • kraujas šlapime(hematurija)
 • skausmas injekcijos vietoje
 • Jūsų inkstuose esančių smulkių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas)

 

ŽIV sergantiems pacientams

 • blužnies padidėjimas (splenomegalija)

 

Nedažnas šalutinis poveikis (stebėtas daugiau nei 1 žmogui iš 1000 vartojusiųjų Neupogen):

vėžiu sergantiems pacientams

 • blužnies plyšimas
 • blužnies padidėjimas (splenomegalija)
 • sunkus kaulų, krūtinės, žarnyno ar sąnariųskausmas(pjautuvinių ląstelių anemijos krizė)
 • persodintų kaulų čiulpų atmetimas (transplantato prieš šeimininką liga)
 • skausmingi ir patinę sanariai, panašūs sergant podagra (pseudopodagra)
 • sunkus plaučių uždegimas, dėl kurio sutrinka kvėpavimas (ūmus kvėpavimo distreso sindromas)
 • plaučiai reikiamai nebefunkcionuoja, atsiranda dusulys (kvėpavimo nepakankamumas)
 • plaučių tinimas ir (arba) skysčių kaupimąsis plaučiuose (plaučių edema)
 • plaučių uždegimas(intersticinė plaučių liga)
 • pakitimai plaučių rengenogramoje (plaučių infiltratas)
 • violetinės, pakilusios, skausmingos opos ant galūnių ir, kartais veido bei kaklo, kartu pasireiškiantis karščiavimas (Sweet‘o sindromas)
 • odos kraujagyslių uždegimas (odos vaskulitas)
 • reumatoidinio artrito paūmėjimas
 • nenormalūs pokyčiai šlapime
 • kepenų pakenkimas dėl mažų kepenų venų užsikimšimo (okliuzinė venų liga)
 • kraujavimas išplaučių(plaučiųhemoragija)
 • organizmo skysčių reguliacijos pokyčiai, dėl ko gali atsirasti pabrinkimai
 • Jūsų inkstuose esančių smulkių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas)

 

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

 • blužnies plyšimas
 • stiprus kaulų, krūtinės, žarnų ar sąnarių skausmas (pjautuvinės anemijos krizė)
 • staigi gyvybeipavojinga alerginėreakcija (anafilaksinė reakcija)
 • kraujo cheminės sudėties pokyčiai
 • kraujavimas išplaučių(plaučiųhemoragija)
 • kraujo atkosėjimas (hemoptizė)
 • pakitimai plaučių rengenogramoje (plaučių infiltratas)
 • sumažėjusi deguonies absorbcija plaučiuose (hipoksija)
  • kai kurių fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje
 • reumatoidinio artrito paūmėjimas
 • Jūsų inkstuose esančių smulkių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas)

 

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

 • stiprus kaulų, krūtinės, žarnų ar sąnarių skausmas (pjautuvinės anemijos krizė)
 • per didelis kiekis baltymo šlapime (proteinurija)

 

ŽIV sergantiems pacientams

 • stiprus kaulų, krūtinės, žarnų ar sąnarių skausmas (pjautuvinės anemijos krizė)

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

 • Jūsų inkstuose esančių smulkių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas)

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti Neupogen

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C).

Talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Atsitiktinai užšaldžius Neupogen stabilumas nekinta.

 

Ant švirkšto etiketės ir dėžutės po Tinka iki: nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Pastebėjus, kad pakito tirpalo spalva, atsirado drumzlių ar dalelių, šio vaisto vartoti negalima, nes tai turi būti skaidrus, bespalvis skystis.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Neupogen sudėtis

 

 • Veiklioji medžiaga yra 300 mikrogramų (0,6 mg/ml) arba 480 mikrogramų (0,96 mg/ml) filgrastimo.
 • Pagalbinės medžiagos yra natrio acetatas, sorbitolis (E420), polisorbatas 80, injekcinis vanduo.

 

Neupogen išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Neupogen yra skaidrus bespalvis injekcinis tirpalas (injekcija)/koncentratas infuziniam tirpalui (sterilus koncentratas), užpildytame švirkšte.

Neupogen pakuotėje yra vienas arba penki užpildyti švirkštai. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas:

Amgen Europe B.V.

Minervum 7061

4817 ZK Breda

Nyderlandai

 

Registruotojas:

Amgen Europe B.V.

Minervum 7061

4817 ZK Breda

Nyderlandai

 

Gamintojas:

Amgen Technology (Ireland) Unlimited Company

Pottery Road

Dun Laoghaire

Co Dublin

Airija

 

Gamintojas:

Amgen NV

Arianelaan 5

1200 Brussel

Belgija

 

Šis vaistinis preparatas Europos ekonominės ervės šalyse vadinamas Neupogen, išskyrus Kiprą, Graikiją ir Italiją, kur jis vadinamas Granulokine.

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Amgen Switzerland AG Vilniaus filialas

+370 5 219 7474

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-11-20.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

 

 

 1. Instrukcijos, kaip švirkšti Neupogen

 

Šiame skyriuje pateikiama informacija, kaip švirkšti Neupogen.

 

Svarbu: nebandykite vaisto švirkštis patys, kol Jūsų to daryti neišmokė gydytojas arba slaugytoja.

 

Neupogen švirkščiamas į audinį, kuris yra iškart po oda. Tai vadinama poodine injekcija.

 

Reikalingos priemonės

 

Patiems švirkščiantis vaisto, reikės šių priemonių:

 • naujo Neupogen užpildyto švirkšto ir
 • spiritu suvilgyto tampono ar ko nors panašaus.

 

Ką reikia padaryti prieš švirkščianis Neupogen?

 

 1. Išimkite vieną dėklą, kuriame yra švirkštas, iš šaldytuvo ir palaikykite kambario temperatūroje maždaug 30 minučių ar kelias minutes atsargiai palaikykite rankoje. Dėl to injekcija bus malonesnė. Nešildykite Neupogen kokiu nors kitu būdu (pvz., nešildykite mikrobangų krosnelėje ar karštame vandenyje).
 2. Nekratykite užpildyto švirkšto.
 3. Laikydami dėklą rankoje nuplėškite nuo jo popierinę dalį.
 4. Apverskite dėklą ir pasidėkite užpildytą švirkštą ant delno.
 5. Nenuimkite adatos dangtelio, kol dar nesate pasiruošę injekcijai.
 6. Patikrinkite tinkamumo laiką, nurodytą ant užpildyto švirkšto etiketės (Tinka iki). Nevartokite vaisto praėjus paskutinei nurodyto mėnesio dienai.
 7. Apžiūrėkite Neupogen. Tai turi būti skaidrus, bespalvis skystis. Jeigu spalva pakitusi, yra drumzlių ar dalelių, vaisto vartoti negalima.
 8. Kruopščiai nusiplaukite rankas.
 9. Viską, ko jums reikia, padėkite patogioje, gerai apšviestoje, švarioje, lengvai pasiekiamoje vietoje.
  Kaip paruošti Neupogen užpildytą švirkštą injekcijai?

 

Prieš švirkščiant Neupogen, reikia:

1. Kad nesulankstytumėte adatos, tvirtai laikykite užpildytą švirkštą už stiklinio cilindro, švelniai numaukite apsauginį adatos dangtelį nesukdami jo, taip, kaip parodyta 1 ir 2 paveikslėlyje.

 

2. Adatos nelieskite ir švirkšto stūmoklio nestumkite.

3. Užpildytame švirkšte galite pastebėti mažą oro burbuliuką. Oro burbuliuko pašalinti prieš injekciją nebūtina. Tirpalo suleidimas kartu su jame esančiu oro burbuliuku yra nekenksmingas.

4. Dabar užpildytas švirkštas paruoštas naudojimui.

  Į kurią vietą švirkštis vaistą?

 

 

Tinkamiausios vietos injekcijai yra viršutinė šlaunų sritis ir pilvas. Jei injekciją atlieka kitas žmogus, vaisto galima švirkšti į išorinę žasto dalį.

 

Galima pakeisti injekcijos vietą, jei ji paraudusi ir skausminga.

 

  Kaip įsišvirkšti vaisto?

 

 1. Spiritu suvilgytu tamponu dezinfekuokite odą ir nespausdami nykščiu ir smiliumi ją suimkite.
 2. Įbeskite visą adatą į odą taip, kaip parodė jūsų slaugytoja ar gydytojas.
 3. Šiek tiek patraukite stūmoklį, kad įsitikintumėt, ar nepradūrėte kraujagyslės. Jei švirkšte atsiranda kraujo, ištraukite adatą ir įbeskite į kitą vietą.
 4. Lėtai ir tolygiai stumkite stūmoklį, visą laiką laikydami suimtą odą, kol švirkštas bus tuščias.
 5. Ištraukite adatą ir paleiskite odą.
 6. Pasirodžiusią kraujo dėmelę galite švelniai nuvalyti vata ar medvilniniu audinu. Netrinkite injekcijos vietos. Jeigu reikia, injekcijos vietą galite užklijuoti pleistru.
 7. Švirkštą galima naudoti tik vienai injekcijai. Švirkšte likusio Neupogen tirpalo vartoti negalima.

 

Įsidėmėkite: Jei kiltų neaiškumų, nedvejodami kreipkitės į gydytoją ar slaugytojąį pagalbos ir patarimo.

 

Naudotų švirkštų naikinimas

 

 • Ant naudotų adatų apsauginių dangtelių nedėkite, nes netyčia galite įsidurti.
 • Naudotus švirkštus laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nematomoje vietoje.
 • Švirkštų negalima mesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti naudotus ar nereikalingus švirkštus, klauskite vaistininko.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

 

Naudojant koncentratą infuzijai, Neupogen reikia atskiesti 20 ml 5% gliukozės tirpalo. Naudojimo instrukcijos pateiktos Preparato charakteristikų santraukoje.

 

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Neupogen 300mcg (0.6mg/ml) injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte 0.5ml N1

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 * Rodoma minimalaus vieneto kaina 

faktoriai tirpalas europe užpildytame filgrastimum vaistai filgrastim amgen neupogenas imunomoduliatoriai injekciniai injekcinis antinavikiniai švirkšte neupogen lenograstimum imunomoduliuojantys stimuliuojantys kolonijas

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos