vaistai.lt
Netikėtai rastas naujas vaistas nuo Alzheimerio ligos
Naujų gydymo metodų atradimas yra sunkus ir varginantis. Dažnai jie neveikia taip, kaip tikėtasi, nepateisina lūkesčių ir galiausiai idėjos nueina užmarštin. Bet kartais vaistas, kuris buvo sukurtas tam tikru tikslu, netikėtai pasirodo daug efektyvesnis kitoje srityje. Taip nutiko ir su nauju gydymo metodu, kuris buvo kuriamas padėti sergantiesiems 2 tipo cukriniu diabetu: pasirodė, kad vaistas dar tinkamesnis sergantiesiems Alzheimerio liga, – rašoma bgr.com.
Ilgai laukta žinia: šlapimo tyrimas padės diagnozuoti vėžį
Japonų mokslininkai sukūrė miniatiūrinį prietaisą, kuris be jokio įsikišimo į žmogaus organizmą tiesiog šlapime gali aptikti vėžio žymenis. Tokiu būdu būtų pagerintos diagnostikos ir gydymo galimybės, – rašoma economictimes.com.
Šiaulių ligoninėje - medicinos etikos komisijų kaita
Respublikinės Šiaulių ligoninės salėje įvyko ligoninės Medicinos etikos komisijos ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Perrinkta ne tik ilgus metus komisijai vadovavusi pirmininkė vaikų ligų gydytoja Liuda Gražina Bekerienė, bet ir visa komisija, ilgus metus gydymo įstaigoje sprendusi ir saugojusi esmines medicinos etikos vertybes: užuojautą, kompetenciją, autonomiją.
Nuovargio žymės veide: dermatologė pataria, kaip jų atsikratyti
Sotus ir siautulingas žiemos švenčių laikotarpis palieka ne tik puikius prisiminimus, tačiau ir nuovargio žymes veide. Šaltuoju sezonu mūsų oda kenčia ir nuo temperatūrų skirtumų – lauke žvarbu, o patalpose oras šiltas ir sausas. Šios priežastys gali lemti matomus veido odos pakitimus – išsausėjimą, papilkėjimą, raudonį, skaistumo praradimą, netolygią spalvą, raukšleles.
Žalioji arbata – ne tik puikus gėrimas, bet ir natūrali priemonė grožiui puoselėti
Žalioji arbata – ne tik puikus tonizuojantis gėrimas, bet ir natūrali priemonė grožiui puoselėti. Ar žinote, kokiomis savybėmis ji pasižymi ir kaip naudoti? Žalioji arbata – ne tik skanus ir troškulį puikiai malšinantis gėrimas. Dar senovės Kinijoje arbatmedžiai buvo žinomi ir kaip gydomieji augalai, iš kurių pagaminti preparatai galėdavo pašalinti daugybę negalavimų.
Marsas be alaus nepasiekiamas? Į orbitą jau siunčiamos miežių sėklos - kosminis alus bus visiškai kitoks, nei alus Žemėje
Budweiser kitą savaitę į orbitą siunčia miežių sėklas. Tai – tik pradžia bandymo virti alų ne tik Žemėje. Praeitą pavasarį Budweiser paskelbė planus tapti būsimų Marso kolonistų alumi. Kompanija šį didžiulį aludarystės žingsnį turėtų žengti gruodžio 12 d, kai SpaceX Falcon 9 raketa iškels Budweiser miežių sėklas iš Kanaveralo kyšulio Floridoje į Tarptautinę kosmoso stotį.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos