vaistai.lt
Alzheimerio ligos gniaužtuose: patarimai sergantiems ir jų artimiesiems
Nors Alzheimerio liga kasmet kamuoja vis daugiau žmonių, o prognozuojama, jog po 30 metų ja sirgs net kas antras 85 metų ribą perkopęs senjoras, ankstyvosiose stadijose ji vis dar diagnozuojama gana retai. Tarptautinės Alzheimerio ligos dienos (rugsėjo 21 d.) proga sveikatos specialistai ragina susipažinti su požymiais, kurie gali ligą išduoti ir būdais, kurie galėtų padėti jau sergantiems.
Limfomą įveikusi Vaida: „Gyvenimu reikia džiaugtis čia ir dabar“
Pasaulinė limfomos diena. Ši kraujo vėžio forma yra viena iš dažniausių – Lietuvoje yra per 5000 šia liga sergančių arba ją įveikusių žmonių. Kasmet įvairių tipų limfoma diagnozuojama apie 500 naujų pacientų. Per pastarąjį dešimtmetį inovatyvaus gydymo dėka kraujo vėžiu sergančių pacientų išgyvenamumas gerėja. Pasak gydytojų hematologų, gydant limfomą, darbingo amžiaus pacientų iki 60 metų grupėje pasveikimo tikimybė siekia per 80 proc.
Kompensuojamųjų vaistų sąrašai sudaromi skaidriai
Sveikatos apsaugos ministerija gavusi nepagrįstus kaltinimus dėl galimai išskirtinių sąlygų sudarymo vaistų gamintojams, atliko išsamų tyrimą, kurio metu nustatyta, kad kompensuojamųjų vaistų sąrašai sudaromi skaidriai ir nėra jokio pagrindo tuo abejoti.
Kodėl nereikia savęs kritikuoti? Sužinokite 5 svarbiausias priežastis
Tiek per didelė savikritika, tiek neadekvačiai geras savęs vertinimas kenkia. Tačiau ką daryti, kai savikritika yra tokia didelė, kad pradeda graužti iš vidaus ir nebeleidžia nė žingsnio žengti savęs nepasmerkus bei trukdo jaustis laimingai? Psichologų patarimai padės jums su šiuo blogu įpročiu susitvarkyti.
Kodėl slenka plaukai ir kaip to išvengti?
Suaugęs žmogus vidutiniškai turi 100–150 tūkstančių plaukų, kasdien iš jų išslenka apie 50–100. Tačiau, jei plaukų pastebite visur – ant pagalvės, drabužių, praustuve, jų lieka ranka perbraukus per plaukus, reikia imtis priemonių. Plaukų sveikatai ir grožiui yra būtinas tinkamas naudingųjų medžiagų įsisavinimas.
Kodėl pirmagimiams gyvenime labiau sekasi nei jaunesniems broliams ir seserims: ką rodo statistika ir kaip mokslas tai aiškina
Tikriausiai esate girdėję, kad vyriausiems šeimos vaikams visuomet geriau sekasi. Nors vieni galvoja, kad jaunesni vaikai gali užaugti mokydamiesi iš savo vyresniųjų brolių ir seserų, kiti pastebi, kad vyresnieji dažnai pasiekia daugiau. Tai kaip ten yra iš tikrųjų?
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos