vaistai.lt
Estetinis dantų plombavimas: 5 klausimai odontologei

Turbūt nesate sutikę žmogaus, kuris nenorėtų turėti gražios, o svarbiausia estetiškos šypsenos. Nuoširdi ir graži šypsena atspindi žmogaus emocijas, charakterį, palengvina bendravimą. Svarbi šypsenos estetikos dalis – sveiki ir balti dantys. Deja, ne visi žmonės iš prigimties gali turėti sveiką ir gražią šypseną. To priežastys gali būti įvairios – įgimti sąkandžio defektai, ligos, vaistų vartojimas, burnos traumos, netinkamas dantų kanalų gydymas, maiste esantys dažikliai ir daugybė kitų. Tad norint turėti gražią ir estetišką šypseną, dantis tenka ne tik taisyti, bet restauruoti ir balinti.

Interaktyvus kūno žemėlapis: kas iš tikrųjų sukelia vėžį
Yra gausybė patarimų, ką turėtume ar neturėtume daryti, siekdami išvengti vėžio. Tačiau tokioms nuorodoms dažnai trūksta įrodymų bei pagrįstumo. Šis kūno žemėlapis pateikia moksliškai įrodytas vėžinių susirgimų priežastis. Taip pat jis parodo, kokiu būdu alkoholis, raudona mėsa ar deginimasis saulėje padidinti ligos riziką. Onkologiniai susirgimai atsiranda tuomet, kai mutavusios DNR ląstelės pradeda nekontroliuojamai daugintis. Taip jos išplinta į aplinkinius audinius ir galiausiai nužudo žmogų.
Sveikatos priežiūros sistemos iššūkiai ir ateitis slaugos specialistų akimis
Kaune įvyko tradicinė Tarptautinei slaugytojų dienai skirta konferencija „Slaugos studijų, mokslo ir praktikos integracija: slaugos kokybės gerinimui“. Ją organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė, Lietuvos slaugytojų vadovų sąjunga ir Lietuvos kardiologijos slaugytojų draugija. Į konferenciją iš įvairių Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų susirinko beveik 400 slaugos specialistų, kuriems įdomūs ir svarbūs slaugytojų laukiantys iššūkiai ir jų vaidmuo keičiant sveikatos priežiūros sistemą.
Ar naudinga uostyti rozmariną?
Rozmarino kvapas gali pagerinti smegenų aktyvumą, o tai ypač aktualu pagyvenusiems žmonėms, skelbia Zee News. Mokslininkų iš Nortumbrijos (Northumbria) universiteto Anglijoje tyrime dalyvavo apie 150 žmonių, vyresnių nei 65 metai. Visi jie atsitiktine tvarka paskirstyti į tris kambarius: vienoje patalpoje kvepėjo rozmarinais, kitoje – levandomis, o trečioje nebuvo jokio kvapo.
Ką reikia žinoti prieš ryžtantis koreguoti savo išvaizdą chirurginiu būdu
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje aptariama ne viena istorija, kuomet asmenys, siekdami tobulinti savo veidą, krūtinę, sėdmenis ar kitas kūno dalis, nesulaukia tokių rezultatų, kokių tikėjosi. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Ernest Zacharevskij nori atkreipti planuojančiųjų plastines ar rekonstrukcines operacijas dėmesį į tai, ką svarbu žinoti kiekvienam, kad rezultatas neapviltų.
Patalynės spalva svarbesnė, nei gali atrodyti?
Ne tik žmonės gali pasižymėti geru ar prastu skoniu – pasirodo, patalinės blakės taip pat turi mėgstamiausias spalvas, o geriausia, kad mes galime tuo pasinaudoti, – skelbia CNN.com Pasak naujo tyrimo, publikuoto „The Journal of Medical Entomology“, kraują siurbiantys vabzdžiai tiesiog dievina raudoną ir juodą spalvas, o geltonos ir žalios negali pakęsti. Ši informacija gali padėti sukurti geresnius spąstus kenkėjams privilioti ir sugauti.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos