vaistai.lt
Išsėtinė sklerozė−sunki lėtinė liga
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad gegužės 27 d. minima Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena. Tai kasmetinė išsėtinės sklerozės judėjimo kampanija, skirta padidinti visuomenės informuotumą bei supratimą apie šią sunkią lėtinę ligą, atkreipti visuomenės dėmesį į sergančiųjų problemas ir visokeriopai padėti jiems. Pasaulyje yra apie 2,3 mln. sergančiųjų šia liga.
Lietuvių įpročiai nuo saulės apsaugo vos valandai
Per pastarąjį dešimtmetį apsauginių priemonių nuo saulės populiarumas Lietuvoje išaugo, didžiosiose vaistinėse kosmetikos pasirinkimas siekia 116 rūšių, šiais metais atsirado net apsauga nuo saulės plaukams. Besirūpinančiųjų oda padaugėjo, tačiau būdami saulėje žmonės vis dar daro pavojingų klaidų, kurių galima išvengti. Sveikatos specialistų teigimu, šalyje vis dar gajūs įpročiai tepti odą apsauginiu kremu tik vidurvasary, naudoti kuo silpnesnę priemonę teisinantis, kad oda „nebijo saulės“, ar naudoti apsaugą vos kartą per dieną.
LSMU kuriamas įrodymais pagrįstos sveikatos priežiūros centras
Praėjusią savaitę Farmacijos fakultete įvyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovų susitikimas dėl įrodymais pagrįstos sveikatos priežiūros centro steigimo. Profesorių Žilvino Dambrausko, Rūtos Jolantos Nadišauskienės bei Antano Gulbino vadovaujama iniciatyvinė grupė aptarė argumentus, kodėl universitete ir jo ligoninėje Kauno klinikose reikalingas sistemingas įrodymais pagrįstos medicinos (ĮPM) principų mokymas ir taikymas.
Kaip priaugti svorio? Mitybos planas ir gydytojos dietologės Žanos Antonovos patarimai
„Visų pirma derėtų sugriauti mitą, kad svorio priaugti labai lengva. Tiesą sakant, tai padaryti yra daug sunkiau nei jo atsikratyti“, – tikina Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje dirbanti gydytoja dietologė Žana Antonova. Anot specialistės, siekiant priaugti svorio, svarbu žinoti keletą pagrindinių taisyklių ir nesivadovauti populiariais, tačiau labai klaidinančiais mitais, nes būtent dėl jų priaugtas svoris gali atsiliepti rimtais sveikatos sutrikimais.
5 makiažo valymo klaidos, kurios sendina jūsų odą
Atrodo, kad pagaliau jūsų kosmetikos krepšelis suformuotas – žinote, kokios priemonės jums nuostabiai tinka ir dar nuostabiau paryškina jūsų grožį. Tačiau visą įdirbį sugadinti gali nelemtos klaidos, kai stengiatės makiažą pašalinti nuo savo dailaus veidelio. Įžymybių makiažo specialistas Andrew Sotomayoras atskleidžia, kokių dalykų reikėtų vengti, jeigu norite puikuotis spindinčia ir akis traukiančia oda.
Šiaulių medikai pasveikino nusipelniusį Lietuvos gydytoją Tonarą Bekerį
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso salėje susirinkę medikai pasveikino kolegą Urologijos skyriaus vedėją, gydytoją urologą Tonarą Bekerį. Medicinos darbuotojo dienos proga sveikatos apsaugos ministras Juras Požela jam suteikė nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardą ir įteikė Nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklą.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos