Endometriozė – mįslingiausia ginekologinė liga: simptomai, priežastys, gydymas
Endometriozė – liga, kai į gimdos gleivinę panašus audinys pradeda vešėti už gimdos ribų. Dažniausiai pasitaikantys simptomai – skausmas menstruacijų metu, tačiau gali skaudėti ir ne jų metu. Taip pat ši liga gali apsunkinti gyvenimą toms moterims, kurios nori tapti mamomis. Pateikiame svarbiausius dalykus, kuriuos reikėtų žinoti apie šią ligą.

Kokie yra endometriozės simptomai?

  • Dažniausias simptomas – skausmas tiek menstruacijų metu, kuris metams bėgant gali dar paaštrėti, tiek ir paprastomis dienomis.
Mažesnis sergamumas peršalimo ligomis registruotas visose administracinėse teritorijose

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2015 m. 18 sav. (balandžio 27 – gegužės 3 d.) siekė 39,9 atv./10 tūkst. gyventojų. 17-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 49,4 atv./ 10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 18 savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, didžiausias – Vilniaus. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 31,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Palyginus 18 savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 17 savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI sumažėjo visose administracinėse teritorijose.

Bronis Ropė: ES politika privalo būti nepalanki alkoholio vartojimui
Europos Parlamente plenarinio posėdžio metu buvo svarstoma rezoliucija dėl Europos Sąjungos Alkoholio Strategijos. Ši strategija skirta padėti valstybių narių vyriausybėms ir kitoms suinteresuotoms šalims derinti veiksmus mažinant alkoholio daromą žalą tiek atskiriems žmonėms, tiek ir visuomenei. „Nuo 2012 metų ES Alkoholio strategija nebuvo atnaujinta, todėl šiuo metu Europos Sąjunga neturi jokio dokumento, moksliniais įrodymais ir naujausių socialinių tendencijų analize pagrindžiančio alkoholio kontrolės strategiją bei taikomas priemones“, – teigia Europos Parlamento narys Bronis Ropė.
Maitinkite ne tik kūną – galvokite, ką valgote
Tikriausiai sunku suvokti faktą, kad ne visas maistas, kurį perkate parduotuvėse, nėra tinkamas valgyti. Internete daug rašoma apie maisto skandalus, kurie kyla visame pasaulyje dažniau nei galime įsivaizduoti. 2008-aisiais metais užteršti pieno mišinukai užkrėtė 300 tūkst. kūdikių ir mažų vaikų, o 6 iš jų mirė. 2011-aisiais metais daugybė ūkininkų neteko nemažai vaisių derliaus, nes arbūzai buvo purškiami augimą skatinančiais chemikalais ir dėl to tiesiog susproginėjo. Tikriausiai skaitėte ir apie arklieną, užterštą alyvuogių aliejų, braškes ir briuselinius kopūstus ar kantalupas (melionų rūšis).
Kaip puoselėti rankų odą
Kokie eteriniai aliejai tiktų rankų odai puoselėti, neleistų susidaryti vadinamosioms senatvinėms dėmėms? Kas padėtų puoselėti rankų odą? Atsako Kauno estetinės medicinos centro „Laiko klasė“ medicinos kosmetologė Monika Launikaitytė. Jei pagrindinis prioritetas – kuo ilgiau išlaikyti rankų odą jaunatvišką kiek įmanoma labiau išvengiant elastingumo sumažėjimo ir dėmių, tuomet siūlau dairytis ne į eterinius aliejus, o į kremus, turinčius apsaugą nuo saulės. Juk UV spinduliai – pirmasis priešas, kuris spartina mūsų ne tik veido, kaklo, bet ir rankų odos senėjimą. Palepinkite kartą per savaitę rankų odą šveitikliu, naudokite rankų kremą, kuriame yra senėjimą lėtinančių komponentų su SPF, namų ruošos metu dėvėkite pirštines. Taip išvengsite ne tik senatvinių dėmių, bet ir bendro rankų odos suglebimo.
Kaip įveikti nepasitikėjimą mokslu?
Nesena Pew apklausa rodo, kad yra didelis ir augantis viešas nesutarimas dėl bazinių mokslinių faktų, tarp kurių žmoni evoliucija, skiepų saugumas ir ar žmonių sukelta klimato kaita vyksta iš tiesų. Kyla klausimas, kokios to priežastys? Žmonės dažnai tą pačią informaciją interpretuoja labai skirtingai. Kaip psichologai, gerai žinome, kad mūsų smegenys informaciją gauna, apdoroja ir atkuria skirtingai. Viena to pasekmių yra „patvirtinimo polinkis,“ stipri tendencija automatiškai suteikti pirmenybę informacijai, patvirtinančiai mūsų išankstinį nusistatymą. Kalbant apie stipriai jaudinančiu dalykus, (pvz. globalinį atšilimą) patvirtinimo polinkis pasiekia naujas aukštumas: jis pereina į „motyvuotą pagrindimą“.
 
eurovaistine_geguze_2015

ipsen-forlax

sveikuva-sveikis-balandis-geguze-2015Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos