Streikuojančios kepenys – gyvenimo būdo pasekmė
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje medicinos direktorė Vaiva Makštutienė ir Gastroenterologijos-endokrinologijos skyriaus gydytoja gastroenterologė Gitana Acutė aptarė kepenų patologijos gydymo galimybes, kepenų cirozės priežastis, ligos eigą, pasekmes, kliniką, diagnostiką. Bene dažniausi Gastroenterologijos skyriaus pacientai – sergantys kepenų ligomis, tad rūpesčių kyla ne tik medikams, kasdien gydantiems net ir sudėtingas kepenų patologijas. Susirūpinti turi kiekvienas, kurio gyvenimo būdas, žalingi įpročiai skatina… streikuoti kepenis.
Artėjant mokslo metams – profilaktiškai pasitikrinti sveikatą
Artėjant naujiems mokslo metams Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad svarbu iš anksto pasirūpinti vaikų sveikata ir laiku pasiskiepyti. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriumi (toliau - Kalendorius), patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. V-1066 „Dėl Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriaus“, 6-7 metų vaikus reikia pakartotinai paskiepyti nuo kokliušo, difterijos, stabligės.
Į pintinę rinkime tik gerai pažįstamus grybus
Prasidėjus rudeniniam grybų sezonui daugelis skuba pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pailsėti miške. Nors daugelis grybautojų mano, kad puikiai pažįsta valgomuosius grybus, vis dėlto retkarčiais į pintines papuola ir nuodingų grybų, kurie pridaro daug nemalonumų. Pasitaiko, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurie visą gyvenimą grybavo ir gerai pažįsta grybus, dėl pablogėjusio regėjimo skaudžiai apsirinka – prisirenka nuodingų grybų. Tad grybaujant ir vėliau tvarkant grybus reikia būti itin atidiems.
Ką derėtų žinoti, norint išvengti odos vėžio
Tai, kad vos žengiant pro duris saulėtą dieną odą reikia būtinai pasitepti kremu nuo saulės, sakyti dar kartą tikriausiai jau net nebereikia. Tą žino visi, tačiau ne visiems vis dar aišku, kodėl šis įprotis yra toks svarbus. „Maždaug dėl 90 proc. odos vėžio atvejų yra kalti kenksmingi ultravioletiniai spinduliai ir netinkama apsauga nuo saulės“, – tikina Niujorke įsikūrusio Dermatologijos centro vadovė Elizabeth Hale. Anot jos, daugeliu atvejų odos vėžys baigiasi mirtimi tik dėl to, kad pastebimas jis gerokai per vėlai, kai pacientui padėti jau nebegalima, nes vėžys jau būna išplitęs po visus organus.
Pasigaminkite pačios: 5 odą puoselėjantys šveitikliai veidui
Kas gi geriau už natūralias priemones galėtų puoselėti jūsų veido odą? Jei norite būti gražios, tam visiškai nereikia išleisti krūvas pinigų būtinoms kosmetikos priemonėms, užtenka apsilankyti savo virtuvėje ir pasigaminti šveitiklį veidui namuose. Natūralūs šveitikliai ne tik pašalins negyvas odos ląsteles, suteikdami jai sveiką spindesį, bet ir puikiai tiks kaip skanus užkandis po vakarienės. Siūlome jums išbandyti keletą receptų.
Specialus klubas JAV moko, kaip suvalgyti viską iki paskutinės susiraukšlėjusios paprikos
JAV gyvenantis Joshas Treuhaftas siekia žmones išmokyti valgyti viską. Ir tokiu tikslu kviečia juos nemokamos vakarienės. „Salvage Supperclub“ („Išsigelbėjimo superklubas“ , - liet.) įkūrėjas nori sumažinti išmetamo maisto kiekius ir šią problemą mėgina įveikti įvairiausiais būdais. Apie keistą klubą rašo portalas treehugger.com. Šis klubas patiekia įvairausių rūšių nebeperkamą ir parduotuvėse ar restoranuose išmetimui pasmerktą maistą. Produktai taip pat surenkami iš ūkininkų, žemės ūkio ar parduotuvių koperatyvų, o kartais – netgi iš draugų šaldytuvų.
 


bioderma-300-200-GIF

ipsen ginkor

aconitum-2014-08Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos