Dažniausios chirurgų klaidos ir jų priežastys
Apie chirurgų daromas klaidas esame girdėję ne kartą. Nors daug kam atrodo, kad klaidos labiau tikėtinos sudėtingose ir kompleksinėse operacijose (pavyzdžiui, širdies, smegenų, stuburo), visgi chirurgų klaidos dažniausiai „išlenda“ žymiai paprastesnėse operacijose. Gal taip yra dėl to, kad jų atliekama daugiau, o gal dėl to, kad per jas mažiau susikaupiama. Ir kuomet nedidelės kitų profesijų atstovų klaidos lemia ne itin reikšmingus gedimus ir dažnai ištaisomus nesklandumus, chirurgo net menkiausia klaida gali turėti ilgalaikių ir sunkių pasekmių visam tolimesniam paciento gyvenimui.
Kaune rūpinamasi poilsiautojų sveikata
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kiekvienais metais organizuoja prevencines akcijas „Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens“ Kauno miesto paplūdimiuose. Akcijų metu poilsiautojai supažindinami su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, raginami nevartoti alkoholio, gerti daugiau vandens, saugotis saulės, kai ji pavojingiausia, mokomi suteikti pirmąją pagalbą.
Santariškių klinikų pacientai savo ligos istorijos duomenis matys vienoje vietoje
2011 m. gegužės mėnesį prie Santariškių klinikų prisijungė Vaikų ligoninė, Valstybinis patologijos centras bei Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninė. Tuo metu kai kurie filialai jau turėjo savo informacines sistemas, kiti gi neturėjo jokios, todėl 2012 m. buvo pradėtas vykdyti projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Santariškių medicinos miestelio sveikatos priežiūros įstaigose (SANTA-HIS plėtra).
4 ryto ritualai energingai dienai
Savus ryto ritualus turime bene kiekvienas. Vos išlipę iš lovos ir prasikrapštę akis, einame užsikaisti kavos, ruošiame pusryčius, lendame po dušu ir viską susitvarkę skubame į darbus. Deja, kartais dieną energijos ima ir pritrūksta, o situacijos negelbsti netgi ir kava ar energinis gėrimas. Tad ką daryti? Tinklalapis ideadigezt.com pataria kiek pakeisti savo kasdienius ryto įpročius ir siūlo išbandyti 4 ryto ritualus energingai dienai.
Kosmetika iš virtuvės: kaip jūsų grožiui gali pakenkti majonezas ar cukrus
Taip, grožio produktų tikrai galime aptikti virtuvėje, tačiau ne visada mūsų eksperimentai gali baigtis švytinčia ir skaisčia oda. Štai dermatologė Rachel Nazarian iš Niujorko tikina, kad internete klaidžiojantys pasiūlymai, pavyzdžiui, grožiui panaudoti cukrų ar majonezą, nėra tokie nekalti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. „Nepamirškite, kad mūsų oda – taip pat organas. Juk nepulsite to, kas valgoma, trinti į akis ir ausis? Taigi, elkitės atsakingai“, – sako specialistė. Ką gi, su tuo tikrai verta sutikti – štai keli naminės kosmetikos bandymai, kurie verčiau tegu neišvysta dienos šviesos ir jūsų odos.
Vartotojas įsigijo nesaugių amerikietiškų maisto papildų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą apie nesaugius amerikietiškus maisto papildus „Arnold Iron Dream Concentrated Night Time Recover“. Jungtinės Karalystės kompetentinga institucija pranešė, kad maisto papildai ,,Arnold Iron Dream Concentrated Night Time Recover“ yra nesaugūs vartoti dėl jų sudėtyje esančios draudžiamos cheminės medžiagos – 2,4-dinitrofenolio (2,4-DNP).

 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos