vaistai.lt
Išsėtine skleroze sergantys vilniečiai užkūrė stiprų judėjimą
Prieš porą metų įkurta Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“ per trumpą laiką tapo aktyvia, gausų būrį sergančiųjų ir jų artimųjų vienijančia organizacija. Draugijos vykdomas projektas „IS Gyvenimo mokykla“ leido vilniečiams dalyvauti paskaitose, susitikimuose, įvairiuose reabilitacijos bei meno terapijos užsiėmimuose.
Genetikas Danielius Serapinas – apie būtinus sveikatos tyrimus prieš nėštumą
Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą. Vieną metų ketvirtį šeima gali gyventi tokiu ritmu, bet vėliau būsimos mamos kalendorių pripildo daugybė naujų užduočių, veiklų ir sveikatos patikrų.
Tyrimas: sveikatos sistemoje kyšiai duodami, o ne reikalaujami
Lietuvos gyventojai linkę atsidėkoti gydytojui finansiškai. Tokią išvadą pateikė Nacionalinės gydymo įstaigų asociacijos užsakymu atliktas „Spinter tyrimai“ visuomenės nuomonės tyrimas. 2016 m. gruodžio mėnesį atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad beveik pusė iš daugiau nei 1000 tyrime dalyvavusių asmenų teigė, kad yra tekę atsidėkoti gydytojui finansiškai. Dažniau praeityje atsidėkoję gydytojui yra mažiausias pajamas gaunantys, 46 m. ir vyresni didmiesčių bei rajono centrų gyventojai.
Kaip suvaldyti pyktį ir tinkamai jį išreikšti? Pataria psichoterapeutė
„Pyktis labai artimai susijęs su kasdienėje aplinkoje mūsų patiriamu stresu ir šiuolaikiniame pasaulyje gyvenančio žmogaus pajautimu, kad savo gyvenimą jis gali vis mažiau kontroliuoti“, – tikina pykčio valdymo psichoterapeutė Isabel Clarke. Portalui healthista.com psichoterapeutė atskleidžia mums žalingus pykčio išreiškimo būdus ir pateikia patarimus, kurie padės išmokti juntamą pyktį suvaldyti bei tinkamai jį išreikšti.
Būdai, kaip natūraliai padailinti sėdmenis
Taip, dabar vis labiau populiarėja apvalus užpakaliukas, kurį moterys bando pasiekti pačiais įvairiausiais būdais – nuo plastinės chirurgijos operacijų, specialios aprangos iki intensyvaus sporto. Greičiausiai pritarsite, kad natūralūs būdai – patys sveikiausi ir naudingiausi mūsų figūrai bei ištvermei. Taigi, jeigu nesate patenkintos savo sėdmenimis, pats laikas juos sustiprinti, sutvirtinti raumenis, atsikratyti riebalų pertekliaus, vėl džiaugtis dailia figūra.
Naujas tyrimas apie cukrų sukėlė tikrą audrą mokslininkų bendruomenėje: kodėl mokslas abejoja cukraus žala?
Mokslo bendruomenėje kilo dar vienas skandalas dėl cukrų ginančio straipsnio. Maždaug nuo XX amžiaus vidurio dietologai rekomendavo vengti riebaus maisto – būtent sotieji riebalai visiems atrodė didžiausi žmogaus sveikatos griovėjai. Tačiau po keleto dešimtmečių nutukimo problema taip nebuvo išspręsta, atvirkščiai, – nuo jo kenčia vis daugiau žmonių. Tada mokslininkai aptiko, kad kalti visai ne riebalai, o angliavandeniai, tai yra, cukrus.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos