vaistai.lt
Idiopatinei plaučių fibrozei gydyti – inovatyvūs vaistai
Itin sunkia plaučių liga – idiopatine plaučių fibroze – sergantys pacientai nuo šių metų birželio vidurio Lietuvoje jau gali būti gydomi inovatyviais vaistais. Remiantis LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, paciento būklę stabilizuojantis ir ligos progresavimą lėtinantis vaistas pirfenidonas yra kompensuojamas 100 proc. Idiopatinė plaučių fibrozė – tai negrįžtamus pakitimus plaučiuose sukelianti liga.
Karščio ir saulės iššūkiai grožiui: kaip išvengti nemalonių pasekmių
Vasara puikus metas atskleisti visą žavesį: lengvi rūbai, atviri bateliai, ryškesni aksesuarai ir vos pastebimas gražiausius bruožus paryškinantis makiažas, regis, viskas, ko reikia. Tačiau per karščius specialistai pataria atidžiau stebėti organizmą, atsakingai pasirūpinti ne tik sveikata, bet ir grožiu, kuriam karštis ir saulė gali virsti tikrais iššūkiais.
VUL Santariškių klinikose naujas molekulinės genetikos tyrimas labai anksti padės nustatyti įgimtas vaisiaus ligas

VUL Santariškių klinikose įdiegtas naujas molekulinės genetikos neinvazinis prenatalinis tyrimas (NIPT), leisiantis iš kraujo jau nuo 8 nėštumo savaitės nustatyti vaisiaus apsigimimo riziką. Labai jautriu ir tiksliu naujos kartos sekoskaitos molekulinės genetikos metodu yra tiriamas nėščiosios moters kraujas, kuriame nustatoma vaisiaus kraujo genetinė medžiaga (laisvai cirkuliuojanti vaisiaus DNR). Iš motinos kraujo išskyrus šiuos laisvai cirkuliuojančius vaisiaus DNR fragmentus, galima įvertinti, ar vaisius neturi dažniausiai pasitaikančių chromosomų skaičiaus pakitimų – Dauno (papildomos 21-os chromosomos) ligos, Edvardso (papildomos 18-tos chromosomos) bei Patau sindormo (papildomos 13-tos chromosomos) – rizikos.

6 pratimai ir 6 minutės, kad rankos taptų gražesnės
Dažna moteris nemėgsta pratimų, skirtų rankoms gražinti, tačiau visai be reikalo. Mankšta, suteikianti tobulus linkius, išryškinantis raumenis ir visaip kitaip dailinanti rankas gali būti linksma, trumpa, o ir itin efektyvi. Juo labiau, kad užtruksite vos 6 minutes, kurias užimtoje kasdienybėje tikrai atrasite, rašoma popsugar.com. Griebkite į rankas kelis svarelius ir imkitės darbo.
3 dalykai, kuriuos reikia padaryti, jeigu norite atsikratyti pilvo riebalų
Sveikai maitinatės, sportuojate, jūsų svoris puikus, o ir figūra atrodo dailiai, tačiau nuotaiką vis tiek gadina pūpsantis pilvukas? Kaip rašo popsugar.com, yra būdų, kaip pagaliau džiaugtis liekna talija. Štai išganingieji atsilenkimai. Jie atrodo pilvo presai draugai ir tame tikrai yra tiesos, tačiau kaip skelbiama šiame tinklapyje, nė vieni atsilenkimai nesumažins jūsų pilvo, kadangi treniruoja raumenis, esančius po riebalų sluoksniu.
Kebabinėms sunkiausiai įgyvendinamas reikalavimas – higiena

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai  šį pusmetį patikrino daugiau nei pusę Lietuvoje veikiančių kebabinių. 20 proc. jų nustatyta grubių higienos pažeidimų, rasta netinkamai laikomų gaminių ir produktų, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs. Dažniausiai kebabinėse nesilaikoma higienos reikalavimų – net 16 proc. patikrinimų užfiksuota, kad darbuotojai nebuvo pasitikrinę sveikatos, neišklausę higienos įgūdžių kurso, nesilaiko asmens higienos. 14 proc. patikrinimų metu nustatyta, kad naudojamas netinkamas (susidėvėjęs, sunkiai dezinfekuojamas) inventorius.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos