vaistai.lt

Depresiją bus galima įveikti per parą?
Merilendo medicinos universiteto mokslininkai tikina esą paruošę tikrą bombą. Tai – naujas antidepresantas, kuris depresiją galėtų pagydyti per rekordiškai trumpą laiką. Kokį? Tik per vieną parą. Depresija – sunkus ir kompleksinis psichikos sutrikimas, efektyviausiai ir gydomas kompleksiškai. Pavyzdžiui, taikomos įvairios psichoterapijos rūšys, paskiriami antidepresantai ar kitos grupės vaistai.
Leptospirozė – gamtoje ir namuose slypinti liga
Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad tiek žmonės, tiek gyvuliai gali užsikrėsti reta, bet pavojinga liga – leptospiroze, kurią sukelia mikroorganizmai, vadinami leptospiromis. Šios ligos sukėlėjai į žmogaus organizmą patenka per pažeistą odą ar sveikas gleivines: tiesioginio sąlyčio su infekuotais gyvuliais, jų šlapimu ar kitais kūno skysčiais metu; liečiant infekuotų gyvulių audinius, organus; vartojant infekuotus maisto produktus ir vandenį. Žmogus nuo žmogaus užsikrečia labai retai (lytinu būdu, kūdikis nuo motinos per placentą, per motinos pieną ir perpilant kraują).
Ministrė R. Šalaševičiūtė ragina neskubėti išlaidauti perkant endoprotezus
Šiais metais kelio ir klubo sąnarių endoprotezams įsigyti bei apmokėti jų keitimo operacijas skirta net 20 proc. daugiau lėšų. Nepaisant to, atliktų per pusmetį operacijų skaičius sumažėjo. Tai atsitiko todėl, kad nemokamus endoprotezus gavę pacientai atsisako operacijos nukeldami ją vėliau. Kita vertus, neretai norėdami skubiau pasikeisti sąnarį, žmonės perka endoprotezus gerokai permokėdami. Todėl Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ragina prieš perkant endoprotezą pasinaudoti kitomis eilės mažinimo galimybėmis, o sulaukus nemokamo sąnario, nekenkti sau ir neatidėlioti operacijos.
Mėgstate kavą? 8 būdai ją gerti sveikai
Kava išties turi savo privalumų – ji ne tik padeda ryte išlipti iš lovos, bet ir apdovanoja organizmą sveikomis medžiagomis. Nors mokslininkai ją vertina ganėtinai prieštaringai, daugelis sutinka, kad saikingas kavos vartojimas yra sveikas žmogaus organizmui. Vis dėlto jei norite dar labiau pajusti kavos naudą sveikatai, turite žinoti keletą gudrybių, kurias pateikia portalas becomegorgeous.com.
Liaudiškos priemonės riebaluotis linkusiems plaukams: nuovirai, kaukės, užpilai
Riebūs plaukai kelia nemažai rūpesčių jų savininkams: jau kitą dieną po plovimo, o kartais ir po kelių valandų, jie praranda purumą, sulimpa ir atrodo lyg neplauti. Plaukai būna riebūs dėl labai aktyvios galvos odoje esančių riebalinių liaukų veiklos, kuri priklauso nuo plaukų priežiūros, matinimosi įpročių ir netgi streso. Jeigu jūsų plaukai linkę greitai riebaluotis, siūlome išbandyti namines priemones riebiems plaukams.
5 priežastys, dėl kurių atostogauti rudenį verta!
Nors tradiciškai atostogų sezonu laikoma vasara, didieji kelionių organizatoriai pastebi kasmet vis labiau ryškėjančią rudeninių atostogų tendenciją – rugsėjį, spalį į užsienio kurortus vykstančiųjų srautai didėja. Tad kokios priežastys skatina atostogauti ne sezonu? Ką laimi poilsiautojai, kraunantys lagaminus prieš žiemą paskutiniai ir sykiu kokiems rūpesčiams jie turėtų nusiteikti?
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos