Sukanka 20 metų paveldimo krūties ir kiaušidžių vėžio genų atradimui
Šiemet sukanka 20 metų nuo paveldimo krūties ir kiaušidžių vėžio geno BRCA1 ir vėliau sekusio BRCA2 geno atradimo. Moterų, kurios turi šių genų mutacijas krūties ir kiaušidžių vėžio rizika gali siekti atitinkamai iki 80 proc. ir50 proc. Nustačius BRCA1/2 genų mutacijų nešiotojas galima anksti diagnozuoti šias klastingas ligas arba jų visai išvengti. Šios žinios, pradėtos taikyti klinikinėje praktikoje, išgelbėjo gyvybes tūkstančiui žmonių. Pastarųjų metų aktorės Angelinos Jolie, kuriai buvo nustatyta BRCA1 geno mutacija ir atlikta profilaktinė krūtų audinio šalinimo operacija (mastektomija), istorija iškėlė paveldimos genetinės vėžio rizikos temą į viešumą.
Vilniuje – nemokamos paskaitos ir konsultacijos metantiems rūkyti
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja programą, kurioje gali dalyvauti visi, norintys arba svarstantys, kad laikas mesti rūkyti. Programos vadovė – šeimos gydytoja, priklausomybės nuo tabako gydymo specialistė – Viktorija Andrejevaitė. Kiekvieno užsiėmimo metu išgirsite paskaitą, po kurios dirbsime grupėje.
Nacionaliniame vėžio institute atidaroma žinomos tapytojos darbų paroda
Spalio 21 d. 13 val. Nacionalinio vėžio instituto (Santariškių g. 1) Didžiojoje salėje atidaroma Gražinos Vitartaitės tapybos paroda „Vidinės laisvės link“. Gražina Vitartaitė, žinoma Lietuvos tapytoja, pedagogė, šiuo metu – laisva dailininkė, Nacionaliniame vėžio institute (NVI) eksponuoja 22 tapybos darbus. Dauguma darbų sukurti per pastaruosius keletą metų. Šiemet tai antroji NVI Didžiojoje salėje eksponuojama tapybos darbų paroda, kuri organizuojama vadinamosios „Kultūros klinikos“ – clinica culturalis rėmuose. NVI „Kultūros klinikos“ partneriai – įvairūs Lietuvos menininkai bei kultūros ir meno įstaigos.
Kaip numesti svorio nejaučiant alkio
Paprasta tiesa: norint atsikratyti riebalų, reikia suvartoti mažiau kalorijų nei išeikvojote energijos. Be abejo, metant svorį, svarbu ne tik kiek valgote, bet ir ką, kad organizmas įsisavintų svarbių medžiagų. Tačiau kas bandė sulieknėti, puikiai žino: lengva pasakyti, sunku padaryti. Po alinančios treniruotės kamuoja alkis, ir norisi ne laukinių ryžių su gabalėliu žuvies, o kotletų su bulvėmis. „Atsikratyti antsvorio padeda baltymų gausi dieta suderinta su fizinio aktyvumo programa. Žinoma, pirmiausia svarbu suprasti, kaip veikia jūsų organizmas, ir kodėl riebalus deginti padeda būtent baltymai“, – sako sveikos gyvensenos ekspertas, bodymind.lt įkūrėjas Laimonas Rubikas.
Kokosų aliejus – vietoj makiažo valiklio ar skutimosi kremo
Jei kokosų aliejų nusprendėte naudoti vietoj įprasto aliejaus kepimui, tikrai neapsirikote, tačiau šį stebuklingąjį produktą vertėtų išnaudoti ir savo grožio procedūroms. Šis aliejus gali pakeisti tikrai ne vieną grožio priemonę, negana to, naudingosios jo medžiagos puikiai drėkina ir minkština odą bei plaukus. Tad jei pritrūkote makiažo valiklio, plaukų kaukės ar skutimosi kremo, juos kuo puikiausiai pakeis kokosų aliejus. Apie šias ir daugiau jo savybių rašo tinklalapis health.com.
Kodėl baimė mus „užveda“?
Siaubo filmai, šiurpios vietos ir ekstremalios pramogos... kodėl mes taip mėgstame tai, kas baugina? Šiuo klausimu domisi Huffingtonpost mokslo skilties žurnalistai, kuriems pavyko išsiaiškinti keletą įdomių aspektų:

Baimė apsaugo nuo nerimo
„Daugeliui žmonių kasdienybė pradeda atrodyti pernelyg monotoniška ir nuobodi, – teigia Vanderbilto universiteto psichiatrija profesorius Davidas H. Zald, – Išsigandus, pasidarome nuovokesni, aštresnio proto ir nebegalvojame apie tai, kas vyko vakar, ar ką turime padaryti rytoj“.

 


eurovaistone_2014_10_13

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos