Insultas: jo pavojaus ignoruoti negali net ir turintieji žemą spaudimą
Aukštas spaudimas – civilizacijos rykštė, kuri, kaip palygino Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovas habil. med. dr. prof. Audrius Aidietis ardo žmogaus signalizacijos sistemą. Kai ardomas įspėjamasis mechanizmas, tik laiko klausimas, kada gesti pradės kiti žmogaus mechanizmai.  Spalio 29 d. pasauliui minint Pasaulinę insulto dieną svarbu žinoti, kas sukelia insultą – ūminį galvos smegenų kraujotakos sutrikimą – kam jis gresia dažniausiai ir kaip įmanoma jo išvengti. Labiausiai suklusti turi tie, kurių spaudimas aukštas, tačiau, pasak A. Aidiečio, į insulto grėsmę numoti negali ir tie, kurių spaudimas žemas. Profesorius atsakė į daugiau klausimų, susijusių su insultu ir jo grėsmėmis.
Spalio 30 – oji – Supratimo apie gripą diena

Spalio 30 d. Lietuvoje bus minima Supratimo apie gripą diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ragina nepamiršti veiksmingiausios šios infekcijos profilaktikos ir kontrolės priemonės – skiepų. Vakcinacija - efektyviausia specifinė gripo profilaktikos priemonė apsauganti nuo ligos ir sunkių jos komplikacijų, mirties. Europoje gripo vakcinos naudojamos nuo 1960 metų. Ši saugi ir efektyvi profilaktikos priemonė yra ypač svarbi asmenims priklausantiems rizikos grupėms bei asmenims, besirūpinantiems šia asmenų grupe.

Bendradarbiavimas su užsienio šalimis: transplantacijų tikimybė – didesnė, donorinių organų trūkumas – išlieka
Kokios yra galimybės Lietuvos piliečiams organų persodinimo operacijas atlikti užsienyje? Kokia tikimybė, kad mūsų šalies piliečiui prireikus donorinio organo, jo iš užsienio bus skubiai sulaukta? Ką turėtų žinoti transplantacijos procese dalyvaujantys gydytojai? Šie klausimai aptarti ketvirtadienį, spalio 23-iąją, Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtame pasitarime, kurį inicijavo Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NTB). Pasitarime dalyvavo gydymo įstaigų, Biuro, Valstybinės ligonių kasos atstovai, donorinius organus sraigtasparniais gabenančių kompanijų atstovai.
Pavojaus varpai: sėdimas darbas prilyginamas rūkymui
Norintys gyventi sveikiau dažnai susižavi nauja dieta ar stengiasi pakeisti savo mitybą, tačiau retas kuris susimąsto apie tai, kad fizinis aktyvumas irgi prisideda prie kokybiškesnio gyvenimo kūrimo. Naujųjų laikų epidemija vadinamas judėjimo trūkumas labiausiai kankina asmenis, dirbančius sėdimą darbą ir kasdien praleidžiančius ilgas valandas prie kompiuterio. Ne veltui gydytojai nuolatinį sėdėjimą lygina su rūkymu – toks gyvenimo būdas trumpina gyvenimą lygiai taip pat, kaip ir viena po kitos traukiamos cigaretės. Kauno klinikų Ortopedijos ir traumatologijos klinikos vadovas profesorius Romas Jonas Kalesinskas teigia, kad nuolatinis darbas sėdint gali pakenkti daugeliui žmogaus organų sistemų.
7 būdai pasigražinti šaukšteliu
Šaukštą, pasirodo, galima naudoti ne tik valgant sriubą, jis puikiai pasitarnaus ir jūsų grožiui. Šis kiekvieną dieną naudojamas įrankis pravers darantis manikiūrą, norint sumažinti maišelius po akimis ar brėžiant tiesią liniją akių kontūru. Netikite? Siūlome išbandyti tinklalapyje healthdigezt.com išvardytus netikėtus grožio triukus, kuriuos galite atlikti su šaukštu. Garantuojame – jie jus tikrai nustebins!
Vaistinių preparatų gamyba Kaune 1920 –1940 m.
KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyriuje parengta paroda „Vaistinių preparatų gamyba Kaune 1920–1940 m.“. Tai bandymas apžvelgti tarpukariu veikusias farmacijos įmones ir kitas vaistus gaminusias įstaigas. Taip pat stengtasi parodyti, kad farmacijos pramonės raidą Kaune sąlygojo ir su vaistų gamyba tiesiogiai nesusijęs verslas: vaistų urmo sandėliai, vaistų pakavimo, laikymo ir sandėliavimo priemonių, vaistinių įrangos gamyba. Artimas farmacijai kosmetikos, parfumerijos, buitinės ir žemės ūkio chemijos prekių verslo šakas reikėtų pristatyti atskirai, todėl šioje parodoje jos neapžvelgiamos. Dėl tos pačios priežasties išsamiau nepristatomos chemijos-farmacijos laboratorijos, kurių pagrindinė produkcija – gydomosios dantų pastos, kremai, muilai, nors šie produktai ir pateko į vaistinius preparatus gaminusių firmų reklamas, eksponuojamas parodoje.
 


eurovaistone_2014_10_13

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos