vaistai.lt
Vaistai, skirti infarkto prevencijai, naudingi net įvykus infarktui
Naujas tyrimas, publikuotas žurnale „PLOS ONE“, skelbia, kad vaistai, skiriami infarkto prevencijai, pavyzdžiui, statinai ir aspirinas, sumažina neišvengto infarkto pasekmes, – rašo escardio.org. Šie rezultatai spalio 13-16 dienomis bus pristatyti Kinijoje vyksiančiame 27-ajame tarptautiniame kardiologų kongrese (The Great Wall International Congress of Cardiology).
Vitaminas D: 8 trūkumo ženklai ir simptomai
Vitaminas D yra itin svarbus vitaminas, kuris turi didelį poveikį įvairioms organizmo sistemoms. Kitaip nei kiti vitaminai, vitaminas D funkcionuoja kaip hormonas ir yra susijęs su kiekviena organizmo ląstele. Vitaminas D gaminamas iš cholesterolio, kuomet žmogaus oda gauna saulės spindulių. Šis vitaminas taip pat randamas maisto produktuose, tokiuose kaip riebi žuvis ar vitaminu D papildyti pieno produktai. Vis dėlto gauti pakankamą kiekį iš maisto itin sunku.
kurortologijos plėtros galimybės

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentu, siekdama prie apskrito stalo suburti suinteresuotus partnerius, VšĮ Palangos reabilitacijos ligoninėje inicijavo diskusiją kurortologijos plėtros klausimais. Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė akcentavo, kad Lietuvos kurortai – išskirtinės reikšmės Lietuvos Respublikos teritoriniai vienetai, teikiantys rekreacines paslaugas žmonių sveikatos atstatymui bei poilsiui ir turintys aukštą pridedamąją vertę, formuojantys šalies įvaizdį.

7 ryto ritualai: sunku priprasti, tačiau nauda – neišmatuojama
Ankstyvi paukščiai paveldės žemę. Bent jau taip teigia 2009-ųjų Leipcigo universiteto tyrimo rezultatai. Mokslininkai priėjo išvadą, kad „ryto žmonės aktyvesni už vakaro žmones.“ Tačiau būti efektyviu vyturiu reiškia ne vien keltis anksčiau už kitus. Svarbiausia pozityviai nusiteikti ir atlikti svarbius dalykus anksčiau už kitus. Tad nėra tikslo nusistatyti žadintuvą beprotiškai ankstyvam rytui tik tam, kad, prieš eidami į darbą, vėl trumpam užsnūstumėte.
Plaukai linkę šiauštis ir veltis? 15 patarimų, kuriuos verta išbandyti
Plaukai šiaušiasi dėl to, kad jiems trūksta drėgmės, tačiau ir oro drėgmė gali prisidėti prie pasišiaušusių plaukų problemos. „Per dieną jūsų plaukai praranda drėgmę, todėl apie vidurdienį kutikulė (išorinis plaukų sluoksnis) atsiveria ir įleidžia tos drėgmės iš išorės, taip atsiranda pasišiaušusi netvarka“, – aiškina Markas Townsendas, įžymybių plaukų stilistas. M. Townsedas, Niujorke dirbantis stilistas Markas Garrisonas ir Ursula Stephen, tvarkantys Rihannos ir Kerry Washington plaukus, atskleidžia savo gudrybes, kaip kovoti su pasišiaušusiais plaukais.
Kaip žmogų paversti į supermeną: nustatyta, kad vos vienas lėtūno genas atsparumą radiacijai padidina 40%
Vandens meškutės ar lėtūnai, kaip jie vadinami oficialiai, yra, galima sakyti, nesunaikinamos mažutės anomalijos – jos gali atsigauti po visiško išdžiuvimo, ištverti ekstremalias temperatūras, ir netgi išlikti lediniame kosmoso vakuume. Dabar Japonijos mokslininkų komanda nuskaitė jų genomą ir galiausiai aptiko užuominų, kas joms suteikia tokį neįtikėtiną atsparumą. Priežastis ne viena, nes lėtūnų genomas – šveicariškas peliukas, aprūpintas įrankiais, padedančiais išvengti mirties, taip pat ir baltymas, veikiantis kaip įmontuota DNR apsauga nuo radiacijos.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos