vaistai.lt
Ką reikėtų žinoti apie pogimdyminę depresiją
Daugeliui būsimų ir esamų mamų aktuali tema – pogimdyminė depresija ir kaip ją atpažinti. Kas lemia, kad moterį ištinka pogimdyminė depresija, kokia jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai? Koks yra pogimdyminės depresijos poveikis kūdikio vystymuisi? Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi? Išsamius atsakymus į šiuos klausimus pateikia Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Šeimų mokyklėlės“ lektorė, psichologė Vilma Petrikienė.
Visos psichikos ligos – nuo meilės stokos
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad per gyvenimą psichikos sutrikimus bent kartą patiria maždaug kas trečias išsivysčiusių šalių gyventojas. Gydytojai mano, kad žmogus paveldi polinkį susirgti tam tikra psichikos liga, tačiau ar ji atsiras, dažnai lemia nepalankūs psichologiniai bei socialiniai veiksniai, todėl labai svarbu kurti palankią psichikos sveikatai aplinką. Apie tai kalbėta Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusiuose spaudos pusryčiuose, kurie surengti norint aptarti Atviros psichiatrijos mėnesio – rugsėjo 10 (Savižudybių prevencijos diena) – spalio 10 (Psichikos sveikatos diena) rezultatus.
KTU sukurtas išmanusis pleistras naikina net ir antibiotikams atsparias bakterija
„Mane žavi galimybė sukurti inovaciją, kuri palengvintų sergančių žmonių kančias, pagreitintų ligonių gijimą. Išmanusis pleistras – tai pirmoji idėja, kurią bandau įgyvendinti“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Medžiagų mokslo instituto (MMI) doktorantas Tadas Juknius. Biomedicininį išsilavinimą turintis, šiandien nanotechnologijų srityje dirbantis jaunasis tyrėjas mano, jog bendradarbiaudami skirtingų sričių mokslininkai gali sukurti įspūdingų, žmogaus gyvenimą keičiančių išradimų.
Sukrečiančios istorijos. Kai sveika mityba tampa gyvenimą žlugdančia manija
Pastaruoju metu, atrodo, tik ir girdime: „Daugiau sportuokite ir sveikai maitinkitės“, „Valgykite kuo daugiau vaisių bei daržovių“ ir panašiai. Ir nors šie patarimai išties naudingi, verta prisiminti auksinę taisyklę „Kas per daug, tas nesveika“, nes ji galioja net ir kalbant apie sveiką mitybą. Oklahomoje gyvenanti Christine Johnson (28 m.) tapo perdėtos sveikos gyvensenos pavyzdžiu – mergina buvo taip apsėsta noru būti sveika, kad ištisus metus maitinosi vien tik daržovėmis ir net tris kartus per dieną lankydavosi sporto klube.
Mažiau raukšlių vos per savaitę: efektyvios kaukės receptas
Kai odoje ima mažėti elastino ir kolageno, laipsniškai mažėja jos elastingumas ir stangrumas, sulėtėja ląstelių atsinaujinimo procesas, oda tampa plonesnė, sumažėja poodinis riebalinis sluoksnis ir atsiranda pirmosios raukšlės. Didesnių ar mažesnių raukšlelių turi bet kokio amžiaus moteris, o surasti tinkamą kremą nuo raukšlių nėra taip lengva. Siūlome paprastos ir daug išlaidų nereikalaujančios kaukės receptą, kurią galėsite pasigaminti namuose. Priemonė padės kovoti su šia nemalonia problema, o pirmuosius rezultatus pamatysite jau po 3 dienų.
Tradicinis bėgimas su Živile Balčiūnaite – už organų donorystę ir transplantaciją
Spalio 17-ąją Vilniuje susirinks būrys žmonių, vienijamų ne tik bendro pomėgio, bet ir bendros idėjos: prie starto linijos rikiuosis bėgikai, dalyvausiantys „Vilniaus 20 km bėgime“, kuris bus skirtas organų donorystės idėjai propaguoti. Nacionalinis transplantacijos biuras (Biuras) džiaugiasi, kad šiemet, kaip ir pernai, Vilniuje vyksiantis tradicinis bėgimas su Živile Balčiūnaite palaikys organų donorystės ir transplantacijos idėją.

 

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos