Nagų grybelis: simptomai ir gydymo procesas
Nagų grybelis, medicinoje vadinamas onichomikoze, yra lėtinė grybelinė rankų arba kojų nagų infekcija, galinti stipriai pažeisti ar netgi visiškai sunaikinti nago plokštelę. Anot Nacionalinio Amerikos sveikatos instituto, grybelis dažniausiai pažeidžia būtent kojų, ne rankų nagus ir niekuomet staigiai neišplinta ant visų nagų. Verta žinoti, kad dažniausia grybelinės infekcijos suvešėjimo vieta – didžiojo kojos piršto nagas, rašo livescience.com.
Siekiama užtikrinti vienodas sąlygas viešųjų ir privačių gydymo įstaigų veiklai
Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pristatė Seimui Sveikatos draudimo, Sveikatos priežiūros įstaigų ir Sveikatos sistemos įstatymų pataisas (projektas Nr. XIIP-1490, Nr. XIIP-1491, Nr. XIIP-1492), kuriomis siekiama tinkamai reglamentuoti sutarčių su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ), vaistinėmis bei medicinos optikos įmonėmis sudarymą. Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą teritorinių ligonių kasų (TLK) sutartys dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis turi būti sudaromos su visomis gydymo įstaigomis, turinčiomis licenciją arba akredituotomis šiai veiklai bei pageidaujančiais tokias sutartis sudaryti.
Balandžio 18 d. minime Europos pacientų teisių dieną
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kviečia kartu paminėti Europos pacientų teisių dieną. Aktyvios pilietybės tinklas kartu su piliečių ir pacientų organizacijomis ėmėsi iniciatyvos organizuoti Europos pacientų teisių dieną po to, kai 2002 metais buvo paskelbta Europos pacientų teisių chartija, siekianti atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyriausybinių organizacijų, visuomenės narių dėmesį į pacientų teisių svarbą. Visos chartijoje numatytos teisės buvo pagrįstos Europos Sąjungos Pagrindinių teisių chartija. Vienas iš Europos pacientų teisių dienos minėjimo tikslų yra sustiprinti pacientų teisių veikimą visose ES šalyse narėse, įtraukti į pacientų teisių apsaugą šalių suinteresuotus subjektus ir stiprinti jų bendradarbiavimą. Europos Sąjungoje veikia daug organizacijų, besirūpinančių pacientų teisėmis, siekiančių, kad piliečiai, kuo geriau jas išmanytų ir aktyviai naudotųsi suteiktomis galimybėmis.
Kaip kovoti su kojų prakaitu?
Itin stipriai prakaituojančios kojos gali sukelti ne tik estetinių, bet ir fiziologinių bėdų. Netinkama higiena, sintetinių medžiagų kojinės ar per maži batai ne tik gali paintensyvinti prakaitavimą, bet ir sukelti nemalonių ligų, pavyzdžiui, kojų ar kojų nagų grybelį. Tad ką daryti, kad nemalonus kojų kvapas daugiau nekeltų diskomforto ir neišsivystytų į nemalonias ligas, pataria tinklalapio besthealthmag.ca ekspertai.
Stiprink raumenis teniso kamuoliuku! Žvaigždžių trenerės patarimai
Tam, kad palaikytumėte tobulas kūno formas, tikrai nebūtina išleisti krūvos pinigų sporto klubo abonementams ar brangiems treniruokliams. Savo užpakaliuko, kojų ar rankų raumenis sustiprinti galite naudodami vien teniso kamuoliuką. Beje, teniso kamuoliukas ne tik padės sustiprinti kūno raumenis, bet ir palengvins kojų skausmus po sunkių ir alinančių bėgimo treniruočių. Tad griebkite kamuoliuką į rankas ir imkitės darbo!
Iš ko gaminamas kokybiškas majonezas?
Šventinis Velykų stalas sunkiai įsivaizduojamas be majonezo. Dar XVIII a. atsitiktinai iš aliejaus, kiaušinių, acto ir druskos suplaktu padažu esame įpratę gardinti ne tik kiaušinių, bet ir žuvies, mėsos patiekalus, daržovių salotas. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad tai vienas kaloringiausių maisto produktų.

Kokybė priklauso nuo aliejaus ir kiaušinių kiekio
Valgomajame šaukšte neriebaus majonezo yra apie 80 kilokalorijų, o 80 proc. riebumo – net 232 kilokalorijos, nes į pramoniniu būdu gaminamo padažo sudėtį įeina augalinis aliejus, kiaušiniai ar jų produktai, pieno produktai, cukrus. Taip pat dedama druskos, garstyčių, acto, maisto priedų ir vandens.

 


ev-liwe-well

ipsen-forlax

aconitum_kriomega_2014_16-17sav

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos