vaistai.lt
Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis
Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.
Dauno sindromas: būti ar nebūti?
Dėl prenatalinės diagnostikos prieinamumo Europoje ir JAV ypač sumažėjo Dauno sindromo atvejų, o keletoje šalių jis baigia visai „išnykti“. Apskaičiuojant apsigimimų riziką, atliekami ultragarsinis ir kraujo tyrimai, vertinami nėščiosios duomenys (gretutinės ligos, amžius). Nuo 2000-ųjų metų pradžios Islandijoje pradėjus taikyti neinvazinės prenatalinės diagnostikos metodus, didžioji dalis moterų (beveik 100 proc.), kurios išgirsdavo, kad yra didelė rizika, jog kūdikis gims turėdamas Dauno sindromą, rinkdavosi nutraukti nėštumą.
Nustatyti žalingai alkoholį vartojančius ar nuo jo priklausomus pacientus bus lengviau
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, leidžiantį gydymo įstaigose pacientams atlikti alkoholio vartojimo testus, kas leistų anksčiau identifikuoti žalingai alkoholį vartojantį ir/ar priklausomybės rizikoje esantį žmogų ir jam padėti. Tokie testai nebus privalomi, juos pildytų tik pageidaujantieji, o tai atliekančioms gydymo įstaigoms bus apmokėta papildomai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Kaip žiemą išlikti darbingiems, nepasinerti į liūdesį ir depresiją?
Šviesa reguliuoja net 75 proc. žmogaus funkcijų bei suteikia smegenims energijos. Kiekvienais metais keturiems mėnesiams panyrame į tamsą, kai saulė mus pasiekia labai retai. Depresijos gydymo centro įkūrėjai psichologai Antanas ir Aušra Mockai sako, jog tai turi rimtų pasekmių mūsų sveikatai.
Plaukų priežiūra žiemą: kaip išsirinkti tinkamą šampūną
Žvarbūs vėjai, darganos, temperatūrų pokyčiai, sausas patalpų oras stipriai paveikia plaukus. Jie susilpnėja, išsausėja, netenka natūralaus žvilgesio, elektrinasi, pradeda skilinėti jų galiukai. Kaip padėti plaukams?
Daugiau nei 12 metų Švedijoje rinkti duomenys rodo itin paprastą būdą net 33% sumažinti mirties tikimybę: tai ypač rekomenduojama vienišiems žmonėms
Naminio gyvūnėlio atsiradimas namuose daugeliui yra papildomas darbas, išlaidos ar net laisvo judėjimo apribojimai. Vis tik švedų mokslininkai atlikę išsamią studiją pateikė įdomių įžvalgų, kodėl tam reikėtu ryžtis. Kodėl tai turi būti šuo. Ir žinoma, kaip tai veikia jūsų sveikatą.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos