Išsėtinė sklerozė ir psichologinė būklė. Kaip rasti pusiausvyrą?
Kasmet mūsų šalyje apie 80 žmonių išgirsta diagnozę – išsėtinė sklerozė. Lėtinė liga, sukelianti įvairius pažeidimus, vis dar gąsdina ir varo žmones į neviltį, ypač tuos, kurie būna ką tik sužinoję savo diagnozę. Jiems tenka priimti ligą, taikytis su pasikeitusiu gyvenimu, tačiau ir tiems, kurie su šia lėtine liga gyvena ne vienerius metus, kasdien reikia atrasti jėgų, neprarasti vilties, šypsotis. Apie sergantiesiems išsėtine skleroze tenkančius psichologinės būklės išbandymus ir būdus, kaip juos įveikti, Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos surengtoje konferencijoje kalbėjo VUL Santariškių klinikų Psichiatrijos skyriaus psichologė Danguolė Dadurkevičienė.
Lietuvos gyventojų žinios apie erkini encefalitą ir Laimo ligą – apklausos rezultatai

Įsisiurbus infekuotai erkei, galima užsikrėsti erkiniu encefalitu ir Laimo liga. Tai žino daugiau kaip devyni iš dešimties Lietuvos gyventojų, parodė apklausa. Tiek pat žmonių žino, kad erkių pasitaiko ne tik miškuose. Tik nedidelė dalis (4,5 proc.) respondentų buvo įsitikinę, kad erkės būna tik miškuose. Tačiau tik pusė gyventojų žinojo, kad erkiniu encefalitu galima užsikrėsti išgėrus nevirinto ožkos ar karvės pieno, o daugiau kaip ketvirtadalis Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad tokiu būdu užsikrėsti negalima. Šį plitimo būdą dvigubai geriau žino vyresnio (58 metų ir vyresni) amžiaus žmonės, nei jaunimas (15-29 metų).

Slaugytojų  atlyginimai didėjo

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), atlikusi gydymo įstaigų pateiktų duomenų analizę, nustatė, kad slaugytojų atlyginimai mūsų šalyje per metus vidutiniškai padidėjo 13 eurų per mėnesį. Toks padidėjimas fiksuojamas lyginant 2015 m. ir 2014 m. I ketvirčių finansinius duomenis.

Organizmo pokyčiai atsisakius mėsos
Mėsa, kaip teigia dietologai ir sveikos mitybos specialistai, yra puikus baltymų šaltinis. Tačiau jai priskiriamos ir ne pačios geriausios savybės. Tarkime, sakoma, kad nuolatinis gyvūninės kilmės produktų vartojimas gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, taip pat vėžio riziką, o kur dar nutukimo tikimybė?
XX a. grožio patarimai: išbandykite juos ir šiandien
Braškės vietoj veido valiklio, vazelinas vietoj makiažo pagrindo ir alus vietoj šampūno – šiais metodais savo grožiu rūpindavosi XX a. moterys, tarp jų ir žavioji Marilyn Monroe bei garsi to meto aktorė ir šokėja Rita Hayworth. Jų išbandytomis grožio gudrybėmis galite pasinaudoti ir šiandien – portalas „The Daily Mail“ vardija keistus, bet veiksmingus XX a. grožio ritualus.
Nuo š. m. liepos 1 d. valgiaraščius derins Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau - Centras) informuoja, kad nuo 2015 m. liepos 1 d. teritorinėms Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinėms tarnyboms priskirta kompetencija derinti ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklų, vaikų socialinės globos įstaigų ir vaikų poilsio stovyklų valgiaraščius, įgyvendinant 2014 m. gruodžio 18 d. Lietuvos Respublikos maisto įstatymo Nr. VII-1608 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11 straipsnių, priedo pakeitimo ir įstatymo papildymo ketvirtuoju¹ skirsniu įstatymo Nr. XII-1491 7 straipsnio 6 dalį.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos