vaistai.lt
Imunologai: donorystės ir transplantacijos procese labai svarbūs, bet nematomi
Įprastai imuniteto sąvoką minime labai siaurame kontekste, kalbėdami apie nusilpusį imunitetą, dėl to „limpančias“ ligas, silpnumą ir pan. Tačiau retas žino, kad be gydytojų imunologų atliekamų tyrimų būtų neįmanomas organų donorystės ir transplantacijos procesas. Minėdami tarptautinę Imunologijos dieną, skelbiame straipsnį apie imunologo darbą donorystės ir transplantacijos srityje.
Tarptautinę imunizacijos savaitę – didžiausias dėmesys tymams

Tarptautinę imunizacijos savaitę (balandžio 25 — gegužės 1 d.) Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)  ragina atkreipti dėmesį į raudonukę ir tymus. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad tymai – tai ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija, kuri buvo ir iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų vakcinomis kontroliuojamų ligų.

Europarlamentarai siūlo pripažinti darbu slaugą bei namų tvarkymą
Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) ragina suteikti oficialų statusą namų ruoša, taip pat vaikų, senelių, neįgaliųjų ar ligonių slauga užsiimantiems asmenims. Šiuo metu daug žmonių, visų pirma moterų, tokių darbų nedeklaruoja, todėl nemoka mokesčių ir neturi socialinių garantijų. Europos Komisija raginama „nedelsiant pasiūlyti priežiūros paslaugų teikėjų direktyvą ir neprofesionalių priežiūros paslaugų teikėjų statuso pripažinimo sistemą, pagal kurią jiems priežiūros teikimo laikotarpiu būtų mokamas atlyginimas, taikomi būtiniausi socialinės apsaugos standartai ir teikiama parama“.
Ką valgyti sulaukus 40-ies: svarbiausios taisyklės
Jaunystėje retas iš mūsų skiria pakankamai dėmesio sveikai ir subalansuotai mitybai. Juk jaunas organizmas lengviau kovoja su papildomais kilogramais, o nesveikas maistas retai sukelia diskomfortą ar sveikatos problemų. Bėgant metams subalansuota mityba tampa vis svarbesnė, o lėtinės ligos ir nuolatinis stresas priverčia mus atidžiau žiūrėti į tai, ką dedamės į burną. 40 metų – tai amžiaus riba, kai reikia peržvelgti savo mitybos režimą, sureguliuoti jį ir pradėti laikytis tam tikrų taisyklių.
Triukai, kurie pagerina odos būklę ir išvaizdą
Pavasaris dažniausiai išryškina tai, ko mes nenorime matyti – papilkėjusi oda tikrai nedžiugina. Kaip ją atgaivinti? Kaip tinkamai pasirūpinti? Pabandykite išmėginti šiuos paprastus, tačiau veiksmingus patarimus, kurie pagražins jūsų odą.

Odos šepetėlis
Dabar odos priežiūros srityje vyrauja tikri atradimai. Galima įsigyti įvairiausių odos priežiūros aparatų, kurie, tikinama, saugo nuo ankstyvųjų odos raukšlių, išvalo inkštirus ir ją masažuoja. Jeigu prijaučiate tokiems išradimams, tuomet galite išmėginti naujoves. Tiesa, jos atsieis tikrai nepigiai.

Nuo 2016 m. gegužės 1 d. – nauji reikalavimai ikimokyklinio ugdymo įstaigoms

Panevėžio visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo 2016 m. gegužės 1 d. įsigalios naujos redakcijos Lietuvos higienos norma HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. sausio 26 d. įsakymu Nr. V-93 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ (HN 75: 2016 ).

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos