vaistai.lt
Reumatoidinis artritas prasideda sąnarių skausmu, bet vėliau gali pasodinti į neįgaliojo vežimėlį
Sąnarių skausmai daugeliui asocijuojasi su senatve ar oro pasikeitimais. Tačiau mažai kam žinoma, jog kai kurios sąnarių ligos gali pasireikšti ne tik vyresnio, tačiau ir jauno amžiaus žmonėms ar net vaikams. Sąnarių ligos gali pažeisti ir kitus gyvybiškai svarbius žmogaus vidaus organus ir net pasodinti sergantįjį į neįgaliojo vežimėlį. Spalis – kovos su artritu mėnuo, todėl Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Reumatologijos centro vadovė prof. Irena Butrimienė dalinasi informacija apie vieną iš agresyviausių sąnarių susirgimų – reumatoidinį artritą.
Medaus ir jo produktų nauda žmogaus sveikatai
Šaltuoju metų periodu, kai žmones persekioja ir vargina peršalimo ligos, prisimename vasarą bitučių suneštą medų. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Metodinės pagalbos ir strategijos formavimo skyriaus vedėja Rūta Babravičienė pataria medų vartoti ne tik tada, kai susergame, bet ir kaip profilaktinę priemonę, tada būsime stipresni ir sveiki.
2015 m. Nobelio medicinos premija skirta už parazitinių ligų gydymą

Šių metų Nobelio medicinos premijos laureatais tapo airis Viljamas Kempbelas (William Campbell), japonas Satošis Omura (Satoshi Omura) ir kinė Juju Tu (Youyou Tu). W.Campbell ir S.Omura atrado naują vaistinę medžiagą, kurios modifikuoti preparatai radikaliai sumažino onchocerkiazės (upinio aklumo) ir limfinės filariozės (dramblialigės) dažnumą, taip pat pasirodė esantys veiksmingi gydant kitas, apvaliųjų kirmėlių sukeliamas parazitines ligas.

Kas labiausiai eikvoja energijos atsargas ir kaip to išvengti
Taupome pinigus, stengiamės neišlaidauti. Nešvaistome ir laiko veltui, norime kuo daugiau nuveikti. Bet su savo energija neretai elgiamės atsainiai, nemokame jos branginti. Kaip jos neiššvaistyti?

Negailėti savęs
Greičiausiai niekada neišgirsite, kaip dvasiškai stiprus žmogus skundžiasi. Arba dėl savo padėties, bėdų kaltina pasaulį, dejuoja, kad su juo kiti blogai elgiasi. Toks žmogus moka būti atsakingas už savo veiksmus, supranta, kad gyvenimas būna ne visada teisingas, ir tam nesipriešina.

Ar kasdien naudojama kosmetika gali sukelti vėžį?
„Biochemikė, Redingo universiteto (Didžioji Britanija) dėstytoja Philippa Darbre gerai prisimena tą akimirką, kai ji išmetė visas savo kosmetikos priemones. Vieną kartą ji tiesiog išgirdo, kaip studentas paminėjo vieną populiarų mitą, jog antiperspirantai sukelia vėžį“, – rašo „The Times“ apžvalgininkė Helen Rumbelow. „Ji nusprendė patikrinti, ar krūties audinyje gali būti konservanto, naudojamo daugelyje kosmetikos priemonių ir, kaip teigia kosmetikos pramonės atstovai, kuris yra visiškai nekenksmingas ir negalintis prasiskverbti į organizmą. Krūties audinio mėginyje buvo aptiktas konservantas, ir ji pirmoji tai įrodė“, – rašoma straipsnyje.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekdama įvertinti, kokios kokybės medus parduodamas Lietuvoje, taip pat ar jis saugus, ištyrė didžiuosiuose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių prekybos centruose UAB ,,Maxima LT“, UAB ,,Norfos mažmena“, UAB ,,Rimi Lietuva“, UAB ,,Palink“ ir UAB „Prisma“ parduodamo medaus mėginius.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos