vaistai.lt
Vaistai, skirti infarkto prevencijai, naudingi net įvykus infarktui
Naujas tyrimas, publikuotas žurnale „PLOS ONE“, skelbia, kad vaistai, skiriami infarkto prevencijai, pavyzdžiui, statinai ir aspirinas, sumažina neišvengto infarkto pasekmes, – rašo escardio.org. Šie rezultatai spalio 13-16 dienomis bus pristatyti Kinijoje vyksiančiame 27-ajame tarptautiniame kardiologų kongrese (The Great Wall International Congress of Cardiology).
Jaunimo sveikatos būklės apžvalga

Higienos instituto specialistai išleido trečiąjį šiais metais „Visuomenės sveikatos netolygumų“ numerį, skirtą supažindinti visuomenę su jaunimo (14–29 m. amžiaus) sveikatos būkle Lietuvoje 2015 m. Informaciniame biuletenyje apžvelgiami jaunimo 2015 m. sergamumo, ligotumo, apsilankymų pas gydytoją bei mirtingumo rodikliai. Analizuojami netolygumai tarp lyčių, skirtingų amžiaus grupių bei gyvenamosios vietos.

Nacionalinis kraujo centras – įamžinta 70-ties metų veiklos istorija, aptarti ambicingi ateities planai, padėkota tiems, kurie gelbėja gyvybes

Nacionalinis kraujo centras Vilniuje „Compensa“ koncertų salėje iškilmingai paminėjo veiklos 70-ąją sukaktį. Per 7 dešimtmečius buvo paaukota tonos kraujo ir išgelbėta šimtai tūkstančių gyvybių. Šia iškilia proga susirinko visi – donorai, kraujo tarnybos veteranai, ligoninių vadovai, medikai, miestų merai, akademinės bendruomenės atstovai, savanoriai, entuziastai, rėmėjai, kraujo donorystės puoselėtojai, bičiuliai.  

Psichikos sveikatos sutrikimai: kodėl pavojinga kentėti? Neištikimybės ir meilės kliedesiai
Aktoriai Leonardo DiCaprio, Bradas Pittas, Catherine Zeta-Jones, rašytoja Joanne Rowling, dainininkės Demi Lovato, Brittany Snow, sportininkas Davidas Beckhamas. Jie ne tik pasaulio įžymybės. Jie išdrįso viešai papasakoti apie savo psichikos sutrikimus ir tai, kaip ieškojo pagalbos. Vieni džiaugiasi išsikapstę, kiti pripažįsta, kad su vidiniais demonais turės kovoti visą gyvenimą. Mūsų šalyje įžymybės nelinkę atvirauti apie psichikos negalavimus. Apie depresijos, psichozių, nuolatinio nerimo ir nemigos keliamas kančias linkę nutylėti ir paprasti piliečiai. Tyli kančia lyg įrašyta mūsų tautos genuose: geriau jau tyliai mirsiu, nei šauksiuosi pagalbos.
Plaukai linkę šiauštis ir veltis? 15 patarimų, kuriuos verta išbandyti
Plaukai šiaušiasi dėl to, kad jiems trūksta drėgmės, tačiau ir oro drėgmė gali prisidėti prie pasišiaušusių plaukų problemos. „Per dieną jūsų plaukai praranda drėgmę, todėl apie vidurdienį kutikulė (išorinis plaukų sluoksnis) atsiveria ir įleidžia tos drėgmės iš išorės, taip atsiranda pasišiaušusi netvarka“, – aiškina Markas Townsendas, įžymybių plaukų stilistas. M. Townsedas, Niujorke dirbantis stilistas Markas Garrisonas ir Ursula Stephen, tvarkantys Rihannos ir Kerry Washington plaukus, atskleidžia savo gudrybes, kaip kovoti su pasišiaušusiais plaukais.
Kaip žmogų paversti į supermeną: nustatyta, kad vos vienas lėtūno genas atsparumą radiacijai padidina 40%
Vandens meškutės ar lėtūnai, kaip jie vadinami oficialiai, yra, galima sakyti, nesunaikinamos mažutės anomalijos – jos gali atsigauti po visiško išdžiuvimo, ištverti ekstremalias temperatūras, ir netgi išlikti lediniame kosmoso vakuume. Dabar Japonijos mokslininkų komanda nuskaitė jų genomą ir galiausiai aptiko užuominų, kas joms suteikia tokį neįtikėtiną atsparumą. Priežastis ne viena, nes lėtūnų genomas – šveicariškas peliukas, aprūpintas įrankiais, padedančiais išvengti mirties, taip pat ir baltymas, veikiantis kaip įmontuota DNR apsauga nuo radiacijos.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos