vaistai.lt
Dirbtinė kasa – reali cukrinio diabeto gydymo alternatyva?
Dirbtinės kasos išradimas ir klinikinis bandymas – milžiniškas šuolis I tipo cukrinio diabeto gydyme. Ar ši algoritmais valdoma ir išmaniajame telefone veikianti  sistema galėtų pakeisti diabetikų gyvenimus į gerąją pusę? – domisi Medical News Today. Pagal ligų kontrolės ir prevencijos centro (The Centers for Disease Control and Prevention) duomenis, beveik 1 iš 10 amerikiečių serga cukriniu diabetu (CD). Maždaug 5 proc. jų – I tipo diabetu, o tai atitinka 1,5 mln. gyventojų.
Sergamumas gripu auga visoje Lietuvoje

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sparčiai auga visoje Lietuvoje. 2016 m. vasario 8 d. duomenimis, gripo epidemiją paskelbė 16 savivaldybių: Alytaus, Visagino, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos miestų ir Alytaus, Druskininkų, Ukmergės, Jurbarko, Lazdijų, Klaipėdos, Telšių, Kretingos, Varėnos ir Švenčionių rajonai.

Nauja psichikos sveikatos ir gerovės bendrųjų veiksmų sistema

ES psichikos sveikatos ir gerovės bendrųjų veiksmų koordinatorius José Miguelis Caldas de Almeida. 2013 m. pradėti įgyvendinti Psichikos sveikatos ir gerovės bendrieji veiksmai siekiant, kad psichikos sveikata taptų Europos visuomenės sveikatos prioritetu, ir norint parengti priemonių, kurios padėtų valstybėms narėms gerinti psichikos sutrikimų prevencijos, diagnozavimo ir gydymo sąlygas. 2016 m. sausio 21–22 d. Briuselyje surengta bendrųjų veiksmų baigiamoji konferencija suteikė progą aptarti per pastaruosius trejus metus padarytą pažangą ir diskutuoti apie psichikos sveikatos ir gerovės veiksmų sistemą – tai svarbiausias šios iniciatyvos rezultatas.

Sauja vynuogių per dieną – sumažina liemens apimtį ir gerina seksualinį gyvenimą
Natūralių cukrų kupinos saldžiosios vynuogės iš pažiūros neatrodo pats geriausias svoriu besirūpinančiojo ar sveika mityba besidominčiojo draugas, tačiau naujausi Harvardo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai įrodė priešingai. Pasirodo, vos viena sauja šių uogų (arba pusė puodelio) per dieną gali ne tik padėti atsikratyti papildomų kilogramų, bet ir pagerinti seksualinio gyvenimo kokybę.
Patarimai, padėsiantys atsikratyti riebalų nuo skirtingų kūno vietų
Nutukimas – vienas dažniausių medžiagų apykaitos sutrikimų, galintis sukelti daugelį kitų ligų. Norėdami numesti svorio, turite žinoti, kad nutukimas gali būti skirtingas ir kovoti su juo reikia skirtingais būdais.
Ką žinome apie transriebalus?

Kas yra transriebalai?

Transriebalai (dar kitaip – transriebalų rūgštys arba riebalų rūgščių transizomerai) yra tam tikra nesočiųjų riebalų rūgščių rūšis. Transriebalai yra pramoniniai ir natūralios kilmės. Natūraliai transriebalų yra atrajojančių gyvūnų (karvių, avių, ožkų) riebaluose – jų mėsoje ir pieno produktuose.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos