Ar įveiksime tuberkuliozę iki 2050 metų?
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kovo 24-ąją Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Pasaulio tuberkuliozės diena. Ji skirta informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. PSO ragina susivienyti kovai su tuberkulioze, ypač laiku išaiškinant visus tuberkuliozės atvejus. Būtina padaryti viską, kad tuberkuliozė būtų visiškai likviduota. Šiandien ji išgydoma ir niekas XXI amžiuje neturėtų mirti nuo šios ligos. Europoje kasdien tuberkulioze suserga maždaug 1000 žmonių. Šiandien Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras skelbia, kad PSO Europos regione vidutinis metinis tuberkuliozės atvejų skaičius sumažėjo 6 procentais per pastarąjį dešimtmetį.
Naujų gerklų operacijų privalumas – tikslumas ir greitesnis sveikimas
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų gydytojai pirmą kartą Baltijos šalyse atliko dalies gerklų pašalinimo operaciją, naudodami lazerį. Tai pirma tokios didelės apimties operacija, atlikta be išorinių pjūvių. LSMU Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas prof. Virgilijus Ulozas pasakoja, kad lazerinė gerklų mikrochirurgija yra pasaulyje plačiai taikomas radikalus ir tausojantis pradinių gerklų vėžio stadijų gydymo metodas. Kauno klinikose šis metodas taikomas nuo 2006 metų. „Lazerinės mikrochirurginės operacijos jau tapo mūsų klinikos kasdienybe. Dažniausiai jos atliekamos pacientui sergant pirma, rečiau – antra gerklų vėžio stadija, – pasakojo prof. V. Ulozas.
Sveikatos apsaugos ministerija stiprina kovą su korupcija
Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino įsakymą „Dėl Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo 2015 metais“. Sveikatos apsaugos ministerijai ir jai pavaldžioms įstaigoms pavesta atlikti sveikatos sistemos įstaigų veiklos vertinimą bei išanalizuoti galimą korupcijos pasireiškimo tikimybę. Įsakymu nustatomos įstaigų veiklos sritys, kuriose turi būti atliktas korupcijos vertinimas. Iki šių metų rudens visi duomenys turės būti pateikti Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyriui, kuris apibendrintą motyvuotą išvadą teiks sveikatos apsaugos ministrei. Vėliau medžiaga bus nagrinėjama Specialiųjų tyrimų tarnyboje.
Ant kurio šono geriausia miegoti? Tai sužinoti padės veidrodis
Gydytojai ir miego ekspertai jau metų metus diskutuoja, ant kurio – dešiniojo ar kairiojo – šono miegoti sveikiau. Teorijų šiuo klausimu galite rasti pačių įvairiausių. Pavyzdžiui, kai kurie miego pozų tyrinėtojai sako, kad dažnai miegant ant dešiniojo šono gali sustiprėti rėmens graužimas, o ant kairiojo – kilti kai kurių vidaus organų (kepenų, plaučių, skrandžio) įtampa. Yra ir dar viena teorija, kuri remiasi senąja Rytų patirtimi. Galite ją išmėginti ir patyrinėti. Pagal šią teoriją, ant kurio šono turime miegoti, pasufleruoja mūsų kvėpavimas.
Kokį kasdienį veido kremą rinktis sausai, į spuogus linkusiai odai?
Kokį kasdienį veido kremą rinktis sausai, į spuogus linkusiai odai? Į kokias priemonių savybes, sudėtį atsižvelgti renkantis? Kaip prižiūrėti odą? Pasakoja medicinos kosmetologė Simona Gaubienė. Kremą reikėtų rinktis lengvos tekstūros, nekemšantį porų. Pavasario ir vasaros sezonu į kremų sudėtį turėtų įeiti UV apsauga nuo saulės. Atsižvelgiant į žmogaus amžių, į kremo sudėtį gali įeiti hialurono rūgštis, kuris tarsi suriša drėgmę odoje. Taip pat tokie ingredientai kaip alavijas, vitaminas E, pantenolis, deguonis ir pan.
Nusnūskite: 45 min. miego posmas 5 kartus gerina įsiminimą
Mokslininkai priėjo išvadą, kad vos 45 min. trukmės snūstelėjimas atmintį gali pagerinti net 5 kartus. Tyrimo rezultatai byloja, kad trumpas snūstelėjimas padeda išlaikyti ką tik išmoktą informaciją ir žymiai pagerina jos atgaminimą. Taigi, jei ko nors intensyviai mokotės, nevenkite numigti. Eksperimento metu tiriamieji turėjo įsiminti 90 žodžių ir 120 nesusietų žodžių porų (pvz., pienas taksi). Eksperimentinė tiriamųjų grupė miegojo, o kontrolinė tiriamųjų grupė tuo metu žiūrėjo DVD plokšteles. Patikrinus išmokimo užduotį, paaiškėjo, kad numigusieji atsiminė daugiau žodžių porų. Tyrimo rezultatai pristatomi žurnale "Neurobiology of Learning and Memory".
 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen-forlax



Ieškomiausių TOP 5







Naudingos nuorodos