vaistai.lt
Lietuvoje – pirmasis šiemet itin retos ligos atvejis

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šiais metais Lietuvoje užregistruotas pirmas itin retos Creutzfeldt-Jakobo ligos atvejis. Susirgo 62 metų vyras. Praėjusiais metais buvo patvirtinti 2 klasikiniai Creutzfeldt-Jakobo ligos atvejai, po vieną klasikinį Creutzfeldt-Jakobo ligos atvejį buvo nustatyta 2005, 2007 ir 2013 m.

Informaciniame biuletenyje – užkrečiamosios ligos ir jų prevencija

Užkrečiamųjų ligų savaitė, rekomendacijos keliautojams, BCG vakcinacijos apimtys, gripo sezono apžvalga, imunizacijos savaitė - šios temos aptariamos naujame Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informaciniame biuletenyje. ULAC specialistų paruoštame leidinyje – ne tik analitiniai straipsniai, nagrinėjantys sezono aktualijas. Čia skaitykite apie tarptautinį renginį, suvienijusį mokslininkus ir medikus iš viso pasaulio, kuriems rūpi užkrečiamosios ligos ir jų prevencija, socialinę akciją, kurios metu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į skiepų svarbą, rekomendacijas keliaujantiems svetur ir patarimus gyventojams.

Druskininkuose aptartos reabilitacijos aktualijos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedra parengė Kompleksinę atsigavimo po intensyvios veiklos periodo, sukeliančio nuovargį, metodiką. Ji skirta asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios pacientų reabilitacijai naudoja natūralų mineralinį vandenį. Metodikoje pasiūlytos konkrečios programos, sudarytos remiantis praktiškai atliktu mineralinio vandens poveikio tyrimu ir mokslo literatūros duomenimis.

Koks maistas lėtina medžiagų apykaitą?
Ar pastebėjote, kad metams bėgant medžiagų apykaita tampa vis lėtesnė? Žinoma, prie to prisideda ir mūsų gyvenimo būdas, nusiteikimas sveikai mitybai bei sportui. Tačiau, kaip rašoma prevention.com, įtakos tam turi ir mūsų pasirenkami maisto produktai. Kokie jie? Tarkime, aitrūs prieskoniai ir žalioji arbata gali pagreitinti kilokalorijų deginimo procesą, o štai kiti – kaip tik sustabdyti mūsų siekius trokštant svajonių figūros.
Strijos: kodėl jų atsiranda? Moksliškai pagrįsti būdai, kurie padės jų sumažinti
Jei staigiai priaugę keletą papildomų kilogramų ar nėštumo metu odą gausiai tepate specialiais kremais nuo strijų ar kakavos sviestu, verčiau pataupykite pinigus. Pasirodo, strijų atsiradimą labai stipriai lemia kiekvieno iš mūsų genetika, tad ir šios priemonės nelabai gali padėti. Tai įrodė žurnale „Tiriamoji dermatologija“ publikuotas tyrimas. Jo metu mokslininkai ištyrė beveik 34 tūkst. asmenų genetiką, iš kurių buvo apie 5 tūkst. nėščių moterų, kurioms ant odos dėl staigių svorio pokyčių jau buvo atsiradę strijų. Tyrimų metu buvo aptikta, kad keturių genų mutacijos (ELN, SRPX, HMCN1 ir TMEM18) strijų atsiradimo riziką gali padidinti net iki 40 proc.
Jaunųjų gydytojų asociacijos pozicija dėl planų įteisinti materialias pacientų dovanas
Jaunųjų gydytojų asociacija reiškia susirūpinimą atsiradus pranešimams dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) rengiamo plano įteisinti materialias pacientų dovanas gydytojui. Anot VTEK atstovų, nuo į ligoninės kasą paciento anonimiškai sumokėtos padėkos būtų atskaitomi mokesčiai, gydymo įstaigos patirti administraciniai kaštai ir mėnesio pabaigoje gydytojui prie atlyginimo būtų išmokamas piniginis priedas. Jeigu šiam planui pritartų Sveikatos apsaugos ministerija, pirmiausia jis būtų įgyvendinamas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos