vaistai.lt
Onkologinės ligos jaunėja: kalta ne vien genetika
Sveikatos statistika Lietuvoje jau kuris laikas rodo nerimą keliančias tendencijas – onkologinės ligos jaunėja. Dėl gyvenimo būdo, žalingų įpročių ar darbo aplinkoje esančių rizikos veiksnių onkologinės ligos diagnozuojamos santykinai jaunesniems pacientams. Kartu specialistai siunčia ir kitą, pozityvią žinią, – jaunesnio amžiaus žmonėms ligos diagnozuojamos ankstyvų stadijų, todėl jos gali būti kur kas geriau kontroliuojamos ar net visiškai išgydomos.
„Išoperavus“ nutukimą padidėja polinkis susirgti priklausomybe nuo alkoholio
Dažnai sakoma, kad įveikus vieną problemą, it iš niekur nieko išnyra dar daugiau jų. Panašiai gali nutikti ir su nutukimu – išgydžius jį, atsiranda kitų sveikatos problemų. Kaip ir nemažai su nutukimu susijusių tyrimų, vienas naujesniųjų taip pat buvo atliktas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Gal dėl nutukimo masto ir jo kainos visuomenei bei valstybei, gal dėl pažangių tyrimo metodų JAV visuomet išliks labiausiai nutukimo tyrimais ir gydymu suinteresuota šalis.
Rajonų gyventojai dėl recepto šimtus kilometrų važiuoja be reikalo
Įsivaizduokite, kad gyvenate rajone ir prireikus vaistų nuo kraujospūdžio turite važiuoti šimtus kilometrų. Skamba absurdiškai? Tai – esą dažno rajono gyventojo, kuris kankinasi dėl širdies ligų, problema. Vis dėlto panašu, kad gyventojai pernelyg sutirština spalvas – mat tą receptą, išskyrus labai retus atvejus, gali išrašyti ir išrašo šeimos gydytojas. Visai nebūtina tam ieškoti kardiologo.
Klaidos, kurias daro moterys, sulaukusios 40-ies
Neretai moterys, įkopusios į penktą dešimtį, mano, kad nebe laikas puoštis, kad jų džiaugsmingiausias gyvenimo etapas jau praėjo. Taip mąstydamos jos labai klysta ir, beje, kenkia sau. Kokias klaidas daro moterys, sulaukusios 40-ies?
Skandalingasis „galvų persodinimo” chirurgas toliau tęsia eksperimentus: žiurkėms prisiuvinėjo pelių galvas (Video)
Italo Sergio Canavero vardas linksniuojamas tikriausiai viso pasaulio leidiniuose. Prieš porą metų šis neurochirurgas apsiskelbė atliksiąs žmogaus galvos persodinimo operaciją. Ir nors idėja kritikų buvo sutikta labai nepalankiai, panašu, jog Sergio net nesvarsto galimybės nuleisti rankų.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos