3_healthilife-alphamax-2015

Išsėtinė sklerozė: priežastys, eiga ir kaip su ja gyventi
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad gegužės 27 d. minima Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena. Tai kasmetinė išsėtinės sklerozės judėjimo kampanija, skirta padidinti visuomenės supratimą apie šią sunkią ligą, atkreipti visuomenės dėmesį į sergančiųjų problemas ir visokeriopai padėti jiems. Pasaulyje yra apie 2,3 mln. sergančiųjų išsėtine skleroze. Kampanija yra vykdoma vadovaujant Tarptautinei išsėtinės sklerozės federacijai ir specialiai sudarytai išsėtinės sklerozės darbo grupei, jungiančiai viso pasaulio suinteresuotas organizacijas. Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena minima nuo 2009 metų ir jau tada buvo suorganizuota daugiau kaip 200 renginių 67 šalyse. Renginių, valstybių ir jų dalyvių skaičius kasmet auga.
Gripas iš Lietuvos traukiasi

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2015 m. 21 sav. (gegužės 18-24 d.) siekė 39,3 atv./10 tūkst. gyventojų. 20-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 40,7 atv./ 10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 21 savaitę registruotas Marijampolės administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 37,2 atv./10 tūkst. gyventojų.

 

Kauno klinikų gydytojas pakviestas į 2016 metų vasaros olimpines žaidynes
Kauno klinikų sporto medicinos gydytojas dr. Gediminas Tankevičius sulaukė kvietimo 2016 metų olimpiadoje Rio de Žaneire (Brazilija) prisijungti prie organizatorių medicinos personalo. Gydytojas ką tik grįžo iš Šveicarijos, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) būstinės Lozanoje. Ten jam iškilmingai įteiktas TOK sporto medicinos gydytojo diplomas. Šis įteikimas vainikavo dvejus metus trukusias sporto medicinos gydytojo programos neakivaizdines studijas, organizuojamas Tarptautinio olimpinio komiteto. Tai buvo pirmoji šios srities studijų programos absolventų laida, ją baigė 57 gydytojai iš viso pasaulio.
Generalinis namų ir proto „valymas“: įsileidžiame į gyvenimą naują patirtį
Jeigu norite, kad gyvenime įvyktų esminių permainų, turite žinoti tokią taisyklę: į pilną stiklinę vandens jau neįpilsi. Jeigu nesugebate ar negalite įsileisti į gyvenimą naujos patirties, jūsų gyvenimo dėlionė susidės vis į tą patį paveikslą.

Nevaldomas viso ko kaupimas atneša į gyvenimą du dalykus:

  • nuolatinį praeities pasikartojimą – gyvenimas tampa panašus į deja vu;
  • sulėtėjusį gyvenimo tempą. Žiūrite į kitus ir nesuprantate, kaip jie spėja padaryti trigubai daugiau už jus, nors jų para irgi trunka 24 valandas?
Eksperimentas: kaip miego trūkumas veikia jūsų išvaizdą ir savijautą
Šiuolaikinio gyvenimo tempas išties didžiulis: skubame į darbus, prižiūrime vaikus, gaminame valgyti, rūpinamės namų buitimi ir turime begalę įvairiausių užduočių. Pasirūpinti savimi, atrodo, nelabai ir lieka laiko, o ką jau kalbėti apie būtinybę gerai ir kokybiškai išsimiegoti. Vis tik miegui atrasti laiko tiesiog būtina, mat kitu atveju nemigos požymiai išryškės ne tik ant jūsų veido, bet ir pradės kenkti atliekant kasdienes užduotis. Tai įrodė ir Didžiojoje Britanijoje surengtas eksperimentas, kurio metu 46-erių Sarah Chalmers buvo pasiūlyta stebėti, kaip pakis jos išvaizda, kai Sarah miegos vos 6 valandas per parą.
Pagalvojo ir nusprendė: su erkėmis teks kovoti patiems
Atšilus orams gamtoje laukia didžiulė problema – erkės. Ši bėda aktuali ne tik gyvenantiems užmiestyje. Erkių netrūksta ir miestuose. Didžiausia tikimybė jas sutikti parkuose. Vyresni žmonės mena, kad anksčiau kovai su erkėmis buvo pasitelkta chemija. GRYNAS.lt domisi, ar šiemet to neplanuojama daryti.

Naikina erkes naudodami chemiją
Chemija, skirta erkių naikinimui, - brangus malonumas. Yra įmonių, kurios tokias medžiagas parduoda. Tiesa, daugiausiai tuo susidomi verslas arba privatūs asmenys. Valstybė pinigų erkių naikinimui neskiria.

 
eurovaistine_geguze_2015

ipsen-forlax

sveikuva-sveikis-balandis-geguze-2015

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos