vaistai.lt
Naujovė medicinoje – pilvakojų moliuskų įkvėpti klijai
Apsauginės gleivės, kurias gamina šliužai, įkvėpė sukurti naujus biologinius klijus, kurie galėtų sukelti perversmą medicinoje, – rašo bbc.com. Šie „bio-klijai“ yra neįtikėtinai stiprūs, prisitaikantys prie kūno judesių, prilimpantys prie drėgnų paviršių. Mokslininkų komanda iš Harvardo universiteto (Harvard University) jais naudodamasi netgi sugebėjo „užlopyti“ skylę kiaulės širdyje.
Išaugo sergamumas skarlatina
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje sergamumas skarlatina padidėjo beveik penktadaliu, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. 2017 metais užregistruoti 1067 skarlatinos atvejai, 2016 m. – 916. Per pastaruosius penkerius metus (2012-2016 m.) kasmet Lietuvoje vidutiniškai užregistruojama per 2 tūkstančius susirgimo skarlatina atvejų. Skarlatina – viena iš Streptococcus pyogenes (S. pyogenes) bakterijų sukeliama infekcinė liga, kuri pasireiškia karščiavimu, angina ir tipiškais bėrimais odoje.
E. sveikatos aktualijas Ligonių kasa aptarė su Jaunųjų gydytojų asociacija
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Aurimas Baliukevičius susitiko su Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) atstovais. Susitikimo metu buvo kalbama apie E. sveikatos perėmimą ir jos valdymą. Buvo diskutuojama, kad E. sveikata turi būti ir toliau aktyviai tobulinama, naujinama, nes visų bendras tikslas – sklandus sistemos veikimas be didesnių techninių sutrikimų, taip pat sistemos naudojimo aktyvinimas.
Psichologė: „Nežinote, kokį sprendimą priimti? Pasitikėkite savo intuicija!“
Gyvendami nesuvokdami savęs ir vadovaudamiesi aplinkos siūlomu gyvenimo modeliu tampame nelaimingi: nebežinome, kuria kryptimi norime eiti, nebedrįstame padaryti nė menkiausių pasirinkimų, blaškomės, nerasdami sau vietos. Psichologai bei psichoterapeutai tokią žmogaus būklę sieja su prarastu gebėjimu įsiklausyti į savo intuiciją.
Dažniausios plaukų slinkimo priežastys: apie kai kurias net nepagalvojote
Plaukų slinkimas yra natūralus organizmo reiškinys. Visai normalu, jei per dieną išslenka apie 100 plaukų. Tačiau jei pastebėjote kur kas gausesnius jų kuokštus, reikėtų išsiaiškinti, kodėl taip vyksta. Galbūt organizmas funkcionuoja ne taip, kaip turėtų.
Tai būtų tikras proveržis medicinoje:mokslininkai jau surado neįtikėtinai efektyvų gydymo mechanizmą
Štai jums faktas, kurio nežinojote - viena varlių rūšis gyja be jokių randų. Visi įbrėžimai ar rimtesnės žaizdos išnyksta nepalikdamos jokio matomo pėdsako. Tai - pakankamai unikali varlių savybė, todėl mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kaip joms tai pavyksta ir kaip šią informaciją galima panaudoti žmonėms gydyti.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos