vaistai.lt

Ksantinolio nikotinatas L 150mg tabletės N60

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2018.03.30
Vartojama, jei reikia kompleksiškai (kartu su kitomis priemonėmis ar vaistais) gerinti lėtinį periferinės kraujotakos sutrikimą (pvz., protarpinį šlubumą, Reino ligą ir kt.), bei lėtinį galvos smegenų, ausų ir akių kraujotakos sutrikimą.
 
Nereceptinis.
 

Kaina iki 4.71
 
Gamintojas :  Liuks farmacija
Veiklioji :  Xantinoli nicotinas
ATC kodas :  C04AD02
Brūkšninis kodas :  4770368304107
Grupė :   Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai -> Periferiniai vazodilatatoriai -> Purino dariniai -> Xantinol nicotinate

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas


Ksantinolio nikotinatas L 150mg tabletės N60

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Ksantinolio nikotinatas L 150 mg tabletės

Ksantinolio nikotinatas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jei norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

- Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

 

Lapelio turinys

 1. Kas yra Ksantinolio nikotinatas L ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Ksantinolio nikotinatas L
 3. Kaip vartoti Ksantinolio nikotinatas L
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Ksantinolio nikotinatas L
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Ksantinolio nikotinatas L ir kam jis vartojamas

 

Ksantinolio nikotinato savybės priklauso nuo jo veikliųjų medžiagų.

Išgertas preparatas skyla į ksantiną ir nikotino rūgštį. Pastaroji rūgštis tiesiogiai atpalaiduoja periferinių kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis, ypač veido, kaklo, ausų srities, šiek tiek plečia galūnių kraujagysles (didesnės dozės plečia stipriau), todėl gerėja tų kūno dalių kraujotaka.

 

Ksantinolio nikotinato vartojama, jei reikia kompleksiškai (kartu su kitomis priemonėmis ar vaistais) gerinti lėtinį periferinės kraujotakos sutrikimą (pvz., protarpinį šlubumą, Reino ligą ir kt.), bei lėtinį galvos smegenų, ausų ir akių kraujotakos sutrikimą.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Ksantinolio nikotinatas L

 

Ksantinolio nikotinatas L vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio  medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-  jegu yra ūminis miokardo infarktas;

-  jeigu yra II arba III laipsnio arterinė hipertenzija;

-  jeigu yra ūminis kraujavimas;

-  jeigu yra (II, III arba IV laipsnio) širdies nepakankamumas;

-  jeigu yra dviburio širdies vožtuvo stenozė, dėl kurios mažajame kraujotakos rate atsiranda kraujo sąstovis;

-  jeigu yra aktyvi skrandžio opa.

 

Vaisto sudėtyje yra laktozės (vienoje tabletėje yra 15,7 mg laktozės monohidrato). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ksantinolio nikotinatas L:

-  jeigu Jūs sergate kepenų liga;

-  jeigu sergate skrandžio ir (arba) dvylikapirštės žarnos opa;

-  jeigu sergate podagra.

 

Ksantinolio nikotinatas gali sukelti galvos svaigimą, karščio pojūtį, dilgčiojimą, gali parausti viršutinė kūno dalis, ypač veidas ir kaklas. Tokie simptomai paprastai po 10 – 20 min. praeina savaime, dėl jų nutraukti preparato vartojimą nereikia. Prieš vaisto vartojimą gydytojas apie tokį vaisto poveikį turi pasakyti ligoniui.

 

Kiti vaistai ir Ksantinolio nikotinatas L

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Ksantinolio nikotinatas stiprina hipotenzinių vaistų poveikį, todėl pastarųjų preparatų vartojantiems ligoniams medikamento reikia vartoti labai atsargiai (būtina reguliariai matuoti kraujo spaudimą). Preparatas slopina cukraus kiekį kraujyje mažinančių vaistų veikimą, gali stiprinti antikoaguliantų poveikį. Jo negalima vartoti kartu su strofantinu.

Preparato negalima vartoti kartu su rusmenės preparatais, nes gali atsirasti bradikardija ir sutrikti širdies ritmas. Vartojant medikamento, rekomenduojama reguliariai registruoti elektrokardiogramą.

Jei ligonis serga kepenų liga, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, podagra, vartojant medikamento, būtina sekti kraujo sudėtį.

Ksantinolio nikotinatoas L vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Specialių reikalavimų nėra, tačiau pastebėta, kad karščio pylimo reakcijų padaugėja, jei kartu su vaistu geriama kavos, alkoholio, valgoma šilto maisto, į kurį pridėta daug prieskonių.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Klinikinių duomenų apie ksantinolio nikotinato vartojimą nėštumo metu nėra. Nėštumo laikotarpiu preparato galima vartoti tik gydytojo nurodymu ir tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už galimą žalą.

Ar ksantinolio nikotinato patenka į žindyvės pieną, tikslių duomenų nėra, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant didelę dozę, gali svaigti galva, nukristi kraujospūdis, todėl vaisto vartojimo metu vairuoti transportą ir dirbti su mechanizmais reikia labai atsargiai.

 

Ksantinolio nikotinatas L sudėtyje yra laktozės monohidrato

Vienoje šio vaistinio preparato tabletėje yra 15,7 mg laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

 1. Kaip vartoti Ksantinolio nikotinatas L

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydymo pradžioje rekomenduojama gerti tris kartus per parą po 150 mg, vėliau prireikus vienkartinę dozę galima didinti ir vartoti 300 – 600 mg. Būklei pagerėjus, dozę galima mažinti: gerti du – tris kartus per parą po 150 mg. Paprastai medikamento būtina vartoti ne trumpiau kaip 2 mėnesius.

Tabletes reikia gerti po valgio, jų kramtyti negalima.

 

Dozę gydytojas koreguoja, atsižvelgdamas į ligonis reakciją į vaistinį preparatą.

 

Specialiųjų grupių pacientai

 

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, gydymas ksantinolio nikotinatu netirtas.

 

Ligoniams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu, gydymo pradžioje galima vartoti įprastinę rekomenduojamą dozę. Ligoniams, sergantiems nesunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, dozės keisti nereikia.

 

Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Klinikinių tyrimų metu ligoniams, kurių kepenų tyrimų rodmenys buvo nenormalūs, dozė specialiai koreguojama nebuvo.  

 

Senyviems pacientams

Vyresniems kaip 65 metų pacientams, vartojusiems ksantinolio nikotinato, sunkaus toksinio poveikio padidėjimo nepastebėta. Vadinasi, senyviems ligoniams dozės specialiai koreguoti nereikia.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Ksantinolio nikotinato nerekomenduojama vartoti vaikams, nes duomenų apie jo saugumą ir (arba) veiksmingumą nepakanka.

 

Tabletes reikia gerti po valgio, jų kramtyti negalima.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ksantinolio nikotinatas L dozę

Ksantinolio nikotinatas toksinio poveikio beveik nesukelia. Ūmiai apsinuodijus, gali per daug sumažėti kraujo spaudimas, skaudėti pilvą, prasidėti vėmimas. Preparato perdozavus, reikia kreiptis į gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Ksantinolio nikotinatas L

Pamiršus išgerti vieną ar kelias dozes, vaisto reikia vartoti tuoj pat apie tai prisiminus, tačiau jei artėja laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės vartoti negalima. Toliau medikamento reikia vartoti taip, kaip įprasta.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nepageidaujamų reiškinių dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (³ 1/10), dažni (nuo ³ 1/100 iki < 1/10), nedažni (nuo ³ 1/1 000 iki < 1/100), reti (nuo > 1/10 000 iki < 1/1 000), labai reti (< 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

 

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

Dažni. Gali pasireikšti trumpalaikė hipotenzija, palpitacija (dažnas ir stiprus širdies plakimas). Pacientams, kuriems yra širdies nepakankamumas, gali atsirasti aritmijų, prieširdžių virpėjimas.

Dažnai pila karštis, ypač gydymo pradžioje, geriant kavos, alkoholio, valgant maisto, kuriame yra labai daug prieskonių. Jis ypač juntamas veide, viršutinėje liemens dalyje, parausta oda (tai susiję su karščio bangomis ir niežėjimu). Vaisto vartojant reguliariai, šis nepavojingas šalutinis poveikis daugeliu atvejų gerokai sumažėja per pirmas 10 gydymo dienų.

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Nedažni. Kartais - pykinimas, vėmimas, viduriavimas, rėmuo, vidurių pūtimas (dujų perteklius žarnyne), pepsinės opos suaktyvėjimas, pilvo skausmai. Nikotinatas išlaisvina histaminą iš putliųjų ląstelių, todėl skrandyje stimuliuojama druskos rūgšties sekrecija. Šie sutrikimai yra laikini, gydymo nutraukti nereikia. Šį šalutinį poveikį galima sumažinti, vaistinio preparato geriant valgio metu arba po jo pavartojimo išgėrus skrandžio sulčių rūgštingumą mažinančio medikamento.

 

Nervų sistemos sutrikimai

Reti. Nuovargis, silpnumas, nervingumas, galvos skausmas ir svaigulys.

 

Akių sutrikimai

Labai reti. Neryškus matymas, išverstakumas, akių pabrinkimas, regėjimo susilpnėjimas, nesant objektyvių pokyčių akyje (ambliopija), cistoidinė tinklainės dėmės edema.

 

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Labai reti. Raumenų mėšlungis, silpnumas, podagrinis artritas.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni. Alerginės reakcijos, išbėrimas, niežėjimas, epidermio lupimasis, odos sausmė, odos pigmentacija, hiperkeratozė.

 

Tyrimai

Retais atvejais ilgalaikio gydymo nikotino rūgštimi metu nustatytas gliukozės toleravimo pakitimas, laikinas aminotransferazių, šarminės fosfatazės ir šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas serume.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Ksantinolio nikotinatas L

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant etiketės ar dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ksantinolio nikotinato L sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ksantinolio nikotinatas. Kiekvienoje tabletėje yra 150 mg ksantinolio nikotinato.

- Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas, kalcio stearatas, povidonas.

 

Ksantinolio nikotinato L tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos.

Tabletės yra tiekiamos polimerinėje tablečių talpyklėje, kurioje yra 60 tablečių. Tablečių talpyklė kartu su pakuotės lapeliu įdėta į kartono dėžutę.

 

Rinkodaros teisių turėtojas ir gamintojas

 

Rinkodaros teisės turėtojas

PharmaSwiss Česká republika s.r.o.

Jankovcova 1569/2c

170 00 Prague 7

Čekija

 

Gamintojas

UAB “Liuks farmacija”

 1. Borutos g. 21

LT-46115 Kaunas

Lietuva

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtoją:

 

UAB „PharmaSwiss“

Šeimyniškių 21 B  

LT-09200 Vilnius

Tel. +370 5 2790 762

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas  2013-10-10

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Ksantinolio nikotinatas L 150mg tabletės N60

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

purino dariniai vazodilatatoriai xantinoli nicotinate periferiniai farmacija nikotinatas veikiantys xantinol vaistai tabletės nicotinas liuks kraujagyslių ksantinolio sistemą širdies

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos