vaistai.lt
Onkologinės ligos jaunėja: kalta ne vien genetika
Sveikatos statistika Lietuvoje jau kuris laikas rodo nerimą keliančias tendencijas – onkologinės ligos jaunėja. Dėl gyvenimo būdo, žalingų įpročių ar darbo aplinkoje esančių rizikos veiksnių onkologinės ligos diagnozuojamos santykinai jaunesniems pacientams. Kartu specialistai siunčia ir kitą, pozityvią žinią, – jaunesnio amžiaus žmonėms ligos diagnozuojamos ankstyvų stadijų, todėl jos gali būti kur kas geriau kontroliuojamos ar net visiškai išgydomos.
Didžiausias sergamumas peršalimo ligomis – Marijampolės apskrityje
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, baigiantis gripo sezonui, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir vėl nežymiai padidėjo. Dvidešimtąją šių metų savaitę (2017 m. gegužės 15-21 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 52,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 36,0 atv./10 tūkst.  gyventojų.
Reabilitacija – ne poilsiui, ją skiria – ne ligonių kasa
Artėjant vasarai, vienais iš pagrindinių Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus klientų tampa tėvai, siekiantys išsiųsti savo vaikus į medicininės reabilitacijos įstaigas. Dažnas jų tvirtina jau užsakęs vietą sanatorijoje, o į ligonių kasą atvyksta „tik smulkmenos" – pažymos apie teisę gauti med. reabilitaciją Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
Ką vertėtų žinoti apie priemones vabzdžiams atbaidyti?
Šiltuoju metų sezonu žmonės tampa uodų, mašalų ar erkių maisto šaltiniu. Norint išvengti šių gyvių įkandimo ir galimų sunkių to pasekmių, naudojamos priemonės (repelentai), atbaidančios vabzdžius. Vabzdžius atbaidančios priemonės yra įvairios. Tai gali būti tepalai, kremai, purškiamos priemonės, pieštukai arba garuojantys prietaisai, efektyviausiai veikiantys nuo 15 minučių iki 10 valandų (dažniausiai 4–6 valandas), - rašoma Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento pranešime žiniasklaidai.
Nemaloni ir kiek netikėta mokslininkų išvada: toksiškos dyzelio dalelės kaupiasi ne tik plaučiuose
Gausėjant automobilių, nenumaldomai didėja ir kietųjų dalelių kiekis ore. Nereikia nė sakyti, jog tai neigiamai veikia žmonių sveikatą. Tačiau panašu, jog dar ne visai suprantame kaip stipriai. Edinburgo universiteto mokslininkų atradimas priverčia vėl atsigręžti į šią problemą: pasirodo, dyzelio deginių dalelės kaupiasi vienoje iš svarbiausių mūsų organų sistemų ir daro ten didžiulę žalą.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos