vaistai.lt
Tuberkuliozė: didžiausi pavojai nediagnozuoti ir dar tik ateina
Pasigirdus žiniai apie tuberkuliozės protrūkį Skuode, specialistai ramina – epidemijos  tikrai nėra. Jaudintis reikia dėl kitko – dėl ligą platinančių nediagnozuotų ligonių ir dėl Lietuvoje vis dažnėjančių atsparios tuberkuliozės atvejų.
Transplantacijos laukiantysis dažnai klausia: kelintas esu eilėje?

Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM specialistai dažnai sulaukia recipientų (laukiančiųjų transplantacijos) klausimų – kelinti jie yra eilėje, kaip ši eilė sudaroma, kada žmogus į ją įtraukiamas, kaip žmonės atrenkami transplantacijoms?

E. sveikatos portalo lankytojų ir e. receptų skaičius išaugo dvigubai
Naujausi Sveikatos apsaugos ministerijos gauti statistiniai duomenys rodo, kad sparčiai didėja e. sveikatos portalo unikalių vartotojų-pacientų skaičius. Vasario 1 dienos duomenimis, prie portalo buvo prisijungę beveik 500 tūkstančių unikalių vartotojų – tai dvigubai daugiau nei gruodį. Panaši ir e. recepto naudojimo statistika – vasario 1 dienos duomenimis, jų buvo išrašyta taip pat dvigubai daugiau nei gruodį – 583 elektroniniai receptai, – praneša SAM Ryšių su visuomene skyrius.
Nuo nerimo iki depresijos ar panikos atakų: kaip su tuo kovojo įžymybės?
Šiais laikais kalbėti apie savo asmeninį gyvenimą taip madinga, kad retkarčiais atrodo – jau nebėra nieko, apie ką kalbėti būtų nedrąsu. Vis tik nors daugelis įžymybių ir sutinka į viešumą paskleisti savo meilės ir nuodėmių istorijas, mažai jų prabyla apie vidines savo dramas, slepiamas nuo visuomenės akių suvaidinta šypsena. Jos turtingos, sėkmingos ir gražios, tačiau lygiai taip pat yra susidūrusios su depresija, nerimu ar netgi – panikos atakomis.
7 taisyklės odos detoksikacijai
Odoje atsispindi visas mūsų gyvenimo būdas – nesveiko maisto kalnai, nuodėmingasis alkoholis, rūkymas ar nemiga. Visa tai įrėžia ne tik raukšles – veidas atrodo papilkėjęs, pasenęs ir sukritęs, tad jeigu norite skaisčios odos, reikia griebtis efektyvių priemonių. Mes nekalbame apie plastines operacijas ar brangiausius kremus, kurie neišspręs jūsų problemų, geriausiu atveju – apmažins pasekmes, tačiau nenaikins priežasčių.
Dešimtmečio proveržis kovojant su organizmo senėjimu: atrastas būdas kardinaliai prailginti pelių gyvenimą – žingsnis amžinos žmonių jaunystės link?

Išmintingai naudodamiesi genetinės inžinerijos privalumais grupė mokslininkų atrado nuostabų būdą reikšmingai pratęsti pelės gyvenimą. O viena biotechnologijų bendrovė jau ruošiasi ilginti ir žmonių gyvenimus. Prieš keletą dienų žurnale Nature pristatytas tyrimas, kuriam vadovavo Mayo klinikinės medicinos koledžo ląstelių biologijos specialistai Darrenas Bakeris ir Janas van Deursenas. Jų gauti rezultatai vadinami dešimtmečio proveržiu organizmo senėjimo procesų tyrimuose.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos