vaistai.lt
Padidėjęs kraujo spaudimas: ką būtina žinoti ir kaip kontroliuoti šią ligą?
Maždaug trečdalis 25–65 metų žmonių kenčia nuo arterinės hipertenzijos (padidėjusio arterinio kraujo spaudimo). Tai viena dažniausių ligų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, tačiau žmonės vis dar neįvertina hipertenzijos keliamos grėsmės. Nepakankama padidėjusio kraujo spaudimo kontrolė gali tapti mirties priežastimi, todėl kiekvienas iš mūsų turėtų pasirūpinti ankstyva padidėjusio kraujospūdžio diagnostika ir gydymu.
Dėl lėtinės ligos nusilpusį imunitetą atakuoja pneumokokinė infekcija
Europoje atliktas tyrimas PneuVUE® parodė, kad žmonės neįvertina rizikos užsikrėsti pneumokokine infekcija ir mažai žino apie pneumonijos prevenciją. Nors kasmet Europoje diagnozuojama 3 mln. pneumonijos atvejų, iš kurių 1 mln. baigiasi hospitalizacija, europiečiai nuo pneumokokinės infekcijos skiepijasi retai. Įvertinus pneumokokinės infekcijos grėsmę, nuo 2015 m. pabaigos Lietuvoje rizikos grupėms priklausantys žmonės nuo jos skiepijami nemokamai.
Nemokamos akių vokų plastinės operacijos – neišnaudota pacientų galimybė
Daugybė žmonių mano, jog užkritę akių vokai – tai estetinė problema, kurios sprendimas galimas tik plačiai atvėrus piniginę brangioms kosmetikos priemonėms bei procedūroms kosmetologijos kabinetuose. Tačiau Respublikinės Kauno ligoninės oftalmologės Viktorijos Slavinskytės teigimu, pirmiausia vertėtų kreiptis į akių ligų gydytoją. Jis įvertins, ar tai nėra ir funkcinė problema, kurios gydymas net gali būti kompensuojamas ligonių kasų.
5 ryto klaidos, kurių niekada nedaro sėkmės lydimi žmonės
Ar pamenate, kaip dar močiutės mums pasakojo, kad pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas? Patikėkite, jos tikrai nemelavo, tačiau pusryčiai – ne vienintelis svarbus ryto ritualas. Tai, kaip pradedame savo kiekvieną dieną, nulemia ir mūsų sėkmę ateityje. O juk visi norime, kad mums sektųsi, tiesa? Portalas englandlove.co.uk išskiria 5 ryto klaidas, kurių niekad nedaro sėkmės lydimi žmonės. Tad jei nors vienoje iš jų atpažinsite ir savo įpročius, pats metas keisti savo rytą!
Veiksmingiausios naminės priemonės nuo raukšlių ir odos grožiui. Pataria plastinės chirurgijos specialistas
Nors bėgant metams atsirandančios raukšlelės yra visiškai natūralus reiškinys, vis tik daugelis mūsų šiuos procesus nori kiek įmanoma labiau atitolinti. Tačiau ar įmanoma sustabdyti senėjimo procesus? Pasaulyje pripažintas ir didelę patirtį turintis plastinės chirurgijos specialistas Anthony Younas tikina, kad ne, tačiau įmanoma padaryti taip, kad jie būtų mažiau pastebimi, ir tam, anot jo, nereikia gultis po gydytojo skalpeliu.
Laikas pasirūpinti vaikų sveikatos pažymomis
Tėveliams, turintiems mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, jau laikas apsilankyti pas šeimos gydytoją - jis patikrins vaiko sveikatą ir išrašys vaiko sveikatos pažymą. Šią pažymą mokslo metų pradžioje būtina pateikti ugdymo įstaigai.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos