Ką daryti įkandus erkei?
Nors apie erkių platinamas ligas kasmet įspėjama, tačiau skaudžių nelaimių išvengti nepavyksta. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje kelias savaites nuo erkinio encefalito gydoma 68 metų Šiaulių rajono gyventoja, kuriai dėl ligos jau buvo prasidėjęs paralyžius. Praėjusiais metais pomėgis grybauti Kazlų Rūdos gyventojui kainavo gyvybę. Medikai nebegalėjo išgelbėti erkiniu encefalitu užsikrėtusio 47 metų grybautojo, kai šis kreipėsi pagalbos į Marijampolės ligoninę.
Vakarų Nilo karštligė Bulgarijoje

Išankstinio įspėjimo ir reagavimo sistemos duomenimis, Sofijoje (Bulgarija) užregistruotas pirmasis šiais metais Vakarų Nilo karštligės (VNK) atvejis 7 metų mergaitei. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC) jau pradėjo skelbti VNK sezono metu (birželis – lapkritis) kas savaitę atnaujinamus sergamumo  žemėlapius. Pagrindinis atnaujinamų žemėlapių tikslas – informuoti sveikatos priežiūros specialistus apie epidemiologinę VNK situaciją bei užtikrinti kraujo perpylimo procedūrų saugumą. Vadovaujantis nacionaliniais teisės aktais, kraujo donorystė turi būti atidedama 28 dienoms po išvykimo iš viruso plitimo zonos.

Nuo liepos keičiasi PSD įmokos dydis

Nuo š.m. liepos 1 d., didėjant minimaliam mėnesiniam atlyginimui (MMA), keičiasi privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis, kuris nuo šiol sieks 29 Eur. Teisės aktuose įtvirtintas PSD įmokos dydis nesikeičia – jis ir toliau lieka toks pat – 9 proc. nuo MMA. Svarbu žinoti, kad tie žmonės, kurie PSD įmokas iki š.m. liepos 1 d. jau sumokėjo į priekį už kelis mėnesius ar metus (t.y. vykdantys individualią ir žemės ūkio veiklas, įsigiję verslo liudijimus), neturėtų nerimauti. Jiems draustumas PSD jiems nenutrūks ir jie galės gauti reikiamas gydymo paslaugas nemokamai mūsų šalies gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su ligonių kasomis. Šios paslaugos jiems ir toliau bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Vyras knarkia – ką daryti?
Jūsų vyras – protingas ir nuostabus žmogus, kurį mylite ir gerbiate, išskyrus tada, kai einate miegoti. Kodėl? Todėl, kad jis siaubingai knarkia, atrodo, net ir sienos drebėti pradės. Abu neišsimiegate: jūs – dėl to, kad jis kriokia, o jis – dėl to, kad baksnojate jį, kad persiverstų ant kito šono, o tada abu atsikeliate pavargę ir nepailsėję. Nacionalinė miego asociacija atliko apklausą, susijusią su knarkimu ir mieguistumo pojūčiu dienos metu, rašoma womenshealthmag.com.
Tamsūs paakiai ir akių maišeliai: kaip jų atsikratyti
Miego trūkumas ir ilgas darbas kompiuteriu gali sukelti paakių patamsėjimą ir akių patinimą, tačiau šios problemos gali būti ir genetiškai paveldimos. Be to, įvairios alergijos, chroniškos sinusų problemos, skysčių kaupimasis, rūkymas, pernelyg gausus druskos ir alkoholio vartojimas taip pat gali sukelti maišelių atsiradimą po akimis. Tamsūs ratilai gerai matosi, nes toje vietoje oda yra labai plona, taip pat dėl to ir kraujagyslės labiau pastebimos. Visgi, kai kurie žmonės yra paveldėję šį bruožą ir nesvarbu, kad miego gauna pakankamai ar ištisai nedirba prie kompiuterio.
Bėgimui už blaivią ir sveiką Lietuvą – treji metai
Sugiedoję Lietuvos himną, bėgimus už blaivią ir sveiką Lietuvą 2012 metų liepos 6 dieną pradėjo nedidelė grupelė entuziastų. Kaip ir kiekvieną mėnesį, taip šią liepos 3-iąją lietuviai visame pasaulyje bėgs palaikydami blaivios ir sveikos Lietuvos idėją. Šis bėgimas ypatingas, nes praėjo treji metai nuo pirmojo bėgimo. Kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį vykstantis bėgimas nenutrūkstamai tęsiasi, tapo tradicija daugelyje Lietuvos ir pasaulio miestų, išaugo ir tampa vis labiau žinomas.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos