Krūties vėžio prevencijai – nemokama krūtų mamografinės patikros programa

Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, Lietuvoje dažniausiai diagnozuojama 45-69 metų amžiaus grupėje. Vidutiniškai mūsų šalyje per metus šia liga suserga iki 1500 moterų. Nėra žinoma, kaip išvengti šios ligos, todėl labai svarbu ją diagnozuoti kuo anksčiau. Ankstyva diagnostika, laiku pradėtas gydymas yra labai svarbus, siekiant gerų gydymo rezultatų. {moscomment}

Trichineliozės protrūkis Kėdainių rajone

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Kėdainių rajone trichinelioze susirgo 4 asmenys. Atlikto epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad infekcijos šaltinis galėjo būti rūkytos namų gamybos šernienos dešros. Iš viso minėtomis dešromis vaišinosi 16 asmenų. Visi asmenys, vartoję maistui šernienos dešrų, nukreipti konsultacijai į asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Informacija apie trichineliozės židinį perduota Kėdainių valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Už nukentėjusių žmonių gydymą išieškoma vis daugiau pinigų
Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) kasmet pasipildo vis didesne pinigų suma, kuri yra išieškoma iš asmenų, padariusių žalą kitų žmonių sveikatai, už kurių gydymą sumokėjo ligonių kasos šio biudžeto lėšomis. Štai 2014 m., kaip ir 2013 m., iš jų buvo išieškota ir į PSDF sugrįžo beveik 6 mln. litų (1,7 mln. eurų), 2012 m. – daugiau kaip 5,35 mln. litų (1,55 mln. eurų), o 2011m. – 4,32 mln. litų (1,25 mln. eurų). Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, žala kitų žmonių sveikatai dažniausiai padaroma dėl neblaivių, asocialių žmonių sukeltų muštynių, buitinių konfliktų, eismo įvykių ar kitokių nusikaltimų metu.
Jei kasdien valgytumėte avokadų, kaip tai paveiktų jūsų sveikatą
Avokadus itin vertina sveikos mitybos ir gyvenimo būdo šalininkai. Ir kodėl gi ne? Juos galima ne tik skanauti, bet ir naudoti veido, plaukų, odos priežiūrai. Toks universalus vaisius puikiai papildys jūsų racioną, tuo labiau kad ir sveikatos specialistai jam kabina ne vieną medalį. Štai Journal of the American Heart Association publikuotame tyrime atskleidžiama, jog nutukę ir turintys antsvorio žmonės, kasdien valgantys avokadus, gali džiaugtis sumažėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje. Taip nutinka todėl, kad sočiosios riebalų rūgštys maiste  pakeičiamos nesočiosiomis riebalų rūgštimis, gaunamomis su kasdieniu maistu, šiuo atveju – iš avokadų.
Sensta ne tik oda, bet ir plaukai. Kaip juos prižiūrėti?
Ar kada susimąstėte apie tai, kodėl brandesnio amžiaus moterų plaukai nebe tokie žvilgantys ir tankūs? O įkopusios į penktąją dešimtį damos, regis, mieliau renkasi trumpų plaukų šukuosenas? Naujausi stiliaus patarimai čia niekuo dėti. Pasirodo, kad plaukai bėgant laikui sensta, o pirmieji jų senėjimo procesai prasideda sulaukus vos trisdešimties. „Iš tiesų, bėgant metams plaukai sensta. Lėtėjant viso organizmo medžiagų apykaitai drauge lėtėja ir plaukų folikulų bei juose esančių riebalinių liaukų veikla. Dėl to su amžiumi plaukai ima lėčiau augti, o  folikulams vis sunkiau juos aprūpinti reikiamais baltymais ir vitaminais.
Tikrins, ar kaminai nenuodija miesto
Aplinkos ministerijos paskelbta ir pradėta vykdyti aplinkosauginė akcija „Kaminukas“ Marijampolėje vyksta ir šiais metais. Prasidėjus kūrenimo sezonui, vykdomi reidai pramoniniuose bei gyvenamuosiuose rajonuose, vizualiai nustatant padidintą taršą skleidžiančius šaltinius - tikrinama, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas kurą deginančiuose įrenginiuose. Pasirinktinai bus tikrinamos ir transporto priemonių remonto dirbtuvės, garažų bendrijos, baldų gamybos ir medžio apdirbimo įmonės, ar jose nedeginamos atliekos (panaudoti tepalai, naftos produktais užterštos atliekos, impregnuota ar laminuota mediena ir pan.).
 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen ginkor

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos