vaistai.lt
Ateityje žadama nauja terapija patyrusiems insultą
Bandymas su pelėmis, atliktas Pietų Kalifornijos universitete (ang. santr. USC - The University of Southern California) ir publikuotas žurnale „Nature Medicine“, parodė, kad kamieninių ląstelių ir eksperimentinės medžiagos mišinys galėtų paspartinti atsigavimą po insulto, – rašo upi.com. Mokslininkai iš USC ir nacionalinio sveikatos instituto (The National Institutes of Health) pranešė, kad pelėms, gydytoms kamieninėmis ląstelėmis ir medžiaga 3K3A-APC, „ataugo“ daugiau nervinių ląstelių ir ženkliau atsikūrė prarastos funkcijos nei pelėms, gavusioms placebo.
Vaikai grįžta į ugdymo įstaigas: traumos mokyklose
Artėjant naujų mokslo metų pradžiai, specialistai įspėja apie tris pagrindines mokyklų erdves, kur vaikai susižeidžia dažniausiai ir rimčiausiai. Skaičiuojama, kad apytiksliai kas šeštam Lietuvos vaikui per metus tenka pabūti traumatologų pacientu, o per vasarą nukritusi suaugusiųjų laikino nedarbingumo statistikos kreivė vėl ima kilti aukštyn rugsėjį, kai vaikai sugrįžta į mokyklas.
Baigusiems mokslus laikas pasirūpinti sveikatos draudimu

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad šią vasarą mokslus baigę abiturientai bei nuolatinių studijų programų absolventai yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) iki šių metų rugpjūčio 31 dienos imtinai. Pasibaigus šiam laikotarpiui jaunuoliai, kurie tuo metu nebetęs mokslų ir nedirbs, turėtų pradėti mokėti PSD įmokas savarankiškai. Jei jaunuoliai nuspręstų tęsti nuolatines studijas, jie būtų draudžiami valstybės lėšomis ir jiems patiems nereikėtų mokėti PSD įmokų – tai už juos padarytų valstybė.

Mitybos specialistė J.Tulčina: Negalintys gyventi be cepelinų irgi turi išeitį
Regis, jau niekur negalime pasislėpti nuo sveikuoliškai gyvenančių aplinkinių. Socialiniai tinklai prikišti nuotraukų su žemėlapiais, kuriuose pažymėti milžiniški nubėgti atstumai, nuolat keliamos sveikuoliškų patiekalų nuotraukos ar kadrai iš sporto klubų. Vieniems tai jau gerokai įkyrėjo, o kiti džiaugiasi.
9 žingsniai paslėpti saulės nudegimą ir greitai atgaivinti odą
Vasara – metas, kai mūsų kūne gaminasi daugiau laimės hormonų endorfinų, būna daugiau poilsio, skanių vaisių ir... saulės nudegimų. Būtent saulės nudegimai gali gerokai apkartinti visus kitų vasarą patiriamus įspūdžius. Jeigu jau „sudegėte“ pliaže, nenusiminkite. Imkitės kompleksinės odos atkūrimo bei nudegimo paslėpimo programos, kurią siūlo portalas fresher.ru.
Skamba kaip iš fantastikos skyrelio apie supermenus: jaunuolis gavo žaidimo motyvais sukurtą bioninę ranką su integruotu dronu (Video)
Kai 2012 metais biologas Jamesas Youngas buvo keliamas nuo bėgių Londono stotyje, jis tikėjosi blogiausio. Po susidūrimo su traukiniu, jo kairioji koja buvo nukirsta, o siekiant išgelbėti vyro gyvybę teko amputuoti ir kairę ranką. Bet po ketverių metų jam buvo suteiktas naujas gyvenimo džiaugsmas – jis gavo futuristinį rankos protezą. 90 tūkst. dolerių vertės prietaisas yra tikra elektronikos mylėtojų svajonė, kuri turi dar ir pritrenkiantį dizainą.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos