vaistai.lt
Vilkligė – tyli, bet reta moterų žudikė. Dažniausi jos simptomai
Kaip ir daugelis autoimuninių ligų, taip ir vilkligė (kitaip dar vadinama sistemine raudonąja vilklige), kur kas dažniau yra būdinga moterims, nei vyrams. Maždaug 90 proc. šios visą gyvenimą trunkančios ir nepagydomos lėtinės uždegiminės ligos diagnozių tenka jaunoms (15–34 metų) dailiosios lyties atstovėms ir to priežastis vis dar lieka neaiški. Ekspertų ir medicinos specialistų tikinimu, šį autoimuninį sutrikimą, kuris paveikia praktiškai visus kūno organus, lemti gali genų įtaka ar aplinkos veiksniai, tačiau kodėl vieniems vilkligė išsivysto, o kitiems ne, vis dar išlieka paslaptimi.
Garsenybių mirtys priverčia susimąstyti apie savo sveikatą
Kasdien miršta daugybė žmonių, tačiau ypač visus sukrečia, regis, net paliečia asmeniškai visuomenėje žinomų asmenybių mirtis. Rugsėjo 21-ąją anapus iškeliavo filosofas, eseistas, pedagogas, politikas Leonidas Donskis, prieš keletą dienų mirė vos 34-erių sulaukęs sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. Ar žinomų žmonių netikėta mirtis skatina mus atsakingiau tikrintis sveikatą?
Lietuvos ir Europos bendros pastangos – tuberkuliozės problemoms aptarti

Šviesaus atminimo sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos kvietimu į Lietuvą atvyko Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro, Europos ligų prevencijos centro ir tarptautinės pacientų organizacijos, kuruojančių tuberkuliozės prevencijos ir kontrolės klausimus, atstovų delegacija. Susitikime su Sveikatos apsaugos ministerijos, jai pavaldžių įstaigų (Valstybinės ligonių kasos, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ir kt.) ir  Valstybės tuberkuliozės informacinės sistemos vadovais aptarti svarbiausi tuberkuliozės mūsų šalyje bei visoje Europoje iššūkiai ir galimybės.

Kaip darbas biure gadina jūsų sveikatą?
Galime mėgti savo darbą arba vargti vargelį. Jūsų biure gali būti ir jauku, ir nelabai. Galbūt jūsų vadovybė ir rūpinasi komandos dvasia, švariu vandeniu ar net darbuotojų sveikata suteikiant papildomą draudimą, tačiau tai dar nereiškia, kad biure netyko jokie kiti pavojai jūsų sveikatai.

Tinklalapis www.chaskor.ru atskleidžia, kas žaloja mūsų sveikatą.

Dėmės ant veido: kada verta sunerimti?
Rudenį dažna moteris skundžiasi išryškėjusiomis pigmentinėmis dėmėmis ant veido. Jeigu vasarą neatsilaikėte pagundai degintis ar buvote pamiršę apsaugos nuo saulės (UVA/UVB) priemones, tikėtina kad rudenį pamatysite to pėdsakus. Ant veido, rankų, pečių ir iškirptės srityje gali atsirasti pigmentinių (dar vadinamų senatvinių) dėmių. Apie tai, su kokiais naujais odos pigmentacijos iššūkiais susiduria klientai Lietuvoje, pasakoja „Noreva Laboratoires“ atstovė, gydytoja Birutė Glodenienė.
Ar gera jūsų atmintis? Paprastas testas padės tai sužinoti
Vis sunkiau prisiminti geriausio draugo telefono numerį, o kad atmintumėte visas savaitės užduotis nepseinate be darbo kalendoriaus? Atminties čempionu tituluojamas knygos „Instant Memory Training for Success“ autorius Chesteris Santosas tikina, kad dėl to galite kaltinti tik savo išmanųjį telefoną, rašo portalas „The Daily Mail“.  „Šiais laikas savo sugebėjimą atsiminti informaciją naudojame tikriausiai rečiausiai nei kada nors istorijoje. Viską atiduodame į elektroninių prietaisų rankas ir nors tai išties yra patogu, derėtų susimąstyti ir apie tai, kokias tai gali turėti pasekmes.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos