vaistai.lt
Krūties vėžio prevencijai – nemokama krūtų mamografinės patikros programa

Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, Lietuvoje dažniausiai diagnozuojama 45-69 metų amžiaus grupėje. Vidutiniškai mūsų šalyje per metus šia liga suserga iki 1500 moterų. Nėra žinoma, kaip išvengti šios ligos, todėl labai svarbu ją diagnozuoti kuo anksčiau. Ankstyva diagnostika, laiku pradėtas gydymas yra labai svarbus, siekiant gerų gydymo rezultatų.

Nauja išmanioji programėlė padės kovoje su šlapimo nelaikymu
Nauja švedų sukurta programėlė išmaniajam telefonui gali padėti moterims, kurias vargina šlapimo nelaikymas, – rašo medicalnewstoday.com. Šlapimo nelaikymas fizinio krūvio metu arba kosint – tai nevalingas šlapimo išsiskyrimas dėl šlapimo pūslės kaklelio bei šlaplės artimosios dalies nusileidimo arba dėl šlaplės nepakankamumo. Tai ne tik medicininė, bet ir psichologinė, socialinė problema, dažnai kamuojanti moteris (statistiškai dėl to kenčia 1 iš 4 moterų): dėl to sumažėja jų fizinis aktyvumas ir darbingumas, sutrikdomi lytiniai santykiai, jos ima atsisakyti visuomeninio gyvenimo.
Ką rodo ligoninių veiklos kiekybinių rodiklių analizė?

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai atliko išsamią ligoninių 2015 m. veiklos efektyvumo vertinimo pagal kiekybinius rodiklius analizę. VLK ketvirtus metus iš eilės atliekamo tyrimo gerėjantys rodikliai rodo daugelio ligoninių pažangą ir modernėjimą. Tačiau daugeliui įstaigų dar yra galimybių efektyviau organizuoti savo veiklą ir pasiekti geresnių rodiklių.

Mokslininkai paaiškino, kada lašiniai geriau už alyvuogių aliejų. J.Šulgos komentaras
Mokslininkai nustatė, kad alyvuogių aliejus, tradiciškai laikomas naudingu sveikatai produktu, savo charakteristikomis nusileidžia kiaulių lašiniams. Tinklapyje www.panno4ka.net rašoma, jog lašiniai (ir sviestas) labiau tinkami karšto maisto gamyboje. Lašinių ir alyvuogių aliejaus naudą tyrė Jungtinės Karalystės De Montforto universiteto mokslininkai. Jie pareiškė, kad nors alyvuogių aliejaus nauda yra neabejotina, tačiau gaminti maistą kaitinant alyvuogių, kukurūzų ir saulėgrąžų aliejų yra kenksminga sveikatai.
Nagų grybelis: veiksmingos gydymo priemonės
Nuvalėte nuo nagų laką ir aiktelėjote – kojų nagai pageltę, aptrupėję, išvagoti pilkšvų linijų. Nenumokite ranka, esą tai lakavimo pasekmė. Gali būti, kad pasigavote nagų grybelį. Konsultuoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatologė Sandra Kavaliauskienė.
„Vilniaus 20 km bėgimo“ dalyviai jau trečią kartą bėgs už organų donorystę

Spalio 15-ąją pačiame Vilniaus centre prie Baltojo tilto bus paskelbtas „Vilniaus 20 km bėgimo“ startas. Dešimtą kartą organizuojamos gražiausios rudens bėgimo varžybos jau trečią kartą dalyvius ir svečius kvies palaikyti organų donorystės idėją, tokiu būdu prisidedant prie kasmet spalio mėnesį minimos Pasaulinės organų donorystės ir transplantacijos dienos. „Vilniaus 20 km bėgimas“, kiekvieną rudenį kviesdamas bėgimo profesionalus ir mėgėjus bėgimo varžybų sezoną užbaigti būtent šiame renginyje, kuria tradiciją.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos