vaistai.lt

Apgamai: kada jie tampa grėsme sveikatai?
Kiekvienas žmogus turi apgamų – tamsių dėmelių, marginančių odą. Tačiau apgamai gali ne tik puošti mūsų kūną, bet ir signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas. Kada verta sunerimti, kokie yra piktybinių apgamų požymiai ir kada derėtų pagalvoti apie apgamų šalinimo procedūrą?
Pirmosios gripo vakcinos – atvyksta į gydymo įstaigas

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad pirmosios 20 tūkstančių gripo vakcinos dozių, kuriomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė Lietuvą ir šią savaitę pradėtos pristatinėti gydymo įstaigoms Vilniaus regione. Likusios vakcinos kituose šalies regionuose įstaigas pasieks artimiausiu metu. Taigi, šiais metais gerokai anksčiau nei įprastai Lietuva tinkamai pasirengė atremti kasmet prasidedančią gripo epidemiją.

Išvykstate studijuoti – pristatykite akademinę pažymą

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyrius primena studentams, pasirinkusiems studijas Europos Sąjungos (ES), Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose: išvykstant mokytis ligonių kasai reikia pristatyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir mokymo įstaigos, kurioje studijuosite, išduotą akademinę pažymą (originalą). Pažymoje turi būti nurodyta, kad tikrai esate tos aukštosios mokyklos studentas.

Tyrimas: miegantiems ilgiau nei aštuonias valandas didėja insulto rizika
Miego trukmė yra ganėtinai individualus dalykas – vieniems pakanka šešių valandų per parą, o kiti žvalūs jaučiasi per naktį išmiegoję visas aštuonias valandas. Nors tikslios ir visiems tinkamos trukmės nėra, mokslininkai tikina, kad miegantys ilgiau nei aštuonias valandas per parą rimtai rizikuoja savo sveikata. Kembridžo universtete atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 10 tūkst. žmonių, duomenimis, miegantiems ilgiau nei aštuonias valandas yra kur kas didesnė insulto rizika, rašo stethnews.com.
Įdomūs ir keisti faktai apie moters krūtinę
Apie krūtis yra sukurta daugybė linksmų istorijų ir mitų. Tačiau faktas lieka faktu – krūtys traukia vyrus it magnetas, jie dievina moterų krūtis: jie jomis grožisi, liečia, kalba apie jas ir kuria anekdotus. Tačiau ar viską žinote apie šį moterišką atributą? Pateikiame jums dar 35 įdomius faktus ir istorijas apie krūtis.

1. Mokslininkai iš Cincinačio (Ohajas, JAV) universiteto nustatė, kad vidutinis krūtų svoris – 400 g. Žinoma, silikoninės krūtys į apskaitą neįėjo.

Lietuvos vandentiekio vanduo kokybiškas ir sveikas? Nuomonė, kodėl tai paprasčiausias melas
Rugpjūčio pradžioje Kretingos gyventojus sukrėtė kraupus reginys paleidus vandenį iš čiaupo. Vandenyje kretingiškiai išvydo baltų kirmėlių armijas. Nors tarnybos netrukus atliko vandentiekio dezinfekavimo darbus ir problemą neutralizavo, kompanija „Europso filtrai” išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigia, jog tokie epizodai tėra visoje šalyje paplitusių vandenvalos problemų ledkalnio viršūnė.
 
Ieškomiausių TOP 5

Naudingos nuorodos