Ar įveiksime tuberkuliozę iki 2050 metų?
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras priemena, kad kovo 24-ąją Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Pasaulio tuberkuliozės diena. Ji skirta informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. PSO ragina susivienyti kovai su tuberkulioze, ypač laiku išaiškinant visus tuberkuliozės atvejus. Būtina padaryti viską, kad tuberkuliozė būtų visiškai likviduota. Šiandien ji išgydoma ir niekas XXI amžiuje neturėtų mirti nuo šios ligos. Europoje kasdien tuberkulioze suserga maždaug 1000 žmonių. Šiandien Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras skelbia, kad PSO Europos regione vidutinis metinis tuberkuliozės atvejų skaičius sumažėjo 6 procentais per pastarąjį dešimtmetį.
Augalai, kurių paragavus nebereikės eiti į vaistinę
Atėjus pavasariui vis dažniau gamtoje pamatome iš žiemos miego bundančius augalus. Tačiau kai kuriais galima ne tik pasigrožėti, o ir pasiskinti tam tikrų jų dalių. GRYNAS.lt pateikia pavasarinių augalų, turinčių gydomųjų savybių sąrašą.

Ankstyvasis šalpusnis
Kai pavasario saulė šildo žemelę, galveles vieni iš pirmųjų pradeda tiesti ankstyvieji šalpusniai. Šalpusnis - daugiametis augalas, dažniausiai pavasarį sutinkamas ant saulės kaitinamų šlaitų ar lygių plotelių netoli vandens. Šalpusnis kaip vaistinis augalas žinomas nuo senų laikų.

Ieškoma būdų Lietuvoje atnaujinti kurortoginius tyrimus
Sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė dalyvavo Ūkio ministerijos organizuotame bendrame Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Ūkio ministerijos, Lietuvos kurortų asociacijos ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centro atstovų pasitarime, kuriame buvo aptartos kurortologinių tyrimų plėtros Lietuvoje galimybės. Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė atkreipė susitikimo dalyvių dėmesį į tai, kad kurortuose teikiamų paslaugų kokybė yra svarbi ne tik sergančio žmogaus gydymui ir reabilitacijai, tačiau turėtų būti ir visų žmonių, besirūpinančių savo sveikata, prioritetu: „Dabar yra realus šansas atgaivinti kurortologijos mokslą Lietuvoje, ir tam itin svarbus yra visų suinteresuotų šalių aktyvus dalyvavimas ir bendradarbiavimas siekiant bendro tikslo“.
Ką valgyti, kad būtume sveiki: svarbiausių maistinių medžiagų gidas
Valgydami įvairų maistą, mes ne tik pasisotiname, bet ir gauname daugybę mūsų organizmams būtinų medžiagų. Specialistai dalijasi patarimais, kurie padės išsirinkti skanų ir subalansuotą maistą kiekvienai dienai bei palaikyti gerą savijautą. Tai ypač aktualu dabar, kai po žiemos organizmo imuninė sistema susilpnėjusi. Pasak gydytojos dietologės Editos Gavelienės, vyraujanti nuomonė, jog pavasarį organizmui labiau trūksta reikalingų elementų, iš dalies yra teisinga, nes per žiemą sandėliuotos daržovės ir vaisiai praranda dalį savo maistinių medžiagų. Vis dėlto šiais laikais maitintis sveikai ir subalansuotai nėra sudėtinga, tik reikia atsirinkti tai, ką valgome. Gydytojos teigimu, lietuviai tam skiria vis dar nepakankamai dėmesio.
Grožio priešas – servetėlės makiažui valyti
Nuolat kažkur skubančios, veiklios moterys greitai pamėgo makiažo valymo servetėles, kaip greitą, pigų ir gerą veido valymo būdą. Pastaraisiais metais tokių servetėlių pardavimai stipriai išaugo, tačiau tikrajam odos grožiui – tai nieko gero. Šios servetėlės blogai nuvalo makiažą ir odos nešvarumus, o skystis, kuriuo impregnuotos servetėlės, gali sukelti odos problemų. Nemažai moterų akių makiažą valo kosmetinėmis servetėlėmis, tačiau jos yra per švelnios, kad nuvalytų vandeniui atsparią kosmetiką. Odą aplink akis tenka smarkiai patrinti, kad neliktų makiažo likučių. Tai skatina senti gležną paakių odą prieš laiką.
Černobylio avarijos pasekmės vis dar kelia rūpesčių Lietuvoje
Lietuvos katilinės vis plačiau kūrenimui naudoja medienos žaliavas (medžio skiedras, žievę, susmulkintas šakas ir pan.) ir medienos kurą, kuris gali būti įvežamas iš Baltarusijos Respublikos, Ukrainos ir Rusijos Federacijos regionų, nukentėjusių Černobylio atominės elektrinės avarijos metu. Iš šių regionų įvežta medienos žaliava ir medienos kuras gali būti užterštas radioaktyviuoju ceziu (Cs-137), kurį sudeginus pelenuose gali padidėti šio radionuklido kiekiai. Remdamasis Švedijos ir Suomijos patirtimi bei siekdamas perspėti, kad į Lietuvą patekus užterštai medienos žaliavai ar medienos kurui ir jį sudeginus susidarę pelenai nekeltų pavojaus žmonių sveikatai, sveikatos apsaugos ministras 2013 m. patvirtino Medienos kuro pelenų, užterštų Cs-137 radionuklidu, naudojimo ir tvarkymo tvarkos aprašą (toliau – Aprašas).
 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen-forlaxIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos