vaistai.lt
LOPL: diagnozuoti šią ligą ir gydytis niekada ne per vėlu
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) iki 2030 metų taps trečiąja pagrindine mirties priežastimi visame pasaulyje. Ją lenks tik širdies ligos ir insultas. Ši lėtinė liga pažeidžia plaučius, kvėpavimo takus, taip pat sukelia sisteminius viso organizmo sutrikimus. Dauguma žmonių nežino sergantys LOPL tol, kol liga išsivysto iki vidutinio sunkumo ar net sunkios stadijos, todėl šia liga suserga vis daugiau žmonių.
Metę rūkyti apsaugosite save nuo sunkių ligų
Neatsitiktinai šiemet lapkričio 19-ąją sutampa dvi Pasaulinės sveikatos organizacijos minimos dienos – tai Tarptautinė nerūkymo diena (minima paskutinį lapkričio ketvirtadienį) ir Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) diena (kasmet minima lapkričio 19 dieną). Yra įrodyta, kad pagrindinis šios ligos rizikos veiksnys yra rūkymas. Plaučių ir visos kvėpavimo sistemos funkcijos, kaip ir kitos organizmo funkcijos, žmogui senstant, silpnėja. Jeigu pacientas rūko, šis procesas tampa žymiai spartesnis, greičiau vystosi ir LOPL. Tai lėtinė, progresuojanti kvėpavimo takų liga.
R. Šalaševičiūtė: siekiame medikų ir pacientų abipusiai pagarbaus ir dėmesingo bendravimo
Nesusipratimai ar konfliktai gydymo įstaigose dažniausiai kyla dėl pacientų ir medicinos personalo tarpusavio bendravimo ir pagarbos stokos, nenoro bendrauti ar bendravimo įgūdžių bei laiko trūkumo. Tai paaiškėjo Lietuvos bioetikos komiteto kartu su Lietuvos gydytojų sąjunga surengtame seminare „Kaip pagerinti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų ir pacientų bendravimą?“. Šiuo renginiu Lietuvos bioetikos komitetas, Lietuvos gydytojų sąjunga ir Sveikatos apsaugos ministerija siekė atkreipti sveikatos priežiūros specialistų ir pacientų dėmesį į abipusiai pagarbaus ir dėmesingo bendravimo svarbą.
Ar tikrai angliavandeniai – tylieji mūsų smegenų žudikai?
Mitybos teorijose šiais laikais pasiklysti paprasta. Kiek reikia suvalgyti baltymų? O kokie riebalai patys geriausi? Ar mums tikrai reikia angliavandenių? Pasak Davido Perlmutterio, knygos Grain Brain: The Surprising Truth about Wheat, Carbs, and Sugar – Your Brain's Silent Killers, mūsų smegenis angliavandeniai veikia išties nekaip. Jis tikina, kad kasdien suvalgydami bandelę, lėkštę makaronų, netgi pilno grūdo duonos riekę ar išgerdami sulčių stiklinę, mes kenkiame savo smegenims ir jų efektyvumui.
Profesionalų patarimai: kaip naudoti sausą šampūną, aliejų ir kitas plaukų priežiūros priemones
Net jeigu ir manote, kad esate tikra plaukų priežiūros ekspertė ir mokate puikiai susidoroti su savo garbanomis, nė kiek neabejojame, kad naudingi plaukų priežiūros profesionalų patarimai pravers ir jums. Taigi, kaip naudoti sausąjį šampūną, kokiu atstumu purkšti plaukų laką, kaip naudoti nuo karščio apsaugančias plaukų priemones ar kam reikalingas jūros druskos purškiklis, portalui becomegorgeous.com aiškina plaukų priežiūros profesionalai.
Ar netapote pastumdėliu? Atkreipkite dėmesį į savo elgesį
Esate malonus ir geras žmogus? Puiku – šios savybės yra būtinos norint sulaukti sėkmės ar siekiant palaikyti harmoningus santykius su aplinkiniais. Vis dėlto tarp buvimo maloniu žmogumi ir tapimo tuo, kuriuo visi naudojasi, yra ganėtinai plonytė riba, kurios nereikėtų peržengti.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos