vaistai.lt
Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis
Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.
Sergantiesiems 2-ojo tipo cukriniu diabetu svarbiausia griežta svorio kontrolė
Naujas klinikinis tyrimas, publikuotas žurnale „The Lancet“, aiškiai parodė, kad 2-o tipo cukrinis diabetas nebūtinai yra susirgimas visam likusiam gyvenimui: pasveikti galima net jeigu pacientas serga jau ilgus metus. Cukrinis diabetas (CD) yra multietiologinis metabolinis sutrikimas, pasireiškiantis lėtine hiperglikemija bei angliavandenių, baltymų, riebalų apykaitos sutrikimu. Pokyčius nulemia insulino sekrecijos arba veikimo sutrikimas, arba abi šios priežastys. Daug daugiau pacientų serga 2-o tipo cukriniu diabetu.
Siūloma leisti priverstinai gydyti psichikos sutrikimų turinčius žmones
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtai Vyriausybės išvadai, kurioje siūloma pritarti Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės siūlymui suvienodinti teisinį reglamentavimą ir leisti gydyti psichikos sutrikimu sergančius žmones be jų sutikimo.
Sveikatos specialistai: ar įmanoma žiemą sportuoti lauke ir neperšalti?
Mėgstantiems sportuoti lauke žiema pasiūlo nelengvą dilemą: kaip įmanoma šaltuoju metų periodu bėgioti lauke ir neperšalti? O galbūt neverta net bandyti ir šiuos kelis mėnesius geriau judėti sporto klube? Kaip žiemą neprarasti fizinės formos ir organizmą paruošti šalčiams, pataria specialistai.
Ryškus pagurklis: stebuklingi serumai - ne išeitis
Dvigubas smakras – problema, varginanti ir moteris, ir vyrus. Ryškaus pagurklio susiformavimą dažnai stengiamasi paaiškinti antsvoriu ar nepakankamu fiziniu aktyvumu, nors tai gali būti užkoduota ir genetikoje. Stebuklingi pratimai, serumai ir maskuojančios makiažo technikos, anot klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojos dermatovenerologės Natalijos Jasaitienės, ilgalaikio rezultato neužtikrina.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos