vaistai.lt
Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis
Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.
Nutukimas ir diabetas skatina vėžio išsivystymą
Studija, publikuota „The Lancet Diabetes & Endocrinology journal“, teigia, jog cukrinis diabetas ir didelis kūno masės indeksas (KMI daugiau nei 25 kg/m2) 2012 metais buvo 5,9 proc. (arba 79 2600 ) vėžio atvejų, nustatytų pasauliniu mastu, priežastis.
Baltijos šalys bendradarbiaus skatinant sveiką gyvenseną
Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Latvijos sveikatos apsaugos ministrė Anda Čakša ir Estijos sveikatos ir darbo ministras Jevgeni Ossinovski pasirašė ketinimų memorandumą dėl bendradarbiavimo mažinant alkoholio vartojimą, rūkymą ir netinkamos mitybos žalą.
Žuvis ant šventinio stalo. Kaip išsirinkti?
Statistinis lietuvis per metus suvalgo apie 15 kg žuvies, tačiau dažniausiai šį produktą valgo per šventes. Pagal sveikatai palankios mitybos principus, žuvis, o ypač šviežia žuvis, turi būti mūsų racione ir ją reiktų rinktis bent kartą per savaitę. Tam, kad žuvis ant jūsų stalo patektų sveika ir kokybiška, būtina žinoti ne tik kaip tokią žuvį išsirinkti, bet ir kaip tinkamai ją paruošti.
Ryškus pagurklis: stebuklingi serumai - ne išeitis
Dvigubas smakras – problema, varginanti ir moteris, ir vyrus. Ryškaus pagurklio susiformavimą dažnai stengiamasi paaiškinti antsvoriu ar nepakankamu fiziniu aktyvumu, nors tai gali būti užkoduota ir genetikoje. Stebuklingi pratimai, serumai ir maskuojančios makiažo technikos, anot klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojos dermatovenerologės Natalijos Jasaitienės, ilgalaikio rezultato neužtikrina.
Ar baisu būti vienišam? Ką sako mokslas
Skelbiama vienatvės epidemija. Jos daroma žala sveikatai prilyginama rūkymo daromai. Tačiau ne viskas taip vienareikšmiška. Lapkričio 15 dieną žurnale Rolling Stone paskelbtas išsamus straipsnis, skirtas Tesla ir SpaceX įkūrėjui Elonui Muskui. Kalbėdamas su jo autoriumi Neilu Straussu, verslininkas padarė tai, ką žmonės jo vietoje daro retai: paprašė žurnalisto patarimo asmeninio gyvenimo klausimu.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos