vaistai.lt
Kamieninių ląstelių išgavimas taps lengvesnis
Mokslininkų ir klinicistų komanda iš Lundo universiteto (Švedija) sukūrė naują daugiapakopį metodą, apimantį kamieninių ląstelių surinkimą ir jų apdorojimo technikas. Dėl to bus įmanoma iš vaisiaus vandenų saugiai išskirti didelį kiekį ląstelių, kurios būtų panaudojamos gydymo tikslais, – rašo sciencedaily.com.
Užkrečiamosios ligos vaikų darželiuose: kaip apsisaugoti?
Daugelis tėvų žiemos pradžios laukia su nerimu, kadangi šiuo metu sparčiai didėja vaikų sergamumas užkrečiamosiomis ligomis. Pastebima, kad plintanti enteroviruso infekcija neaplenkia vaikų tiek darželiuose, tiek ir mokyklose. Kaip jo išvengti, pataria Centro poliklinikos Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja, infekcinių ligų gydytoja Virginija Mačionienė.
Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Medikai nepatenkinti ir jie yra teisūs“
41 tūkstantis parašų – tiek Lietuvos piliečių pasirašė peticiją Seimo nariams, kad šie balsuodami už Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą atsižvelgtų į Lietuvos medikų sąjūdžio reikalavimus pakelti atlyginimus 30 procentų.
Žuvis ant šventinio stalo. Kaip išsirinkti?
Statistinis lietuvis per metus suvalgo apie 15 kg žuvies, tačiau dažniausiai šį produktą valgo per šventes. Pagal sveikatai palankios mitybos principus, žuvis, o ypač šviežia žuvis, turi būti mūsų racione ir ją reiktų rinktis bent kartą per savaitę. Tam, kad žuvis ant jūsų stalo patektų sveika ir kokybiška, būtina žinoti ne tik kaip tokią žuvį išsirinkti, bet ir kaip tinkamai ją paruošti.
Ryškus pagurklis: stebuklingi serumai - ne išeitis
Tiems, kuriuos gąsdina chirurginės operacijos, bet norisi patobulinti savo išvaizdą, rekomenduojama rinktis neinvazines procedūras. Kai kurioms iš jų pakanka vos kelių valandų, joms atlikti nereikia imti ilgų nedarbingumo atostogų. „Veido atjauninimo procedūros be skalpelio turi daug pliusų prieš chirurgines operacijas - estetiniu atžvilgiu nepalieka randų ir nėra ilgo skausmingo gijimo laikotarpio, o rezultatai išlieka kelis mėnesius, taip pat finansiškai labiau prieinama daugeliui žmonių“, - savo mintimis dalijosi medicinos kosmetologė Diana Bekasėnė.
Ar baisu būti vienišam? Ką sako mokslas
Skelbiama vienatvės epidemija. Jos daroma žala sveikatai prilyginama rūkymo daromai. Tačiau ne viskas taip vienareikšmiška. Lapkričio 15 dieną žurnale Rolling Stone paskelbtas išsamus straipsnis, skirtas Tesla ir SpaceX įkūrėjui Elonui Muskui. Kalbėdamas su jo autoriumi Neilu Straussu, verslininkas padarė tai, ką žmonės jo vietoje daro retai: paprašė žurnalisto patarimo asmeninio gyvenimo klausimu.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos