vaistai.lt

Kaunietei diagnozuotas retas susirgimas – tuliaremija
Šių metų rugpjūčio mėnesį kaunietei diagnozuotas retas susirgimas – tuliaremija. Tai pirmasis šiais metais užregistruotas tuliaremijos atvejis Kauno apskrityje. Manoma, kad Kauno miesto gyventoja šia liga užsikrėtė, įkandus galimai infekuotam tuliaremijos sukėlėju kraujasiurbiui vabzdžiui – sparvai, viešint kolektyviniame sode, esančiame Kauno rajone. Tuliaremija paplitusi visame Šiaurės pusrutulyje, išskyrus Jungtinę Karalystę.
Grįžtamoji šiltinė užregistruota Europoje

Europos išankstinio įspėjimo ir reagavimo sistemos duomenimis, šių metų liepos-rugpjūčio mėnesiais Olandijoje ir Vokietijoje užregistruoti grįžtamosios šiltinės atvejai tarp prieglobsčio prašytojų iš Afrikos. Olandijoje 2 šios ligos atvejai nustatyti tarp asmenų, atvykusių iš Eritrėjos, Vokietijoje grįžtamoji šiltinė diagnozuota 3 Eritrėjos gyventojams, 1 somaliečiui ir 1 etiopui. Grįžtamoji šiltinė – tai spirochetų Borrelia recurrentis sukeliama liga, kurią platina utėlės (Pediculus humanus humanus).

Ligonių kasų ekspertai dirba profesionaliai ir skaidriai

Gydymo įstaigų atstovai palankiai vertina juos kontroliavusių ligonių kasų ekspertų darbą. Tai paaiškėjo Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) išanalizavus 2015 m. pirmojo pusmečio teritorinių ligonių kasų (TLK) tikrintų įstaigų pateiktus anoniminių anketų duomenis. Prie šio Ūkio ministerijos vykdomo Grįžtamojo ryšio modelio projekto,  kuris suteikia galimybę tikrintoms įstaigoms anonimiškai įvertinti atliekamus patikrinimus ir tikrintojų darbo kokybę, VLK ir TLK prisijungė šiemet.

Maisto produktai, padėsiantys atsikratyti galvos skausmo
Viena pagrindnių priežasčių, kodėl dažnai skauda galvą ir „šlubuoja“ atmintis, – susiaurėjusios ir sustandėjusios galvos smegenų kraujagyslės. Blogi mitybos ypatumai bei nesveikas gyvenimo būdas, pavyzdžiui, pernelyg sūrus, riebus, daug cholesterolio turintis maistas, alkoholis, rūkymas, nejudrumas ir dažnas stresas kenkia žmogaus kraujagyslėms. Jos užkalkėja, praranda elastingumą, o bėgant metams jų sienelėse formuojasi aterosklerozinės plokštelės.
Kaip stresas veikia veido odą?
Galite netikėti, tačiau stresas ir įtampa mus veikia išties skaudžiai. Ir nors ne visada matomas tiesioginis ryšys tarp išgyvenimų ir ligų, tačiau sutiksite, kad streso faktorius yra tas, kuris provokuoja begalę susirgimų. Psichoemociniai krūviai dažniausiai paaštrina ir dermatologines bėdas. Kodėl taip vyksta? Greičiausiai jau esate girdėję apie tai, jog streso metu žmogaus organizme padidėja hormono kortizolio kiekis, kuris iš organizmo išsiurbia visas jėgas. Tuo metu pakyla kraujo spaudimas, padidėja cukraus kiekis kraujyje, skrandžio sulčių rūgštingumas, sumažėja apsauginės organizmo funkcijos.
Mokslininkai sugalvojo visiškai beskausmį dantų taisymo būdą - bus galima pamiršti grąžtus ir plombas
Naujas prototipinis dantų gydymas leis pamiršti įprastines varginančias procedūras pas dantistą - dantų pažeidimai bus gydomi iš esmės nenaudojant jokių įprastinių plombų. Jungtinės Karalystės mokslininkai išrado metodą, kuris paspartina natūralų paties danties atsinaujinimo procesą. Valgant maistą, jo likučiai kaupiasi tarpudančiuose bei kitose sunkiai prieinamose vietose. Tokiais maisto likučiais maitinasi bakterijos, išskiriančios rūgštį. Ši rūgštis graužia dantų emalį ir taip atsiranda dantų ėduonis arba dantų kariesas.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos