Herpeso infekcija gali užklupti ir vasarą. Kaip pažaboti šį virusą?
Ar vasara, ar žiema – Herpes simplex virusas nesirenka „patogaus“ laiko ir gali pasirodyti bet kada. Ypač jei vasarą kiaurą dieną mirkstate kokiame ežerėlyje ar skrundate pliaže. Taip pat, jei nedžiovinate išplautos galvos fenu ir išlekiate į lauką, o darbe ištisą dieną sėdite po kondicionieriumi. Šie veiksniai gali prisidėti prie imuniteto nusilpimo ir, kur buvęs, kur nebuvęs, visu gražumu pasirodys Herpes simplex virusas. Po herpeso pavadinimu slepiasi virusinė infekcinė liga, kuri pasireiškia skausmingų, skysčio pripildytų pūslelių, opelių atsiradimu. Nelygu kokio tipo Herpes simplex virusas atakuoja organizmą, pūslelės ir nemalonūs pojūčiai gali atsirasti burnos arba genitalijų srityje.
Šiaulių rajone salmoneliozės protrūkis
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau – ULAC) duomenimis, Šiaulių rajone kilęs salmoneliozės protrūkis siejamas su maisto tvarkymo subjekto veikla. Iki 2014-07-21 Šiaulių visuomenės sveikatos centras užregistravo 18 susirgusiųjų ūmia žarnyno infekcine liga asmenų, kaip įtariama, susijusių su tuo pačiu rizikos veiksniu. Penkiolikai susirgusiųjų salmoneliozės diagnozė patvirtinta bakteriologiniu tyrimu. Tarp susirgusiųjų 11 vaikų. Salmonella Enteritidis sukėlėjas nustatytas protrūkio priežastimi. Dauguma ligonių gydomi ligoninėse. Susirgusiųjų apklausos duomenimis, salmoneliozės priežastimi galėjo būti kreminiai konditerijos gaminiai, pirkti Šiaulių miesto ir rajono prekybos centruose. Įtariama, kad užkrėsti salmonelėmis saldumynai galėjo būti pagaminti UAB „Labnora“,  Kuršėnuose. Nuo 2014-07-15 konditerijos įmonės veikla laikinai sustabdyta, produkcijos užteršimo priežastis tiria specialistai.
Vaikų sveikatos tikrinimų realybė Lietuvoje: kraujo tyrimas vieną kartą per ketverius metus?
Anemija, alerginis rinitas, astma, epilepsija, artropatijos, cukrinis diabetas, akių ligos ir dar daugybė kitų lėtinių susirgimų – šios ligos vis dažniau užklumpa mūsų vaikus. Tačiau dar gerokai anksčiau iki išgirstant tokią diagnozę galima įvykius pasukti kita linkme. Ir tai neužims daug laiko, nekainuos begalės kaštų. Tereikia atsakingiau įvertinti privalomųjų vaikų sveikatos patikrų svarbą, periodiškumą ir tyrimų įvairovę. Nors šiandien medikai dažniausiai apsiriboja sveikatos ministro įsakyme pateiktomis instrukcijomis, tėvai gali patys pageidauti išsamesnių kasmetinių vaiko sveikatos patikrų. Raginu taip ir padaryti. Juolab – prieš naujuosius mokslo metus. Seimo Sveikatos reikalų komitetas, svarstydamas Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių planą, atkreipė dėmesį į kasmet vis blogėjančius vaikų sveikatos rodiklius. Vaikams itin dažnai nustatomos kvėpavimo sistemos ligos. Vien per pastarąjį dešimtmetį vaikų sergamumas astma Lietuvoje išaugo dvigubai, o regėjimo sutrikimai – daugiau nei dvigubai, ypač vyresnio amžiaus vaikų grupėse, cukriniu diabetu – 70 proc., klausos defektų taip pat padaugėjo 70 proc.
6 kinų medicinos patarimai: kaip ištverti karštį?
Šiluma kaulų nelaužo. Bent jau taip kalba liaudies išmintis, tačiau kai tuo nuostabiu vasaros metu mirksti prie kompiuterio, o ne vėsioje jūroje, gali pasidaryti ne taip ir smagu. Taigi, kaip reikėtų karštį paversti maloniu sąjungininku? Dalijamės kinų medicinos patarimais...
  • Kontroliuokite emocijas. Sakoma, kad mūsų jausmų reakcijos turi didžiulę įtaką vidaus organų darbui. Kinų medicina teigia, kad karštis ne tik išoriškai veikia mūsų kūną, bet ir širdį, kuri kenčia nuo per aukštos temperatūros. Belieka pridėti „jausmų iškrovas“, ir rezultatas nenudžiugins: susmarkės širdies plakimas, pakils kraujospūdis, pradės skaudėti galvą, pajusite silpnumą.
Krūtų didinimas implantais. Ką reikia žinoti?

Graži krūtinė – kiekvienos moters puošmena. Tačiau ne kiekvieną gamta apdovanojo tobulomis kūno formomis. Pasak specialistų, šiuo metu ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje labai populiarios krūtų didinimo implantais operacijos, kurias renkasi įvairaus amžiaus moterys. Sparčiam operacijų populiarumui įtakos turi tai, kad šiuo metu krūtims didinti naudojami tik moksliniais tyrimais patikrinti, aukščiausius saugumo ir kokybės standartus atitinkantys implantai, kuriems suteikiama garantija visam gyvenimui. Šių operacijų kaina nėra didelė, jas galima išsimokėti per tam tikrą laiką be pabrangimo. Tad jos seniai nėra prabanga ir yra prieinamos kiekvienai moteriai, puoselėjančiai savo grožį ir norinčiai atsikratyti su figūra susijusių kompleksų.

Mokslininkai atskleidė paslaptį, kodėl danai – laimingiausi žmonės pasaulyje
Praėjusiais metais Jungtinių Tautų paskelbta ataskaita atskleidė, kad laimingiausia tauta pasaulyje yra Danija. Pasitenkinimą gyvenimu šios šalies gyventojai įvertino vidutiniškai 7,69 balais iš dešimties. Ataskaitos viršuje toliau rikiavosi ir kitos Šiaurės Europos šalys: Norvegija, Nyderlandai, Šveicarija ir Švedija, o sąrašo pabaigoje atsidūrė Afrikos žemyno šalys. Šiuo metu mokslininkai mano atradę paaiškinimą, kodėl būtent Šiaurės Europos gyventojai yra patys laimingiausi, rašo „The Dailymail“. Pasak Warwicko universiteto mokslininkų, danų laimę lemia gera genetika. Mokslininkai tikina, kad danai ir kitų šalia įsikūrusių šalių gyventojai yra tokie laimingi dėl to, kad jų genetikoje yra didesnis kiekis laimės hormonu vadinamo serotonino.
 


ev-liwe-well

ipsen-forlax

aconitum-livosil-fix3Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos