vaistai.lt
Gydytojas reanimatologas: nuolat tarp gyvenimo ir mirties
Artėjant Pasaulinei organų donorystės ir transplantacijos dienai, Nacionalinis transplantacijos biuras tęsia straipsnių ciklą apie gydytojus reanimatologus. Šis straipsnis – apie daugelį metų Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbančią gydytoją Eugeniją Reinikovienę ir jauną Ukmergės ligoninės gydytoją anesteziologę reanimatologę Dovilę Lukminaitę, kuri jau įrodė, kad ir rajoninėje ligoninėje paruošti donorą – įmanoma.
Vaikų reanimatologas Vaidotas Gurskis: „Čia dirbdamas turi pamiršti, kad esi tėtis ir mama“
Darbas ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje, kur gydytojams dažnai tenka susidurti su pacientų mirtimi – psichologiškai alinantis, nepaprastai sunkus. Dar didesnę psichologinę įtampą patiria tie gydytojai, kurie dirba vaikų intensyviosios terapijos skyriuje. Kaip medicinos personalui išgyventi mažųjų pacientų netektis? Kaip kalbėti su jų artimaisiais dėl galimybės mirusio vaiko organus paaukoti donorystei? Apie tai, artėjant Pasaulinei organų donorystės ir transplantacijos dienai, Nacionalinio transplantacijos biuro parengtas pokalbis su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos Urgentinės pediatrijos sektoriaus vadovu, Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovu med. m. dr. doc. Vaidotu Gurskiu.
Sveikatos apsaugos ministrė tęsia vizitą Tiuringijoje
Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vadovaujama delegacija spalio 4–6 dienomis su darbo vizitu vieši Tiuringijoje (Vokietijos Federacinė Respublika). Lietuvos delegacija kartu su Vokietijos sveikatos draudimo fondų (ligonių kasų) vadovais ir gydytojų sąjungų  atstovais šiandien Tiuringijos laisvosios žemės socialinių reikalų, šeimos ir sveikatos apsaugos ministerijoje dalyvauja darbinėje sesijoje dėl slaugos ir priežiūros organizavimo  savivaldybių lygmeniu.
Emocijų paleidimo instruktorius Rytis Lukoševičius: „Norite būti laimingi? Nebesinešiokite skausmo“
Prieš ketverius metus emocijų paleidimo technika susidomėjęs Rytis Lukoševičius (33 m.) savo gyvenimą nusprendė pertvarkyti iš esmės. Puikiai apmokamą programuotojo darbą iškeitęs į savęs paieškas, dabar R. Lukoševičius tikina nė kiek nesigailintis, nes būtent gilinimasis į save ir pagalba kitiems jam suteikė didžiausią laimę, kurios negalėjo dovanoti nei puiki karjera, nei uždirbami pinigai. Dabar Rytis gali drąsiai pasakyti esantis laimingas ir tikina žinantis ne tik laimės, bet ir meilės receptą.
Kosmetiniai ledukai: atgaiva odai ir jaunystės puoselėjimas
Kosmetiniai ledukai – tikras išsigelbėjimas jūsų odai. Veido trynimas ledukais iš ryto suteikia žvalumo, o po sunkios darbo dienos, pavyzdžiui, ruošiantis į vakarėlį, jie greitai atgaivins nuvargusią odą. Pagaminti juos labai paprasta, o nauda didžiulė: tonizuoja, stangrina, atgaivina, pagerina kraujotaką, prisotina odą natūraliais mikroelementais. Svarbiausia – teisingai pasirinkti pagal jūsų odos tipą.
Uždrausta realizuoti klaidingai paženklintą žuvį

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė tiekti į rinką klaidingai paženklintą ir galimai suklastotą japoninio ungurio filė „Unagi“. Europos Sąjungos skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) buvo gautas pranešimas iš Vokietijos kompetentingos institucijos apie į Lietuvą įvežtą Kinijoje užauginto japoninio ungurio filė „Unagi“ (apkepta, marinuota, sušaldyta, be glazūros, pakuotėse po 250 g, partijos Nr. L5 045 1, tinkamumo vartoti terminas iki 2016 0912).

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos