Dažniausiai užduodami klausimai apie Artimųjų Ryto respiracinio sindromo koronavirusinę infekciją

Kas yra Artimųjų Rytų respiracinis sindromas (ARRS, angl. MERS)?

ARRS – tai kvėpavimo takų liga, kurią sukelia Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronavirusas (ARRS-CoV, angl. MERS-CoV), pirmą kartą nustatytas 2012 m. Saudo Arabijoje. Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas, pvz., slogą ar sunkų ūmų respiracinį sindromą (SŪRS).

Nauji mokslo metai – nauja kuprinė
Iki rugsėjo dar tolokai, bet lietuvių liaudies patarlė sako: „Ruošk roges vasarą...“. Ją verta prisiminti ir būsimųjų pirmokų ir kitų mokinukų tėveliams, ketinantiems pirkti kuprinę savo atžalai. Nebūtina skubėti pirkti, bet pasidomėti, kokia kuprinė ir kodėl yra tinkamiausia jūsų vaikui, tikrai galima. Žinoma, kuprinė pirmiausia turi patikti pačiam jos šeimininkui. Tačiau renkantis ją reikėtų atsižvelgti ne tik į vaiko norus ar madą, bet ir į sveikatos bei saugumo reikalavimus.
Siūloma gerinti sveikatos paslaugų prieinamumą neįgaliems ar be tėvų likusiems vaikams
Gerinant teikiamas paslaugas neįgaliems, specialiųjų poreikių turintiems ir be tėvų likusiems vaikams, siūloma pertvarkyti sutrikusio vystymosi kūdikių namus. Juose siekiama tobulinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, esama situacija sutrikusio vystymosi kūdikių namuose nėra tinkama, todėl numatomi pertvarkos planai, leis gerinti teikiamas paslaugas.
Populiariausi mitai apie vėžį: o kaip yra iš tiesų?
Vėžys, kad ir koks jis būtų, išties yra baisi liga – nuo jo apsisaugoti ypač sunku. Vis tik žmonės neretai prisigalvoja visiškai nebūtų dalykų ir klaidingai mano, kad tam tikri veiksniai ištiesų galėtų sukelti vėžį. Tinklalapis prevention.com, į pagalbą pasitelkęs savo srities specialistus, atskleidžia populiariausius mitus apie vėžį ir argumentuotai juos paneigia.
Greitos rytinės procedūros veido odai ir paakiams
Kiekviena moteris ryte nori atrodyti graži, žvali ir pailsėjusi. Tačiau dėl miego trūkumo, nuovargio ir laiko stokos rytinis atvaizdas veidrodyje dažnai nedžiugina. Ratilai po akimis, papilkėjusi veido oda, o žvilgsnis pavargęs. Dažna moteris šiuos trūkumus bando maskuoti dideliu kiekiu dekoratyvinės kosmetikos, bet taip padaro dar didesnę žalą veido odai. Makiažas dažnai užkemša poras ir gali sukelti uždegimą, o agresyvios cheminės medžiagos ir alkoholis, kuris dažnai naudojamas kosmetikoje, džiovina odą ir provokuoja raukšlių atsiradimą.
Mokslininkai: jūsų gimimo mėnuo ir rizika susirgti tam tikromis ligomis – susiję
Mėnuo, kai jūs gimėte, pasirodo, gali turėti įtakos sveikatai. Bent jau taip patvirtino tyrimus atlikę Kolumbijos universiteto mokslininkai. Jie atrado neįtikėtiną gimimo mėnesio ir įvairių ligų rizikos ryšį. Konkrečiai kalbama apie širdies ligas, virusines infekcijas ir aktyvumo bei dėmesio sutrikimą. Ir nors mintis, kad gimimo mėnuo apskritai gali turėti įtakos sveikatai, iš pažiūros ir atrodė juokinga, mokslininkų bendruomenė tyrimą patvirtino ir sutiko su jo išvadomis, rašo huffingtonpost.com.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos