vaistai.lt
Onkopsichologai – beribės žmogaus stiprybės liudininkai
Vilniaus tarptautinis „Rotaract“ klubas siekdami atvirai kalbėtis apie skausmą, susijusį su onkologinėmis ligomis, inicijuoja trumpus susitikimus su sergančiaisiais bei jų artimaisiais. Projekto, pavadinto „Kai skauda“ vardu, pagrindinis tikslas yra bendradarbiaujant su profesionaliais gydytojais padėti žmonėms įveikti onkologinių ligų keliamus skausmus. Kalbiname vieną iš šios idėjos globėjų, Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro psichologę Eglę Urbutienę.
Donorystės ir transplantacijos pradžia- kaip kopimas į statų kalną
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, gegužės 5 dieną minėsiantis įstaigos veiklos 20-metį, tęsia šiai progai skirtą straipsnių ciklą. Šį kartą – profesoriaus Balio Dainio pasakojimas apie organų transplantacijos Lietuvoje pradžią. Organų transplantacijos nuo įprastų operacijų skiriasi tuo, kad atliekant persodinimą, visų pirma reikia turėti ką persodinti, t.y., turėti transplantatą. Tinkamo persodinimui organo gavimas ir yra viena sudėtingiausių transplantacijos problemų. Nėra pasaulyje parduotuvių, kur nuėjęs galėtum nusipirkti transplantacijai tinkamą organą.
Lietuva kartu su Lenkija padės Moldovai stiprinti farmacinės veiklos ir medicinos prietaisų reguliavimą

Lietuva kartu su Lenkija, kaip jaunesniąja partnere, laimėjo Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Moldovos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros, kaip vaistų, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos reguliavimo agentūros, stiprinimas“ atranką. Dvejus metus Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ekspertai kartu su Lenkijos vaistų, medicinos prietaisų ir biocidinių produktų registracijos biuro atstovais padės Moldovos Vaistų ir medicinos prietaisų agentūrai įgyti praktinių įgūdžių reglamentuojant ir prižiūrint vaistų ir medicinos prietaisų rinką pagal ES standartus.

Paprasti kūno kalbos ženklai, kuriais pavergsite kitus žmones
Kūno kalba – nepastebimas, bet nuo sėkmės neatskiriamas dalykas. O jeigu norite padaryti pirmą gerą įspūdį, verta žinoti kai kuriuos triukus. Ir, žinoma, jais pasinaudoti. Dr. Travisas Badberry, psichologas ir emocinio intelekto ekspertas, „Forbes“ aprašė kelias taktikas, kurios gali padėti jūsų komunikaciją su kitais žmonėmis paversti dar geresne. Be to, žinodami tam tikrus kūno kalbos signalus, jūs kur kas geriau įvertinsite santykius namuose ir biure.
Plaukų priežiūra pavasarį: kokių klaidų nedaryti?
Prasidėjus šiltajam metų sezonui ir masiškai atsikračius žieminių galvos apdangalų, ir moteris, ir vyrus netikėtai ištinka nemalonios savijautos pliūpsnis. Galvos odos ir plaukų ligų specialistai kartu su grožio ekspertais vienbalsiai tvirtina, kad tokios situacijos kartojasi kasmet – juk žiemą, kai galime lengviau užmaskuoti problemas ir trūkumus, mažiau išgyvename dėl to, kad plaukų išvaizda nebe tokia, kokia buvo anksčiau, ar kokios norėtųsi.
Galimi vėlyvos motinystės privalumai
Naujas tyrimas, publikuotas žurnale „Population and Development Review“, atskleidė, kad nors vyresnių moterų nėštumas gali būti komplikuotesnis, tačiau gali turėti ir privalumų, – rašo healthday.com. Tyrėjai, išanalizavę 1,5 mln. suaugusių Švedijos piliečių duomenis, pastebėjo, kad tie, kuriuos pagimdė daugiau nei 30 ar 40 metų sulaukusios moterys, yra aukštesni, lieknesni ir labiau išsilavinę nei tie, kurie gimė jaunesnėms mamoms.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos