vaistai.lt
Kovai su gripu - nosies purškalas
Priešingai nei rodė paskutinieji 2013-2016 metų duomenys, nauja studija, vykdyta Amerikos gydytojų korporacijos (The American College of Physicians), atskleidžia, kad priešgripinis nosies purškalas yra toks pat veiksmingas kaip įprastas skiepas, – rašo medicalnewstoday.com. Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu (užsikrėsti galima nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus).
Griežiate dantimis? Jums gali grėsti žandikaulio sąnario sutrikimai
Temporomandibulinio sąnario sutrikimas – dažnas ir sudėtingas žandikaulio negalavimas, kurį paskatinti gali patys netikėčiausi mūsų įpročiai ar pasikartojantys nevalingi veiksmai, pavyzdžiui, griežimas dantimis. Neįprastos priežastys ir simptomai neretai suklaidina pacientus, tačiau gydytojai ragina nenumoti ranka į šią skausmingą žandikaulio patologiją ir neatidėlioti vizito pas specialistą.
Vakcinos nuo gimdos kaklelio vėžio – jau pakeliui į gydymo įstaigas

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad jau yra nupirktos vakcinos nuo žmogaus papilomos viruso, kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį, ir artimiausiu metu jos pasieks mūsų šalies gydymo įstaigas. Tad medikai savo mažąsias pacientes – 11 metų mergaites – galės pradėti skiepyti nuo š.m. rugsėjo 1-osios.

Jonas Gabrielis: „Numečiau 100 kg be dietų, sukūręs 7 savo taisykles“
Jonas Gabrielis per 30 mėnesių atsikratė 100 kilogramų. Jo manymu, pirmiausia reikia įvesti tvarką ne lėkštėje, o galvoje ir apskritai savo gyvenime. NT agentu dirbęs vyras turi įprotį sisteminti visą informaciją, kurią gauna. J. Gabrielis nesilaikė dietologų rekomendacijų, o nuosekliai studijavo hormoninius ir biocheminius organizmo procesus bei sukūrė 7 taisyklių sistemą, kuri padeda veiksmingai lieknėti.
Kaip atrodyti 5 metais jaunesnei? Pataria dietologai
Įvairios odos priežiūros priemonės gali padėti jūsų odai atrodyti gaiviau, tačiau jos bus bejėgės jeigu nežiūrėsite, ką valgote. Netolygi veido odos spalva, pigmentinės dėmės, apdribę ir sausi odos plotai – visą tai galima priimti stoiškai, o galima kažko imtis ir tai pakeisti. Portalas goodhouse.ru rašo, jog visai nedideli jūsų mitybos pokyčiai gali atsukti laikrodžių rodyklę keletą metų atgal.
Skaitantieji knygas gyvena ilgiau
Atrodo, amerikiečių muzikantas F.Zappa suklydo sakydamas jog „tiek daug knygų, bet tiek mažai laiko“. Nauja studija, publikuota žurnale „Social Science & Medicine“, skelbia, kad knygų skaitymas gali iki 2 metų pailginti gyvenimą, o kuo daugiau skaitome, tuo geriau, – rašo medicalnewstoday.com. Nepaisant elektroninių skaityklių populiarėjimo, popierinių knygų pardavimas auga. Pavyzdžiui, praėjusiais metais JAV parduota 571 mln. knygų (2014 m. – 559 mln.), rodikliai pagerėjo beveik 23 proc.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos