vaistai.lt
Nugaros skausmas: kodėl svarbu žinoti priežastį?
Statistiškai net 80 proc. žmonių bent kartą yra patyrę nugaros skausmą. Specialistai perspėja, kad toks skausmas ne tik nemalonus, bet ir pavojingas todėl, kad jis tėra simptomas, maskuojantis itin skirtingas ir kartais labai rimtas sveikatos problemas. Specialistai siekia atkreipti dėmesį ne tik į stuburo problemas, bet ir į profilaktiką, padedančią užkirsti kelią įvairioms problemoms ateityje bei taupyti savo stuburą.
Kaip tėvams prižiūrėti savo sveikatą, kad jų vaikai nesirgtų?
Pavyzdys, o ne pamokymai veikia geriausiai, teigia psichologai. Tačiau, net ir tai žinodami, dažniau tėvai vaikus moko žodžiais, o ne darbais. Per pirmuosius kelerius vaiko gyvenimo metus susiformuoja pagrindiniai pastovūs mitybos, higienos ir fizinio aktyvumo įgūdžiai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso tolimesnė jo sveikata. Pastebima, kad sveikesnių tėvų vaikai rečiau serga ir turi mažiau sveikatos problemų suaugę, todėl sveikatos priežiūros specialistai neabejoja, kad teisingas pavyzdys – labai svarbus.
Žmonės nenori sužinoti, kiek kainavo jų gydymas

Vis dar nedaug žmonių nori sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, tad dėl to retai kreipiasi į teritorines ligonių kasas (TLK). Išimtis – Panevėžio TLK, kur vien per 9 šių metų mėnesius Panevėžio bei Utenos apskričių gyventojams buvo išduota keli tūkstančiai duomenų suvestinių apie jiems suteiktas gydymo paslaugas ir jų kainas. Vis dėlto, žmonės kiek aktyviau naudojasi elektroninėmis paslaugomis ir taip sužino, kiek kainavo jų gydymas. 

Krūties vėžio istorijos: viena 50 metų ieškojo, kita netikėtai rado
Kai klausai gyvenimo iššūkį vėžiu priėmusių moterų pasakojimų, tikrai nesitiki išgirsti, kad tokią naujieną galima priimti ramiai. Tačiau būtent apie ramybę, atrodytų, žemei slystant iš po kojų, kalba dvi moterys. Viena iš jų – Irena vėžio savo organizme ieškojo beveik 50 metų. Kita – Dalia – apie pažengusią ligą sužinojo po planinės operacijos, niekaip nesietos su vėžiu. Vilnietė Dalia apie užklupusią ligą sužinojo prieš kiek daugiau nei dvejus metus. Tuo metu jai – menininkei, dėstytojai, fotografei – buvo 27 metai. Žinia trenkė lyg perkūnas iš giedro dangaus.
Veido odos priežiūra rudenį: naminiai veido odos šveitikliai, tonikai ir kaukės
Atėjus rudeniui svarbu nepamiršti, kad besikeičiančios oro sąlygos veikia ne tik mūsų vidinę savijautą, bet ir išorinį grožį. Jeigu vasaros metu odai aktualiausia buvo apsauga nuo UV spindulių, tai rudenį svarbu nepamiršti apie tinkamą odos valymą, maitinimą ir drėkinimą. Svarbu tai, kad šaltuoju metų laiku lengvus vasarinius kremus turėtų pakeisti riebesnės veido odos priežiūros priemonės. Šiuose kremuose turėtų būti augalinių aliejų, riebiųjų rūgščių ir kitų komponentų, kurie turėtų apsaugoti mūsų veidą nuo temperatūros svyravimų, vėjo ir šalčio.
Į rinką nepateko apie 50 t augalinės kilmės produktų

Vykdant importuojamų maisto produktų valstybinę kontrolę, nuo šių metų pradžios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai uždraudė į Lietuvą įvežti beveik 50 tonų augalinės kilmės maisto produktų. Šalčininkų pasienio veterinarijos poste buvo sustabdyta 19 tonų razinų iš Uzbekistano siunta, importuojama UAB „Karimas“ (Gardino g. 55, Druskininkai). Atlikus šių razinų mėginių laboratorinius tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, viename mėginyje aflatoksinų kiekis beveik 3 kartus viršijo didžiausią leistiną normą. Visą šių razinų siuntą nurodyta grąžinti Uzbekistano tiekėjui.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos