Image

Melanoma yra pati pavojingiausia odos vėžio forma, galinti greitai plisti ir kelti grėsmę gyvybei. Melanoma sergančiųjų pasaulyje, ypač išsivysčiusios Europos šalyse, skaičius didėja, vis daugiau diagnozuojama antros ir vadinamos nežinomos stadijos melanomų ir vis mažiau - pirmos stadijos. Tai reiškia, kad laiku diagnozavus melanomą 97 proc. žmonių pasveiksta. Šiandien apie melanomą pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ ilgametę darbo patirtį sukaupusi gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė.

Užsienyje prireikus gydymo paslaugų gali praversti ESDK
Laikinai išvykus į svečią šalį ir prireikus skubių gydymo paslaugų ar tam tikros specialisto konsultacijos, padėti gali nemokamai Lietuvoje išduota Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Tam tikrais atvejais ji garantuoja ne tik nemokamą skubią medicinos pagalbą, bet ir kitas žmogui tuo metu reikalingas gydymo paslaugas. Apie tai kalbamės su Algiu SASNAUSKU, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriumi.  
Atrastas naujas virusas, kurį nešioja pusė planetos gyventojų (Video)
Mokslininkai atrado anksčiau nežinomą virusą, kuris egzistuoja daugiau nei pusės pasaulio gyventojų žarnyne. Mokslininkai virusą pirmą kartą pastebėjo kompiuterio simuliacijoje. Tada paaiškėjo, kad jis slypi daugiau nei pusės žmonių, kuriems jie atliko tyrimus, organizme. Tyrėjų teigimu, naujasis virusas – „crAssphage“ užkrečia vienas iš labiausiai paplitusių žarnyno bakterijų – bakteroidetes ir gali sukelti su nutukimu bei cukriniu diabetu susijusias problemas. Šis atradimas įvyko visiškai atsitiktinai. San Diego valstybinio universiteto bioinformatikos profesorius Robert Edwards analizavo ankstesnius žarnyne gyvenančių virusų tyrimų rezultatus, kuomet pasirodė, jog čia slypi ir „crAssphage“.
Dieta širdžiai ir kraujagyslėms stiprinti
Kopiant į gyvenimo kalnus, vis daugiau dėmesio reikalauja mūsų kūnas ir organizmas. Ką jau bekalbėti apie širdies ir kraujagyslių ligas, kurios dažnai būna nė nepastebimos, kol pagaliau smogia visu pajėgumu. Žinia, čia įtakos turi ne tik paveldimumas, bet ir gyvenimo būdas. O jeigu mėgaujatės bet kokiu maistu, nevengiate taurelės, riebalų, rūkalų ir viso kito „gėrio“, leisdami sau ištiesti kojas priešais televizorių ar kompiuterį vietoj sporto klubo, gali būti, kad greitai širdelė jums praneš apie negalavimus...
Vargina sausi ir lūžinėjantys plaukų galiukai? Patarimai, kaip išspręsti šią problemą
Norite įstabiai gražių ir sveikų plaukų, bet vaizdą nuolat bjauroja išsausėję ir suskilinėję plaukų galiukai? Atrodo, dedate daug pastangų, nuoširdžiai rūpinatės savo plaukais, bet rezultatas vis nuvilia? Moterų portalas Ji24.lt tiesia jums pagalbos ranką. Pasidomėkite, kodėl jus vargina sausų plaukų problema, ką darote ne taip ir kas, pasak profesionalių kirpėjų, jūsų plaukams grąžintų sveiką išvaizdą. Sausi plaukų galiukai – opi problema daugeliui dailiosios lyties atstovių. Be to, jie smarkiai gadina bendrą plaukų vaizdą, kuria netvarkingos šukuosenos įspūdį. Tad ką daryti? Tokiu atveju tenka imtis kraštutinių priemonių – plaukų galiukus būtina kirpti. Šis procedūra ypač skausminga toms, kurios jau seniai svajoja apie ilgus plaukus. Deja, apsilankymas pas kirpėją – neišvengiamas, tai vienintelė išeitis esant tokiai situacijai. O ar šiam nemaloniam procesui galima užbėgti už akių? Ką daryti, kad plaukų galiukai kuo mažiau sausėtų ir kokių priemonių imtis, kad plaukai atrodytų sveiki, gražūs?
Ar turėtumėte valgyti kviečius? Didieji gliuteno debatai
Tūkstančius metų buvę įprastu maistu, kviečiai dabar kaltinami sukeliantys visus negalavimus nuo pilvo skausmų iki protinių sutrikimų. Linda Geddes atsijoja faktus nuo pelų. „Ir kasdieninės mūsų duonos duok mums šiandien.“ Kviečiai buvo vieni pirmųjų domestikuotų kultūrų ir tūkstančius metų buvo pagrindiniu maistu didžiajai pasaulio daliai. Jie giliai įsišakniję mūsų kultūroje ur sąmonėje. Kas dar labiau galėtų kelti mintis apie gerą sveikatą, nei namie keptos duonos aromatas? Tad, daugelį stebina, kad kviečiai dabar puolami. Kai kas teigia, kad kviečiai nuodingi, sukelia priklausomybę ir verčia norėti valgyti dar daugiau šlamštmaisčio. Jie sako, kad kviečiai sukelia maisto alergijas ir tukina.
 


ev-liwe-well

ipsen ginkor



Ieškomiausių TOP 5







Naudingos nuorodos