Ypatingi pasiūlymai

Prisirašiusiems prie "Bendrosios medicinos praktika" šeimos klinikos pacientams nuo 2014 11 15 iki 12 31 – ypatingos sveikatos ir grožio paslaugų kainos*:

Viršutinių vokų pakėlimo operacijos kaina – tik 780 Lt (225,90 €) vietoje 2310-2500 Lt (669,02 -724,05 €)
Operacija rekomenduojama esant užkritusiems akių vokams, dėl kurių veidas atrodo pasenęs ir liūdnas, vargina akių ašarojimas, jaučiamas diskomfortas žiūrint televizorių, dirbant kompiuteriu, skaitant.

 

Vėjaraupiai – viena labiausiai paplitusių užkrečiamųjų ligų
Panevėžio visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šaltuoju metu laikotarpiu, ypač vaikų kolektyvuose, plinta įvairios virusinės ligos, iš kurių labiausiai paplitusi – vėjaraupiai. Panevėžio regione šiais metais sausio – rugsėjo mėn. užregistruota 1,5 karto daugiau (872 atv.) vėjaraupių atvejų nei pernai tuo pačiu metu (550 atv.). Vėjaraupiai yra ūminė virusinė liga, kurią sukelia Varicella-zoster virusas. Ši liga plinta 3 būdais: oro lašeliniu (kosint, čiaudint, kalbant), taip pat per placentą (jei serga nėščioji) ir tiesioginio kontakto metu, liečiant bėrimus.
Vyks ŽIV tyrimų savaitė

Visą savaitę - nuo penktadienio iki penktadienio - gyventojai bus kviečiami nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, penktadienį (lapkričio 21d.) prasideda ir iki lapkričio 28 d. (penktadienio) vyks ŽIV tyrimų savaitė. ŽIV tyrimų savaitės iniciatyva Europoje skelbiama likus savaitei iki Pasaulinės AIDS dienos (gruodžio 1-osios). ŽIV tyrimų savaitės iniciatyvos tikslas – per ŽIV tyrimų plėtojimą paskatinti daugiau žmonių profilaktiškai pasitikrinti dėl ŽIV ir taip sumažinti vėlyvosios ŽIV ligos riziką.

Ultravioletiniai spinduliai gali apsaugoti nuo gripo
Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D turi didelę įtaką imuninės sistemos veiklai ir padeda kovoti su tokiomis infekcinėmis ligomis, kaip gripas.

Kaip kompensuoti vitamino D stygių?
Vitamino D trūkumas siejamas su tokiomis ligomis kaip širdies ligos, vėžys, diabetas, depresija, autoimuninės ligos ir daugeliu kitų. Naujai atlikti tyrimai rodo, kad už kovą su infekcijomis atsakingų baltųjų kraujo kūnelių aktyvavimui būtinas vitaminas D.

Plaukus atgaivinkite natūraliomis skalavimo priemonėmis: 6 receptai
Dėl nesveikų, išsausėjusių ar plonų plaukų kaltinti galite daug faktorių: šildymą, sausą orą patalpose, plaukų džiovintuvus ar netinkamą šampūną. Pastarasis veiksnys itin aktualus praktiškai kiekvienam žmogui, mat šampūną naudojame beveik kasdien. Būtent dėl to jį vertėtų rinktis kuo natūralesnį ir be jokių nereikalingų priemaišų, galinčių dar labiau pakenkti ir taip jau nuvargintiems plaukams. Jei plaukai nėra linkę itin stipriai riebaluotis, šampūną kartais galite pakeisti ir natūraliomis skalavimo priemonėmis, joms pasigaminti prireiks visiškai įprastų sudedamųjų dalių, kurias neabejotinai rasite ir savo virtuvėje.
6 įdomiausi faktai apie kūno ląsteles
Ląstelė tai gyvo organizmo struktūrinis vienetas, o taip pat ir vienas svarbiausių mokslinių tyrimų objektų. Nors iš ląstelių sudaryta visa gyvybė, tačiau apie jas daugelis žino išties nedaug.

1. Pasak mokslininkų, pirmosios žinomos ląstelės Žemėje atsirado prieš 3,8 mlrd metų. Tai buvo vienaląsčiai organizmai – prokariotai, kurie neturi branduolio ar kitų, ląstelėms būdingų elementų – organoidų. Bakterijos yra prokariotai, o žmogus sudarytas iš eukariotų. Jų skirtingų rūšių organizme yra apie 200, įskaitant odos, raumenų, nervų, žarnyno, kraujo ir kaulų ląsteles.

 


eurovaistone_2014_10_13

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos