Ebolos virusinė liga: pasiduoti panikai neverta
Pastaruoju metu kone kasdien sulaukiame pranešimų apie vis naujus iki tol ne visiems girdėto Ebolos viruso atvejus Afrikoje, apie tai, kad vis daugiau gyvybių šis virusas nusineša, kad pasiekė iki tol dar neregėtą paplitimo bei mirtingumo mastą. Kas gi toks šis grėsmingasis virusas ir ar iš tiesų jis toks pavojingas?

Kas toji Ebola?
Ebolos viruso protrūkis Afrikoje šiais metais nusinešė daugiausia gyvybių nuo pat 1976 metų, kai šis virusas pasirodė pirmą kartą. Iš viso daugiau nei 1200 žmonių mirė Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje, net toliau esančioje Nigerijoje.

Atnaujinta Lietuvos sveikatos rodiklių sistema
Higienos instituto Sveikatos informacijos centras papildė Lietuvos sveikatos rodiklių sistemą (SRS) 2014 m. duomenimis ir naujais rodikliais. SRS – tai kompiuterinė sveikatos statistikos rodiklių vaizdavimo ir analizės sistema, skirta sveikatos priežiūros vadovams, administratoriams, statistikams, epidemiologams ir kitiems specialistams. Ši sistema naudinga visiems, kurie domisi visuomenės sveikata, taip pat rengiant įvairius pranešimus, straipsnius, leidinius, mokslinius darbus. Ji yra ir mokymo priemonė studentams.
Vyriausioji respublikos specialistė informuoja: Nėštumas ir rūkymas
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji respublikos specialistė akušerijos ir ginekologijos srities, profesorė Rūta Nadišauskienė informuoja apie neigiamą rūkymo įtaką neštumo metu. Neigiama rūkymo nėštumo metu įtaka gali pasireikšti ne tik vaisiui, naujagimiui, bet ir lydėti žmogų visą gyvenimą. Tuo pačiu tai yra nuo motinos priklausomas koreguojamas rizikos veiksnys, kurį galima  pašalinti. Taip būtų užkirstas kelias galimoms komplikacijoms ir pasekmėms. Moksliniai tyrimai rodo, kad 35 – 75 proc. rūkančių moterų atsisako šio žalingo įpročio dar nepasibaigus nėštumui.
Kaip išvengti sunkių ir varginančių pagirių?
Linksmintis mėgsta visi ir nesvarbu, ar tai tik trumpas pasisėdėjimas su draugais bare, ar didžiulė šventė, kurioje alkoholis liejasi ganėtinai laisvai. Į rankas imdami skanų kokteilį ar keldami taurelę kiek stipresnio gėrimo retai kada susimąstome, kokia savijauta mūsų laukia kitą rytą. Plyštanti galva, pykinimas ar tiesiog visiškas jėgų nebuvimas – tai tik mažoji sunkių pagirių dalis. Varginančios pagirios išties yra bjaurus dalykas, tačiau jos yra kaina, kurią mokame už tai, kad vieną vakarą gerokai pervertinome savo galimybes. Vis dėlto yra būdų, padedančių bent šiek tiek sumažinti arba išvis išvengti pagirių, apie jas tinklalapiui wewoman.com pasakoja gydytojas Sebastianas Winckleris. Pateikiame gydytojo patarimus, kuriais vadovaudamiesi po išgertuvių nakties atsibusite kiek geresnės savijautos.
Kodėl nagų kramtymas nėra vien tik blogas įprotis?
Nagų rakinėjimas ir kramtymas, sutikite, yra šlykštus įprotis. Jis sugadina ir nago formą, silpniną jį, deformuoja. Nagų kramtymas – nerviniu pagrindu susiformavęs įprotis, kuris vis dėlto turi įtakos jūsų sveikatai, tikina specialistai. Pirmiausia, nagų kramtymas padidina riziką pasigauti kokią nors ligą, nes į burną kišate neplautas rankas. O jei dar nagus neišspjaunate, o nuryjate... Žodžiu, blogai. Antra, taip pat padidėja rizika atsirasti paronichijai (pūlinis nago rantelių uždegimas), huffingtonpost.com tvirtina dermatologė Rochelle Torgerson. Kuo daugiau atvirų, pažeistų vietų jūsų odoje, tuo didesnė infekcijų rizika.
Latviškuose šprotuose – didelis kancerogenų kiekis
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos, kad rūkytų šprotų konservuose „Goldfish“ nustatytas beveik dvigubai didesnis kiekis nei leistina kancerogenų policiklinių aromatinių angliavandenilių. Rasta benzo(a)pireno, benz(a)antraceno, benzo(b)fluoranteno ir chireno. Bendras teršalų kiekis – 73,56 µg/kg, kai didžiausia leidžiama norma – 30 µg/kg.
 


eurovaistine201808

ipsen ginkor

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos