vaistai.lt
Netikėtai rastas naujas vaistas nuo Alzheimerio ligos
Naujų gydymo metodų atradimas yra sunkus ir varginantis. Dažnai jie neveikia taip, kaip tikėtasi, nepateisina lūkesčių ir galiausiai idėjos nueina užmarštin. Bet kartais vaistas, kuris buvo sukurtas tam tikru tikslu, netikėtai pasirodo daug efektyvesnis kitoje srityje. Taip nutiko ir su nauju gydymo metodu, kuris buvo kuriamas padėti sergantiesiems 2 tipo cukriniu diabetu: pasirodė, kad vaistas dar tinkamesnis sergantiesiems Alzheimerio liga, – rašoma bgr.com.
Apibendrinti 7–17 m. amžiaus mokinių sveikatos duomenys
Higienos instituto specialistai apibendrino 7–17 m. amžiaus mokinių sveikatos duomenis, 2016–2017 mokslo metais sukauptus naujai sukurtoje Vaikų sveikatos stebėsenos informacinėje sistemoje. 2016 metais Lietuvos ugdymo įstaigose mokėsi 286 864 7–17 metų amžiaus vaikų, iš kurių 62 proc. buvo normalaus kūno svorio. 5 proc. likusių buvo nutukę, antsvorį turėjo 14 proc., per mažo svorio buvo 10 proc. vaikų bei 9 proc. vaikų KMI nebuvo nurodytas.
Greitosios pagalbos paslaugos Lietuvos ir Latvijos pasienyje bus teikiamos nemokamai
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis savo kabinete priėmė Baltijos Asamblėjos valdybos narius prof. Janį Vucaną (Jānis Vucāns) ir dr. Romualdą Ražuką (Romualds Ražuks). Susitikime buvo ypač akcentuota, kad po 2017 m. lapkritį Latvijos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinimo buvo pradėti derinti sutarties projektai tarp Lietuvos ir Latvijos dėl pasienio teritorijoje teikiamų nemokamų greitosios pagalbos paslaugų bandomojo laikotarpio.
Nuovargio žymės veide: dermatologė pataria, kaip jų atsikratyti
Sotus ir siautulingas žiemos švenčių laikotarpis palieka ne tik puikius prisiminimus, tačiau ir nuovargio žymes veide. Šaltuoju sezonu mūsų oda kenčia ir nuo temperatūrų skirtumų – lauke žvarbu, o patalpose oras šiltas ir sausas. Šios priežastys gali lemti matomus veido odos pakitimus – išsausėjimą, papilkėjimą, raudonį, skaistumo praradimą, netolygią spalvą, raukšleles.
Žalioji arbata – ne tik puikus gėrimas, bet ir natūrali priemonė grožiui puoselėti
Žalioji arbata – ne tik puikus tonizuojantis gėrimas, bet ir natūrali priemonė grožiui puoselėti. Ar žinote, kokiomis savybėmis ji pasižymi ir kaip naudoti? Žalioji arbata – ne tik skanus ir troškulį puikiai malšinantis gėrimas. Dar senovės Kinijoje arbatmedžiai buvo žinomi ir kaip gydomieji augalai, iš kurių pagaminti preparatai galėdavo pašalinti daugybę negalavimų.
Mokslinė fantastika realybėje - mokslininkai rado būdų dirbtinai patalpinti informaciją smegenyse
Senos fantastinės prognozės apie ateitį visuomet pabrėždavo, kad ateityje mokysimės visiškai kitaip. Prie mūsų smegenų bus prijungtos specialios mašinos, kurios leis mokytis greičiau iš efektyviau. Tai kol kas neįvyko, tačiau mokslininkams pavyko tiesiogiai į smegenis patalpinti ne tokios jau paprastos informacijos.
 
Ieškomiausių TOP 5



Naudingos nuorodos