vaistai.lt
Naujovė minimaliai invazinėje chirurgijoje leis pasiekti dar geresnių rezultatų
Amerikos Maisto ir vaistų administracija (The Food and Drug Administration, FDA) neseniai paskelbė apie naują prietaisą, skirtą robotinei chirurgijai (ang. robotically-assisted surgical device, RASD) – „The Senhance System“. Jis būtų naudojamas ginekologinėms ir storosios žarnos operacijoms atlikti, – rašo fda.gov.
Ar gali rūgštingumą mažinantys vaistai paskatinti kepenų ligos progresavimą?
Jeigu kartais dienos metu įsijungiate televizorių, turbūt vis rodomų reklamų esate įtikintas, jog didžioji dalis žmonių kenčia nuo vienokių ar kitokių virškinimo sutrikimų. Deja, ši mintis gali būti ne taip jau toli nuo realybės: 10 procentų bendrosios populiacijos vartoja protonų siurblių inhibitorius (pavyzdžiui, Nexium), kurie mažina druskos rūgšties gamybą skrandyje ir palengvina simptomus (pvz., rėmenį ir regurgitaciją), sukeliamus atgal iš skrandžio į stemplę patenkančio skysčio.
3D vaizdas ne tik kine, bet ir operacinėje
VUL Santaros klinikų medikai pirmieji ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse turėjo galimybę operacijų metu panaudoti atvirų mikrochirurginių operacijų vizualizacijos sistemą, kuri perteikia padidintą operacinio lauko vaizdą į monitoriaus ekraną aukštos raiškos 3D formatu.
Nenorite lankytis psichologo kabinete? Griebkite knygą!
Kiekvienas turime savo problemų, visada yra progų pasijusti vienišam, nesuprastam, nelaimingam. Tačiau problemas gali išspręsti tinkama knyga. Štai 6 knygos, kurias šiuolaikiniam žmogui rekomenduoja psichologai.
Dėl ankstyvo odos senėjimo kalti ne vien genai. Veido jogos patarimai
Turėti sveiką ir gražią odą nori bene kiekviena moteris. Paklaustos, kaip jos save vertina, daugelis tikina, kad jų biologinis amžius nesutampa su veido odos amžiumi. Socialiniame tinkle atlikus apklausą paaiškėjo, kad vyresnės nei 30 metų moterys mano, kad jų oda bent 4 metais vyresnė nei jos pačios. Jaunesnės moterys dar kritiškesnės – jos teigia, kad jų veido oda bent 6 metais atrodo seniau nei yra iš tikrųjų.
Kaip kuriama dirbtinė mėsa, kada ji pakeis tradicinę kiaulieną ir kiek tai kainuos pirkėjui? (Video)
Daugelis mėsos atsisakančių žmonių daro tai dėl etinių paskatų – gyvūnai neturi mirti vardan žmogaus sotumo. Tačiau kiton svarstyklių lėkštėn gula paprastas faktas, kuriam sunku paprieštarauti: mėsa – skanu, ji mums patinka. Išspręsti šią prieštarą imasi mokslas ir Silicio slėnis.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos