vaistai.lt
Kodėl nesiseka sukontroliuoti astmos
Kai kurie sergantieji astma vis dar neranda gydymo, kuris jiems padėtų. Tyrėjai teigia išsiaiškinę galimą vaistų neveiksmingumo priežastį ir matantys šviesą tunelio gale, – rašo medicalnewstoday.com Mokslininkai tikisi, kad jų tyrimo rezultatai, publikuoti klinikinių tyrimų žurnale (the Journal of Clinical Investigation), atvers duris naujam astmos gydymui. Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, JAV apie 25 mln., arba 1 iš 12, žmonių serga astma ir šis rodiklis vis kyla.
Gimdos kaklelio vėžio prevencija: mažėja mirtingumas, nustatoma daugiau neišplitusio vėžio atvejų

Jau dvyliktus metus vykdoma gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa duoda rezultatų: mažėja mirtingumas dėl šios ligos, moterims vis dažniau nustatoma neišplitusio ankstyvosios stadijos vėžio. Pernai iš viso pagal šią programą pasitikrino daugiau nei 128 tūkst. moterų, t. y. apie 8 proc. daugiau nei 2014 m. (118 tūkst. moterų).

Šiaulių Moters ir vaiko klinikoje – Kazachijos akušerių ginekologų mokymai
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje iki penktadienio tęsis dešimties dienų mokymai, vykdomi pagal „Master klasės“programą, kurią Lietuvoje rengia Vilniaus universitetas. Šios programos dėka Lietuvos akušerių ginekologų komanda, kurioje dalyvavo ir klinikos vadovas dr. Linas Rovas, vyko į Kazachstano gimdymo namus, kur perteikė neseniai patvirtinus Europos Sąjungos standartus nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūroje. Dabar 12 medikų komanda iš Kazachstano žinių semiasi Šiauliuose.
8 ankstyvieji psichinio sutrikimo ženklai
Šiais laikais vis dar gėdijimasi kalbėti apie psichines ligas ir vidinius išgyvenimus, su kuriais susiduria sergantieji. Daugelis jų bijo būti atstumti, nesuprasti, įskaudinti, todėl emocijas ryžtasi laikyti savyje. Tačiau kuo labiau padėsime tiems, kurie kenčia, tuo labiau padėsime ir patys sau. Psichinės ligos neatsiranda staiga ir lyg iš niekur nieko. Dažniausiai tai gali būti ilgas procesas, kuriame atsiveria tam tikri požymiai.
Chirurgas apie pilvo plastiką: kada palūkėti, o kada ryžtis operacijai?
„Nuolatinis dangstymasis rankšluosčiu paplūdimyje ar pirtyje ir jokių prigludusių drabužių“, – dabar jau su šypsena kompleksus prisimena 42 metų dviejų vaikų mama Maja, po paskutinio gimdymo ilgai kovojusi su beformiu, nukarusiu pilvu. Su šiais nemaloniais kūno pokyčiais po gimdymo ar greito svorio netekimo susiduria dažna moteris. Puoselėti kūno linijas padeda dietos ir sportas, tačiau kai kuriais atvejais problemos nepavyksta išspręsti vien natūraliomis priemonėmis.
Kaip pasitikrinti, ar mokate plaukti?
Kokie kriterijai leidžia teigti, kad žmogus iš tikrųjų moka plaukti ir gali saugiai jaustis vandenyje? Suaugusiam žmogui – gebėjimas nuplaukti 400 metrų be sustojimo arba plūduriuoti vandenyje mažiausiai 30 minučių. Tokį Europos šalyse vyraujantį neformalų standartą nurodo Lietuvos plaukimo federacija (LPF). Visgi mūsų šalyje kasmet nuskęsta keli šimtai žmonių. Ši statistika tik įrodo, kad tik labai nedaug žmonių iš tikrųjų moka plaukti ir neretai pervertina savo jėgas.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos