Hemofilija sergantys vaikai iki pilnametystės intensyviai gydomi profilaktiškai
Minėdami balandžio 17-ąją – Pasaulinę hemofilijos dieną, Vilniaus vaikų hematologai užtikrintai teigia, kad šiuolaikinis hemofilijos gydymas, ilgalaikė profilaktika, pradėti intensyviai taikyti vaikams Lietuvoje nuo 2009 metų, davė rezultatų: dabar beveik 80 procentų vaikų iki pilnametystės yra gydomi profilaktiškai ir gali gyventi visavertį gyvenimą. Dėl šios priežasties atsirado poreikis keisti ir hemofilijos priežiūrą Lietuvoje. 2013 m. rugsėjį buvo įkurtas pirmasis specializuotas VUL Santariškių klinikų Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų koordinacinis centras, vienijantis specialistus, turinčius specialiųjų žinių apie hemofiliją.
Prieš žemės ūkio darbus pasiskiepykite nuo stabligės

Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad netrukus prasidės intensyvūs žemės ūkio darbai, kartu su jais padidės grėsmė užsikrėsti pavojinga liga – stablige. Šios ligos sukėlėjai yra plačiai paplitę gamtoje. Jie randami daugelio žinduolių, tarp jų ir žmogaus, žarnyne, su išmatomis patenka į dirvožemį ir jame sporų pavidalu gali išbūti gyvybingi ilgą laiką. Panevėžio apskrityje paskutinis stabligės atvejis registruotas 2010 m. (Biržų r.). Nuo šios pavojingos ligos moteris mirė. Lietuvoje stabligė registruojama kaip reti pavieniai, dažniausiai vyresnio amžiaus žmonių, susirgimai (vidutiniškai 2 stabligės atvejai per metus).

Lietuva padės sukurti reabilitacijos sektorių Ukrainoje
Vilniuje viešinčiai Dnepropetrovsko delegacijai Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM) pristatė projektą, skirtą nustatyti pagrindines problemas psichosocialinės reabilitacijos paslaugų srityje Rytų Ukrainoje. Pasak sveikatos apsaugos ministrės patarėjo Arvydo Skorupsko, projektas padės reformuoti psichosocialinių paslaugų teikimą, perduodant gerąją Lietuvos patirtį. „Lietuvos ekspertai įvertins esamą situaciją ir, remdamiesi vertinimo išvadomis, pateiks pasiūlymus dėl psichosocialinės reabilitacijos paslaugų teikimo organizacinės schemos. Pagal Lietuvos patirtį Ukrainos specialistai bus apmokyti dirbti kuriamose psichosocialinės reabilitacijos įstaigose. Vėliau Lietuvos ekspertai konsultuos praktiniais psichoreabilitacijos centrų steigimo klausimais“, – susitikimo metu sakė A. Skorupskas.
Tingite sportuoti? Jums pagelbės tinkama motyvacija
Negalite prisiversti daugiau judėti? Rytais nenorite net pagalvoti apie bėgiojimą parke ar aerobikos treniruotę? Žengti pirmą žingsnį visada sunkiausia, tačiau jei užsibrėšite konkretų tikslą ir žinosite, ko norite, jūsų tikrai niekas nesustabdys! Štai 10 dalykų, kuriuos derėtų atsiminti ir motyvuoti save sportui:

1. Sugalvokite svarbią priežastį
Sportuosite su malonumu, jei išsikelsite sau tikslą. Norite numesti svorio ir gražiai atrodyti, ilgai gyventi bei pagerinti ne tik sveikatą, bet ir nuotaiką? Tai yra tik keletas iš daugybės priežasčių bėgti į sporto klubą. Sugalvokite sau konkretų tikslą ir kryptingai jo siekite.

7 keistos priežastys, kodėl atsiranda raukšlių
Sako, kad raukšlės puošia tik vyrus. Na, o mes, moterys, norime jų išvengti iki pat gilios senatvės. Tačiau genai lieka genais (kai kurios damos džiūgauja žvelgdamos į veidrodį visą gyvenimą ir be jokio botokso), o kitoms reikia pasistengti, pavyzdžiui, atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą. O būtent nuo jo ir priklauso, kodėl tarp akių įsirėžė ta susirūpinimo raukšlė.

Geriate per šiaudelį
Gal taip ir apsaugote savo dantis, tačiau tikrai kenkiate savo odai. Kuo dažniau taip suspaudžiate lūpas (beje, tas pats galioja ir rūkaliams), tuo didesnė tikimybė, kad aplink lūpas atsiras raukšlių.

Lietuviai atsargiai vertina maisto technologijų naujoves
Nors šiandien esame daug geriau informuoti apie produktų sudėtį, o mūsų valgomas maistas yra daug saugesnis nei anksčiau, Lietuvos gyventojai kaip niekad susirūpinę maisto sauga ir itin atsargiai vertina maisto technologijų naujoves. Tai išryškėjo Europos Parlamento Informacijos biuro ir Kauno technologijos universiteto (KTU) Europos instituto surengtoje diskusijoje apie maisto saugą. Direktyva, leidžianti ES šalims pačioms apsispręsti dėl genetiškai modifikuotų (GM) kultūrų auginimo, įsigaliojo šį mėnesį. ES sveikatos ir maisto saugos komisaro Vytenio Andriukaičio kabineto vadovo Arūno Vinčiūno nuomone, toks leidimas – gera praktika, kurią ketinama dar labiau sustiprinti.
 
eurovaistine-biocell-2015-04

ipsen-forlax

sveikuva-sveikis-balandis-geguze-2015Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos