vaistai.lt
Naujas gydymo būdas gali sustabdyti išsėtinės sklerozės progresavimą
Remiantis naujo tyrimo duomenimis, kamieninių ląstelių transplantacija ir agresyvi chemoterapija galėtų sustabdyti išsėtinės sklerozės progresavimą, – rašo bbc.com. Nedidelis tyrimas, publikuotas žurnale „The Lancet“, įtraukė 24-is 18-50 metų pacientus iš trijų Kanados ligoninių. 23 pacientams paskirtas gydymas žymiai pagerino būklę ir sumažino prasidėjusios ligos simptomus, tačiau vienas pacientas mirė. Išsėtinės sklerozės asociacijos atstovė pranešime spaudai komentavo, kad šis gydymas suteikia vilties, bet taip pat kelia didelę riziką.
Psichosocialinių paslaugų personalizavimas onkologijoje - utopija ar realybė?
Šiandien vis dažniau viešojoje erdvėje girdime žodį „individualizacija“, kuri taip pat gali būti įvardinama kaip „personalizacija“, pavyzdžiui „individualizuotas gydymas“, „individualizuotos paslaugos“. Tačiau kyla klausimas, ar Lietuvoje šis žodis suvokiamas teisingai? Iš tiesų personalizacija sena kaip politika, nes įvairiais laikotarpiais individai vaidino svarbų vaidmenį visuomenėje, tačiau šiandien visuomenės modernėjimo ir pokyčių politinėje sistemoje dėka susidarė itin palankios sąlygos personalizacijos vystymuisi.
Psichologu dirbti galės tik tam tikro išsilavinimo ir kompetencijos specialistas
Kokybiškas psichologo paslaugas siekiama užtikrinti Seime parengtu įstatymo projektu, kuriame numatytas reglamentuotas psichologų rengimas, podiplominė prižiūrima praktinė veikla, licencijavimas, kvalifikacijos kėlimas. Psichologo profesija Lietuvoje nėra tinkamai teisiškai reglamentuota. „Lig šiol Lietuvoje nereglamentuotos psichologo teisės ir pareigos, nenumatyta psichologo atsakomybė už netinkamą darbą, už pasinaudojimą savo pareigomis. Neišspręstas psichologų registro ir licencijavimo klausimas, nėra aiškumo, kas yra nepriklausomas psichologas.
Dažniausios pusryčių klaidos
Mes visi žinome, kad pusryčiai – tai svarbiausias dienos maistas. Nuo jų pasirinkimo priklauso, kaip jausimės visą dieną, ar neužklups noras prisikimšti saldėsių, ar nekamuos mieguistumas. Tad kokių dalykų reikia vengti pusryčių metu? Natūropatė Narelle Plap bodyandsoul.com.au išvardijo svarbiausias pusryčių klaidas.
Klaidos duše: ką darydami kenkiate savo odai ir plaukams?
Rytinis dušas daugeliui yra puikus būdas pradėti savo dieną, tačiau ar kada susimąstėte, kad net ir atlikdami šį ritualą galite prisidaryti žalos ne tik savo grožiui, bet ir sveikatai? Kad daugiau taip nenutiktų, portalas „The Daily Mail“, remdamasis ekspertų pastebėjimais, atskleidžia klaidas, kurių nereikėtų daryti.
Darbdavių nuomone, sportuojantys darbuotojai – efektyvesni
Net 95 proc. darbdavių mano, kad aktyviai laisvalaikį leidžiantys darbuotojai yra efektyvesni už nesportuojančius, o beveik pusė vadovų svarstė galimybę savo pavaldinius paskatinti daugiau judėti, suteikdami jiems sporto klubų abonementus. Šiuos duomenis atskleidžia Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos (LSKA) užsakymu atliktos visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausos rezultatai.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos