Melanoma - pavojingiausia odos vėžio forma

Melanoma yra pati pavojingiausia odos vėžio forma, galinti greitai plisti ir kelti grėsmę gyvybei. Melanoma sergančiųjų pasaulyje, ypač išsivysčiusios Europos šalyse, skaičius didėja, vis daugiau diagnozuojama antros ir vadinamos nežinomos stadijos melanomų ir vis mažiau - pirmos stadijos. Tai reiškia, kad laiku diagnozavus melanomą 97 proc. žmonių pasveiksta. Šiandien apie melanomą pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ ilgametę darbo patirtį sukaupusi gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė.

Užsienyje prireikus gydymo paslaugų gali praversti ESDK
Laikinai išvykus į svečią šalį ir prireikus skubių gydymo paslaugų ar tam tikros specialisto konsultacijos, padėti gali nemokamai Lietuvoje išduota Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Tam tikrais atvejais ji garantuoja ne tik nemokamą skubią medicinos pagalbą, bet ir kitas žmogui tuo metu reikalingas gydymo paslaugas. Apie tai kalbamės su Algiu SASNAUSKU, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriumi.  
Būkime pasirengę karštiems orams
Sinoptikai praneša, kad liepos 29–30 dienomis Lietuvoje numatoma kaitra. Temperatūra dienomis kai kur sieks 30–35 laipsnius karščio. Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių). Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad per karščius galima nukentėti dėl nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio, hipoksijos (deguonies bado), ir ragina nebūti abejingiems savo ir artimųjų sveikatai.Koks karštis pavojingas sveikatai?
Kokias mitybos taisykles pažeidžiame kiekvieną dieną?
Pasirodo, kad svarbu ne tik tai, ką valgome, bet ir tai, kaip valgome. Dažniausiai susitelkę vien į sveikos mitybos produktus, kalorijų skaičiavimą mes užmirštame elementarias taisykles, nuo kurių taip pat priklauso mūsų dailios kūno linijos bei savijauta.

Valgome iškart po tam tikrų užsiėmimų
Pavyzdžiui, po sporto treniruotės, įtemptos fizinės ir protinės veiklos, susinervinę, sušalę ir t.t. Patirtas fizinis ir psichologinis krūvis siunčia klaidingą signalą mūsų skrandžiui, kad turime kuo greičiau pasisotinti, be to, organizmui trukdoma išskirti skrandžio sultis. Vertėtų palaukti bent 30 minučių ir rinktis sveikus, nekaloringus produktus. Pavalgę taip pat neskubėkite prigulti ir užmigti. Poilsis puiku, tačiau tik ne tokia forma iškart po riebių ir sočių pietų! Verčiau pasivaikščiokite 15-30 minučių, o jeigu norite užsiimti sportu, tą geriausia padaryti po valandos.

Geriamoji soda jūsų grožiui: balina dantis ir atstoja sausą šampūną
Jei neturite kepimo miltelių, naudokite sodą, jei šaldytuve tvyro blogas kvapas, įdėkite į jį puodelį su soda, jei norite išbalinti drabužius ar išplauti parudavusius puodelius – taip pat griebkitės sodos! Atrodytų, šie stebuklingieji balti milteliai gelbsti nuo visų problemų. Ir, žinote, ką – sodos privalumai čia dar tikrai nesibaigia, ji gali pasitarnauti vietoj sauso šampūno, vietoj dantų pastos ir puikiai pagelbės, jei staiga pritrūksite dezodoranto nuo prakaito. Taigi, kad sodos pakelis pernelyg ilgai neužsistovėtų, pabandykite ją panaudoti šiais atvejais:
Ūkininkavimas be jokios chemijos: ar tai įmanoma?
Lietuvoje šiuo metu veikia tik vienas ūkis, kuris save vadina biodinaminiu. Kadangi daugeliui žmonių šis terminas nėra gerai pažįstamas, šio ūkio atstovai sutinka plačiau papasakoti, kokiais principais yra grįsta jų ūkinė veikla.

Tradiciniame ūkyje - per 300 rūšių pesticidų
Ilzenbergo dvaro biodinaminis ūkis „Ilzenbergas“ patvirtino 10 ūkininkavimo principų. Šie kasdienėje praktikoje taikomi principai išskiria biodinaminį ūkį ne tik nuo kitų tradicinių ūkių, bet kai kuriais aspektais ir nuo ekologinių ūkių. Ūkio manifestu vadinamame dokumente įtvirtinti principai bus privalomi tiek perenamuoju laikotarpiu, tiek ir gavus tarptautinius „Demeter“ sertifikatus.

 


ev-liwe-well

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos