Ebolos virusinė liga: pasiduoti panikai neverta
Pastaruoju metu kone kasdien sulaukiame pranešimų apie vis naujus iki tol ne visiems girdėto Ebolos viruso atvejus Afrikoje, apie tai, kad vis daugiau gyvybių šis virusas nusineša, kad pasiekė iki tol dar neregėtą paplitimo bei mirtingumo mastą. Kas gi toks šis grėsmingasis virusas ir ar iš tiesų jis toks pavojingas?

Kas toji Ebola?
Ebolos viruso protrūkis Afrikoje šiais metais nusinešė daugiausia gyvybių nuo pat 1976 metų, kai šis virusas pasirodė pirmą kartą. Iš viso daugiau nei 1200 žmonių mirė Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje, net toliau esančioje Nigerijoje.

VLK primena tėveliams, kad vaikų dantys apsauga nuo karieso dengiami nemokamai
Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar tinkamas metas pasirūpinti vaikų dantų sveikata ir, jei yra būtina, atžalų dantis padengti specialia apsauga nuo ėduonies – silantinėmis medžiagomis. Ši moderni technologija leidžia išsaugoti sveikus dantis augantiems vaikams ir yra kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjos Daivos Berūkštienės teigimu, to nežinodami dažnai tėveliai už šią paslaugą, kuri kainuoja nepigiai, moka iš savo kišenės.
Neurologai: sergančiųjų autizmu smegenyse – šio to per daug (Video)
Mokslininkai mano išsiaiškinę, kodėl kai kurie žmonės serga autizmu. Pasirodo, jų smegenyse kai ko yra per daug. O per daug ten sinapsių (jungčių), kuriomis neuronai jungiasi ir gauna neuroimpulsus. Kolumbijos universiteto mokslininkai (Niujorkas, JAV) įsitikinę, kad sinapsių perteklius susiformuoja dėl ankstyvose raidos stadijose vykstančių nunykimo procesų stokos. Tyrimo autorių nuomone, tai – ypač svarbus atradimas, kuris, kaip tikimasi, padės rasti efektyvų gydymo būdą. Mat sinapsių nunykimo procesus tyrėjams yra pavykę atstatyti pelių smegenyse – po šios procedūros autizmo simptomai graužikų smegenyse išblanko. Tokių rezultatų davė imuninę sistemą slopinantis medikamentas rapamicinas. Deja, šis preparatas pasižymi šalutiniu poveikiu, dėl kurio autizmo gydymas šiuo vaistu nėra aprobuotas. Vis dėlto tyrimo rezultatai, kurie publikuoti žurnale "Neuron", turėtų atverti naujų galimybių.
6 efektyvūs pratimai, kuriems neprireiks sporto salės
Jei ieškote efektyvių ir nesudėtingų pratimų, pateikiame jums būtent tokius, kurie dovanos jums norimą rezultatą ir puikią nuotaiką, be to, sudegins nereikalingas kalorijas. Tad nešvaistome laiko ir skubame judėti!

Šuoliukai su šokdyne
Dauguma mūsų šį smagų užsiėmimą prisimena iš vaikystės. Pasirodo, tai puikus būdas savo fizinei gerovei palaikyti. Per minutę sudeginama  daugiau kalorijų nei kurio nors kito pratimo metu, taip pat šokinėjant dirba ne vienas mūsų kūno raumuo.

Jautri zona: 10 svarbiausių klausimų apie paakių odą
Negalite pakęsti po akimis atsiradusių maišelių ir svarstote, kodėl taip nepasisekė būtent jums? Gali būti, kad paakiai patamsėjo ir suglebo dėl netinkamos mitybos arba prasto miego režimo. Pateikiame jums svarbiausius klausimus apie paakių priežiūrą.

1. Ar tiesa, kad paakių oda labai jautri ir plona?
Tiesa. Itin švelni, neigiamam aplinkos poveikiui neatspari plonytė paakių oda maždaug tris keturis kartus plonesnė nei kitų kūno dalių. Be to, labai sausa – joje mažai riebalų liaukų. Štai kodėl ją būtina tinkamai prižiūrėti, antraip su metais vis labiau glebs ir raukšlėsis. Nereikia pamiršti, kad oda aplink akis smarkiai juda: vien sumirksime per dieną daugiau nei 10 tūkstančių kartų. O jei dar esate labai emocionali, nuolat juokiatės ar baratės, odai aplink akis tenka dar didesnis krūvis. 

Vyro esmė: Y dydį nežiūrėti?
Y chromosoma, suteikianti vyrams jų lytį, mažėja jau 180 milijonų metų. Bet šis yrantis lukštas svarbesnis, nei manėme. Y chromosoma nėra labai mačo. Nors būtent ji suteikia vyrams jų lytį, žmonių Y chromosoma, kaip ir beveik visų žinduolių, yra smulkutė, palyginus su X chromosoma. Ji prarado šimtus genų – ir jei Y ir toliau juos mėtys, vieną dieną gali išnykti visai. Tačiau teiginiai apie jos neišvengiamą išnykimą ima rodytis pernelyg ankstyvi. Toli gražu ne dūlantis lukštas, dabartinė Y, nors ir kokia maža, pasirodo esanti labai išsivysčiusi ir stulbinančiai svarbi vyrų genetinio turto dalis, atsakinga už daug daugiau, nei vien vyriškumą.
 


eurovaistine201808

ipsen ginkor

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos