vaistai.lt
Ką reikėtų žinoti apie pogimdyminę depresiją
Daugeliui būsimų ir esamų mamų aktuali tema – pogimdyminė depresija ir kaip ją atpažinti. Kas lemia, kad moterį ištinka pogimdyminė depresija, kokia jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai? Koks yra pogimdyminės depresijos poveikis kūdikio vystymuisi? Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi? Išsamius atsakymus į šiuos klausimus pateikia Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Šeimų mokyklėlės“ lektorė, psichologė Vilma Petrikienė.
Šlykštybės cigarečių dūmuose – ar verta?
Kad ir kaip nesinorėtų pripažinti, rūkyti pradeda vis jaunesni asmenys. Tiek jauniems, tiek ir vyresniems rūkaliams nelabai svarbu, kad šis įprotis veda į širdies ir kraujagyslių ligas, diabetą, plaučių ligas, tam tikrų rūšių vėžį. O jei ir svarbu, tai mesti sunkiau, nei tik apie tai pagalvoti.
R. Šalaševičiūtė: esame atviri ir pasiruošę padėti visose psichikos sveikatos klausimuose
Specialistai teigia, kad susirgus psichikos liga, Lietuvoje yra plačiai prieinama mokslu pagrįsta pagalba, tačiau svarbiausia – jos nebijoti ir kreiptis laiku. Apie tai buvo kalbama spaudos pusryčiuose „Psichikos liga – ar galima pasveikti?“. Po pusryčių Sveikatos apsaugos ministerijoje  buvo atidaryta fotografijų paroda, skirta Atviros psichiatrijos mėnesio: rugsėjo 10 (Savižudybių prevencijos diena) – spalio 10 (Psichikos sveikatos diena) renginiams.
Ar vitaminas C padeda kovoti su antsvoriu?
Tikriausiai daugelis žino vieną ar kitą faktą apie vitaminą C – na, tarkime, kad jo gausu citrinose bei apelsinuose ar kad jis stiprina imuninę sistemą. Tačiau ar žinojote, kad šis vitaminas taip pat itin gerina jūsų širdies bei kraujagyslių sveikatą? Kolorado universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad vitaminas C apsaugo kraujagysles ir turi tokios pat naudos kaip ir sportas, dėl to šią naudingąją medžiagą jie pavadino „mankštos piliule“.
Image

Senėjimo procesai pradeda ryškėti netgi ankstyvame amžiuje. Jungiamieji audiniai plonėja, o kolageno ir elastino skaidulos pradeda irti. Tai sąlygoja audinių suglebimą, kuris savo ruožtu sąlygoja raukšlių atsiradimą. Pradėjus ryškėti šiems požymiams ar netgi dar anksčiau, daugelis moterų ir vyrų pradeda ieškoti būdų kaip atgaivinti ir atjauninti pavargusią veido išvaizdą. Patempimo chirurginiais siūlais procedūra atjaunina veidą, atstato jaunatviškus veido kontūrus, nekeičiant natūralių veido ir kaklo bruožų.

Užtikrinkime, kad saugus perteklinis maistas pasiektų tuos, kuriems jo labiausiai reikia
2006 m. duomenimis, ES kasmet iššvaistoma apie 90 mln. tonų maisto produktų, nors 55 mln. žmonių patiria maisto stygių. Maisto produktų aukojimas yra vienas iš sprendimų, kaip mažinti maisto švaistymą ir kartu spręsti maisto stygiaus bei socialinės atskirties problemą. To siekia maisto bankai ir ne pelno organizacijos, kurių savanoriai paima maisto produktų perteklių iš tiekimo grandinės ir paskirsto jį labdaros organizacijoms, kad šios padėtų žmonėms, kuriems reikia pagalbos.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos