Krūties vėžio prevencijai – nemokama krūtų mamografinės patikros programa

Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga, Lietuvoje dažniausiai diagnozuojama 45-69 metų amžiaus grupėje. Vidutiniškai mūsų šalyje per metus šia liga suserga iki 1500 moterų. Nėra žinoma, kaip išvengti šios ligos, todėl labai svarbu ją diagnozuoti kuo anksčiau. Ankstyva diagnostika, laiku pradėtas gydymas yra labai svarbus, siekiant gerų gydymo rezultatų. {moscomment}

Kaip sveikai valgyti mėsą
Siejama su įvairiausiais susirgimais ir nešiojanti ekopriešo etiketę, mėsa turi bėdų su įvaizdžiu. Bet įrodymai sako, kad išmanūs valgytojai gali pasveikinti ją sugrįžus į meniu. Bekonas sukelia krūties vėžį; žandai užkemša arterijas. Pranešimas aiškus – jei rūpi sveikata, neturėtumėte mėgautis mėsa. Kadaise laikyta subalansuotos, sveikos dietos žvaigžde, dabar mėsa siejama su nutukimu, širdies ligomis ir vėžiu. Pridėkite nerimą dėl augančio pasaulinio apetito mėsai, ir atrodo, mėsa dabar turėtų būti reta maloni nuodėmė, o ne kasdienio vartojimo produktas, – bent jau taip mums sakoma.
Moterys kviečiamos rūpintis savo sveikata, o šeimos gydytojai – aktyviau vykdyti prevenciją
Kasmet paskutinę sausio savaitę minima gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Ši liga yra antras labiausiai paplitęs moterų vėžys visame pasaulyje. Apie tai šiandien Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, viceministrė Laimutė Vaidelienė, l. v. Valstybinės ligonių kasos direktoriaus f-jas Gintaras Kacevičius, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Šeimos medicinos centro direktorius Vytautas Kasiulevičius, Sveikatos apsaugos ministerijos Motinos ir vaiko valdybos Nėščiųjų sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Aušra Armonavičienė bei Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Nerija Kuprevičienė.
Alternatyvūs diagnostikos metodai: Vega testas ir Folio metodas
Pastaruoju metu gydytojai sunerimę – žmonės piktnaudžiauja medicininės diagnostikos procedūromis, nesant būtinybei reikalauja ištirti sveikatą kompiuteriniu tomografu, rentgenu.

Pasak JAV mokslininkų, didelės apšvitos dozės didina vėžio riziką kur kas labiau, nei manyta anksčiau. Tad gal iš pradžių vertėtų išbandyti saugesnius alternatyvius diagnostikos metodus? Pristatome kelis iš jų.

Dalykai, kurių nežinojote apie vieną veiksmingiausių odos priežiūros priemonių
Kokia mintis pirmiausiai šauna į galvą, kai išgirstate žodį „aliejus“? Tikriausiai įsivaizduojate visiems gerai pažįstamą permatomą, o kartais ir atspalvį turintį riebų itin tirštą skystį. Aliejus nuo seno buvo naudojamas masažams, sausos kūno odos drėkinimui, eteriniai aliejai pasižymi ir atpalaiduojamuoju poveikiu. O ar kada susimąstėte, kad aliejus – būtent tai, kas gali suteikti jūsų veido odai ne tik drėkinimą, bet ir elastingumą bei sveiką spindesį?
Į sveikatą! Kodėl čiaudime dusyk ar triskart? (Video)
Nusičiaudėti vienu mėginimu pavyksta ne visada. Yra žmonių, kuriems nusičiaudėti vienu mėginimu nepavyksta beveik niekada: po pirmojo nusigriaudėjimo paaiškėja, kad bręsta ir antrasis, o paskui – gal ir trečias ar net dešimtas. "Į-sveikatų" iš aplinkinių galima sulaukti tiek, kad pasidarys nepatogu. Kodėl nepavyksta nusičiaudėti vienu ypu? Ką, dumplės per silpnos?
 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen ginkor

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos