Herpeso infekcija gali užklupti ir vasarą. Kaip pažaboti šį virusą?
Ar vasara, ar žiema – Herpes simplex virusas nesirenka „patogaus“ laiko ir gali pasirodyti bet kada. Ypač jei vasarą kiaurą dieną mirkstate kokiame ežerėlyje ar skrundate pliaže. Taip pat, jei nedžiovinate išplautos galvos fenu ir išlekiate į lauką, o darbe ištisą dieną sėdite po kondicionieriumi. Šie veiksniai gali prisidėti prie imuniteto nusilpimo ir, kur buvęs, kur nebuvęs, visu gražumu pasirodys Herpes simplex virusas. Po herpeso pavadinimu slepiasi virusinė infekcinė liga, kuri pasireiškia skausmingų, skysčio pripildytų pūslelių, opelių atsiradimu. Nelygu kokio tipo Herpes simplex virusas atakuoja organizmą, pūslelės ir nemalonūs pojūčiai gali atsirasti burnos arba genitalijų srityje.
Gyvosios donorystės operacija – jau ir Kaune
Nuo š. m. liepos 7 dienos inkstų transplantacijos iš gyvo donoro jau atliekamos dviejuose Lietuvos transplantacijos centruose – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (toliau – VULSK) bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose (toliau – LSMUL).

Inkstą dukrai padovanojo mama
Pirmoji Kaune gyvo donoro inksto transplantacija atlikta šių metų liepos 7-ąją – dvidešimtmetei merginai iš Birštono persodintas jos mamos inkstas. Po operacijos praėjus dviem savaitėms, ir dukra, ir mama jaučiasi gerai. Donorė po inksto paėmimo operacijos namo buvo išleista po savaitės, o donorinį inkstą gavusi mergina – praėjusį penktadienį.

Visa šeima erkiniu encefalitu užsikrėtė vartodama savo ožkų pieną
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams atlikus patikrinimą, erkiniu encefalitu susirgusios keturių asmenų šeimos sodyboje Klaipėdos rajone, Utrių kaime, ši liga diagnozuota ir dviem ožkom. Įtariama, kad erkiniu encefalitu šeima galėjo užsikrėsti vartodama nevirintą, nepasterizuotą savo laikomų ožkų pieną ar jo produktus. Ožkos buvo ganomos pievelėje prie namų, todėl manoma, kad sodybos teritorijoje esančios erkės gali būti encefalito viruso nešiotojos.
Pats sau terapeutas: be rentgeno ir vaistų
Nors tam, kad taptum meno terapeutu, reikia ilgus metus mokytis ir praktikuotis vadovaujant supervizoriui, kiekvienam įdomu ir pravartu patirti, kas tai yra meno terapija… Siūlau jums vieną paprastą pratimą. Pasiimkite didelį lapą popieriaus ir spalvotų kreidelių (arba pastelinių dažų). Susiraskite ramią vietą, kad jūsų niekas netrukdytų. Išsirinkite pirmąją spalvą, kurią naudosite. Plačiais rankos mostais ore pieškite ratus ir linijas. Po kurio laiko nuleiskite ranką prie popieriaus ir užfiksuokite šiuos judesius lape.Tuo metu galite užmerkti akis. Pasistenkite „išjungti“ tą smegenų dalį, kuri norėtų vertinti piešinio kokybę. Dabar atitraukite ranką su kreida nuo popieriaus lapo. Keletą sekundžių žiūrėkite į piešinį ir (be jokių vertinimų) pažvelkite į jį iš skirtingų rakursų. Sukinėkite savo piešinį į visas puses, stebėkite, kokias formas jame matote. Pasižymėkite jas.
Ką daryti, kad kojos netintų?
Vasarą plūstelėjusius karščiams, daugiau keliaujant, sportuojant lauke didesnis krūvis tenka kojoms. Jos brinksta, tinsta, maudžia labiau nei kitu metų laiku. Kaip padėti kojoms?

Kodėl kojos tinsta?

  • Dėl karščio. Karštyje kraujagyslės išsiplečia ir venų vožtuvai gerai neužsidaro. Kraujas, kuris turėtų grįžti į širdį, susilaiko kojose ir todėl jos ima tinti.
Odos gebėjimas „užuosti“ padeda jai gyti
Kaip jūsų oda užuodžia? Pasirodo, visai neblogai, mat uoslės receptoriai yra išsidėstę ant viso kūno. O dar jie gali padėti jums išgyti. Nosyje yra daugiau nei 350 skirtingų uodžiamųjų receptorių tipų, pritaikytų skirtingiems kvapams. Taip pat apie 150 randama tokiuose vidiniuose audiniuose, kaip širdis, kepenys ar žarnynas, tačiau juos tirti sudėtinga. Hannso Hatto vadovaujama laboratorija Ruhro universitete Bochume, Vokietijoje, yra susikoncentravusi į odos tyrimus, kurie vykdomi daug paprasčiau, ir tiria pagrindinio odos ląstelių tipo – keratinocitų – receptorių reakciją.
 


ev-liwe-well

ipsen-forlax

aconitum-livosil-fix3Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos