vaistai.lt
Regėjimas įkopus į penktą dešimtį: ko tikėtis ir ką daryti?
Bėgant metams keičiasi ne tik kiekvieno mūsų požiūris į gyvenimą, bet ir organizmas. Viena kūno dalių, kurios pokyčius visi jaučiame – tai rega. Regėjimas kinta bėgant metams, o pirmieji regėjimo sutrikimai dažniausiai pastebimi pradėjus kopti į penktąją gyvenimo dešimtį. Tai yra visiškai natūralūs fiziologiniai pakitimai, apie kuriuos būtina žinoti kiekvienam.
Gripo epidemija paskelbta septyniose šalies savivaldybėse. Patarimai, kaip išvengti šios virusinės infekcijos

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai  ragina neprarasti budrumo, nes kasdien daugėja sergančiųjų gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gripo epidemija šiandien paskelbta Visagine, Kaune, Panevėžyje,  Jurbarko rajone. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemija paskelbta septyniose. Vakar epidemija paskelbta Alytuje, Druskininkų ir Ukmergės rajono savivaldybėse.

Kokių kompensuojamųjų vaistų vaistinės privalo turėti kasdien?

Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad visos vaistinės, sudariusios sutartis su ligonių kasomis, visada privalo turėti ir pacientui pasiūlyti vaistų bei medicinos pagalbos priemonių (MPP), įrašytų į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų ir MPP sąrašus. Šiuo metu į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą yra įtrauktos 65 bendrinių pavadinimų vaistų grupės. Jame įrašyti: kraujospūdį mažinantys, skausmą malšinantys, širdies veiklą gerinantys vaistai, antibiotikai infekcinėms ligoms gydyti, vaistai nuo cukrinio diabeto, astmos, pernelyg didelio akispūdžio ir kiti.

Apsinuodijimo maistu ekspertai: kokių produktų jie niekada nevalgytų
Jeigu kada nors teko apsinuodyti maistu, tokios patirties niekada nepamiršite. Greičiausiai teko girdėti ir apie bakterijų E.coli, sukeliančias mirtinas ligas, bangą Europoje. Tuomet visa kaltė krito šviežioms daržovėms, tačiau tai ne vieninteliai produktai, kuriais mes galime apsinuodyti, ypač, jeigu nėra tinkamai apdoroti ir paruošti. Daugiau kaip 20 metų su maisto apsinuodijimo bylomis dirbantis Billas Marleris sako, kad kai kurių maisto produktų daugiau nebevalgo.
6 tiesos apie plaukų dažymą
Plaukų dažymas ne toks jau paprastas dalykas, ypač, kai norime tobulo rezultato. O juk pasitaiko ir ne visai pavykusių variantų, kai plaukai primena ką tik išsiritusio geltono viščiuko plunksnas ar miške želiančias samanas. Tik ar visada kaltas kirpėjas? Štai ką verta žinoti, kai pasiryžtate nusidažyti plaukus – pataria meistras Miguelis Angarita  iš Niujorko.
Laikinai sustabdyta prekyba mėsos produktais

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Marjūra“ prekybos vietos ir sandėlio (Taikos per. 80, Klaipėda) veikla, uždrausta tiekti rinkai daugiau kaip 30 kg nekokybiškų mėsos produktų. Gavus vartotojo skundą dėl įsigytų nekokybiškų antienos kulšelių, buvo atliktas patikrinimas minėtos įmonės turgaus prekybos vietoje ir sandėlyje.

 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos