vaistai.lt

Sustanon 250mg/ml injekcinis tirpalas 1ml

vartojamas suaugusiems vyrams pakeičiamajai testosterono terapijai įvairiems sveikatos sutrikimams, kuriuos sukelia testosterono trūkumas (vyrų hipogonadizmas), gydyti. Tai turi rodyti du atskiri testosterono kiekio kraujyje tyrimai ir klinikiniai simptomai, pvz.,
impotencija;
nevaisingumas;
susilpnėjęs lytinis potraukis;
nuovargis;
prislėgta nuotaika;
kaulų masės mažėjimas dėl sumažėjusio hormonų kiekio.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 8.99
su receptu
 
Gamintojas :  Organon
Veiklioji :  Testosteronum
ATC kodas :  G03BA03
Brūkšninis kodas :  4751001900153
Grupė :   Urogenitalinę sistemą veikiantys vaistai ir lytiniai hormonai -> Lytiniai hormonai ir lytinę sistemą veikiantys vaistai -> 3-oksoandrosteno(4) dariniai -> Testosterone

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...

Sustanon 250mg/ml injekcinis tirpalas 1ml

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Sustanon 250 mg/ml injekcinis tirpalas

Testosterono esterių mišinys

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Sustanon ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Sustanon
 3. Kaip vartoti Sustanon
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Sustanon
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Sustanon ir kam jis vartojamas

 

Sustanon yra skaidrus gelsvas injekcinis tirpalas, kurio sudėtyje yra 4 skirtingų formų veikliosios medžiagos testosterono (250 mg/ml).

 

Veikliosios Sustanon medžiagos (žiūrėkite 6 skyriaus poskyrį „Sustanon sudėtis“) Jūsų organizme paverčiamos testosteronu. Testosteronas yra natūralus vyriškas lytinis hormonas, priklausantis androgenų grupei.

 

Vyro organizme testosteroną gamina sėklidės. Jis yra būtinas normaliam augimui, vyriškų lyties organų raidai ir veiklai, antrinių lytinių požymių formavimuisi. Šis hormonas būtinas, kad ant kūno augtų plaukai, kaulų ir raumenų augimui, jis stimuliuoja eritrocitų gamybą. Dėl testosterono vyrų balsas yra žemas.

Sustanon vartojamas suaugusiems vyrams pakeičiamajai testosterono terapijai įvairiems sveikatos sutrikimams, kuriuos sukelia testosterono trūkumas (vyrų hipogonadizmas), gydyti. Tai turi rodyti du atskiri testosterono kiekio kraujyje tyrimai ir klinikiniai simptomai, pvz.,

impotencija;

nevaisingumas;

susilpnėjęs lytinis potraukis;

nuovargis;

prislėgta nuotaika;

kaulų masės mažėjimas dėl sumažėjusio hormonų kiekio.

 

Sustanon gali būti skiriamas palaikomajam gydymui iš moteriškos į vyrišką lytį pakeitusiems asmenims (atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius lyties keitimą).

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Sustanon

 

Sustanon vartoti negalima:

 • jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia arba esate žindyvė (žiūrėkite poskyrį „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“);
 • jeigu yra arba buvo priešinės liaukos arba krūtų auglys, arba įtariama, kad jie galėtų būti;

-  jeigu yra alergija testosteronui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-  jaunesniems kaip 3 metų vaikams;

-  jeigu esate alergiškas žemės riešutams arba sojai (žiūrėkite poskyryje „Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Sustanon medžiagas“).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pastebėję bet kokių vyriškėjimo požymių (pavyzdžiui, balso sustorėjimą arba padidėjusį kūno ar veido plaukuotumą), nedelsdami pasitarkite su savo gydytoju.

 

Gydantis vyriškaisiais lytiniais hormonais, tokiais kaip testosteronas, gali padidėti prostata, ypač senyviems vyrams. Dėl to gydytojas reguliariai tikrins Jūsų priešinę liauką pirštu per išeinamąją angą ir atlikdamas prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimus kraujyje.

Be to, turi būti reguliariai tiriamas kraujas ir nustatomas deguonį pernešančios medžiagos (hemoglobino) kiekis eritrocituose. Labai retais atvejais eritrocitų kiekis gali per daug padidėti ir sukelti komplikacijų.

 

Prieš pradedant gydymą ir gydymo metu gydytojas turi atlikti šiuos kraujo tyrimus: testosterono kiekio kraujyje tyrimą, bendrąjį kraujo tyrimą.

 

Gydytojo patikrinimas gali būti būtinas ir kitų būklių atvejais. Dėl to prieš pradėdami vartoti šį vaistą Jūs privalote pasakyti savo gydytojui arba vaistininkui, jeigu sergate arba sirgote arba įtariate, kad sergate:

 • krūties vėžiu, kuris yra išplitęs į kaulus;
 • inkstų ar plaučių vėžiu;
 • širdies liga;
 • inkstų liga;
 • kepenų liga;
 • kraujospūdžio padidėjimu;
 • cukriniu diabetu;
 • epilepsija;
 • migrena, galvos skausmais;
 • priešinės liaukos funkcijos sutrikimais, pavyzdžiui, šlapinimosi sutrikimu:
 • kraujo krešėjimo sutrikimų - trombofilija (kraujo krešėjimo sutrikimas, didinantis trombozės – kraujo krešulių kraujagyslėse susidarymo – riziką).

 

Jeigu sergate sunkia širdies, kepenų ar inkstų liga arba išemine širdies liga, gydymas Sustanon gali sukelti sunkių komplikacijų, pasireiškiančių vandens susilaikymu organizme, kurį kartais lydi (stazinis) širdies nepakankamumas.

 

Jeigu Jūsų kraujospūdis padidėjęs arba esate gydomas nuo padidėjusio kraujospūdžio, pasakykite gydytojui, nes testosteronas gali didinti kraujospūdį.

 

Jeigu miego metu trumpam nustojate kvėpuoti (pasireiškia miego apnėja), vartojant testosterono preparatus šis sutrikimas gali pasunkėti. Jeigu dėl to nerimaujate, pasakykite gydytojui. Papildoma priežiūra Jums gali būti reikalinga tuo atveju, jeigu turite viršsvorį arba kenčiate nuo lėtinės plaučių ligos.

 

Vaikai ir paaugliai

Duomenų apie saugumą ir veiksmingumą vaikams ir paaugliams nepakanka.

Gydant vaikus ir paauglius yra reikalinga papildoma gydytojo priežiūra, nes testosterono vartojimas įprastai gali sąlygoti ankstyvą lytinį brendimą ir slopinti augimą (žiūrėkite 4 skyriaus poskyrį „Vaikai ir paaugliai“).

 

Jei esate moteris, pakeitusi lytį, prieš gydymą ir gydymo metu būsite atidžiai stebima. Pasakykite gydytojui, jeigu Jūs ar kitas šeimos narys yra sirgęs krūtų vėžiu ir jeigu sirgote gimdos gleivinės vėžiu.

 

Kiti vaistai ir Sustanon

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kiti vaistai ir Sustanon gali daryti įtaką vienas kito poveikiui. Dėl to Jūs turite pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate arba rengiatės vartoti:

 • insulino ir (arba) kitų vaistų cukraus kiekio kraujyje kontrolei;
 • kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (antikoaguliantų).

Vartojant androgenų, tokių kaip Sustanon, gali reikėti mažinti šių vaistų dozes.

 

Taip pat pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate arba ketinate vartoti hormonų adrenokortikotropinio hormono (AKTH) arba kortikosteroidų (jais gydomos įvairios ligos, pavyzdžiui, reumatas, artritas (sąnarių uždegimas), alerginės būklės ar bronchų astma). Androgenų, tokių kaip Sustanon, vartojimas gali padidinti skysčių susilaikymo pavojų, ypač jeigu Jūsų širdis ir kepenys veikia netinkamai.

 

Androgenai taip pat gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatams (pvz., skydliaukės veiklos). Dėl to Jūs privalote pasakyti savo gydytojui arba šiuos tyrimus atliekantiems laboratorijos darbuotojams, kad vartojate šį vaistą.

 

Sustanon vartojimas su maistu ir gėrimais

Šis vaistas gali būti leidžiamas neatsižvelgiant į maisto ar gėrimų vartojimą.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėščiosioms, manančioms, kad yra nėščia, bei žindyvėms Sustanon vartoti draudžiama moterims (žiūrėkite 2 skyriaus poskyrį „Sustanon vartoti negalima“).

 

Vyrų vaisingumą gydymas androgenais gali sutrikdyti slopindamas spermatozoidų formavimąsi.

 

Gydymas androgenais moterims gali suretinti arba nuslopinti mėnesinių ciklą.

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kad Sustanon darytų poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, iki šiol nepastebėta.

 

Sustanon sudėtyje yra žemės riešutų aliejaus ir benzilo alkoholio:

 • Arachių (žemės riešutų) aliejus. Jeigu esate alergiški žemės riešutams arba sojai, šio vaistinio preparato Jums vartoti negalima (žiūrėkite poskyryje „Sustanon vartoti negalima“).
 • Benzilo alkoholis (viename mililitre tirpalo jo yra 100 mg). Vaisto sudėtyje yra benzilo alkoholio, taigi šio vaisto negalima vartoti prieš laiką gimusiems kūdikiams ir naujagimiams. Benzilo alkoholis kūdikiams ir jaunesniems kaip 3 metų vaikams gali sukelti toksinių ir alerginių reakcijų.

 

Netinkamas vartojimas

Pacientai, dalyvaujantys varžybose, kurias reglamentuoja Pasaulio antidopingo agentūra (angl. World Anti-Doping Agency (WADA)), prieš pradėdami vartoti šį vaistinį preparatą turi susipažinti su WADA taisyklėmis, nes Sustanon gali iškreipti dopingo tyrimo rezultatus.

Piktnaudžiavimas šiuo vaistu sportiniam pajėgumui didinti gresia dideliu pavojumi sveikatai, taigi tai daryti draudžiama.

 

 

 1. Kaip vartoti Sustanon

 

Šį vaistą gali sušvirkšti tik gydytojas arba slaugytojas.

 

Vaistas švirkščiamas giliai į raumenis (pvz., sėdmens, šlaunies, žasto).

 

Įprasta dozė – kas 3 savaites švirkščiama po 1 ml tirpalo.

 

Jeigu manote, kad šis vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, nedelsdami apie tai pasakykite gydytojui arba slaugytojui.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Sustanon saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams dar nėra pakankamai ištirtas. Šį vaistą vartojančius lytiškai nesubrendusius vaikus stebės jų gydytojas (žiūrėkite 2 skyriaus poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Ką daryti pavartojus per didelę Sustanon dozę?

Šį vaistą Jums sušvirkš gydytojas arba slaugytojas. Jeigu manote, kad šis vaistas veikia per stipriai, nedelsdami apie tai pasakykite gydytojui arba slaugytojui.

 

Pamiršus pavartoti Sustanon

Šį vaistą Jums suleis gydytojas arba slaugytojas. Jeigu numatytu laiku Jums nebuvo suleista dozė, kiek galėdami greičiau apie tai pasakykite gydytojui arba slaugytojui. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Sustanon

Nustojus vartoti šio vaisto poveikis išnyksta ne iš karto, bet palaipsniui silpnėja.

Nustojus gydytis šiuo vaistu, prieš pradedant gydymą buvę nusiskundimai gali vėl atsirasti po keletos savaičių.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Įprastai vartojant testosteroną pasireiškė toks šalutinis poveikis:

 

Dažnis (dažni): periodiškai atliekamais kraujo tyrimais nustatytas padidėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius, hematokritas (raudonųjų kraujo kūnelių skaičiaus procentas kraujyje) ir hemoglobinas (raudonųjų kraujo kūnelių komponentas, nešantis deguonį).

 

Dažnis nežinomas:

 • niežėjimas (niežulys);
 • spuogai;
 • pykinimas;
 • kepenų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai;
 • cholesterolio koncentracijos (lipidų apykaitos) pokyčiai;
 • depresija, nervingumas, nuotaikos pokyčiai;
 • raumenų skausmas (mialgija);
 • skysčių susikaupimas audiniuose, dažniausiai pasireiškiantis kulkšnių ir kojų patinimu;
 • kraujospūdžio padidėjimas (hipertenzija);
 • raudonųjų kraujo kūnelių (deguonį pernešančių ląstelių) skaičiaus kraujyje padidėjimas;
 • lytinio potraukio pokyčiai;
 • nenormaliai ilgai trunkanti skausminga varpos erekcija;
 • spermos gamybos sutrikimas;
 • feminizacija (ginekomastija);
 • priešinės liaukos augimas iki atitinkamai amžiaus grupei būdingo dydžio;
 • priešinės liaukos vėžio žymens koncentracijos kraujyje padidėjimas (prostatos specifinio antigeno (PSA)) koncentracijos padidėjimas);
 • nenustatyto mažo priešinės liaukos vėžio augimo pagreitėjimas (subklinikinio prostatos vėžio progresavimas).

 

Nutraukus gydymą, dėl Sustanon prigimties jo šalutinis poveikis išnyksta ne iš karto. Visi švirkščiamieji vaistai gali sukelti lokalių reakcijų vartojimo vietoje.

 

Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti moterims

Sustanon moterims neskiriama. Šis vaistas moterims gali sąlygoti vyriškėjimo požymius (pavyzdžiui, balso sustorėjimą, kūno ar veido plaukuotumo padidėjimą).

 

Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams

Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė androgenų vartojusiems lytiškai nesubrendusiems vaikams:

 • ankstyvas lytinis brendimas;
 • varpos pailgėjimas;
 • erekcijos padažnėjimas;
 • augimo sulėtėjimas (žemesnis ūgis).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Sustanon

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti.

Ampulę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Sustanon sudėtis

Veiklioji medžiaga

Kiekviename aliejinio tirpalo mililitre yra testosterono esterių mišinys, susidedantis iš:

 • 30 mg testosterono propionato,
 • 60 mg testosterono fenilpropionato,
 • 60 mg testosterono izokaproato,
 • 100 mg testosterono dekanoato.

Visos šios medžiagos yra natūralaus hormono testosterono esteriai. Viename mililitre yra 176 mg testosterono.

 

Pagalbinės medžiagos

Žemės riešutų aliejus ir benzilo alkoholis (100 mg/ml).

 

Sustanon išvaizda ir kiekis pakuotėje

Sustanon yra skaidrus, šiek tiek gelsvas aliejinis tirpalas.

Kiekvienoje bespalvio I tipo stiklo ampulėje yra 1 ml injekcinio tirpalo.

Vienoje dėžutėje yra viena ampulė.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų arba norėtumėte visos informacijos apie šio vaisto išrašymą, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Aspen Pharma Trading Limited

3016 Lake Drive

Citywest Business Campus

Dublin 24

Airija

Tel: +370 5 214 0291

 

Gamintojas

N.V.Organon

Kloosterstraat 6,

5349 AB Oss,

Nyderlandai

 

Ever Pharma Jena GmbH,

Otto-Schott-Str. 15,

07745 Jena

Vokietija

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-12-22

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Sustanon 250mg/ml injekcinis tirpalas 1ml

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 * Rodoma minimalaus vieneto kaina

Pavadinimas [gamintojas]
Kaina be
kompensuojamojo
recepto


 

veikiantys injekcinis testosterone sustanonas urogenitalinę vaistai sistemą lytinę lytiniai dariniai tirpalas organon testosteronum hormonai sustanon oksoandrosteno

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos