vaistai.lt
Spalio 24-oji - Pasaulinė poliomielito diena

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC),  minėdamas Pasaulinę poliomielito dieną, ragina nepamiršti veiksmingiausios šios infekcijos profilaktikos ir kontrolės priemonės – skiepų. ULAC specialistų duomenimis, Lietuvoje paskutinis poliomielito atvejis užregistruotas 1972 m., o nuo 2002 m. Europos regionas ir visos jo šalys (taip pat ir Lietuva) yra „laisvi“ nuo poliomielito viruso. Tačiau, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialistų, visos šalys turi išlikti budrios dėl įvežtinės poliomielito rizikos.

Graužiantis rėmuo: kaip sumažinti skrandžio rūgštingumą?
Padidėjęs skrandžio rūgštingumas, lydimas tokių nemalonių simptomų kaip skausmas, sunkumo pojūtis ir nemalonus rūgštumas burnoje dažniausiai pasireiškia suvalgius daug riebaus, aštraus maisto, greitų užkandžių ar perdozavus raudonojo vyno. Visgi, kartais rūgštumas burnoje tampa varginančiu nuolatiniu palydovu. Pradėti ligos priežasčių paieškas rekomenduojama nuo kasdienių įpročių.
Lietuvoje pradedama kompensuoti daugiau inovatyvių vaistų
Nuo lapkričio 2 dienos į Kompensuojamųjų vaistų Kainyną bus įtraukti nauji antitromboziniai vaistai Apixabanum, Dabigatranum ir Rivaroxabanum, kurių iki šiol mūsų kraštiečiai dažniausiai vykdavo įsigyti į kaimyninę Lenkiją. Šie vaistai skirti prieširdžių virpėjimo ir plazdėjimo komplikacijoms perspėti, plaučių embolijai bei giliųjų venų trombozei gydyti. Jie bus kompensuojami 80 proc. lygiu.
Valyti reikia ne tik kūną! 5 dvasios švarinimo būdai
Dabar madinga valyti organizmą nuo toksinų, badauti, laikytis vienokios ar kitokios dietos, tačiau ar žinote, kad mūsų savijauta daug labiau priklauso nuo dvasinių dalykų. Neigiamos emocijos mus neigiamai veikia labiau nei prastas maistas. Kaip išvalyti savo vidų?
Dėl ankstyvo odos senėjimo kalti ne vien genai. Veido jogos patarimai
Turėti sveiką ir gražią odą nori bene kiekviena moteris. Paklaustos, kaip jos save vertina, daugelis tikina, kad jų biologinis amžius nesutampa su veido odos amžiumi. Socialiniame tinkle atlikus apklausą paaiškėjo, kad vyresnės nei 30 metų moterys mano, kad jų oda bent 4 metais vyresnė nei jos pačios. Jaunesnės moterys dar kritiškesnės – jos teigia, kad jų veido oda bent 6 metais atrodo seniau nei yra iš tikrųjų.
Blogiausias dalykas, kurį galite padaryti prieš eidami miegoti, ir kaip galima greičiau užmigti?
Dr. Michaelas Breusas, garsus miego gydytojas, pastebi, kad žmonės retai kada pasirūpina sveiku savo miegu. O juk tai labai svarbu. Gydytojas taip pat atskleidė blogiausią dalyką, kurį žmonės kartais nuveikia prieš eidami miegoti. Ne, tai nėra elektronikos prietaisai, kaip dabar dažnai rašoma žiniasklaidoje.
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos