vaistai.lt

Nitrocine 1mg/ml infuzinis tirpalas 10ml N10

Vartojamas:
· padidėjusiam kraujospūdžiui kontroliuoti širdies operacijos metu;
· kraujospūdžiui mažinti ir kontroliuojamai hipotenzijai (mažas kraujospūdis) palaikyti chirurginių procedūrų metu;
· širdies raumens išemijai (vietinė mažakraujystė) kontroliuoti širdies ir kraujagyslių operacijų metu bei po jų;
· į gydymą nereaguojančiam staziniam širdies nepakankamumui, pasireiškusiam dėl ūminio miokardo infarkto (širdies priepuolis), gydyti;
· nestabiliąjai krūtinės anginai, kuri yra atspari gydymui beta adrenoblokatoriais arba poliežuviniais nitratų preparatais, gydyti.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 21.03
su receptu
 
Gamintojas :  UCB Pharma
Veiklioji :  Glyceryli trinitras
ATC kodas :  C01DA02
Brūkšninis kodas :  4030729083547
Grupė :   Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai -> Širdį veikiantys vaistai -> Organiniai nitratai -> Glyceryl trinitrate

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Nitrocine 1mg/ml infuzinis tirpalas 10ml N10

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

nitrocine 1 mg/ml infuzinis tirpalas

Glicerolio trinitratas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1. Kas yra nitrocine ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant nitrocine

3. Kaip vartoti nitrocine

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti nitrocine

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra nitrocine ir kam jis vartojamas

 

Veiklioji nitrocine infuzinio tirpalo medžiaga yra organinis nitratas glicerolio trinitratas. Jis plečia venas ir arterijas, todėl lengvina krūtinės anginą ir širdies nepakankamumą, mažina kraujospūdį. nitrocine vartojamas:

  • padidėjusiam kraujospūdžiui kontroliuoti širdies operacijos metu;
  • kraujospūdžiui mažinti ir kontroliuojamai hipotenzijai (mažas kraujospūdis) palaikyti chirurginių procedūrų metu;
  • širdies raumens išemijai (vietinė mažakraujystė) kontroliuoti širdies ir kraujagyslių operacijų metu bei po jų;
  • į gydymą nereaguojančiam staziniam širdies nepakankamumui, pasireiškusiam dėl ūminio miokardo infarkto (širdies priepuolis), gydyti;
  • nestabiliajai krūtinės anginai, kuri yra atspari gydymui beta adrenoblokatoriais arba poliežuviniais nitratų preparatais, gydyti.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant nitrocine

 

nitrocine vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija glicerolio trinitratui, kitokiems nitratams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu pasireiškė ūminis kraujotakos nepakankamumas (šokas, kolapsas);
  • jeigu ištiko kardiogeninis (susijęs su širdies veiklos sutrikimu) šokas;
  • jeigu yra sunki hipotenzija (sistolinis kraujospūdis mažesnis negu 90 mm Hg);
  • jeigu yra sunki hipovolemija (sumažėjęs kraujo tūris);
  • jeigu yra sunki anemija (mažakraujystė);
  • jeigu yra miokardo nepakankamumas dėl obstrukcijos, aortos arba mitralinė stenozė, hipertrofinė obstrukcinė kardiomiopatija (širdies ligos) ar konstrikcinis perikarditas (širdį suspaudžiantis širdiplėvės uždegimas);
  • jeigu yra širdies tamponada;
  • jeigu yra būklė, susijusi su vidinio kaukolės spaudimo padidėjimu (pvz., galvos trauma, sunkus kraujavimas į smegenis);
  • kartu su fermento fosfodiesterazės-5 inhibitoriais, pvz., sildenafiliu, vardenafiliu, tadalafiliu (vaistai nuo erekcijos funkcijos sutrikimo);
  • jeigu vartojate tirpiojo guanilatciklazės stimuliatoriaus riociguato.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti nitrocine:

  • jeigu širdies prisipildymo metu yra mažas spaudimas, pvz., dėl ištikusio miokardo infarkto ar dėl kairiojo širdies skilvelio funkcijos sutrikimo (nepakankamumo);
  • jeigu sergate hipotiroze (per silpna skydliaukės veikla);
  • jeigu sergate sunkia kepenų ar inkstų liga;
  • jeigu yra hipotermija (labai žema kūno temperatūra),
  • jeigu esate išsekę;
  • jeigu yra aortos arba dviburio vožtuvo stenozė (širdies ligos);
  • jeigu yra ortostatikos disfunkcija.

 

Atsargumo priemonių reikia ir pacientams, kuriems yra hipoksemija (deguonies koncentracijos kraujyje sumažėjimas) ir ventiliacijos / perfuzijos pusiausvyros sutrikimas, kuriuos sukėlė plaučių liga ar išeminis širdies nepakankamumas. Pacientams, sergantiems krūtinės angina, miokardo infarktu ar smegenų išemija, dažnai nustatomi smulkiųjų kvėpavimo takų sutrikimai (ypač alveolių hipoksija).

 

nitrocine infuziniame tirpale yra gliukozės. Į tai būtina atsižvelgti gydant cukriniu diabetu sergančius pacientus.

 

Buvo gauta pranešimų, kad gydymo nitrocine metu pasireiškė methemoglobinemija (padidėjusi medžiagos, vadinamos methemoglobinu, koncentracija kraujyje). Pacientams, kuriems yra gliukozės-6-fosfatazės (tam tikro fermento) trūkumas, methemoglobinemijos negalima gydyti metileno mėliu.

 

Galima tolerancija nitrocine (pripratimas prie vaisto ir dėl to jo poveikio silpnėjimas) ir kryžminė tolerancija kitiems organiniams nitratams.

 

Kiti vaistai ir nitrocine

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

nitrocine sukeliamą kraujospūdžio mažėjimą gali didinti vaistai, vartojami kraujospūdžiui kontroliuoti, pvz., beta adrenoblokatoriai (pvz., propranololis), kalcio kanalų blokatoriai (pvz., amlodipinas), kraujagysles plečiantys medikamentai (pvz., hidralazinas), monoaminooksidazės inhibitoriai, diuretikai (šlapimą varantys vaistai) ir (arba) alkoholis. Jį gali didinti ir kartu vartojami neuroleptikai bei tricikliai antidepresantai.

 

Vaistiniai preparatai nuo erekcijos funkcijos sutrikimo, t. y. fosfodiesterazės-5 inhibitoriai (pvz., sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis), didina nitrocine sukeliamą kraujospūdžio mažėjimą, todėl galimos gyvybei pavojingos širdies ir kraujagyslių sistemos komplikacijos. Vadinasi, pacientams, neseniai pavartojusiems fosfodiesterazės-5 inhibitorių, pvz., sildenafilio ar kt., nitrocine infuzuoti draudžiama 24 valandas (vartojusiems tadalafilio - 48 val.).

 

nitrocine vartoti kartu su riociguatu, tirpiuoju guanilatciklazės stimuliatoriumi, negalima, nes, vartojant kartu, gali sumažėti kraujospūdis.

 

nitrocine vartojant kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, išskyrus acetilsalicilo rūgštį, gali sumažėti glicerolio trinitrato poveikis.

 

Yra duomenų, rodančių, kad glicerolio trinitratas gali didinti kartu vartojamo dihidroergotamino kiekį kraujyje ir jo poveikį. Ypatingai į tai reikia atkreipti dėmesį pacientams, sergantiems širdies vainikinių arterijų liga, nes dihidroergotaminas mažina nitroglicerino poveikį ir gali sukelti vainikinių kraujagyslių spazmą.

Kartu su glicerolio trinitratu vartojamo heparino poveikis gali būti silpnesnis.

 

nitrocine reikia atsargiai vartoti su vaistais, kurių sudėtyje yra sapropterino.

 

Kartu vartojant glicerolio trinitrato, amifostino ir acetilsalicilo rūgšties, gali sustiprėti glicerolio trinitrato kraujospūdį mažinantis poveikis.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Nėščioms moterims nitrocine galima vartoti tik būtinu atveju ir tik gydytojo nurodymu bei nuolat jam prižiūrint.

Kiek glicerolio trinitrato patenka į motinos pieną, nežinoma. Todėl žindyvės nitrocine turi būti gydomos atsargiai.

Duomenų apie nitrocine poveikį vaisingumui nėra.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

nitrocine Jūsų reakciją gali paveikti tiek, kad dėl to gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Alkoholis tokį poveikį stiprina.

 

 

3. Kaip vartoti nitrocine

 

Tikslią nitrocine dozę nustatys Jūsų gydytojas. Įprasta dozė yra 10 – 200 mikrogramų per minutę, nors kartais gali reikėti net 400 mikrogramų per minutę dozės. nitrocine infuzinis tirpalas lašinamas į veną praskiestas arba nepraskiestas. Šiuo vaistu Jus gydys tik ligoninėje, todėl jo infuzijos metu Jus atidžiai stebės.

 

Dozavimas

 

Rekomenduojamas dozavimas yra po 10 – 200 mikrogramų per minutę, tačiau kai kurių chirurginių procedūrų metu gali reikėti dozuoti net po 400 mikrogramų per minutę.

 

Chirurginė operacija

 

Hipertenzijai kontroliuoti arba kontroliuojamai hipotenzijai sukelti chirurginių procedūrų metu rekomenduojama pradinė dozė yra 25 mikrogramai per minutę. Ją galima kas 5 min. didinti 25 mikrogramais per minutę tol, kol kraujospūdis taps stabilus. Chirurginės operacijos metu paprastai pakanka dozuoti po 10 – 200 mikrogramų per minutę, tačiau kai kuriais atvejais gali reikėti dozuoti net po 400 mikrogramų per minutę.

 

Miokardo išemija širdies ir kraujagyslių operacijų metu bei po jų

Ją galima pradėti gydyti 15 – 20 mikrogramų per minutę doze, kurią galima didinti 10 – 15 mikrogramų per minutę tol, kol pasireikš reikiamas poveikis.

 

Į gydymą nereaguojantis stazinis širdies nepakankamumas, pasireiškęs dėl ūminio miokardo infarkto

Rekomenduojama pradinė dozė yra 20 – 25 mikrogramai per minutę. Ją kas 15 – 30 min. galima mažinti 10 mikrogramų per minutę arba didinti 20 – 25 mikrogramais per minutę tol, kol pasireikš reikiamas poveikis.

 

Nestabilioji krūtinės angina, kuri yra atspari gydymui beta adrenoblokatoriais arba poliežuviniais nitratų preparatais

Pradinė dozė - 10 mikrogramų per minutę. Ją, atsižvelgiant į paciento poreikį, galima maždaug kas 30 min. didinti 10 mikrogramų per minutę.

 

Vartojimo metodas

 

nitrocine tirpalą galima vartoti tiek praskiestą, tiek nepraskiestą (žr. informaciją, skirtą tik sveikatos priežiūros specialistams pakuotės lapelio gale).

 

Nepraskiestą nitrocine infuzinį tirpalą galima lėtai infuzuoti į veną, naudojantis švirkšto pompa, inkorporuojančia stiklinį arba kietą plastmasinį švirkštą.

 

Alternatyvus vartojimo metodas - nitrocine infuzuoti į veną praskiedus tinkamu skiedikliu, pvz., injekciniu izotoniniu natrio chlorido tirpalu, Ringerio tirpalu arba injekciniu 5 - 30 % gliukozės tirpalu.

 

Praskiestą tirpalą reikia infuzuoti į veną infuzine sistema arba švirkšto pompa, kad būtų garantuotas pastovus infuzijos greitis.

 

nitrocine infuzijos metu atidžiai stebės Jūsų hemodinamiką.

 

nitrocine infuzinio tirpalo skiedimo pavyzdys

 

Kad praskiestame nitrocine infuziniame tirpale glicerolio trinitrato koncentracija būtų 100 mikrogramų/ml, reikia 50 ml nitrocine infuzinio tirpalo (50 mg glicerolio trinitrato) supilti į 450 ml infuzinio skiediklio, kad praskiesto tirpalo būtų 500 ml.

 

100 mikrogramų/min. dozavimas išlaikomas infuzuojant po 60 ml praskiesto tirpalo per valandą. Tai atitinka 60 pediatrinių mikrolašų per minutę arba 20 įprastinių lašų per minutę. Lašinant tokiu greičiu, praskiesto tirpalo pakanka 8 val. ir 20 min. trukmės infuzijai.

 

Vieno nitrocine buteliuko turinys tinka vartoti tik vieną kartą, todėl buteliukų negalima laikyti daugiadoziais.

 

Ypatingos populiacijos

 

  • Vartojimas vaikams

nitrocine saugumas ir veiksmingumas vaikams dar nenustatytas.

 

  • Senyviems pacientams

Nėra duomenų, rodančių, kad senyviems pacientams vaisto dozę reikėtų keisti.

 

  • Pacientams, kurių inkstų ir kepenų funkcija sutrikusi

Papildomos dozės koregavimas ir papildoma stebėsena gali būti būtina pacientams, sergantiems sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu arba sunkiu inkstų nepakankamumu.

 

Ką daryti pavartojus per didelę nitrocine dozę?

nitrocine tirpalu gydoma tik ligoninėje, todėl Jums neturėtų suleisti per didelės dozės. Vis dėlto jeigu manote, kad vaisto buvo perdozuota, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją. Perdozavimo simptomai yra kraujospūdžio kritimas iki 90 mm Hg arba dar daugiau, išblyškimas, prakaitavimas, silpnas pulsas, dažnas širdies plakimas, kraujotakos sutrikimas, apalpimas, galvos svaigimas atsistojant, galvos skausmas ir svaigimas, bendrasis silpnumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir kt.

 

Pamiršus pavartoti nitrocine

nitrocine tirpalu gydoma tik ligoninėje, todėl vaisto Jums suleisti neturėtų pamiršti.

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinis poveikis, galintis pasireikšti nitrocine vartojimo metu, išvardytas toliau.

Sutrikimų dažnis apibūdinamas taip:

  • labai dažnas (pasireiškia daugiau nei 1 vartotojui iš 10);
  • dažnas (pasireiškia 1 – 10 vartotojų iš 100);
  • nedažnas (pasireiškia 1 – 10 vartotojų iš 1000);
  • retas (pasireiškia 1 – 10 vartotojų iš 10000):
  • labai retas (pasireiškia mažiau nei 1 vartotojui iš 10000);
  • dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis). 

 

Nervų sistemos sutrikimai

Labai dažnas: galvos skausmas.

Dažnas: galvos svaigimas (įskaitant svaigimą atsistojant), mieguistumas.

 

Širdies sutrikimai

Dažnas: tachikardija (dažnas širdies plakimas).

Nedažnas: krūtinės anginos simptomų sustiprėjimas.

Dažnis nežinomas: palpitacijos (pagreitėjęs širdies plakimas).

 

Kraujagyslių sutrikimai

Dažnas: ortostatinė hipotenzija (su kūno padėties pokyčiu susijęs kraujospūdžio kritimas).

Nedažnas: cirkuliacinis kolapsas (kartais pasireiškiantis retu širdies plakimu bei alpuliu).

Dažnis nežinomas: kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija), veido ir kaklo paraudimas.

 

Virškinimo trakto sutrikimai

Nedažnas: pykinimas, vėmimas.

Labai retas: rėmuo.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Retas: alerginės reakcijos (pvz., išbėrimas), alerginis kontaktinis dermatitas.

Dažnis nežinomas: eksfoliacinis dermatitas (odos uždegimas, susijęs su odos lupimusi sluoksniais), generalizuotas išbėrimas.

 

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dažnas: bendrasis silpnumas.

Nedažnas: niežulys, deginimas, paraudimas, dirginimas.

 

PASTABA. nitrocine gydomiems pacientams gali pasireikšti trumpalaikė hipoksemija (deguonies trūkumas kraujyje) dėl santykinio kraujo persiskirstymo mažai ventiliuojamų alveolių srityse. Dėl to galima širdies raumens hipoksija (deguonies trūkumas), ypač krūtinės angina sergantiems ligoniams.

 

Kaip ir kiti nitratų vaistai, nitrocine dažniausiai sukelia nuo dozės priklausomus galvos skausmus dėl smegenų kraujagyslių išsiplėtimo. Tai dažnai praeina po kelių dienų, nepaisant taikomo gydymo. Jei galvos skausmas neišnyksta gydantis su pertraukomis, reikėtų pereiti prie gydymo lengvais analgetikais. Jei galvos skausmai nepraeina, reikėtų sumažinti nitrocine dozę arba nutraukti gydymą.

 

Nežymių reflekso sukeltų širdies plakimo pagreitėjimų galima išvengti pradedant, jei būtina, kombinuotą gydymą su beta blokatoriais.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti nitrocine

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant dėžutės, buteliuko po „Tinka iki“ ir ampulės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

nitrocine infuzinio tirpalo sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra glicerolio trinitratas. 1 ml infuzinio tirpalo yra 1 mg glicerolio trinitrato.

Kiekvienoje nitrocine 10 ml infuzinio tirpalo ampulėje yra 10 mg glicerolio trinitrato.

Kiekviename nitrocine 50 ml infuzinio tirpalo buteliuke yra 50 mg glicerolio trinitrato.

  • Pagalbinės medžiagos yra bevandenė gliukozė, propilenglikolis, vandenilio chlorido rūgštis ir injekcinis vanduo.

 

nitrocine infuzinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

nitrocine infuzinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis, bekvapis skystis.

Jis tiekiamas bespalvio stiklo ampulėmis, kurių kiekvienoje yra 10 ml infuzinio tirpalo, ir bespalvio stiklo buteliukais, kurių kiekviename yra 50 ml infuzinio tirpalo.

 

Ampulių pakuotės dydis: 10 ampulių.

Buteliukų pakuotės dydis: 1 buteliukas.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

 

Merus Labs Luxco II S.à r.l.

208, Val des Bons Malades

L-2121 Luxembourg

Liuksemburgas

 

Gamintojas

 

Aesica Pharmaceuticals GmbH

Alfred-Nobel-Straße 10

40789 Monheim

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotjo atstovą.

 

ELVIM LTD

Kurzemes pr. 3G

LV-1067, Riga

Latvija

Tel. +371 67808450

Faksas +371 67808451

El. paštas: hq@elvim.lv

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-12-01.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Nitrocine 1mg/ml infuzinis tirpalas 10ml N10

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


* Rodoma minimalaus vieneto kaina

Pavadinimas [gamintojas]
Kaina be
kompensuojamojo
recepto


 



organiniai glyceryli nitrocine trinitrate nitratai glyceryl širdį sistema infuzinis trinitras veikiantis kraujagyslių širdies vaistai pharma tirpalas

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos