Dantų protezavimas. Ką reikia apie jį žinoti?

Pavadinimas „dantų protezavimas“ šiandien vis dar kai kurių žmonių siejamas su išpuvusiais, sutrupėjusiais dantimis ir primena, kad būtent tokiu atveju dantų protezavimą atlikdavo mūsų močiutėms. Visai be reikalo taip galvojame. Šiuolaikinė medicina yra taip toli pažengusi, kad apie tokias sąsajas negali būti nei kalbos. Šių dienų dantų protezavimas apima daug platesnę sąvoką.

Apie dantų protezavimą kalbamės su Kauno klinikos ,,Bendrosios medicinos praktika" odontologijos skyriaus gydytoja odontologe-ortopede Ingrida Znamenskiene.

Geriausia dovana – galimybė išgirsti
Jau dvejus metus iš eilės Lietuvoje vyksta labdaros kampanija „Už tikrą vaikystę“, kurią organizuoja „Selga“ kartu su Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus bendrija PAGAVA. Kalbamės su Rita Kryžanauskiene, kurios dukra Rustė praėjusiais metais dalyvavo šioje akcijoje.
Ministrė R. Šalaševičiūtė: globos įstaigos turėtų išnaudoti teisinio reglamentavimo teikiamas galimybes
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad sveikatos priežiūros paslaugos globos namuose yra teisiškai reglamentuotos ir, apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), turi būti teikiamos globotiniams. Globos įstaigos, siekdamos pasirūpinti savo gyventojų gerove, pačios organizuoja ir teisės aktų nustatyta tvarka teikia sveikatos priežiūros paslaugas, užtikrinančias asmens fizinę ir psichinę sveikatą. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, SAM, jeigu to reikės, pasirengusi tartis su socialiniais partneriais dėl teisinės bazės tobulinimo. Tačiau visų pirma globos įstaigos turėtų išnaudoti esamo teisinio reglamentavimo teikiamas galimybes.
6 klaidos, kurias darote po sporto treniruočių
Nesvarbu, kad ir kiek prakaito išliejate sporto salėje, norimų rezultatų nepasieksite, jei nesilaikysite būtino režimo po treniruočių. Jei ryte ar po darbo intensyviai paminate dviratį, o vakare ar iškart po treniruotės susitikę su draugais pamaloninate save alkoholiniu kokteiliu, nėra ko tikėtis, kad ant kūno nesikaups kilogramai. Šis ir kiti blogi įpročiai po sporto treniruočių ne tik nepadės pasiekti norimų formų, bet ir pakenks jūsų sveikatai. Pateikiame jums tinklalapyje womenshealthmag.com išvardytas didžiausias klaidas, kurias galbūt darote po treniruočių.
Atvirkštinė plaukų trinkimo procedūra – geresnis rezultatas?
Trokštate švelnių, šilkinių, tobulų plaukų, į kuriuos taip norisi panerti rankas? Šiaip jau daugelis moterų sako, kad plaukų balzamas dėmesio verta ir itin reikalinga priemonė, jeigu nesinori ant galvos nešiotis pakulų. Taigi, kaip mes įprastai naudojame šią priemonę? Tepame ant šampūnu ištrinktų ir vandeniu perskalautų plaukų, palaikome 5–10 minučių ir vėl nuplauname vandeniu. Po to formuojame šukuoseną įrastu būdu.
Atrodo, nieko naujo, ar ne?
Sėkmės filosofo Briano Tracy tiesos, keičiančios gyvenimą
Vienam sėkmė – aukštas postas, kitam – solidi sąskaita banke, trečiam – meilė ir darni šeima. Trumpai tariant, tai, kas leidžia jausti pasitenkinimą gyvenimu ir džiaugsmą. Tai turėti gali kiekviena iš mūsų, tereikia surasti savąjį kelią į sėkmę. Iš pažiūros paprastos, bet veiksmingos tiesos, kurias sukūrė vienas garsiausių šių dienų sėkmės filosofijos propaguotojų amerikietis Brianas Tracy, tūkstančiams žmonių padėjo įgyvendinti didžiausias svajones: praturtėti, rasti vietą gyvenime, pajusti pilnatvę.
 


eurovaistine201808

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos