vaistai.lt
LOPL: diagnozuoti šią ligą ir gydytis niekada ne per vėlu
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) iki 2030 metų taps trečiąja pagrindine mirties priežastimi visame pasaulyje. Ją lenks tik širdies ligos ir insultas. Ši lėtinė liga pažeidžia plaučius, kvėpavimo takus, taip pat sukelia sisteminius viso organizmo sutrikimus. Dauguma žmonių nežino sergantys LOPL tol, kol liga išsivysto iki vidutinio sunkumo ar net sunkios stadijos, todėl šia liga suserga vis daugiau žmonių.
Kas gresia, jei jums per keturiasdešimt ir rūkote?
Perkopėte keturiasdešimtmetį? Rūkote, būnate prirūkytose patalpose ar dirbate kenksmingomis sąlygomis, kur ore tvyro teršalai? Kosėjate ilgiau nei tris mėnesius, skrepliuojate ir švokščiate? Teigiami atsakymai leidžia spėti, kad Jums gresia viena dažniausių kvėpavimo takų ligų – lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL). Atpažinus šiuos simptomus, dar nevėlu kreiptis į gydytoją ir gauti reikiamą pagalbą. Šūkiu „Dar nevėlu“ šiais metais pasitinkama Pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos diena.
R. Šalaševičiūtė: siekiame medikų ir pacientų abipusiai pagarbaus ir dėmesingo bendravimo
Nesusipratimai ar konfliktai gydymo įstaigose dažniausiai kyla dėl pacientų ir medicinos personalo tarpusavio bendravimo ir pagarbos stokos, nenoro bendrauti ar bendravimo įgūdžių bei laiko trūkumo. Tai paaiškėjo Lietuvos bioetikos komiteto kartu su Lietuvos gydytojų sąjunga surengtame seminare „Kaip pagerinti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų ir pacientų bendravimą?“. Šiuo renginiu Lietuvos bioetikos komitetas, Lietuvos gydytojų sąjunga ir Sveikatos apsaugos ministerija siekė atkreipti sveikatos priežiūros specialistų ir pacientų dėmesį į abipusiai pagarbaus ir dėmesingo bendravimo svarbą.
10 lieknėti padedančių produktų
Įtraukti į kasdieninę mitybą šie produktai ne tik padės sulieknėti, bet ir nebepriaugti svorio ateityje. „Įtraukite į savo mitybą bent kelis produktus iš šio sąrašo, ir antro bandymo lieknėti gali nebeprireikti“, – teigia Lieknėjimo ir sveikatingumo centro Sveikos gyvensenos specialistas Dainius Vyšniauskas.
Gydytoja dermatologė apie plaukų slinkimą

Sveiki, stiprūs ir tankūs plaukai – kiekvienos moters svajonė. Nieko nuostabaus, juk gražūs plaukai – vienas svarbiausių moterį išskiriančių požymių bei geros savijautos ir pasitikėjimo savimi elementas. Deja, vis dažniau moterys skundžiasi padidėjusiu plaukų slinkimu. Natūralu, jei per dieną iškrenta iki 100 plaukų, tačiau, jei pastebite, kad po šukavimosi vis daugiau plaukų lieka ant šepečio, vertėtų sunerimti bei imtis priemonių, kurios užkirstų kelią plaukų slinkimui.

Ar netapote pastumdėliu? Atkreipkite dėmesį į savo elgesį
Esate malonus ir geras žmogus? Puiku – šios savybės yra būtinos norint sulaukti sėkmės ar siekiant palaikyti harmoningus santykius su aplinkiniais. Vis dėlto tarp buvimo maloniu žmogumi ir tapimo tuo, kuriuo visi naudojasi, yra ganėtinai plonytė riba, kurios nereikėtų peržengti.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos