Nepatogūs pokalbiai: 4 hemorojaus stadijos
Yra nemažai sveikatos negalavimų, apie kuriuos žmonės vengia kalbėti ne tik su artimaisiais, bet ir su gydytojais. Vienas tokių – hemorojus. Nors ši liga dažniausiai nekelia pavojaus gyvybei, negydoma ji gali komplikuotis ir gerokai apkartinti gyvenimą.

Kas tai yra?
Kai kurie žmonės įsitikinę, kad hemorojus – tai nusileidusios ir iš išangės iškritusios žarnos. Iš tiesų tai yra odos maišeliai, kuriuos sudaro išsiplėtusios išangės kraujagyslės. Paprastai kalbant, hemorojus panašus į venų varikozę ‒ abi ligos atsiranda dėl panašių ar tokių pačių veiksnių.

Kas trys dienos pranešimas apie donorą: organus transplantuosime ar leisime pavirsti dulkėmis?

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Biuras) informuoja, kad vis daugiau mūsų šalies žmonių išreiškia valią dėl organų donorystės – pasirašo sutikimą po mirties tapti organų ir audinių donoru: 2014-aisiais sutikimą elektroriniu būdu pasirašė 1909 žmonės, pirmąjį šių metų mėnesį – 86. Ši statistika nuteikia optimistiškai. Sausio mėnesį Lietuvoje buvo užregistruota 10 potencialių organų ir (ar) audinių donorų. Matematiškai skaičiuojant, tai – džiuginantis skaičius: kas trys dienos registruojamas potencialus donoras. Tačiau efektyvūs donorai gerąją statistiką „tempia“ ne donorystės naudai.

Šiauliuose – konferencija apie vaikų endokrinines ligas
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurginio korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje auditorijoje kovo 4 d. 15 val. prasideda konferencija, skiriama vaikų endokrinologams, pediatrams, šeimos gydytojams, bendrosios praktikos slaugytojams. Temos aktualios tėveliams, auginantiems vaikučius, susirgusius lėtinėmis ligomis. Pranešimus skaitys Respublikinės Šiaulių ligoninės ir LSMU Kauno klinikų medikai. 15.30 val. pranešimą apie vaikų endokrinologiją Šiaulių krašte skaitys respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja Vida Miglė Liugaitė. Pranešimą „Cukrinio diabeto diagnostika“ skaitys dr. E. Jašinskienė (LSMU Kauno klinikų Endokrinologijos klinika).
Mažo kaloringumo dieta padės pagražinti figūrą
Mažo kaloringumo dieta – tai subalansuota maitinimosi sistema, kuri leidžia veiksmingai numesti svorį ir nepakenkti sveikatai. Pagrindinis šios dietos privalumas yra tas, jog jeigu laikysitės visų rekomendacijų, pasieksite ilgalaikį rezultatą. Ne paslaptis, jog po įvairiausių išbandytų dietų svoris neretai grįžta, o kartais ir su kaupu. Norint pasiekti geriausių rezultatų ir išlaikyti svorį, mažo kaloringumo dieta turi tapti gyvenimo būdu, tam tikra maitinimosi filosofija.
Vyrai negailestingi: kas antram jų celiulitas – moters grožio darkytojas
Moterų galvos skausmas – celiulitas – nelieka nepastebėtas ir vyrų. Kas antras vyras mano, kad celiulitas ir grožis – sunkiai suderinami dalykai. Tai atskleidė kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa „Kokią įtaką celiulitas daro moterų gyvenimui ir ką apie jį mano vyrai?“ Celiulitas – vienas pagrindinių moterų grožio rūpesčių visame pasaulyje. Šis odos pakitimas, pasireiškiantis poodinio sluoksnio riebalų sankaupomis, gali pakirsti moterų pasitikėjimą savo išvaizda, kai kuriais atvejais – net priversti gėdytis savo kūno. Vienos moterys susitaiko su apelsino žievelę primenančiais odos pakitimais ir nesuka dėl to galvos, kitos griebiasi pačių įvairiausių priemonių kovai su šia nepageidaujama problema.
Kaip sužinoti, kada ateina metas pokyčiams?
Beveik kiekvienas iš mūsų svajoja apie naują, geresnį gyvenimą. Ar bent jau nori ką nors pakeisti senajame. Tai verčia mus nuolat judėti pirmyn, siekti tikslų. Naujas gyvenimas iš tiesų egzistuoja: pirmiau vaizduotėje, o vėliau, jei įdedame pastangų, ir tikrovėje. Žmogus sukuria įvairių naujo gyvenimo scenarijų, tačiau jų esmė viena – ką nors pakeisti. Nesvarbu ką: darbą, išvaizdą, butą, įpročius ar partnerį, svarbu, kad kuo greičiau nuslinktų erzinantys sunkumai, pasitrauktų nuobodulys. Tačiau kaip sužinoti, kad atėjo laikas keisti gyvenimą?
 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen-forlaxIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos