vaistai.lt
Niežulys, bėrimai ir paraudimai: kaip įveikti alerginį kontaktinį dermatitą?
Europos alergologų ir klinikinių imunologų akademija prognozuoja, kad 2030 m. kas antras europietis sirgs viena ar kita alergine liga. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro alergologė ir klinikinė imunologė Kotryna Linauskienė pastebi, jog jau dabar kasdien susiduria su kontaktinio dermatito atvejais. Dažniausiai juos sukelia įvairūs buities produktai, kosmetika, medikamentai ir chemijos pramonės gaminiai.
Ar išties verta vakarienę atiduoti priešui?
Daugelio girdėtas patarimas pusryčius suvalgyti pačiam, pietus pasidalyti su draugu, o vakarienę atiduoti priešui dar kartą patikrintas ir aptartas šį mėnesį vykusiame kasmetiniame kovos su nutukimu bendruomenės susitikime Naujajame Orleane. Įvertinus tyrimo rezultatus, pranešta, kad kiekvieno valgymo metu suvartodami mažesnį maisto kiekį ir atsisakydami vakarienės, greitai pajustume teigiamą poveikį sveikatai.
Pacientams svarbu žinoti savo teises
Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Deja, bet ne visi pacientai žino savo teises. Dažniausiai nežinojimas atima priemones, kuriomis galima greitai ir efektyviai apsiginti. Akreditavimo tarnyba susidūrė su tokiais atvejais, kai asmens sveikatos priežiūros įstaigos, siekdamos mažinti pacientų laukimo eiles, neleistinai apribojo pacientų teises.
Gydytojai genetikai: biologinį amžių galima koreguoti
Jei gydytojas galėtų paklausti paciento tik vieno klausimo tam, kad įvertintų jo sveikatą, klausimas visada būtų toks pat – kiek jums metų? Būtent amžius yra didžiausias rizikos veiksnys lėtinių ar su metais susijusių ligų plėtimuisi. Higienos instituto duomenimis, 2015-aisiais 45 metų ir vyresnių asmenų dažniausia mirtingumo priežastis buvo kraujotakos sistemos ligos, antroje vietoje – piktybiniai navikai.
Didžiausios grožio klaidos žiemą, kurias darome kiekvienas
Net ir nuoširdžiai besirūpindami savo išvaizda, kartais darome klaidų. Žiemą ypač svarbu odą bei plaukus prižiūrėti taisyklingai, nes netinkamos priemonės ir būdai gali ilgam pabloginti jų būklę. Pasak specialistų, didžiausi odos, plaukų ir nagų priešai žiemą yra šilto ir šalto oro kontrastai, drėgmės trūkumas bei netinkama priežiūra.
„Gyvųjų numirėlių naktis“ (kol kas) atšaukiama: Indijoje sustabdytas turbūt įdomiausias medicinos eksperimentas, tačiau jei reiks, tyrėjai tą padarys ir užsienyje
Indijos medicininių tyrimų taryba (ICMR) uždraudė atlikinėti atgaivinimo eksperimentus su žmonėmis, kuriems nustatyta smegenų mirtis. Juos planavo atlikti bendras Indijos ir JAV projektas ReAnima. ICMR Nacionalinis medicinos statistikos institutas išbraukė projektą iš klinikinių bandymų registro, rašo Science.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos