Ką daryti, kai kraujuoja dantenos?
Kraujuojančios dantenos – labai nemalonus ir varginantis reiškinys. Dantenos gali kraujuoti dėl stomatologinių bei kitų sveikatos problemų. Nenumokite į tai ranka! Kraujuojančios dantenos gali sukelti rimtas dantų ir dantenų ligas: gingivitą (dantenų uždegimas), periodontitą (išsivysto, kai negydomas gingivitas: uždegimas pažeidžia ne tik dantenas, bet ir kaulinį danties audinį), parodontozę.
Vaikų ugdymo įstaigų valgiaraščių sudarymas ir derinimas
Nuo š. m. lapkričio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 ,,Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimui, Panevėžio visuomenės sveikatos centras gauna prašymų pakartotinai suderinti vaikų ugdymo įstaigų maitinimo valgiaraščių. Centro specialistai atkreipia dėmesį į pakeitimus, susijusius su valgiaraščių sudarymu ir derinimu.
Pristatyti centrinės e. sveikatos sistemos veikimo principai ir nauda
Praėjusią savaitę pacientų organizacijoms ir medikų bendruomenei buvo išsamiai pristatyta kitais metais pradėsianti veikti e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema (ESPBI IS). Tai Lietuvos e. sveikatos sistemos centrinė informacinė sistema. Sistemos kūrėjai išaiškino jos veikimo principus ir pagrindines funkcijas, kurios leis palengvinti medikų darbą ir pagerinti pacientų aptarnavimą.
„5 ir 2“ – dieta, užkariavusi pasaulį
Ši dieta, o gal greičiau mitybos režimas, pelnytai puikuojasi populiariausių dietų reitingų viršūnėje. Ji nežaloja sveikatos, jos nesunku laikytis, o užvis svarbiausia, kad yra neįtikėtinai veiksminga. Kur slypi šios dietos populiarumo paslaptis? Paprastumas ir lankstumas – štai, kuo daugelį paperka britų gydytojo bei populiaraus sveikatos mokslo žurnalisto Michaelio J. Mosley sukurta mitybos sistema. Jos esmė – 5 dienas valgote, kaip įprastai, o 2 skiriate organizmo iškrovai.
Norite stipresnių plaukų? Atsikratykite šių įpročių!
Nė vienai dailiosios lyties atstovei nepatiktų „komplimentas“, kad jos plaukai atrodo ploni, tačiau kartais realybė būna būtent tokia. Na, o jei pastebėjote, kad plaukai slenka labiau nei įprastai, vertėtų susirūpinti. Mokslų daktaras ir plaukų transplantacijos chirurgas Alanas Baumannas tikina, kad tiek šukuosena, tiek mūsų gyvenimo būdas turi didelės įtakos ir plaukų būklei. Vis dėlto tai puikios naujienos, mat dėl gražesnių ir sveikesnių plaukų jums tereikės pakeisti kelis įpročius. Kokie jie, praneša tinklalapis prevention.com.
ŽIV vystosi į mažiau mirtiną formą
Panašu, kai kuriose Afrikos dalyse ŽIV pamažu tampa ne toks agresyvus. Kol kas pokytis menkas – atitinka maždaug 2,5 metais vėlesnį AIDS išsivystymą, nei epidemijos pradžioje – bet jeigu jis tęsis, susirgimas gali tapti žymiai mažiau pavojingas. Tai sukelia ne vienas faktorius, tarp kurių ir gydymas vaistais. Anksčiau manyta, kad patogenai visada vystosi į mažiau mirtinus, kad jų nešiotojai turėtų daugiau šansų išgyventi ir išplatinti ligą. Tačiau dabar žinome, kad evoliucinis spaudimas gali stumti ir į priešingą pusę.
 


eurovaistine_2014_12

3_bmp-kaledos-2014
ipsen ginkor

aprospin_2014

Sveikuva_2014_12

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos