vaistai.lt
Seksas tapo darbu? 5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Jeigu ovuliacijos testai, mylėjimasis pagal kalendorių ir vis neišryškėjanti antroji testo juostelė tapo kasdienybe, šį pokalbį su gydytoju urologu Titu Simaška paruošėme kaip tik jums. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimą, nevaisingumas yra negalėjimas pastoti vienerius metus ar ilgiau, nors pora yra seksualiai aktyvi ir nenaudoja kontracepcijos priemonių. Tačiau ne visada norisi laukti – abejonės, ar viskas gerai, pasisėja jau po pirmųjų nesėkmingų bandymų. Statistika rodo, kad net 30-40 proc. atvejų priežastis, dėl ko pora negali susilaukti vaikų, lieka neaiški – fiziologiškai abu partneriai sveiki, tačiau pastoti nepavyksta.

Sergamumas gripu ir kvėpavimo takų infekcijomis kas savaitę mažėja

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje mažėja. Dvidešimtąją šių metų savaitę (gegužės 16-22 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 36,0 atv./10 tūkst

Kokių kompensuojamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių privalo turėti kiekviena vaistinė?

Daugelis vaistus perkančių gyventojų žino, kad kompensuojamųjų vaistų recepte juos skiriantis gydytojas įrašo vaisto veikliąją medžiagą (cheminį pavadinimą), o pacientui įsigyjant reikiamą vaistą verta pažiūrėti į vaistinės monitoriaus ekraną ir pasidomėti kaina. Monitoriaus ekrane vaistininkas privalo parodyti visų vaistų su ta pačia veikliąja medžiaga sąrašą ir pirmiausia pasiūlyti įsigyti vaistą su mažiausia priemoka. Tačiau ar visi žino apie Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą?

Greičiausias būdas numesti svorio sveikai. Trenerio patarimai
Greitai krentantis svoris – daugelio svajonė, tačiau visi puikiai žinome, kad kur kas geriau kilogramus tirpdyti lėtai, kadangi procesas daug sveikesnis mūsų organizmui, o rezultatai stabilesni. Tačiau jeigu norite greičiau pamatyti tobulą figūrą, tuomet galite pasinaudoti šiais trenerio Jimo Karaso patarimais, dėl kurių pagreitėja medžiagų apykaita ir greičiau krinta kilogramai. Gerkite žaliąją arbatą. Šioje arbatoje yra medžiagų, kurios padeda deginti riebalus ir kalorijas, o tai reiškia, kad kasdien sudeginsite papildomas 70 kcal.
5 grožio paslaptys iš moterų, kurios pratęsė savo jaunystę
Laiką daugelis moterų dabar įveikia kosmetologų, plastinės chirurgijos specialistų pastangomis, todėl atrodyti jaunai lyg ir nėra sudėtinga. Tačiau natūralus grožis yra tai, kas niekada neišeis iš mados. Peržengus penktą dešimtį savo išvaizdai reikia skirti vis daugiau dėmesio, todėl gyvenimo būdo ypatumai čia vaidina itin svarbų vaidmenį. Žinome, kad alkoholis, rūkalai, nesveikas maistas, miego stoka ir stresas turėtų būti keičiami daržovėmis, sportu, gera nuotaika ir 2 litrais vandens per dieną. Tačiau jeigu norite išgirsti netikėtų patarimų apie grožio išsaugojimą, kviečiame sužinoti.
Kaip sužinoti, ar jūsų mikrobangų krosnelė nespinduliuoja į išorę (Video)
Jei paklausite žmonių, kas sukelia priklausomybę, dauguma tikriausiai pasakys – narkotikai. Pagal šį požiūrį, tokių medžiagų, kaip heroinas, kokainas ir metamfetaminas savybės, mus veikia, kaip cheminiai „kabliukai“, dėl kurių vartotojas tampa priklausomu. Be abejo, tai yra tiesa, tačiau lieka neaišku, kodėl vieni žmonės lengvai užkimba už šio masalo, o kiti – ne.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos