Balso pokyčiai praneša apie sveikatos sutrikimus
Ne per seniausiai rašėme apie tai, kokias sveikatos problemas gali išduoti mūsų pėdos. Pėdos – ne vienintelė kūno dalis, kurios tam tikri pakitimai išduoda vienokius ar kitokius sveikatos sutrikimus. Tačiau ar kada susimąstėme, jog ir mūsų balsas gali nemažai pasakyti apie mūsų sveikatą? Dažniausiai balsą suvokiame kaip Dievo duotą bendravimo įrankį, kuris nekinta visą gyvenimą. Mes kalbame, rėkiame, šnabždamės, juokiamės, atsidūstame, aikčiojame, giliau nė nesusimąstydami apie išleidžiamą garsą. Na, nebent iš balso uždirbtume duoną pragyvenimui. Ir štai, mūsų balsas it niekur nieko ima ir pakinta – nebeprakalbame, pasikeičia tonas, balsas suplonėja ar sustorėja, užsikertame, o kur dar lojantis kosulys.
Endoprotezų kompensavimui – daugiau SAM ir VLK dėmesio bei lėšų
Naujos perspektyvos atsiveria pacientams, laukiantiems kelio ar klubo sąnario keitimo operacijų. 2015 m. 20-čia proc. didės Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos, skiriamos traumatologijos ir ortopedijos priemonių kompensavimui. Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinė ligonių kasa kviečia žmones neskubėti savo lėšomis įsigyti įvairių traumatologijos bei ortopedijos priemonių, permokant kelis kartus. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, kiekvienas žmogus turi teisę rinktis. „Tačiau ar verta permokėti kelis kartus už endoprotezą, kai yra galimybė sulaukti kompensuojamojo? Juo labiau, kai kitais metais numatytas gerokai didesnis kompensavimas šiai sričiai“, – teigia ministrė.
Ką valgyti ir ko vengti padidėjus cholesteroliui?
Cholesterolis – riebi medžiaga, randama visose gyvose ląstelėse. Jo perteklius organizme nėra laikomas liga, tačiau ilgą laiką nesiimant jokių priemonių, gali išsivystyti į sveikatai pavojingus negalavimus. Kardiologai teigia, kad išvengti hipercholisterinemijos (padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje) padeda aktyvus gyvenimo būdas ir žalingų įpročių atsisakymas, tačiau svarbiausias dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – sveika mityba, pagrįsta neriebiu ir nekaloringu maistu.
Obuolių actas – vaistas nuo visų ligų?
Pastaruoju metu obuolių actas išgyvena tikrą atgimimą, o gandai apie jo gydomąsias savybes pasiekia vis daugiau žmonių. Antai viename forume moterys diskutuoja apie tai, kad gerdamos praskiestą vandeniu obuolių actą netgi atsikratė spuogų. Žinomas ir naudojamas tiek medicinoje, tiek maisto gamyboje dar prieš 10 000 metų, obuolių actas kartais atrodo tikras stebuklas. „Manau, kad pastaruoju metu apie obuolių actą galime prisiklausyti įvairiausių gandų, ir jie nebūtinai yra tiesa“, – teigia dietologė, knygos „Read It Before You Eat It“ autorė Bonnie Taub-Dix.
Slenka plaukai? Sužinokite, kada derėtų susirūpinti
Moterims plaukai yra jų pasididžiavimas ir džiaugsmas – storos ir išpuoselėtos garbanos džiugina kiekvieną. Tačiau, ką daryti, kai bėgant laikui pastebite, kad anksčiau stora buvusi kasa netikėtai virto veikiau pelės uodegą primenančia kasele? Jei prabudusi ant pagalvės randate vis daugiau iškritusių plaukų, o kiekvieną kartą išsimaudžiusi vonioje privalote ieškoti būdų, kaip išvalyti užsikišusius vamzdžius, derėtų susirūpinti. Plaukų slinkimas yra natūrali ir sveika atsinaujinimo proceso dalis, tačiau kartais plaukų sruogų netenkame gerokai daugiau nei turėtume. Apie dažniausias plaukų slinkimo priežastis ir įvairius su tuo susijusius mitus tinklalapiui sofeminine.co.uk pasakoja 40-ties metų darbo patirtį turintis dermatologijos profesorius Janas Wadsteinas.
Arbatos sieteliuose – per didelis nikelio kiekis
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad arbatos sieteliuose ”Teezange Gourmet” nustatytas dvigubai didesnis nei leistina nikelio kiekis. Patekę į žmogaus organizmą, dideli šio metalo kiekiai gali sukelti ūmius ir lėtinius apsinuodijimus. Mat nikelis pasižymi stipriu kancerogeniniu poveikiu, be to, jis kaupiasi plaučiuose, kepenyse, inkstuose.
 


eurovaistine201808

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos