VLK primena: moterys gali išsitirti nemokamai dėl krūties piktybinių navikų
Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio.
Nustatyti sveikatos priežiūros paslaugų kriterijai užtikrins pacientams aukščiausios kokybės paslaugas
Sveikatos priežiūros paslaugos bus kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, jeigu atitiks objektyvius, iš anksto žinomus, nediskriminacinius kriterijus. Tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui pritarė LR Vyriausybė. Nors Sveikatos draudimo įstatyme buvo numatytas reikalavimas, kad Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamos tik asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurios atitinka Vyriausybės nustatytus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kriterijus“( Sveikatos draudimo įstatymo 9 straipsnio 8 dalis), tačiau tokie kriterijai iki šiol nebuvo numatyti.
Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą?
Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje – pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis. Apie tai, kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą ir su kokiomis ligomis tai gali būti susiję, pokalbis su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidente, medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ direktore medicinai, gydytoja Dangira Babenskiene.
Vitaminas, apsaugantis nuo krūties vėžio
Dėl vėžinių ląstelių susidarymo dabar girdime itin daug diskusijų. Kaltinami ir gyvulinės kilmės maisto produktai, ir deginimasis saulėje, ir genetika (nors nėra tiesioginių įrodymų, kad ši liga paveldima). Tačiau mokslininkai sutelkė dėmesį į vieną vitaminą, kurio privalu gauti, ypač moterims. Naujausi tyrimai, atlikti Kalifornijos universitete, konstatavo, jog daugiau vitamino D gaunančios moterys turi žymiai mažiau tikimybių susirgti krūties vėžiu. Atskleista ir vitamino D svarba nėščioms moterims bei nešiojamo kūdikio sveikatai.
9 aktualūs faktai apie dantų balinimą
Jei svajojate apie baltus dantis ir seniai audžiate mintį ryžtis dantų balinimo procedūrai – šaunu. Tačiau ką reikėtų žinoti apie šią procedūrą, kokių rezultatų galite tikėtis? Kokiais atvejais šios idėjos geriau atsisakyti? Taigi skaitykite žemiau pateiktus punktus ir, tikimės, jums nebeliks jokių su dantų balinimu susijusių neaiškumų.

1. Balinimo efektas priklauso nuo dantų emalio storio, įgimto atspalvio, žmogaus amžiaus, gyvenimo būdo (mitybos, žalingų įpročių ir t. t.), burnos higienos.

Mokslininkai atskleidžia ilgo gyvenimo paslaptis
Naujausi mokslininkų atradimai leidžia prognozuoti gyvenimo trukmę, o tolimesni tyrimai gali atskleisti ilgo gyvenimo paslaptis. Procesus ilgaamžių organizmuose tyrę mokslininkai skelbia atradę tam tikrus dėsningumus, kurie vyksta ilgaamžių organizme.

Išskirtiniai šimtamečiai
Ilgaamžių organizmuose vykstantys procesai pasižymi savybėmis, stebėtinai panašiomis į kur kas jaunesnių žmonių. Tokią išvadą padarė Šveicarijos ir Italijos mokslininkai, atlikę tyrimą „Nestlé“ tyrimų centre ir „Nestlé“ sveikatos mokslų institute.

 


ev-liwe-well

ipsen-forlax

aconitum_kriomega_2014_16-17sav

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos