Image

Melanoma yra pati pavojingiausia odos vėžio forma, galinti greitai plisti ir kelti grėsmę gyvybei. Melanoma sergančiųjų pasaulyje, ypač išsivysčiusios Europos šalyse, skaičius didėja, vis daugiau diagnozuojama antros ir vadinamos nežinomos stadijos melanomų ir vis mažiau - pirmos stadijos. Tai reiškia, kad laiku diagnozavus melanomą 97 proc. žmonių pasveiksta. Šiandien apie melanomą pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ ilgametę darbo patirtį sukaupusi gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė.

Ministrė R. Šalaševičiūtė sveikatos sistemos aktualijas aptarė su gydymo įstaigų vadovais
Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė penktadienį susitiko su Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių gydymo įstaigų vadovais. Susitikimo metu ministrė pristatė planuojamą Privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto augimą, buvo aptarta ligoninių finansinė padėtis, kiti aktualūs klausimai. Ministrė R. Šalaševičiūtė ligoninių vadovus informavo, kad 2015 m. planuojamas PSDF biudžeto augimas apie 300 mln. litų. Didžioji šių lėšų dalis bus panaudota balo vertės atstatymui. „Noriu pasidžiaugti, kad pirmą kartą po krizės balo vertę bus galima atstatyti iki 0,97 Lt. O jeigu situacija ir toliau gerės tokiais pačiais tempais, 2016 m. tikimės grąžinti ir 1 Lt. Tai gera žinia ne tik medikams, bet ir pacientams, galėsiantiems gauti greičiau ir kokybiškesnes paslaugas“, – pabrėžė ministrė.
Grybų ir uogų slaptoji savybė, kuri gali jums pridaryti bėdų
Retas mūsų nėra girdėjęs apie pavojų, kurį mums kelia aplinkos užteršimas sunkiaisiais metalais. Nors jų yra daugiau nei 40 skirtingų rūšių, reikėtų išskirti tris pačius pavojingiausius – švinas, gyvsidabris ir kadmis. Apie juos ir bus kalbama šiame straipsnyje. Sunkiųjų metalų kiekiai, kuriuos žmonija kasmet išmeta į aplinką iš tiesų įspūdingi. Vien metalurgijos pramonė kasmet „pasunkina“ mūsų gyvenamąją aplinką 90 tūkst. tonų švino, 120 tūkst. tonų cinko ir per 140 tūkst. tonų vario. Kiekiai įspūdingi, tačiau ir jie nublanksta prieš švino kiekius, kurie išskrieja į aplinką per automobilių išmetamuosius vamzdžius. Net 250 tūkst. tonų švino aplinkoje kasmet – štai toks yra pasaulinio automobilių parko indelis į taršą sunkiaisiais metalais.
Dieta širdžiai ir kraujagyslėms stiprinti
Kopiant į gyvenimo kalnus, vis daugiau dėmesio reikalauja mūsų kūnas ir organizmas. Ką jau bekalbėti apie širdies ir kraujagyslių ligas, kurios dažnai būna nė nepastebimos, kol pagaliau smogia visu pajėgumu. Žinia, čia įtakos turi ne tik paveldimumas, bet ir gyvenimo būdas. O jeigu mėgaujatės bet kokiu maistu, nevengiate taurelės, riebalų, rūkalų ir viso kito „gėrio“, leisdami sau ištiesti kojas priešais televizorių ar kompiuterį vietoj sporto klubo, gali būti, kad greitai širdelė jums praneš apie negalavimus...
Vargina sausi ir lūžinėjantys plaukų galiukai? Patarimai, kaip išspręsti šią problemą
Norite įstabiai gražių ir sveikų plaukų, bet vaizdą nuolat bjauroja išsausėję ir suskilinėję plaukų galiukai? Atrodo, dedate daug pastangų, nuoširdžiai rūpinatės savo plaukais, bet rezultatas vis nuvilia? Moterų portalas Ji24.lt tiesia jums pagalbos ranką. Pasidomėkite, kodėl jus vargina sausų plaukų problema, ką darote ne taip ir kas, pasak profesionalių kirpėjų, jūsų plaukams grąžintų sveiką išvaizdą. Sausi plaukų galiukai – opi problema daugeliui dailiosios lyties atstovių. Be to, jie smarkiai gadina bendrą plaukų vaizdą, kuria netvarkingos šukuosenos įspūdį. Tad ką daryti? Tokiu atveju tenka imtis kraštutinių priemonių – plaukų galiukus būtina kirpti. Šis procedūra ypač skausminga toms, kurios jau seniai svajoja apie ilgus plaukus. Deja, apsilankymas pas kirpėją – neišvengiamas, tai vienintelė išeitis esant tokiai situacijai. O ar šiam nemaloniam procesui galima užbėgti už akių? Ką daryti, kad plaukų galiukai kuo mažiau sausėtų ir kokių priemonių imtis, kad plaukai atrodytų sveiki, gražūs?
Odos gebėjimas „užuosti“ padeda jai gyti
Kaip jūsų oda užuodžia? Pasirodo, visai neblogai, mat uoslės receptoriai yra išsidėstę ant viso kūno. O dar jie gali padėti jums išgyti. Nosyje yra daugiau nei 350 skirtingų uodžiamųjų receptorių tipų, pritaikytų skirtingiems kvapams. Taip pat apie 150 randama tokiuose vidiniuose audiniuose, kaip širdis, kepenys ar žarnynas, tačiau juos tirti sudėtinga. Hannso Hatto vadovaujama laboratorija Ruhro universitete Bochume, Vokietijoje, yra susikoncentravusi į odos tyrimus, kurie vykdomi daug paprasčiau, ir tiria pagrindinio odos ląstelių tipo – keratinocitų – receptorių reakciją.
 


ev-liwe-well

ipsen-forlaxIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos