vaistai.lt
Nugaros skausmas: kodėl svarbu žinoti priežastį?
Statistiškai net 80 proc. žmonių bent kartą yra patyrę nugaros skausmą. Specialistai perspėja, kad toks skausmas ne tik nemalonus, bet ir pavojingas todėl, kad jis tėra simptomas, maskuojantis itin skirtingas ir kartais labai rimtas sveikatos problemas. Specialistai siekia atkreipti dėmesį ne tik į stuburo problemas, bet ir į profilaktiką, padedančią užkirsti kelią įvairioms problemoms ateityje bei taupyti savo stuburą.
Lietuvoje padaugėjo susirgimų leptospiroze, kurią platina graužikai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais Lietuvoje padaugėjo susirgimų leptospiroze. Iki spalio 17 d. susirgo 12 asmenų, praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – keturi. Leptospirozė yra ūminė užkrečiamoji liga, kuria užsikrečiama leptospiroms patekus per pažeistą odą ar sveikas gleivines tiesioginio sąlyčio metu su infekuotais gyvūnais, jų šlapimu ar kitais kūno skysčiais; liečiant infekuotų gyvūnų audinius, organus; vartojant infekuotus maisto produktus ir vandenį.

Pokyčiai užtikrins geresnį pacientų ir medikų saugumą

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, per praėjusius metus vykdžiusi konsoliduotus planinius tikrinimus, atskleidė sisteminių pokyčių, kurie geriau užtikrintų pacientų bei medikų saugą, naudojant medicinos priemones (prietaisus), būtinybę. Akreditavimo tarnybos inicijuota darbo grupė kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, Radiacinės saugos centro ir Radiologų draugijos atstovais pateikė sveikatos apsaugos ministrui įsakymo projektą dėl racionalesnio ir saugesnio medicinos priemonių (prietaisų) naudojimo Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose užtikrinimo.   

Krūties vėžio istorijos: viena 50 metų ieškojo, kita netikėtai rado
Kai klausai gyvenimo iššūkį vėžiu priėmusių moterų pasakojimų, tikrai nesitiki išgirsti, kad tokią naujieną galima priimti ramiai. Tačiau būtent apie ramybę, atrodytų, žemei slystant iš po kojų, kalba dvi moterys. Viena iš jų – Irena vėžio savo organizme ieškojo beveik 50 metų. Kita – Dalia – apie pažengusią ligą sužinojo po planinės operacijos, niekaip nesietos su vėžiu. Vilnietė Dalia apie užklupusią ligą sužinojo prieš kiek daugiau nei dvejus metus. Tuo metu jai – menininkei, dėstytojai, fotografei – buvo 27 metai. Žinia trenkė lyg perkūnas iš giedro dangaus.
Veido odos priežiūra rudenį: naminiai veido odos šveitikliai, tonikai ir kaukės
Atėjus rudeniui svarbu nepamiršti, kad besikeičiančios oro sąlygos veikia ne tik mūsų vidinę savijautą, bet ir išorinį grožį. Jeigu vasaros metu odai aktualiausia buvo apsauga nuo UV spindulių, tai rudenį svarbu nepamiršti apie tinkamą odos valymą, maitinimą ir drėkinimą. Svarbu tai, kad šaltuoju metų laiku lengvus vasarinius kremus turėtų pakeisti riebesnės veido odos priežiūros priemonės. Šiuose kremuose turėtų būti augalinių aliejų, riebiųjų rūgščių ir kitų komponentų, kurie turėtų apsaugoti mūsų veidą nuo temperatūros svyravimų, vėjo ir šalčio.
L. Dmitrijeva: „Ar narkotikai ir alkoholis per vaikus gali palaužti mūsų tautą“
„Ar narkotikai ir alkoholis per vaikus gali palaužti mūsų tautą?, – tokį retorinį klausimą 2016 m. rugsėjo 30 d. Seime vykusioje konferencijoje kėlė Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos (NAPK) pirmininkė Larisa Dmitrijeva. – Gali, jeigu sklandžiai neveiks visa narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos sistema, jeigu ir toliau nesirūpinsime visų vaikų popamokiniu užimtumu ir ugdymu, jeigu neskirsime užimtumui lėšų, nes ne visada tėvai išgali sumokėti už būrelius, jeigu nekursime saugios aplinkos vaikams ir nesumažinsime alkoholio vartojimo. Tik susiformavusi ir pakankamai savimi pasitikinti asmenybė sugebės spręsti sudėtingas gyvenimo situacijas, atskirti kur tiesa, kur melas“.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos