Kompetentingi specialistai nori padėti tašką statinų istorijoje
Jau kuris laikas Didžiojoje Britanijoje netyla kalbos apie statinus. Šios kalbos, ko gero, palietė ir kitas Europos bei pasaulio valstybes. Statinai – vaistų grupė, pasižyminti cholesterolio koncentraciją kraujyje mažinančiu efektu. Prieš beveik 30 metų rinkoje pasirodę statinai inhibuoja specialius fermentus organizme ir taip užkerta kelią cholesterolio sintezei kepenyse, cholesterolinių plokštelių formavimuisi. Taip pat skatina cholesterolio reabsorbciją. Iki šiol statinai plačiai vartojami cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti, kardiologinių ligų, kurias gali sukelti padidėjusi cholesterolio koncentracija, prevencijai.
Maisto papildai – apšvitinti jonizuojančiąja spinduliuote
Europos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gauta informacija, kad maisto papildų „Bodyflex Combi“ sudėtyje yra džiovintų dilgėlių miltelių, kurie apšvitinti jonizuojančia spinduliuote. Šie maisto papildai buvo išplatinti Belgijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Švedijoje. Į Lietuvą nesaugių papildų „Bodyflex Combi“ iš Suomijos įvežė bendrovė „Viva Pharma“ (Totorių g. 30-11, Vilnius). Jonizuojančia spinduliuote švitinti džiovinti dilgėlių milteliai pagaminti Kinijoje. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto skyriaus vyriausios specialistės Vidos Jarošienės, šiuo metu įmonė „Viva Pharma“ uždaryta. Papildų importuotojai patvirtino, kad produktai iš nesaugios partijos nepasiekė parduotuvių lentynų.
Vasara – maudynių metas. Elkimės atsakingai!
Vasarą žmonės dažnai maudosi įvairiuose natūraliuose vandens telkiniuose –  jūrose, ežeruose, upėse. Oficialus maudymosi sezonas Lietuvoje prasideda birželio 1 d. ir tęsiasi iki rugsėjo 15 d. Kad galėtume be jokios rizikos mėgautis atostogomis prie vandens, reikia saugotis su maudynėmis susijusių pavojų. Higienos instituto Mirties priežasčių registro duomenimis 2010-2013 metais besimaudydami natūraliuose vandens telkiniuose nuskendo 626 žmonės. Natūraliuose vandens telkiniuose dažniausiai nuskęsta vaikai ir 51-55 metų amžiaus žmonės. Vaikų skendimų priežastys yra glaudžiai susijusios su jų amžiumi – maži vaikai dažniausiai nuskęsta dėl tėvų priežiūros stokos, vyresni – dėl savo galimybių pervertinimo, šokinėjimo į vandenį stačia galvą. Tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų dažniau nuskęsta vyriškos lyties asmenys.
Superuogos: naudingosios vyšnių savybės, kurių dar nežinojote
Įpusėjus vasarai siūlome jums pasigardžiuoti saldžiomis ir prisirpusiomis vyšniomis. Šios raudonos uogos ne tik skanios, bet ir nepaprastai sveikos mūsų organizmui, jos geba padidinti aktyvumą, padeda geriau užmigti, lengvina raumenų skausmus ir gerina smegenų veiklą. Ir tai toli gražu dar ne visos gerosios vyšnių savybės. Pateikiame sveikatai naudingų raudonųjų uogų savybių.

1. Gerina nuotaiką ir suteikia energijos. Įpusėjus darbo dienai, pradedate justi vangumą? Pamirškite energinius gėrimus, verčiau juos pakeiskite sauja prinokusių vyšnių – didžiąją vyšniose esančių kalorijų dalį sudaro natūralūs cukrūs, kurie gerina nuotaiką ir suteikia energijos.

Braškių jėga sumažins celiulitą
Gražuolės raudonskruostės braškės vilioja pajusti vasaros skonį. Puikiai žinome, kad šiose uogose gausu vitaminų, mineralų ir, žinoma, itin nedaug kalorijų. Skrandį palepinti, pyragą iškepti, o gal netgi išvirti saldžią sriubą, užpilti pienu, užšaldyti... Skaniausia vasaros uoga išties universali, kadangi tinka ir veido bei kūno odai gražinti. Braškėse gausu vitamino C, folio rūgšties, kuris itin pravartus besilaukiančioms moterims, valgantiems uogas negresia ir ligos, kadangi braškės stiprina imunitetą ir kraujagyslių sieneles, tad dabar puikus metas savo organizmą sustiprinti ir palepinti. Braškėse yra medžiagų, kurios kovoja su bakterijomis ir mikrobais, jas tinka valgyti, kai kamuoja anemija, gerklės skausmas ar netgi nemalonus burnos kvapas, turite problemų su inkstais, kepenimis, širdies ir kraujagyslių sistema, padidėjusiu kraujospūdžiu.
Odos gebėjimas „užuosti“ padeda jai gyti
Kaip jūsų oda užuodžia? Pasirodo, visai neblogai, mat uoslės receptoriai yra išsidėstę ant viso kūno. O dar jie gali padėti jums išgyti. Nosyje yra daugiau nei 350 skirtingų uodžiamųjų receptorių tipų, pritaikytų skirtingiems kvapams. Taip pat apie 150 randama tokiuose vidiniuose audiniuose, kaip širdis, kepenys ar žarnynas, tačiau juos tirti sudėtinga. Hannso Hatto vadovaujama laboratorija Ruhro universitete Bochume, Vokietijoje, yra susikoncentravusi į odos tyrimus, kurie vykdomi daug paprasčiau, ir tiria pagrindinio odos ląstelių tipo – keratinocitų – receptorių reakciją.
 


ev-liwe-well

ipsen-forlax

aconitum-livosil-fix3Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos