vaistai.lt
Ką moterys turi žinoti apie histerektomiją
Histerektomija yra operacija, kurios metu pašalinama gimda. Tai viena iš dažniausiai atliekamų ginekologinių operacijų. Gimdos šalinimo operacijų istorija siekia gilią senovę. Pirmiausiai gimdą pašalinti buvo mėginama esant jos iškritimui. Savaime aišku, kad tokios operacijos būdavo atliekamos be nuskausminimo, antiseptinėmis sąlygomis. Dauguma pacienčių mirdavo dėl nukraujavimo arba infekcijos.
Lietuvoje nustatytas antras mirties nuo itin retos ligos atvejis

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai informuoja, šiais metais Lietuvoje nustatytas antras mirties nuo sporadinės Creutzfeldt-Jakobo (CJ) ligos atvejis. Susirgo ir mirė 65 metų moteris,  jos užsikrėtimo priežastis, kaip ir anksčiau nustatytais atvejais, nėra aiški. Praėjusiais metais buvo patvirtinti du sporadiniai CJ ligos atvejai, po vieną sporadinį CJ ligos atvejį buvo nustatyta 2005, 2007 ir 2013 m.

Seimui pristatytos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos dėl embrionų apsaugos
Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Povilo Urbšio pristatytas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-169), kuriomis sprendžiama, kaip reglamentuoti embrionų apsaugą. Projekto iniciatoriai siūlė leisti sukurti tiek embrionų, kiek vienu metu jų bus perkelta į moters organizmą, bet ne daugiau kaip tris. Tačiau parlamentaras P. Urbšys atkreipė dėmesį į Seimo nario Ramūno Karbauskio įregistruotą pasiūlymą leisti embrionų sukurti tiek, kiek vienu metu pavyksta sukurti, bet galutinį sprendimą dėl sukuriamų embrionų skaičiaus priimtų abu sutuoktiniai (sugyventiniai), pasitarę su gydytoju.
5 pažadai sau: ką turėtumėte kartoti kiekvieną dieną
Kiekvieną dieną mes susiduriame su daugybe įsipareigojimų. Mes sakome, kad susitiksime su draugais, paimsime drabužius iš valyklos, prisiekiame, kad nukeliausime į sporto klubą ar aplankysime močiutę. Tiesa, tokie mūsų įsipareigojimai – tai būtinų darbų sąrašas. O kokius sau pažadus turėtume duoti, kad jie suteiktų mums daugiau motyvacijos siekiant savo tikslų? Kiekvieną dieną sau prižadėkite šiuos dalykus, rašoma huffingtonpost.com.
Veido odos priežiūros taisyklės sulaukus 20, 30 ar 40 metų
Kalbant apie odos priežiūrą, svarbu atminti du dalykus – reguliarumas ir laikas. Kitais žodžiais tariant – norint turėti sveiką ir gražią odą, ja svarbu rūpintis reguliariai, būtina nepamiršti atsižvelgti ir į savo amžių. „Visuomet sakau, jei esate 20-ies, turite odą, su kuria gimėte, tačiau kai sulaukiate 50-ies, jūsų oda būna tokia, kokios nusipelnėte“, – tvirtina Niujorke dirbanti dermatologė Dendy Engelman. Specialistės tikinimu, tam tikros jūsų amžiuje reikalingos grožio priežiūros taisyklės gali padaryti didžiulį poveikį tam, kaip jūsų oda atrodys vėlesniame amžiuje.
Gydytoją Praną Lideikį prisimenant: „Per šimtmetį vienas toks žmogus gimsta“
Gruodžio 2-ąją sukako 100 metų, kai gimė ilgametis Klaipėdos tuberkuliozės dispanserio (dabar Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialas) vadovas, gydytojas pulmonologas Pranas Lideikis. „Turbūt per šimtmetį vienas toks žmogus gimsta“, - pabrėžė kolegos. Portalo VLMEDICINA.LT kalbinti pašnekovai priminė šio gydytojo paprastumą, gerumą, atsidavimą darbui, jo pastangas, kad Klaipėda turėtų modernią tuberkuliozės ligoninę.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos