Limfomos – onkologiniai susirgimai, gresiantys tiek jauniems, tiek vyresniems žmonėms
Dažnam žmogui, išgirdusiam žodį ar diagnozę „vėžys“, iškart kyla asociacija su mirtimi. Tačiau šiuolaikinė medicina yra tiek pažengusi, kad taikant modernius metodus galima anksti diagnozuoti ir sėkmingai išgydyti onkologines ligas. Viena iš tokių ligų grupių – limfomos. 1832 metais Tomas Hodžkinas paskelbė pirmąjį limfomos apibūdinimą. Nuo to laiko buvo aprašyta ir suklasifikuota daug limfomos formų. Limfoma yra baltųjų kraujo ląstelių (limfocitų) vėžinis susirgimas, kuomet dėl tam tikrų priežasčių pakitę limfocitai pradeda nekontroliuojamai daugintis. Tai – dažniausia kraujo onkologinė liga. Nors šiuo metu limfomos klasifikuojamos pagal Pasaulio sveikatos organizacijos sukurtą sistemą, tačiau vis dar išlikęs limfomų skirstymas į dvi grupes pagal histologinius ir morfologinius požymius: Hodžkino limfomos ir ne Hodžkino limfomos. Šios ligų grupės taip pat skiriasi savo eiga.
Image
Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę. Užkandžiai puikiai padeda numalšinti alkį, tačiau jie neturėtų tapti vieninteliais dienos patiekalais. Pusryčiams, pietums ir vakarienei reikėtų rinktis virtus, troškintus, rečiau keptus patiekalus, o tarp trijų keturių pagrindinių valgymų, užkąsti rekomenduojama vaisių, uogų, daržovių, riešutų, pieno ir grūdinių produktų.
Ministrė R. Šalaševičiūtė: visuose sveikatos paslaugų teikimo lygiuose būtina įtraukti pacientų organizacijas
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono komiteto 64-joje sesijoje dalyvaujanti Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pabrėžė integruoto sveikatos ir socialinių paslaugų teikimo svarbą. Sesijos metu vykusioje diskusijoje „Sveikata vystymosi po 2015 metų darbotvarkėje” dalyvavo 53 regionui priklausančių šalių ministrai ir kiti aukšto rango pareigūnai. Pristatydama regiono biuro veiklos ataskaitą, PSO Europos regiono  direktorė Zsuzsanna Jakab pabrėžė, kad PSO buvo ir išlieka organizacija, manančia, jog sveikata yra prigimtinė žmogaus teisė. Todėl, Z. Jakab teigimu, visos šalys sutelktai turi siekti pašalinti sveikatą žalojančius veiksnius.
Paskelbtas lengviausiai pasiekiamas būdas sulėtinti senatvę
Greičiausiai kiekvienas svajoja išsaugoti gražią figūrą, šviesų protą, kūno lankstumą, tačiau metai, deja, nepasigaili nė vieno. Žinoma, pastaruoju metu sukrutęs aktyvus gyvenimo būdas įtraukia ir skatina gyventi kaip įmanoma sveikiau, todėl galite net nustebti, išvydę žmones, atrodančius kone 20 metų jauniau. Susimąstėte, kaip to pasiekti? Štai švedų mokslininkai tikina, jog esmė ne tik sveikoje mityboje, genuose ar sporte (žinoma, nepaneigsime, kad tai kertiniai puikios savijautos ir jaunatviškumo akmenys). Pasirodo, jeigu žmogus praleidžia kuo daugiau laiko vertikalioje padėtyje, t. y. ne miega, o vaikšto, stovi ir kitaip juda, tuomet senėjimo procesas organizme pradeda lėtėti. Mokslininkų žodžiais tariant, vertikalioje kūno padėtyje DNR struktūros išlieka sveikos, o tai turi įtakos mūsų taip trokštamai jaunystei.
Būkite budrūs ir nepakliūkite į prekybininkų spąstus
Jei manote, kad viską sprendžiate pačios – labai klystate: dažnai už jus nusprendžia reklamos kūrėjai ir saldžiabalsės parduotuvių konsultantės... Kodėl renkatės būtent tą tušą blakstienoms ar tik tokią dantų pastą? Kodėl apsiperkate būtent toje parduotuvėje ir valgote šitoje kavinėje? Verta išmokti pastebėtas kitų žmonių gudrybes, kad kitą kartą už jus nenuspręstų niekas!
Pasiutligė iš Lietuvos traukiasi
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kuriame nurodyta, kad kiniškose porcelianinėse lėkštėse „Dinner Plate“ nustatytas 6 kartus viršijantis leistiną normą švino kiekis. Šios nesaugios porcelianinės lėkštės (partijos numeris – ITEM FW130186-D) buvo išplatintos Lietuvoje, Latvijoje, ir Estijoje. Importuotojas į Europos Sąjungą – ,,Sia RIMI“ (A. Deglava Iela 161, Riga Latvija), siuntėjas – Key Trade International LTD (Tsuen Wan, Honkongas). Į Lietuvą šių lėkščių įvežė UAB ,,RIMI Lietuva“ (Savanorių pr. 16, Vilnius).
 


eurovaistine201808

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos