Image
Vakarų Afrikos šalyse plintant Ebola hemoraginės karštligės virusui, europiečiams taip pat labai svarbu žinoti, kaip saugotis šios mirtinos ligos. Vakarų Afrikoje šio protrūkio metu virusas plinta nuo žmogaus žmogui – užsikrečiama per tiesioginį sąlytį su ligonių krauju, šlapimu, išmatomis, seilėmis, sperma, per pažeistą odą ar gleivines. Europos šalyse tokia rizika – nedidelė, tačiau mus virusas gali pasiekti per laukinių gyvūnų mėsą.
Baltic Blood Way 2014 – Baltijos šalys už neatlygintiną kraujo donorystę!
Prieš 25 metus minėdami Juodojo kaspino dieną, 3 Baltijos šalys – sesės - parodė susitelkimą ir išreiškė solidarumą susikibę rankomis nuo Talino iki Vilniaus. „Baltijos kelio“ tikslas buvo vienas – laisvė. Sutikime, tikrai galime didžiuotis pasiekimais - tuo, ką pavyko nuveikti kiekvienai šaliai per šį gana trumpą laikotarpį. Pilietiškumą siejant su neatlygintina kraujo donoryste bei atsiliepiant į Šiaurės šalių Ministrų tarybos siūlymus bendradarbiauti, trijų Baltijos šalių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – gyventojai rugpjūčio 23 dieną buvo kviečiami išreikšti pritarimą neatlygintinos kraujo donorystės idėjai regione.
Ką nutyli LED lempučių pardavėjai?
Prieš savaite rašėme apie kompaktines-liuminescencines lempas ir, kaip ir reikėjo tikėtis, straipsnio komentaruose kilo arši diskusija tarp tų, kurie naudoja aprašytasias lemputes ir tų, kurie giria LED (light-emitting diode- angl.) technologiją ir yra įsitikinę, jog šiai technologijai pingant, tokios lemputės yra vieninteliai dėmesio verti šviesos šaltiniai. LED lemputės - ir taupios, ir našios, ir ilgaamžės, ir nekelia pavojaus aplinkai, be to dabar gaminamomis LED lempomis galima pakeisti visas iki tol naudotas, nes jos atitinka tradicinių lempų formas bei dydžius. Sunku nesutikti su šiais teiginiais, tačiau net ir labiausiai giriamas produktas nėra idealus ir negali tapti panacėja, išspręsiančia visas problemas.
Obuolių actas – vaistas nuo visų ligų?
Pastaruoju metu obuolių actas išgyvena tikrą atgimimą, o gandai apie jo gydomąsias savybes pasiekia vis daugiau žmonių. Antai viename forume moterys diskutuoja apie tai, kad gerdamos praskiestą vandeniu obuolių actą netgi atsikratė spuogų. Žinomas ir naudojamas tiek medicinoje, tiek maisto gamyboje dar prieš 10 000 metų, obuolių actas kartais atrodo tikras stebuklas. „Manau, kad pastaruoju metu apie obuolių actą galime prisiklausyti įvairiausių gandų, ir jie nebūtinai yra tiesa“, – teigia dietologė, knygos „Read It Before You Eat It“ autorė Bonnie Taub-Dix.
Slenka plaukai? Sužinokite, kada derėtų susirūpinti
Moterims plaukai yra jų pasididžiavimas ir džiaugsmas – storos ir išpuoselėtos garbanos džiugina kiekvieną. Tačiau, ką daryti, kai bėgant laikui pastebite, kad anksčiau stora buvusi kasa netikėtai virto veikiau pelės uodegą primenančia kasele? Jei prabudusi ant pagalvės randate vis daugiau iškritusių plaukų, o kiekvieną kartą išsimaudžiusi vonioje privalote ieškoti būdų, kaip išvalyti užsikišusius vamzdžius, derėtų susirūpinti. Plaukų slinkimas yra natūrali ir sveika atsinaujinimo proceso dalis, tačiau kartais plaukų sruogų netenkame gerokai daugiau nei turėtume. Apie dažniausias plaukų slinkimo priežastis ir įvairius su tuo susijusius mitus tinklalapiui sofeminine.co.uk pasakoja 40-ties metų darbo patirtį turintis dermatologijos profesorius Janas Wadsteinas.
Arbatos sieteliuose – per didelis nikelio kiekis
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad arbatos sieteliuose ”Teezange Gourmet” nustatytas dvigubai didesnis nei leistina nikelio kiekis. Patekę į žmogaus organizmą, dideli šio metalo kiekiai gali sukelti ūmius ir lėtinius apsinuodijimus. Mat nikelis pasižymi stipriu kancerogeniniu poveikiu, be to, jis kaupiasi plaučiuose, kepenyse, inkstuose.
 


eurovaistine201808

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos