vaistai.lt
Alzheimerio ligos gniaužtuose: patarimai sergantiems ir jų artimiesiems
Nors Alzheimerio liga kasmet kamuoja vis daugiau žmonių, o prognozuojama, jog po 30 metų ja sirgs net kas antras 85 metų ribą perkopęs senjoras, ankstyvosiose stadijose ji vis dar diagnozuojama gana retai. Tarptautinės Alzheimerio ligos dienos (rugsėjo 21 d.) proga sveikatos specialistai ragina susipažinti su požymiais, kurie gali ligą išduoti ir būdais, kurie galėtų padėti jau sergantiems.
Švediškas stalas Mokyklose – Vieni alkani, kiti persivalgę
Viešojoje erdvėje akivaizdžiai pastebimi vaikų maitinimo reorganizavimo siekiai. Kalbama apie tai, kad mokyklose reiktų tiekti vaikams maistą vadovaujantis švediško stalo principu. Ar tai iš tiesų ta kryptis, kuri padarys vaikų maitinimą sveikatai palankesnį?
Siūloma, kad nauji vaistai galėtų greičiau pasiekti rinką
Seimas po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktam projektui, pagal kurį siūloma sudaryti galimybes naujiems vaistams greičiau pasiekti rinką, o vaistų gamintojams nustatyti reikalavimus viešai skelbti atliktų klinikinių tyrimų rezultatus ir taip didinti informacijos apie klinikinius vaistų tyrimus prieinamumą bei skaidrumą. 
Nustokite gyventi praeitimi: žingsniai, padėsiantys tai padaryti
Daugeliui labai sunku išmokti gyventi šia akimirka: pasimėgauti, pajusti jos grožį ar pasinaudoti gyvenimo teikiamomis progomis. Neretai taip yra todėl, kad vis dar gyvename praeitimi ir nemokame žvelgti į ateitį. „Ateitis mus jaudina, o praeitis laiko. Štai kodėl dabartis mums išslysta“, – yra pasakęs garsusis rašytojas Gustavas Floberas. Iš tikrųjų, kai per daug susikoncentruojame į praeitį (sėkmes, nesėkmes, nuoskaudas, santykius, laimę, išdavystes, netektis ir kt.), sunku kurti ateitį ir siekti tolesnių tikslų.
Kodėl slenka plaukai ir kaip to išvengti?
Suaugęs žmogus vidutiniškai turi 100–150 tūkstančių plaukų, kasdien iš jų išslenka apie 50–100. Tačiau, jei plaukų pastebite visur – ant pagalvės, drabužių, praustuve, jų lieka ranka perbraukus per plaukus, reikia imtis priemonių. Plaukų sveikatai ir grožiui yra būtinas tinkamas naudingųjų medžiagų įsisavinimas.
Maisto produktai Lietuvoje ir Vokietijoje: prekės ženklas tas pats, sudėtis kita

Rugsėjo 19 d. Žemės ūkio ministerijoje bus pristatytas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atliktas tyrimas, atskleidžiantis žinomų gamintojų maisto prekių, pirktų Lietuvoje ir Vokietijoje, sudėties skirtumus. Laboratorijose ištyrus 33 rūšių maisto prekes, nustatyta, kad net 23 iš jų skiriasi ne tik sudėtimi, bet ir skoniu, spalva ar konsistencija.

 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos