vaistai.lt
Reumatoidinis artritas prasideda sąnarių skausmu, bet vėliau gali pasodinti į neįgaliojo vežimėlį
Sąnarių skausmai daugeliui asocijuojasi su senatve ar oro pasikeitimais. Tačiau mažai kam žinoma, jog kai kurios sąnarių ligos gali pasireikšti ne tik vyresnio, tačiau ir jauno amžiaus žmonėms ar net vaikams. Sąnarių ligos gali pažeisti ir kitus gyvybiškai svarbius žmogaus vidaus organus ir net pasodinti sergantįjį į neįgaliojo vežimėlį. Spalis – kovos su artritu mėnuo, todėl Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Reumatologijos centro vadovė prof. Irena Butrimienė dalinasi informacija apie vieną iš agresyviausių sąnarių susirgimų – reumatoidinį artritą.
Alzheimerio liga
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizavo mokslinę-praktinę konferenciją „Sportas ir sveikata“. Dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas dr. Vydas Gedvilas, sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius, SMLPC direktorius Romualdas Sabaliauskas.
Pasenę ir nebereikalingi vaistai nemokamai surenkami vaistinėse

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad žmonės į vaistines gali nemokamai grąžinti nereikalingus, nebenaudojamus ar pasibaigusio galiojimo vaistus. Vaistinės pasirūpins, kad tokie vaistai būtų sunaikinti. Dažnai žmonės nežino, ką daryti su nebenaudojamais vaistais, kur juos galima išmesti, kaip tinkamai juos sunaikinti, nesukeliant pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai.

Kas labiausiai eikvoja energijos atsargas ir kaip to išvengti
Taupome pinigus, stengiamės neišlaidauti. Nešvaistome ir laiko veltui, norime kuo daugiau nuveikti. Bet su savo energija neretai elgiamės atsainiai, nemokame jos branginti. Kaip jos neiššvaistyti?

Negailėti savęs
Greičiausiai niekada neišgirsite, kaip dvasiškai stiprus žmogus skundžiasi. Arba dėl savo padėties, bėdų kaltina pasaulį, dejuoja, kad su juo kiti blogai elgiasi. Toks žmogus moka būti atsakingas už savo veiksmus, supranta, kad gyvenimas būna ne visada teisingas, ir tam nesipriešina.

Ar kasdien naudojama kosmetika gali sukelti vėžį?
„Biochemikė, Redingo universiteto (Didžioji Britanija) dėstytoja Philippa Darbre gerai prisimena tą akimirką, kai ji išmetė visas savo kosmetikos priemones. Vieną kartą ji tiesiog išgirdo, kaip studentas paminėjo vieną populiarų mitą, jog antiperspirantai sukelia vėžį“, – rašo „The Times“ apžvalgininkė Helen Rumbelow. „Ji nusprendė patikrinti, ar krūties audinyje gali būti konservanto, naudojamo daugelyje kosmetikos priemonių ir, kaip teigia kosmetikos pramonės atstovai, kuris yra visiškai nekenksmingas ir negalintis prasiskverbti į organizmą. Krūties audinio mėginyje buvo aptiktas konservantas, ir ji pirmoji tai įrodė“, – rašoma straipsnyje.
Šypsenos, kurios padeda sveikti – gydytojų klounų istorijos
Sakoma – reikia nedaug, kad sukeltum šypseną, ir pakanka šypsenos, kad viskas taptų įmanoma (Žilberas Sesbronas). Šia idėja savo darbe vadovaujasi gydytojai klounai, kurie jau penkis metus skleidžia geras emocijas Lietuvos ligoninėse. Šios nuotaikingos dienos proga klounai dalinasi patirtomis istorijomis, kai šypsenos padėjo greičiau sveikti. „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ reguliariai lankosi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ligoninėse. Jie lanko vaikus palatose ir interaktyviai bendrauja pasitelkę triukus, muziką, mimikas – taip suteikia mažiesiems džiaugsmo, mažina stresą bei įtampą.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos