Alzheimerio ligos požymiai dažnai palaikomi senėjimo pasekme
Senyvo amžiaus žmonių rykšte vadinamą Alzheimerio ligą, naikinančią atmintį ir protinius sugebėjimus, galima suvaldyti, jei ji diagnozuojama dar ankstyvojoje stadijoje, tačiau Lietuvoje taip nutinka retai, teigia specialistai. To priežastis – sergančiųjų artimieji ligos požymius laiko senėjimo pasekme. Rugsėjo 21-ąją pažymimą tarptautinę Alzheimerio ligos dieną, specialistai atkreipia dėmesį į tai, kaip atpažinti klastingos ligos užuomazgas.
Gydytoja: rūpindamiesi vaiko mokymusi, neužmirškite jo sveikatos
Rugsėjo viduryje baigiasi terminas, kai moksleiviai į savo mokyklas turi pristatyti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymas. Centro poliklinikos Vaikų ligų skyriaus vedėja, gydytoja Laimutė Šumskienė džiaugiasi, kad praėjo tie laikai, kai tokių pažymų moksleiviai pas gydytojus užplūsdavo prieš pat naujų mokslo metų pradžią. Dabar tikrinimas vyksta beveik visus metus. Su daug metų vaikų gydytoja dirbančia medike kalbamės apie tai, ką gi rodo vaikų sveikatos tikrinimai, kokios yra vaikų sergamumo tendencijos, priežastys ir klausomės jos patarimų.
Išsėtinei sklerozei gydyti – inovatyvūs kompensuojami vaistai
Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė įsakymu patvirtino 2014 m. kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno pakeitimą, kuriame įrašytas naujas vaistinis preparatas Fingolimodumas, skirtas išsėtinei sklerozei gydyti. Ligoniams jis bus kompensuojamas 100 procentų. „Džiaugiuosi, kad radome galimybių  kompensuoti Fingolimodumą, vaistą, galintį pristabdyti sunkios ir klastingos ligos atakas, padėti ligoniams – daugiausiai jauniems žmonėms – neprarasti  darbingumo. Specialistų teigimu, minėto vaistinio preparato kompensavimas žymiai palengvins išsėtine skleroze sergančiųjų pacientų gydymą“, – sako R. Šalaševičiūtė.
Valomoji ryžių dieta
Siūlome išmėginti, jeigu norite išvalyti organizmą ir pagerinti žarnyno veiklą, taip pat ir sulieknėti. Ryžiai turi organizmą valančių savybių, todėl tinka dietinei mitybai ir net gydymo tikslais. Juose yra angliavandenių, baltymų, maistinių skaidulų, įvairių mineralinių medžiagų, šiek tiek vitaminų PP ir B grupės. Ryžiai padeda gerinti virškinimą, žarnyno peristaltiką, slopina viduriavimą ir vidurių pūtimą. Tiesa, nelabai tinka, jeigu yra užkietėję viduriai.
Patarimai, kaip išnaikinti utėles
Utėlės – ne tik vaikų ar higiena nesirūpinančių žmonių problema. Užsikrėsti pedikulioze galima laiptinėse, viešajame transporte ar net dalijantis daiktais su artimiausiais draugais.

Ne tik plaukuose
Nors galima suskaičiuoti kone 300 utėlių rūšių, ant žmogaus kūno parazituoja tik trys iš jų: galvinė, drabužinė ir kirkšninė.

Kokius žmones naktį lanko košmarai?
Retkarčiais sapnuose pasitaikantys košmarai išties vargina ir gali sukelti rimtų nemigos problemų. Gerai, jei naktinio košmaro poveikis greitai išnyksta ir jau pasibaigus dienai net neprisimenate, dėl ko naktį teko išlieti tiek daug prakaito. Vis dėlto yra žmonių, kuriems siaubingi nakties vaizdiniai pasitaiko ypač dažnai ir neretai jie netgi tampa chroniška problema – baisūs sapnai neleidžia tinkamai išsimiegoti, o miego trūkumas stipriai atsiliepia savijautai dieną.
 


eurovaistine201808

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos