Kas padės alergiškiems žmonėms „pabėgti“ nuo žiedadulkių?
Pavasario džiaugsmais – bundančia gamta, žydinčiais medžiais ir pievomis – džiaugiasi ne visi. Naujausia Lietuvos gyventojų apklausa apie alergijas rodo, kad net 35 proc. visų alergijas turinčių vyrų ir 30 proc. alergijomis besiskundžiančių moterų tvirtina, kad didžiausias jų priešas ir alergijos sukėlėjas yra žiedadulkės, šienligės alergenas.

Šienligės pikas prasideda žydėjimo sezonu – pavasarį
Alergijos intensyvumas dažnai priklauso nuo aplinkos sąlygų ir netgi metų laiko. Šiltasis metų laikas – etapas, kuomet alergijos tampa itin dažnos. Žydinčių medžių žiedadulkėms patekus į nosies gleivinę išsivysto gleivinės uždegimas ir ima varginti čiaudulys, varvanti nosis, niežulys, nosies užgulimas, neretai kartu parausta, niežti, ašaroja akys.

Sieks mažinti vaistų kainas ir užkirsti kelią farmacininkų piktnaudžiavimui
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Konkurencijos tarybos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais aptarė, kaip mažinti vaistų kainas gyventojams ir užkirsti kelią farmacininkų piktnaudžiavimui. Dėl vaistų įtraukimo į kompensuojamųjų sąrašus tvarkos ir galimos diskriminacijos šiandieną tyrimą pradėjo ir Konkurencijos taryba. Daugiau negu milijonas Lietuvos gyventojų vartoja kompensuojamus vaistus ir medikamentus, todėl šių vaistų kainos yra viena opiausių problemų žmonėms.
Su savivaldybių vadovais aptariami svarbūs visuomenės sveikatos klausimai
Sveikatos apsaugos viceministrės Jadvygos Zinkevičiūtės susitikimuose su šalies savivaldybių vadovais bei specialistais aptarti aktualūs visuomenės sveikatos priežiūros klausimai, tarpžinybinio bendradarbiavimo svarba sprendžiant visuomenės sveikatos problemas. Viceministrė J. Zinkevičiūtė lankėsi Kauno miesto, Utenos rajono ir Marijampolės savivaldybėse. Viceministrė susitikimuose pabrėžė, kad svarbu užtikrinti aukštą visuomenės sveikatos priežiūros lygį įgyvendinant pagrindinį Lietuvos sveikatos 2014-2025 metų programos tikslą –pakelti žmonių sveikatos lygį, prailginti jų gyvenimo trukmę, mažinti sveikatos netolygumus.
90-ies sekundžių ryto triukas suteiks energijos visai dienai
Jei esate vienas iš tų, kurie pabudę anksti ryte visą dieną negali ištverti neišgėrę bent dviejų ar netgi trijų puodelių kavos, šis ryto triukas kaip tik jums. Jei kiekvieną rytą mėgstate palįsti po šiltu dušu, išbandykite šį vos trijų žingsnių ir tik 90 sekundžių užimantį triuką duše. Regis, sakome TIK 90 sekundžių, tačiau jos gali virsti rimtu išbandymu. Ką daryti? Savo rytines dušo procedūras atlikite kaip esate įpratę: pasileiskite šilto vandens srovę, išsitrinkite plaukus, nusiprauskite kūną, tačiau prieš išlipdami, pamėginkite šią, tinklalapyje womansday.com pateiktą, trijų žingsnių hidroterapijos procedūrą:
Klaidos duše: kas sausina jūsų odą
Po dušu prausiatės tikriausiai kiekvieną dieną. Šis įprotis jau toks pat įprastas, kaip ir kasdieniai pietūs ar vakarienė. Vis dėlto daugelis net nesusimąsto, jog kai kurie įpročiai prausiantis po dušu gali stipriai pakenkti odos sveikatai. Kodėl oda ilgainiui pradeda stipriai sausėti ir ko nedaryti, kad pavyktų to išvengti, pataria tinklalapis huffingtonpost.com.

Nesiprauskite po itin karštu vandeniu
Rytais išlipus iš šiltų patalų ir juntant, kaip nuo šalčio net šiaušiasi oda, taip ir norisi palįsti po karštu dušu ir kaip reikiant sušilti, na, o vakare karštas dušas juk puikiai atpalaiduoja...

Šį pavasarį jaukai su vakcina nuo pasiutligės bus mėtomi tik pasienyje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien, gegužės 20 d., pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Lėktuvai kils iš Klaipėdos oro uosto. Pavasarinė vakcinacija bus vykdoma pagal naują, 2015 metams patvirtintą Europos Komisijos programą. Pagal šią programą, jaukai su vakcina nebus mėtomi visoje Lietuvos teritorijoje, o tik pasienyje (buferinėse zonose) su kaimyninėmis šalimis – Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija. Siekiant padidinti akcijos efektyvumą, vakcinos bus mėtomos dvigubai tankiau.

 
eurovaistine_geguze_2015

ipsen-forlax

sveikuva-sveikis-balandis-geguze-2015

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos