vaistai.lt
Estetinis dantų plombavimas: 5 klausimai odontologei

Turbūt nesate sutikę žmogaus, kuris nenorėtų turėti gražios, o svarbiausia estetiškos šypsenos. Nuoširdi ir graži šypsena atspindi žmogaus emocijas, charakterį, palengvina bendravimą. Svarbi šypsenos estetikos dalis – sveiki ir balti dantys. Deja, ne visi žmonės iš prigimties gali turėti sveiką ir gražią šypseną. To priežastys gali būti įvairios – įgimti sąkandžio defektai, ligos, vaistų vartojimas, burnos traumos, netinkamas dantų kanalų gydymas, maiste esantys dažikliai ir daugybė kitų. Tad norint turėti gražią ir estetišką šypseną, dantis tenka ne tik taisyti, bet restauruoti ir balinti.

Vakcinos nuo meningokokinės B infekcijos jau keliauja į gydymo įstaigas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvą jau pasiekė nauja vakcinos nuo meningokokinės B infekcijos siunta. Pastaruoju metu Lietuvoje vakcinos nuo meningokokinės infekcijos trūko, nes padaugėjo besiskiepijančiųjų. ULAC medikai primena, kad tėvams ar globėjams, pageidaujantiems  paskiepyti savo vaikus ar pasiskiepyti patiems nuo meningokokinės infekcijos reikėtų kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Šios vakcinos kainos valstybė nekompensuoja.

Vis dar neprestižinė slauga – valstybė praranda milijonus
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra apie 41 tūkst. žmonių, kuriems reikalinga nuolatinė slauga. Vieni slaugomi namie, dalis patenka į slaugos ligonines, kai kurie ten ir sulaukia gyvenimo pabaigos. Praėjusią savaitę VšĮ „Inkocentras“ surengė konferenciją apie slaugą namie ir paliatyviąją pagalbą. Joje patirtimi pasidalino Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio slaugos ligoninių atstovai. Daugelyje šių įstaigų trūksta darbuotojų, nes nedideli atlyginimai, nepakeliami krūviai, vargina ir personalo perdegimo sindromas.
Ar naudinga uostyti rozmariną?
Rozmarino kvapas gali pagerinti smegenų aktyvumą, o tai ypač aktualu pagyvenusiems žmonėms, skelbia Zee News. Mokslininkų iš Nortumbrijos (Northumbria) universiteto Anglijoje tyrime dalyvavo apie 150 žmonių, vyresnių nei 65 metai. Visi jie atsitiktine tvarka paskirstyti į tris kambarius: vienoje patalpoje kvepėjo rozmarinais, kitoje – levandomis, o trečioje nebuvo jokio kvapo.
Ką reikia žinoti prieš ryžtantis koreguoti savo išvaizdą chirurginiu būdu
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje aptariama ne viena istorija, kuomet asmenys, siekdami tobulinti savo veidą, krūtinę, sėdmenis ar kitas kūno dalis, nesulaukia tokių rezultatų, kokių tikėjosi. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Ernest Zacharevskij nori atkreipti planuojančiųjų plastines ar rekonstrukcines operacijas dėmesį į tai, ką svarbu žinoti kiekvienam, kad rezultatas neapviltų.
10 pačių keisčiausių ligų, kurios kankina žmones
Medicina – viena iš didžiausių žmonijos pasiekimų, išmokė mus nesistebėti ligomis. Tuo labiau, jog dauguma negalavimų mums gerai žinomi, kaip ir kovos būdai su jais. Vis dėlto medicinos pasaulyje yra neįprastai retų susirgimų. Jie sutinkami rečiau ir apie juos kalbama nedažnai. Pačios keisčiausios ligos nebūtinai būna mirtinai pavojingomis, bet dažnai jas galima pavadinti pačiomis nemaloniausiomis. Jos gali subiauroti žmogaus kūną bei priversti vengti šviesos.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos