Image

Melanoma yra pati pavojingiausia odos vėžio forma, galinti greitai plisti ir kelti grėsmę gyvybei. Melanoma sergančiųjų pasaulyje, ypač išsivysčiusios Europos šalyse, skaičius didėja, vis daugiau diagnozuojama antros ir vadinamos nežinomos stadijos melanomų ir vis mažiau - pirmos stadijos. Tai reiškia, kad laiku diagnozavus melanomą 97 proc. žmonių pasveiksta. Šiandien apie melanomą pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ ilgametę darbo patirtį sukaupusi gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė.

Užsienyje prireikus gydymo paslaugų gali praversti ESDK
Laikinai išvykus į svečią šalį ir prireikus skubių gydymo paslaugų ar tam tikros specialisto konsultacijos, padėti gali nemokamai Lietuvoje išduota Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Tam tikrais atvejais ji garantuoja ne tik nemokamą skubią medicinos pagalbą, bet ir kitas žmogui tuo metu reikalingas gydymo paslaugas. Apie tai kalbamės su Algiu SASNAUSKU, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriumi.  
Atrastas naujas virusas, kurį nešioja pusė planetos gyventojų (Video)
Mokslininkai atrado anksčiau nežinomą virusą, kuris egzistuoja daugiau nei pusės pasaulio gyventojų žarnyne. Mokslininkai virusą pirmą kartą pastebėjo kompiuterio simuliacijoje. Tada paaiškėjo, kad jis slypi daugiau nei pusės žmonių, kuriems jie atliko tyrimus, organizme. Tyrėjų teigimu, naujasis virusas – „crAssphage“ užkrečia vienas iš labiausiai paplitusių žarnyno bakterijų – bakteroidetes ir gali sukelti su nutukimu bei cukriniu diabetu susijusias problemas. Šis atradimas įvyko visiškai atsitiktinai. San Diego valstybinio universiteto bioinformatikos profesorius Robert Edwards analizavo ankstesnius žarnyne gyvenančių virusų tyrimų rezultatus, kuomet pasirodė, jog čia slypi ir „crAssphage“.
Kokie sveikatos sutrikimai matomi jūsų veide?
Tai, kaip gyvename, labai greitai įsirėžia mūsų veide: nemigo naktys, rūkymas ar nesubalansuota mityba gali tapti raukšlių, sausos odos ir senėjimo priežastimis. Taigi pasmalsaukime, ką apie mūsų gyvenimo būdą išduoda veido bruožai.

Burna ir smakras
 
Raukšlių linijos aplink burną
atskleidžia, kad mėgstate traukti dūmą. Specialistai sako, kad odos lepinimas kremais turėtų apmažinti problemą, tačiau kur kas geresnė išeitis – mesti šį žalingą įprotį ir daugiau nesendinti odos bei savo organizmo.
 
Žaizdelės ir opelės burnos srityje ar jų kampučiuose signalizuoja apie B grupės vitaminų trūkumą. Valgykite kuo daugiau pilno grūdo produktų, žalių daržovių, mėsos, ankštinių produktų.
 
Lūpos sausėti pradeda dėl vandens trūkumo, todėl išgerkite per dieną ne mažiau kaip 1,5–2 l vandens. Taip pat įtakos turi ir vitamino B, geležies nepakankamumas.

Geriamoji soda jūsų grožiui: balina dantis ir atstoja sausą šampūną
Jei neturite kepimo miltelių, naudokite sodą, jei šaldytuve tvyro blogas kvapas, įdėkite į jį puodelį su soda, jei norite išbalinti drabužius ar išplauti parudavusius puodelius – taip pat griebkitės sodos! Atrodytų, šie stebuklingieji balti milteliai gelbsti nuo visų problemų. Ir, žinote, ką – sodos privalumai čia dar tikrai nesibaigia, ji gali pasitarnauti vietoj sauso šampūno, vietoj dantų pastos ir puikiai pagelbės, jei staiga pritrūksite dezodoranto nuo prakaito. Taigi, kad sodos pakelis pernelyg ilgai neužsistovėtų, pabandykite ją panaudoti šiais atvejais:
Ar turėtumėte valgyti kviečius? Didieji gliuteno debatai
Tūkstančius metų buvę įprastu maistu, kviečiai dabar kaltinami sukeliantys visus negalavimus nuo pilvo skausmų iki protinių sutrikimų. Linda Geddes atsijoja faktus nuo pelų. „Ir kasdieninės mūsų duonos duok mums šiandien.“ Kviečiai buvo vieni pirmųjų domestikuotų kultūrų ir tūkstančius metų buvo pagrindiniu maistu didžiajai pasaulio daliai. Jie giliai įsišakniję mūsų kultūroje ur sąmonėje. Kas dar labiau galėtų kelti mintis apie gerą sveikatą, nei namie keptos duonos aromatas? Tad, daugelį stebina, kad kviečiai dabar puolami. Kai kas teigia, kad kviečiai nuodingi, sukelia priklausomybę ir verčia norėti valgyti dar daugiau šlamštmaisčio. Jie sako, kad kviečiai sukelia maisto alergijas ir tukina.
 


ev-liwe-well

ipsen ginkorIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos