Herpeso infekcija gali užklupti ir vasarą. Kaip pažaboti šį virusą?
Ar vasara, ar žiema – Herpes simplex virusas nesirenka „patogaus“ laiko ir gali pasirodyti bet kada. Ypač jei vasarą kiaurą dieną mirkstate kokiame ežerėlyje ar skrundate pliaže. Taip pat, jei nedžiovinate išplautos galvos fenu ir išlekiate į lauką, o darbe ištisą dieną sėdite po kondicionieriumi. Šie veiksniai gali prisidėti prie imuniteto nusilpimo ir, kur buvęs, kur nebuvęs, visu gražumu pasirodys Herpes simplex virusas. Po herpeso pavadinimu slepiasi virusinė infekcinė liga, kuri pasireiškia skausmingų, skysčio pripildytų pūslelių, opelių atsiradimu. Nelygu kokio tipo Herpes simplex virusas atakuoja organizmą, pūslelės ir nemalonūs pojūčiai gali atsirasti burnos arba genitalijų srityje.
Gyvosios donorystės operacija – jau ir Kaune
Nuo š. m. liepos 7 dienos inkstų transplantacijos iš gyvo donoro jau atliekamos dviejuose Lietuvos transplantacijos centruose – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (toliau – VULSK) bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose (toliau – LSMUL).

Inkstą dukrai padovanojo mama
Pirmoji Kaune gyvo donoro inksto transplantacija atlikta šių metų liepos 7-ąją – dvidešimtmetei merginai iš Birštono persodintas jos mamos inkstas. Po operacijos praėjus dviem savaitėms, ir dukra, ir mama jaučiasi gerai. Donorė po inksto paėmimo operacijos namo buvo išleista po savaitės, o donorinį inkstą gavusi mergina – praėjusį penktadienį.

Visa šeima erkiniu encefalitu užsikrėtė vartodama savo ožkų pieną
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams atlikus patikrinimą, erkiniu encefalitu susirgusios keturių asmenų šeimos sodyboje Klaipėdos rajone, Utrių kaime, ši liga diagnozuota ir dviem ožkom. Įtariama, kad erkiniu encefalitu šeima galėjo užsikrėsti vartodama nevirintą, nepasterizuotą savo laikomų ožkų pieną ar jo produktus. Ožkos buvo ganomos pievelėje prie namų, todėl manoma, kad sodybos teritorijoje esančios erkės gali būti encefalito viruso nešiotojos.
Superuogos: naudingosios vyšnių savybės, kurių dar nežinojote
Įpusėjus vasarai siūlome jums pasigardžiuoti saldžiomis ir prisirpusiomis vyšniomis. Šios raudonos uogos ne tik skanios, bet ir nepaprastai sveikos mūsų organizmui, jos geba padidinti aktyvumą, padeda geriau užmigti, lengvina raumenų skausmus ir gerina smegenų veiklą. Ir tai toli gražu dar ne visos gerosios vyšnių savybės. Pateikiame sveikatai naudingų raudonųjų uogų savybių.

1. Gerina nuotaiką ir suteikia energijos. Įpusėjus darbo dienai, pradedate justi vangumą? Pamirškite energinius gėrimus, verčiau juos pakeiskite sauja prinokusių vyšnių – didžiąją vyšniose esančių kalorijų dalį sudaro natūralūs cukrūs, kurie gerina nuotaiką ir suteikia energijos.

Braškių jėga sumažins celiulitą
Gražuolės raudonskruostės braškės vilioja pajusti vasaros skonį. Puikiai žinome, kad šiose uogose gausu vitaminų, mineralų ir, žinoma, itin nedaug kalorijų. Skrandį palepinti, pyragą iškepti, o gal netgi išvirti saldžią sriubą, užpilti pienu, užšaldyti... Skaniausia vasaros uoga išties universali, kadangi tinka ir veido bei kūno odai gražinti. Braškėse gausu vitamino C, folio rūgšties, kuris itin pravartus besilaukiančioms moterims, valgantiems uogas negresia ir ligos, kadangi braškės stiprina imunitetą ir kraujagyslių sieneles, tad dabar puikus metas savo organizmą sustiprinti ir palepinti. Braškėse yra medžiagų, kurios kovoja su bakterijomis ir mikrobais, jas tinka valgyti, kai kamuoja anemija, gerklės skausmas ar netgi nemalonus burnos kvapas, turite problemų su inkstais, kepenimis, širdies ir kraujagyslių sistema, padidėjusiu kraujospūdžiu.
Odos gebėjimas „užuosti“ padeda jai gyti
Kaip jūsų oda užuodžia? Pasirodo, visai neblogai, mat uoslės receptoriai yra išsidėstę ant viso kūno. O dar jie gali padėti jums išgyti. Nosyje yra daugiau nei 350 skirtingų uodžiamųjų receptorių tipų, pritaikytų skirtingiems kvapams. Taip pat apie 150 randama tokiuose vidiniuose audiniuose, kaip širdis, kepenys ar žarnynas, tačiau juos tirti sudėtinga. Hannso Hatto vadovaujama laboratorija Ruhro universitete Bochume, Vokietijoje, yra susikoncentravusi į odos tyrimus, kurie vykdomi daug paprasčiau, ir tiria pagrindinio odos ląstelių tipo – keratinocitų – receptorių reakciją.
 


ev-liwe-well

ipsen-forlax

aconitum-livosil-fix3Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos