Užburtas ratas, iš kurio išeiti – sudėtinga
„Geriausias būdas atsikratyti priklausomybės – pakeisti ją kita“, – lyg susitarę sako psichoterapeutas, psichiatras Mindaugas Jasulaitis bei vaikų ir paauglių psichologė Jurga Raudienė. Specialistai dalinasi tiesomis apie priklausomybes, pataria, kaip padėti nuo jų kenčiantiems artimiesiems, ir aptaria jaunosios kartos skaudžias priklausomybių tendencijas.
Rūpinkitės savo sveikata – prisidėkite prie oro taršos mažinimo
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras praneša, kad, Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenimis, pastarosiomis dienomis, kietųjų dalelių (KD10) koncentracija daugelio miestų aplinkos ore buvo padidėjusi, o kai kuriuose miestuose viršijo 50-ies µg/m³ paros ribinę vertę. Vyraujant nepalankioms teršalų išsisklaidymo sąlygoms didžiausią įtaką oro užterštumo padidėjimui galėjo turėti vietiniai taršos šaltiniai (energetikos įmonės, individualių namų šildymo įrenginiai, transportas), be to, dalis teršalų pietų krypties oro masių pernašos galėjo būti atnešti iš kitų Europos šalių.
Įgyvendintas valstybės projektas „Visuomenės sveikatos priežiūros viešųjų paslaugų sistemos tobulinimas savivaldybėse“

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras baigė nuo 2010 metų birželio mėnesio pradetą įgyvendinti valstybės projektą „Visuomenės sveikatos priežiūros viešųjų paslaugų sistemos tobulinimas savivaldybėse“. Projekto tikslas ir uždaviniai buvo orientuoti į 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 4 prioriteto „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“ tikslo – „stiprinti administracinius gebėjimus ir didinti viešojo administravimo efektyvumą“ pasiekimą ir šio prioriteto 3 uždavinio − „Gerinti ekonominės veiklos reglamentavimą, paslaugų teikimą gyventojams ir verslui“ įgyvendinimą.

Diagnozė: chroniška vienatvė. Kaip išmokti jaustis laiminga?
„Kas su manimi negerai?“ – kartais iškyla klausimas draugių vakarėliuose. Trisdešimt plius ir jokių rimtų santykių – romanai geriausiu atveju tęsiasi vos pusmetį. Kartais atrodo, kad apskritai pamilti sudėtinga, nes pakylėja tik ta reta būsena, kai pati jautiesi mylima. Na taip – mergaitės nori mylėt... Bet ne visoms pavyksta. Nors, jei nuoširdžiai savęs paklaustų, suprastų, kad ne pačios tos begalinės meilės trokšta, o prijaukinto vyriškio šalia, nuolat laikančio ją už rankos ir užstojančio nuo realaus gyvenimo baubų. Aplink daug panašių – liguistai trokštančių meilės ir norinčių PAGALIAU kažką susirasti, o tas kažkas jau tikrai pavers nykų gyvenimėlį stebukline pasaka, tokia, kad draugės bei nedraugės iš pavydo išsižios ir dar ilgai nesusičiaups.
Jūros dumbliai – skaisčios odos ginklas
Aknė – daugelio paauglių nelaimė, todėl vis ieškoma naujų šios odos ligos gydymo būdų ir priemonių. Škotijos mokslininkai mano, kad erzinančius spuogus gali išgydyti jūros dumblių ekstraktas. Atlikę tyrimus, jie nustatė, kad jūros dumblių išskiriamos riebiosios rūgštys turi odą valančių savybių. Stirlingo universiteto akvakultūros instituto tyrėjai atrado, kad riebiosios jūros dumblių rūgštys gali neleisti daugintis aknės bakterijai (lot. propionibacterium acnes), sukeliančiai šią dažną odos uždegiminę reakciją, rašoma tinklalapyje dailymail.co.uk.
Sula – pavasario gamtos dovana žmonėms
Artėjant pavasariui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukia vis daugiau klausimų apie sulos rinkimą, gamybą ar pardavimą. Į klausimus apie tai atsako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Ar reikalingi leidimai, norint užsiimti sulos prekyba ar gamyba?
Norintys užsiimti šia veikla, turi kreiptis į teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas, kuriose užregistruoti veiklą ir gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus (kaip kiekvienu atveju, norint užsiimti maisto tvarkymu).

 
eurovaistine_300x200_sutaupyk.jpg

ipsen-forlaxIeškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos