Apie akmenligę įspėja laiku atliktas šlapimo tyrimas
Europoje inkstų akmenlige serga septyniolika iš tūkstančio gyventojų. Medikai skaičiuoja, kad Lietuvoje akmenis gali turėti apie 400 tūkst. gyventojų, nors ryškūs simptomai pasireiškia ne visiems. Tai rodo, kad inkstų akmenligė yra gana dažna liga tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Mokslininkai akmenų formavimąsi inkstuose ir šlapimo takuose sieja su vis prastėjančia mityba ir dėl to sutrikusia medžiagų apykaita.
Dažniausiai nesaugių medžiagų randama maisto papilduose sportininkams
Įvairių šalių atsakingi specialistai, tikrindami, ar saugūs maisto papildai pasiekia vartotojus, šiuose produktuose dažnai nustato sveikatai kenksmingų medžiagų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad itin atidžiai reikėtų riktis internetu parduodamus amerikietiškus sportininkams skirtus papildus, nes juose randama net haliucinogeniniu poveikiu pasižyminčiu medžiagų. Naujausias Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas, kad vaisinio punšo skonio maisto papilduose „No Bull“ nustatyta vaistinės medžiagos vinpocetino ir augalo Mucuna Pruriens.
Sveikas butas, sveikas namas, sveikas miestas
Žmogus gyvena kambary. Kambarys yra bute. Butas yra name. Namas yra mieste. Štai tokia reiškinių grandinė apima 80 procentų visų gyventojų. Tai pradžia. Toliau galima pasidomėti: kokie langai yra kambary, kaip ir kuo padengtos grindys, kuo dažytos sienos. Dar toliau – pasidomėti reikia pagalbinėmis patalpomis: vonia, tualetu, virtuve. Ar čia daug švaros, ar užtenka šeimai? Mes beveik pamiršome bendras virtuves ar tualetus, tik studentai bei moksleiviai dažniau su tuo susiduria.
10 triukų organizmo detoksikacijai
Įsivaizduokite, kad stovite ant pačios kalno viršūnės, šviečia saulė, vėjas kedena plaukus, jūsų oda lygi ir gražiai įdegusi, jaučiatės nuostabiai gražūs ir liekni, stiprūs ir energingi. Taip jaustumėtės ir po organizmo valymo. Kiekvienas išbandęs detoksikaciją, žino, kaip puiku jaustis gerai. Jūs švytite ir džiaugiatės aplinkui skleisdami gerą energiją. Pasiekėte savo tikslą, išvalėte organizmą ir puikiai jaučiatės, žinodami, kad dabar net ir negalite gyventi kitokio gyvenimo. Tačiau kartais ne viskas vyksta taip, kaip norime.
Dveji metai be šampūno: ar ryžtumėtės tokiam eksperimentui dėl gražesnių plaukų?
Ar šampūno atsisakymas yra išeitis pagerinti plaukų būklę? Natūralaus grožio ir aplinkos apsaugos šalininkai pasisako prieš šampūnų naudojimą. Visi esame apsėsti rūpinimosi savo kūnu ir plaukais. Amerikiečių investicinės bankininkystės organizacija „Goldman Sachs“ skaičiuoja, jog plaukų priežiūros priemonių industrija yra verta 38 mlrd. dolerių ir vis auga – kasmet net iki 7 proc. Žmonės dėl savo grožio yra linkę išleisti didžiausias sumas pinigų. Vis dėlto tie, kurie yra nusistatę prieš priemones plaukams, teigia, jog šampūno ir kitų plaukų priežiūros priemonių reikėtų atsisakyti visiems laikams, rašo telegraph.co.uk.
Nuo miego įpročių priklauso ir jūsų intelekto koeficientas?
Prabundate vos pakilus saulei, o miegoti einate vos laikrodžiui išmušus 22 valandą? O galbūt kaip tik atvirkščiai – kur kas labiau mėgstate vakarais ilgai panaktinėti, o rytais keliatės kiek įmanoma vėliau? Mokslininkai tikina, kad tarp rytinių vieversių ir naktinių pelėdų yra ne tik miego laiko skirtumas. Pasirodo, nuo to, kokie yra jūsų miego įpročiai, gerokai priklauso ir jūsų intelektas, rašo „Psychology Today“. Tokią išvadą pateikė Londono ekonomikos ir politinių mokslų universitete dirbantis psichologas Satoshi Kanazawa. Jaunų amerikiečių miego įpročių analizę atlikęs psichologas pastebėjo, kad vėliau darbo dienomis ir savaitgaliais miegoti einantys žmonės turi aukštesnį intelekto koeficientą nei tie, kurie į lovą krenta gerokai anksčiau.
 


bioderma-300-200-GIF

ipsen ginkor

aconitum-2014-08Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos