vaistai.lt
Peršalimas: nekalta pradžia gali sukelti pavojingų pasekmių
Vaistininkai pastebi, kad rugsėjui įpusėjus, į vaistines plūstelėjo sloga, kosuliu ir galvos skausmais besiskundžiantys klientai. Ypač padidėjo vaikų iki penkerių metų ir 20–40 metų suaugusiųjų sergamumas. Nors peršalimo ligos tokiu metu yra įprastas reiškinys, jų išvengti vis dėlto galima, o tinkamas organizmo paruošimas gali padėti greičiau pasveikti susirgus bei apsaugoti nuo pavojingų sveikatai komplikacijų.
Pasibaigus maudymosi sezonui, kur švariausias maudyklų vanduo?
Pasibaigus maudymosi sezonui ir apibendrinus maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, nustatyta, kad šį maudymosi sezoną švariausias vanduo buvo Tauragės ir Telšių apskrityse. Čia maudyklų vanduo visą sezoną atitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus reikalavimus. Maudyklų vandens kokybė buvo stebima Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. birželio 9 d. įsakymu Nr. V-745 „Dėl Stebimų Lietuvos maudyklų sąrašo patvirtinimo“ patvirtintose maudyklose.
Nuo širdies ir kraujagyslių ligų apsisaugoti padės prevencinė programa

Lietuvoje prevencinėms programoms skiriamas ypatingas dėmesys, kasmet joms numatomas vis didesnis finansavimas. Tai reiškia, kad ir sveikatą pasitikrinančių žmonių skaičius didėja. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti atitinkamo amžiaus žmonės kartą per metus gali pasitikrinti sveikatą dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

Peršalimo gydymas liaudiškomis priemonėmis: 6 efektyviausi būdai
Atėjus permainingiems rudens orams, sergamumas peršalimo ligomis įgauna vis didesnį pagreitį. Atsiradus pirmiesiems peršalimo simptomams, pavyzdžiui, kosuliui, gerklės perštėjimui ir slogai, mums gali padėti liaudiški gydymo būdai.
Eksperimentas: kas nutiks plaukus perskalavus obuolių sidro actu ar alumi?
Artėjant šaltajam sezonui, odai ir plaukams tenka patirti nemenkų iššūkių. Ar žinote, kas gali padėti nuraminti sudirgusią odą, atgaivinti išsausėjusius plaukų galiukus? Kaip rašo womenshealthmag.com, kuo puikiausiai tam tiks alyvuogių aliejus. Pasak ekspertų, šis aliejus kovoja su senatve, raukšlėmis, suteikia spindesio veidui, jaunina.
Kovokime su pagyvenusių žmonių diskriminacija
Jungtinių Tautų iniciatyva kasmet spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena (angl. International Day of Older Persons). Šių metų dienos tema „Kovokime su pagyvenusių žmonių diskriminacija“ (angl. Take a Stand Against Ageism) skirta neigiamiems stereotipams ir klaidingai nuomonei apie pagyvenusius žmones ir senėjimą išsklaidyti.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos