Psichoterapeutė Jolanta Bičkienė: „Vieną klastingiausių depresijos formų gali slėpti ir šypsena“
„Mane tuojau apims depresija“ arba „Toks oras man kelia depresiją“ – tokias ir panašias frazes girdime kone kiekvieną dieną. Atrodo, depresija jau tapo kiekvieno mūsų gyvenimo palydove arba klišine sąvoka, vartojama įvardijant nuotaikos nebuvimą ar juntamai apatijai apibūdinti. Vis tik siekiant apibūdinti slogią nuotaiką ši sąvoka ne visuomet yra tinkama. Depresija nėra vien tik nuotaikos nebuvimas – tai ligos diagnozė. Ligos, kuri turi begalę veidų ir simptomų.
Vasara – gamtos gėrybių metas
Vasara – puikus laikas, kuomet žydi įvairios vaistažolės ir noksta uogos. Vaistinius augalus galima naudoti arbatai šviežius, o tinkamai išdžiovinus turėti puikias atsargas žiemai. Vaistažolių gerosios, sveikatą stiprinančios, negalavimus mažinančios savybės žinomos nuo senų laikų.
Berklio universiteto verslo akseleratoriuje – KTU „Startup Space“ sukurta ligonių slaugos inovacija
Startuolių inkubatoriuje KTU „Startup Space“ gimusi inovacija sulaukė tarptautinio pripažinimo – visą birželio mėnesį ji buvo vystoma viename geriausių pasaulyje Berklio universiteto (JAV) verslo akseleratoriuje. Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų sukurta slaugos lova tūkstančiams ligonių gali padėti išvengti komplikacijų ir mirčių dėl pragulų.
Mitybos rekomendacijos miestiečiams: pavyzdinis valgiaraštis
Įrodyta, kad miestų gyventojai kur kas dažniau skundžiasi įvairiais negalavimais. Ar gyvenant dideliame mieste įmanoma ilgiau išlikti sveikam ir darbingam? Taip, jeigu laikomasi sveikos gyvensenos principų. Vienas iš jų – tinkama mityba. Tiesa ta, kad žmonės, gyvenantys dideliuose miestuose, yra priversti kvėpuoti užterštu oru, jie dažniau važinėja automobiliu ar viešuoju transportu, mažiau juda, taip pat dažniau patiria stresą, rečiau būna gamtoje. Žinoma, ilgą laiką gyvenant tokioje aplinkoje padidėja grėsmė susirgti širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis ligomis.
4 pratimai, padėsiantys atsikratyti riebalų liemenėlės srityje
Dar kitaip jie vadinami krūtinės (angl. bra fat) ir nugaros riebalais, kadangi išryškėja tuomet, kai segatės liemenėlę. Akivaizdu, kad aptempto drabužio nesinori vilkėti, kai per jį šviečia papildomos odos klostės. Kokiais būdais galima pagražinti šią problematišką sritį? Visų pirma, reikėtų daugiau dėmesio skirti nugaros raumenims, nuo kurių priklauso ir daili laikysena, ir savijauta.
Futuristinė kontracepcija: ar naudotumėtės... užpurškiamais prezervatyvais?
Užpurškiami prezervatyvai "Girlplay" – štai tokią netikėtą koncepciją pasauliui siūlo dizaino studentė Michele Chu iš Niujorko. Tokio pavidalo kontraceptinė priemonė būtų naudojama kaip aerozolinis dezodorantas. Koncepcijos autorės teigimu, naudotis tokiais prezervatyvais būtų gerokai paprasčiau ir patogiau – tikėtina, kad žmonėms labiau patiktų naudotis tokia priemone.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos