vaistai.lt
Idiopatinei plaučių fibrozei gydyti – inovatyvūs vaistai
Itin sunkia plaučių liga – idiopatine plaučių fibroze – sergantys pacientai nuo šių metų birželio vidurio Lietuvoje jau gali būti gydomi inovatyviais vaistais. Remiantis LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, paciento būklę stabilizuojantis ir ligos progresavimą lėtinantis vaistas pirfenidonas yra kompensuojamas 100 proc. Idiopatinė plaučių fibrozė – tai negrįžtamus pakitimus plaučiuose sukelianti liga.
Karščio ir saulės iššūkiai grožiui: kaip išvengti nemalonių pasekmių
Vasara puikus metas atskleisti visą žavesį: lengvi rūbai, atviri bateliai, ryškesni aksesuarai ir vos pastebimas gražiausius bruožus paryškinantis makiažas, regis, viskas, ko reikia. Tačiau per karščius specialistai pataria atidžiau stebėti organizmą, atsakingai pasirūpinti ne tik sveikata, bet ir grožiu, kuriam karštis ir saulė gali virsti tikrais iššūkiais.
VUL Santariškių klinikose naujas molekulinės genetikos tyrimas labai anksti padės nustatyti įgimtas vaisiaus ligas

VUL Santariškių klinikose įdiegtas naujas molekulinės genetikos neinvazinis prenatalinis tyrimas (NIPT), leisiantis iš kraujo jau nuo 8 nėštumo savaitės nustatyti vaisiaus apsigimimo riziką. Labai jautriu ir tiksliu naujos kartos sekoskaitos molekulinės genetikos metodu yra tiriamas nėščiosios moters kraujas, kuriame nustatoma vaisiaus kraujo genetinė medžiaga (laisvai cirkuliuojanti vaisiaus DNR). Iš motinos kraujo išskyrus šiuos laisvai cirkuliuojančius vaisiaus DNR fragmentus, galima įvertinti, ar vaisius neturi dažniausiai pasitaikančių chromosomų skaičiaus pakitimų – Dauno (papildomos 21-os chromosomos) ligos, Edvardso (papildomos 18-tos chromosomos) bei Patau sindormo (papildomos 13-tos chromosomos) – rizikos.

Kiek kilogramų sveika numesti per mėnesį? Mažų, bet efektyvių pokyčių scenarijus
Lieknėjimas – tai tikras mokslas, kadangi reikia žinoti, ką valgyti, kas su kuo dera, o kokių produktų griežtai vengti. Tačiau šalia šių žinių patartina ir nepersistengti, kad greitai krentantys kilogramai nepakenktų sveikatai. Kaip rašoma womenshealthmag.com ir prevention.com, visi trokštame, kad nereikalingi kilogramai kristų kuo greičiau ir jų liktų kuo mažiau. Tačiau, kaip pabrėžia specialistė, knygos „The Cheater's Diet“ autorė Marissa Lipert, iš tikrųjų per mėnesį sveika numesti 1,8–3,6 kg ir geriau šio skaičiaus neviršyti, kad pavyktų išlaikyti norimą svorį. Juk kai kilogramai sugrįžta, dažniausiai prisideda dar ir daugiau svorio nei buvo.
3 dalykai, kuriuos reikia padaryti, jeigu norite atsikratyti pilvo riebalų
Sveikai maitinatės, sportuojate, jūsų svoris puikus, o ir figūra atrodo dailiai, tačiau nuotaiką vis tiek gadina pūpsantis pilvukas? Kaip rašo popsugar.com, yra būdų, kaip pagaliau džiaugtis liekna talija. Štai išganingieji atsilenkimai. Jie atrodo pilvo presai draugai ir tame tikrai yra tiesos, tačiau kaip skelbiama šiame tinklapyje, nė vieni atsilenkimai nesumažins jūsų pilvo, kadangi treniruoja raumenis, esančius po riebalų sluoksniu.
Tai rimčiau, nei atrodo: kokią įtaką organizmui daro blogos naujienos žiniasklaidoje
Atrodo, neįmanoma įsijungti naujienų portalo ar televizoriaus ir nesužinoti apie dar vieną siaubingą nutikimą. Karinio perversmo bandymas Turkijoje, kur žuvo >200 žmonių, teroristinis aktas Nicoje, traukinių susidūrimas Italijoj, ginkluotas policijos poskyrio užgrobimas Jerevane, dar kelių policininkų nužudymas JAV – visa tai vos per vieną savaitę. Toks smurto srautas žiniasklaidoje neišvengiamai kelia klausimą: kaip mus veikia negatyvios naujienos? Ar jos daro slaptą įtaką, o gal praslenka be ženklo?
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos