vaistai.lt
COVID-19 2020 balandžio 9

COVID-19   ▲ 4.54% 1.151,564

pastarosios paros sergančiųjų padidėjimas 4.54%, lyginant su praėjusia para, viso dabar sergančių - 1.151,564

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Alergija kiaušiniams: dažniausiai kenčia mažieji, bet pavojinga ir suaugusiems

Kiaušinius maistui žmonės vartoja jau tūkstančius metų – jų rasime ir kone kiekvieno lietuvio šaldytuve. Šio produkto reikšmė dar labiau sustiprėja artėjant Velykų šventei, kurios atributas yra būtent kiaušinis. Nors daugelis su džiaugsmu lenktyniauja margučių varžybose, dalis žmonių kiaušinių net nepaliečia. Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė pasakoja apie kiaušinių žmogaus organizmui sukeliamas reakcijas, kas turėtų jų vengti ir kodėl.


 

Specialistai visose šalies ligoninėse vertins epidemiologinę situaciją

Siekiant valdyti rizikas ir užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimui, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) pavesta aktyviai stebėti, vertinti epidemiologinę situaciją visose šalies ligoninėse. Pirmiausia dėmesio turėtų sulaukti tos ligoninės, kuriose jau buvo nustatyta infekcija, bei teikiančios slaugos paslaugas.

Natūralios priemonės, kuriomis saugiausia marginti velykinius kiaušinius

Velykiniai margučiai gali būti dažomi ir dekoruojami pačiais įvairiausiais būdais, tačiau ne visi jie yra saugūs. Kiaušinio lukštas yra porėtas, be to, verdant kiaušinius, lukštas gali įtrūkti, o dažai ir juose esančios cheminės medžiagos pasiekti baltymą, kurį vėliau valgysite.

Rankų priežiūros ABC: kenkia net ir nedidelis šaltukas
Permainingi orai tampa tikru iššūkiu odai. Nors paprastai rūpinamės veido oda, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitų atidengtų kūno vietų – rankų. Šaltuoju metų laikų rankų odos būklė gali žymiai pablogėti – ji sausėja, šerpetoja, darosi šiurkšti, gal atsirasti įtrūkimų.
Bandomas vaistas, kuris tiesiog užtrenkia duris tiesiai priešais SARS-CoV-2 nosį

COVID-19 serga daugiau nei milijonas žmonių. Na, tikrieji skaičiai nėra žinomi, nes daug žmonių nesityrė. Mokslininkai skubėdami ieško efektyvaus gydymo, kuris padėtų išgelbėti pažeidžiamiausius žmones. Štai Britų Kolumbijos universitete bandomi vaistai galėtų efektyviai užtrenkti duris tiesiai priešais SARS-CoV-2 nosį. 

 

    

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos