vaistai.lt
Širdies ydą turintiems naujagimiams - naujas tausojantis gydymo būdas
Pirmą kartą Lietuvoje Santaros klinikų medikai naujagimiams panaudojo pasaulyje žinomą procedūrą – plaučių arterijos kamieno stentavimą perkateteriniu būdu – kad atitolintų operacinį širdies ydos gydymą ir suteiktų galimybę kūdikiams augti bei stiprėti namuose.
Šeimos gydytoja paaiškina, kodėl imuniteto stiprinimui ne visada gelbsti vitaminai
Bendras silpnumas, padidėjęs nuovargis ir sumažėjęs organizmo atsparumas – tai vieni dažniausiai šeimos gydytojų girdimų nusiskundimų baigiantis žiemai. Apie tai, kodėl artėjant pavasariui susilpnėja mūsų imunitetas, kaip žmonės jį stiprina ir kodėl vitaminų preparatai ne visada yra geriausias sprendimas, kalbamės su šeimos gydytoja Inga Lapūniene.
Ministras A. Veryga JAV susitiks su sveikatos srities ekspertais
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga š. m. vasario 20-25 d. lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), kur susitiks su sveikatos srities ekspertais Vašingtone ir Bostone, formuojančiais šios šalies sveikatos politiką. Šiuose susitikimuose bus aptartos įvairios sveikatos aktualijos, svarbios ne tik JAV ir Lietuvai, bet ir kitoms šalims, taip pat glaudesnis šalių bendradarbiavimas sveikatos priežiūros srityje.
Mitybos patarimai senjorams: į ką atkreipti dėmesį?
Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Dietistė Živilė Dumbraitė pateikia keletą mitybos patarimų, kurie senjorams padės ne tik gerai jaustis, bet ir apsaugos nuo kai kurių ligų.
Rankų priežiūros ABC: kenkia net ir nedidelis šaltukas
Permainingi orai tampa tikru iššūkiu odai. Nors paprastai rūpinamės veido oda, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitų atidengtų kūno vietų – rankų. Šaltuoju metų laikų rankų odos būklė gali žymiai pablogėti – ji sausėja, šerpetoja, darosi šiurkšti, gal atsirasti įtrūkimų.
tyrėjai atrado žmogaus imuninę ląstelę, kuri nužudo daugelį vėžio formų
Naujai atrastos imuninės ląstelės gali paskatinti sukurti universalų vėžio gydymą. Tai tarsi „Šventasis Gralis“ vėžio gydyme. Jis būtų tinkamas visiems žmonėms ir visiems vėžio tipams. Naujasis gydymas pasitelkia T-ląsteles, baltųjų kraujo kūnelių tipo ląsteles, kurios padeda mūsų imuninei sistemai skenuoti ir naikinti nenormalias ląsteles.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos