vaistai.lt

Abortai padidina ir priešlaikinio gimdymo riziką  (4273/0) 

Abortai padidina ir priešlaikinio gimdymo rizikąMoterys, kurios prieš pirmąjį gimdymą patyrė vieną ar daugiau indukuotų abortų, turi daug  didesnę riziką pagimdyti prieš laiką nei tos, kurios abortų neturėjo. Ankstyvo priešlaikinio gimdymo tikimybė 1,19 karto padidėja turėjusioms vieną indukuotą abortą ir 2,78 karto –  patyrusioms tris ir daugiau abortų prieš gimdymą. Šioms moterims didesnis šansas pagimdyti ir iki 37 nėštumo savaičių (vėlyvas priešlaikinis gimdymas),- teigiama „Human Reproduction“.

Tyrimas patvirtino ryšį tarp abortų ir priešlaikinio gimdymo
Neabejotiną indukuoto aborto ryšį su priešlaikiniu gimdymu įrodė ne viena studija. Mažiau žinoma apie aborto įtaką vaisiaus svoriui. Suomių mokslininkai papildomai nagrinėjo nėštumo nutraukimo procedūros tipo, nėštumo dydžio, abortų skaičiaus reikšmę pirmojo gimdymo išeitims.

Lyginant su kitomis ES šalimis, Suomijoje legalių abortų skaičius yra nedidelis ir sudaro 8,9 aborto 1 tūkst.  moterų nuo 15 iki 49 metų amžiaus. Nelegalūs abortai, taip pat abortai, atlikti už valstybės ribų, yra reti.

Buvo analizuojamas 1996-2008 metų gimdymų registras Suomijoje. Visų pirmakarčių gimdymų rezultatai buvo susieti su Nacionalinio 1983 – 2008 metų abortų registro duomenimis.

Nustatyta, kad iš 300 858 pirmą kartą gimdžiusių moterų 10,3 proc. turėjo vieną abortą prieš gimdymą, 1,5 proc. – du, 0,3 proc. – tris ir daugiau abortų prieš gimdymą. 88 proc. sudarė chirurginės aborto procedūros, 91 proc. jų buvo atlikta iki 12 nėštumo savaičių, 97 proc. atvejų nurodytos „socialinės priežastys“.

Ankstyvo priešlaikinio gimdymo (iki 28 nėštumo savaičių) skaičius padidėjo: 1,19 karto – po vieno aborto, 1,69 karto – po dviejų ir 2,78 kartų – po trijų abortų, atliktų prieš pirmąjį gimdymą. Be to, po trijų ir daugiau indukuotų abortų padaugėjo vėlyvų priešlaikinių gimdymų (iki 37 nėštumo savaičių) skaičius, mažo svorio ( < 2500 g) ir labai mažo svorio (< 1500 g) naujaimių. Šioms moterims buvo dažnesnės nepalankios gimdymo išeitys, kurios apibūdinamos žemu naujagimių būklės vertinimu pagal Apgar skalę. Persileidimai ir ektopinių nėštumų skaičius rezultatams įtakos neturėjo.

Gydytojai profesionalai, turėdami informaciją apie pasikartojančių abortų įtaką gimdymo išeitims, gali ją panaudoti savo pacienčių sveikatos mokymuose.

Reikia stiprinti šviečiamąjį darbą
Klaipėdos universitetinės ligoninės Nėštumo patologijos skyriaus vedėjas Vytautas Rauba  nenustebo, išgirdęs apie šio tyrimo duomenis. Jis „Vakarų Lietuvos medicinai“ patvirtino, jog  nėštumo nutraukimas gali sąlygoti ir priešlaikinį gimdymą, ir nevaisingumą, ir kraujavimą kito gimdymo metu. Tačiau tikslaus atitikimo tarp aborto ir šių pasekmių nėra: „kartais moterys būna ir penkis  abortus pasidariusios, tačiau sėkmingai išnešioja, kartais problemų būna nepasidariusioms nė vieno aborto“.

Gydytojas patikslina, kad dažniausia priešlaikinio gimdymo priežastis būna infekcija, o ne pats abortas. Tačiau infekcija į gimdą lengviau patenka po nėštumo nutraukimo. Daug kas priklauso nuo to, kokiu laiku nėštumas nutrauktas, ar buvo kraujuojama per abortą ir pan.

Tikslūs nėštumo nutraukimo duomenys, V. Raubos manymu, Lietuvoje nėra žinomi, nes dalis abortų, vadinamų atsiurbimu arba net ciklo reguliavimu, atliekama ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ambulatoriškai.  Ir pačios moterys, anot gydytojo,  tai ne visada vertina kaip abortą.

Akušeris ginekologas atkreipė dėmesį, kad norint išvengti abortų reikia stiprinti Lietuvoje šviečiamąjį darbą jaunimui apie apsisaugojimo nuo nėštumo būdus. Tačiau Lietuvoje tai esą daryti sunku, nes susiduriama su nuomone, kad tokiu būdu jaunimas tvirkinamas.

„Teigiama, kad reikia gyventi skaisčiai, kad be santuokos negalima turėti jokių santykių, kiek Dievas davė, tiek reikia gimdyti. Į šią agitaciją įsitraukia net bažnyčia. Bet juk gyvenimas yra gyvenimas, visaip atsitinka.

Užmerkiame akis, švietimas sužlunga. O jaunimas lieka  nuskriaustas“, – svarstė pokalbininkas.

Šaltinis
Klemetti R, et al “Birth outcomes after induced abortion: A nationwide register-based study of first births in Finland” Hum Reprod 2012; DOI: 10.1093/humrep/des294.

Informacija iš:
Vakarų Lietuvos Medicina

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos