vaistai.lt

Augaliniai riebalai efektyvūs lengvinant Krono ligos simptomus (390/0) 

Augaliniai riebalai efektyvūs lengvinant Krono ligos simptomusDieta, turinti daug riebalų, – skamba neįtikinamai? Turbūt ne be reikalo. Vis dėlto žmonėms, sergantiems Krono liga, tai gali būti išsigelbėjimas. Jei toje riebalais gausioje dietoje vyrauja tik augaliniai riebalai.

Krono liga – lėtinė uždegiminė žarnyno liga. Sergant ja žarnyne vyrauja uždegiminės reakcijos, kurios pažeidžia ne tik žarnų sienelės paviršių, bet ir giliuosius audinius. Stipriausiai pažeidžiamos plonosios žarnos galinė ir storosios žarnos pradinė dalis. Tam, kad bent kiek suvaldytų tokius nemalonius simptomus, kaip viduriavimas, ūmūs skausmai, svorio kritimas, bendras silpnumas ir kiti, pacientai turi ne tik vartoti vaistus, bet ir laikytis griežto mitybos režimo.

Naujausias mokslinis tyrimas rodo, kad augalinių riebalų įtraukimas į mitybą gali būti viena iš Krono liga sergančių pacientų mitybos gairių.

Tyrimą inicijavo Klyvlendo universiteto, JAV, mokslininkų komanda. Tyrimo rezultatai buvo paskelbti ir aptarti kasmetinėje Virškinimo sutrikimų savaitės konferencijoje JAV.

Tyrimo metu analizuotos dvi skirtingos dietos. Bandymai atlikti pirmiausia su laboratoriniais gyvūnėliais. Viena tiriamųjų gyvūnėlių grupė maitinosi gana įprastai, kitai grupei gyvūninės kilmės riebalai buvo pakeisti augaliniais riebalais – kokoso aliejaus, kakavos sviesto. Pirmiausia, ką pavyko pastebėti, buvo tai, kad augalinių riebalų dieta sumažino tam tikrų bakterijų, kurios gali būti susijusios su Krono ligos simptomais, kiekį net 30 proc. Šį sumažėjimą sekė ir kitas svarbus sumažėjimas – uždegimo lygio, intensyvumo ir stiprumo žarnyne. Jis taip pat krito vartojant „geruosius“ augalinius riebalus.

Mokslininkai daro prielaidą, kad skirtingos kilmės riebalai skirtingai veikia žarnyno mikroflorą – gyvūninės kilmės riebalai nesumažina pavojingų Krono ligai bakterijų kieko žarnyne, o gal net jį palaiko aukštesnį. Augalinės kilmės riebalai sureguliuoja žarnyno mikroflorą taip, kad ligos pamatas – uždegiminis procesas, apmalšta.

Kokia galėtų būti alternatyva, nenorint didelio augalinių riebalų kiekio įtraukti į mitybą? Ogi probiotikai, kurie reguliuotų su Krono liga susijusių bakterijų kiekį ir veiklą bei per šį mechanizmą geryn paveiktų Krono ligos simptomus. Tokius probiotikus tikimasi atrasti netolimoje ateityje.

Tai taip pat padėtų sumažinti vartojamų vaistų kiekį, o kartu Krono ligai gydyti skirtų vaistų šalutinį poveikį.

Šaltinis
https://www.eurekalert.org/pub_releases/2017-06/cwru-hfd062217.php

Audrė Bartasevičiūtė

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos