vaistai.lt

Europos Sąjungos šalyse penkios infekcijos yra dažniausios (693/0) 

Europos Sąjungos šalyse penkios infekcijos yra dažniausiosPenkios infekcijos, tarp kurių  chlamidiozė, kampilobakteriozė, salmoneliozė, gonorėja ir tuberkuliozė yra dažniausiai nustatomos Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės (ES/EEE) šalyse, pranešė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).

Pasak pranešimo, minėtos infekcijos sudarė 75 proc. visų ES/EEE šalyse registruotų infekcinių susirgimų. Tarp dažniausių mirties nuo infekcinių ligų priežasčių buvo tuberkuliozė, ŽIV, pneumokoko sukelta infekcija, legioneliozė, listeriozė.

Chlamidiozė ir gonorėja yra lytiškai plintančios infekcijos. Kampiliobakteriozė,  salmoneliozė, listeriozė – tai per užterštą maistą plintančios infekcijos. Tuberkuliozė ir pneumokoko  sukelta infekija – tai oro lašniu būdu perduodamos ligos, nuo kurių yra skiepai. Legionelioze žmogus užsikrečia per orą, įkvepiant aerozolio su legionelėmis.

Pilną užkrečiamųjų ligų stebėsenos ataskaita ES/EEE šalyse galima rasti  Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro internetiniame puslapyje. Šioje ataskaitoje pateikiami patikimi sergamumo užkrečiamomis ligomis palyginamieji duomenys pagal šalis ir pagal atskiras ligas.

Sergamumo užkrečiamomis ligomis duomenys yra surenkami iš kompetetingų nacionalinių institucijų. Lietuvos gyventojų sergamumo užkrečiamomis ligomis duomenis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui teikia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Daugiau patikimos informacijos apie užkrečiamųjų ligų plitimo būdus, simptomus, profilaktiką galima rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje čia.

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos