vaistai.lt

Gydymas gama peiliu suteikė antrą šansą gyventi (1763/0) 

Gydymas gama peiliu suteikė antrą šansą gyventiVieninteliu Lietuvoje ir Baltijos šalyse gama peiliu per penkis mėnesius atlikta 250 operacijų pacientams, kuriems įprasta chirurginė intervencija būtų padidinusi komplikacijų riziką, o kai kuriems iš jų tokia operacija buvo negalima dėl sudėtingos patologijos. Dėstytoja Loreta Andziulienė – viena pirmųjų pacienčių, kuriai sėkmingas gydymas gama peiliu suteikė antrą šansą gyventi.

Moteris prisimena, kad medikų pasakyti žodžiai „jums gerybinis galvos auglys“ buvo visiškai netikėta žinia. „Niekada nejaučiu šiai ligai būdingų simptomų, tačiau kiekvienais metais profilaktiškai tikrinausi sveikatą. Vienos iš patikrų metu gydytojai nustebo, kad prolaktino – hormono, esančio posmegeninė liaukoje (hipofizėje), – lygis yra pakilęs. Tada pirmą kartą ir išgirdau apie meningiomą. Gydytojai mane iš karto nuramino, kad auglys galimai neauga ir kol kas bus tik stebimas.“

Tačiau po dviejų metų patikrai atvykusi moteris išgirdo, kad daugiau laukti nebereiktų. „Esu dėstytoja, myliu savo darbą ir neįsivaizdavau, kad net nesulaukus 50-ies nustočiau dirbti. Auglys išaugęs pačiame galvos viduryje, prie hipofizės, 2 mm nuo akies nervo ir apaugęs kraujagyslę. Išgirdusi, kad reikės chirurginės operacijos, išsigandau, kad po jos ne tik nebegalėsiu dirbti, bet ir dėl galimų rimtų komplikacijų ir mirties rizikos. Gydytojai įspėjo, kad šis auglys net ir po operacijos gali ataugti. Nors jie nepritarė, nusprendžiau nesioperuoti ir dar palaukti. Šiuo sprendimu džiaugiuosi iki šiol“, – pasakoja L. Andziulienė.

Pasikonsultavusi su Kauno klinikų medikais, Loreta pirmą kartą išgirdo apie operaciją gama peiliu, o gydytojui neurochirurgui dr. Andriui Radžiūnui papasakojus apie šios operacijos galimybes, moteris sakė pasijautusi lyg būtų gavusi raktą į gyvenimą.

Nuo operacijos praėjus šešiems mėnesiams, šią savaitę, Loreta išgirdo pačią geriausią naujieną – auglys nebeauga. „Esu nepaprastai dėkinga visiems mane prižiūrėjusiems ir gydžiusiems medikams už profesionalumą, žmogiškumą, suteiktą ramybę, kai jos labiausiai reikėjo. Šiuo metu gyvenu visiškai įprastą gyvenimą: aktyviai dirbu ten, kur jaučiuosi reikalinga, ir svarbiausia – gyvenu ir esu kartu su savo šeima.“

Šiandien Kaune susirinko Europos žinomi mokslininkai, aptarti naujausių pasiekimų pacientus operuojant gama peiliu. Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos konferencijoje „Gama peilis radiochirurgijoje: dabartis ir perspektyvos“ Klinikos vadovas prof. Arimantas Tamašauskas teigė, kad daugumai pacientų gama peilis – paskutinė galimybė gauti jiems reikalingą gydymą.

„Dauguma gama peiliu operuotų pacientų turi galvos smegenų mestastazes, kurių įprastos, atviros chirurginės operacijos metu operuoti negalime dėl didelės komplikacijų tikimybės ar išaugusios mirties rizikos. Todėl džiaugiamės, kad jiems galime pasiūlyti unikalų gydymą, išvaduoti nuo ilgalaikių skausmų ir gydyti galvos smegenų navikus, nepažeisdami sveikų smegenų audinio“, – gama peilio privalumus vardijo prof. A. Tamašauskas.

Šias operacijas Kauno klinikose atliekantis gydytojas neurochirurgas dr. Andrius Radžiūnas akcentuoja, kad tokių pacientų kaip Loreta, kuriems jokie kiti gydymo metodai nepadeda, yra visoje Lietuvoje.

„Atviros chirurginės operacijos gali sukelti ilgalaikes komplikacijas ir darbingus, jaunus žmones trumpam arba visiškai atitraukti nuo darbo ir kitos įprastinės veiklos. Gama peilis suteikia galimybę padėti bet kokio amžiaus pacientams, kuriems iki tol taikyti gydymo metodai nebuvo veiksmingi. Vyriausias pacientas, kuriam atlikome operacija gama peiliu, buvo 92, jauniausias – vos penkerių metų amžiaus. Tikimės, kad Europoje pripažintų lektorių pristatyti rezultatai padrąsins Lietuvos gydytojus nukreipti pacientus gydymui gama peiliu, o mes galėsime padėti“.

Surengtoje konferencijoje įgytomis žiniomis ir patirtimi pacientus gydant gama peiliu dalijosi Kauno klinikų specialistai ir gydytojai iš Prancūzijos, Vokietijos ir Čekijos.

Profesorius Jean Regis, gama peiliu išoperavęs 20 000 pacientų, susirinkusiems pristatė galimybes gydant klausos nervo neurinomas. Svečias iš Vokietijos, prof. Bodo Lippitz, papasakojo apie padarytą proveržį gama peilio ir imunoterapijos srityje gydant galvos smegenų metastazes, o gydytojas neurochirurgas dr. Ladislav Novacek pasidalijo per 10 metų sukaupta patirtimi gama peiliu gydant akies navikus.

Gama peiliu saugiai ir kur kas efektyviau gydoma ne tik galvos smegenų navikai ar metastatiniai augliai, bet ir smegenų kraujagyslių malformacijos, arterioveininės fistulės, funkciniai susirgimai kaip epilepsija, Parkinsono liga, trišakio nervo neuralgija, medikamentais nekontroliuojamas skausmas.

Kauno klinikų informacija

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos