vaistai.lt

Į futbolo stadioną − mokytis sveikos gyvensenos (783/0) 

Į futbolo stadioną − mokytis sveikos gyvensenos2013-aisias, Sveikatingumo metais, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ne tik koordinuoja ir ragina visuomenę bei kitas organizacijas organizuoti sveikatos mokymus ir renginius, bet ir pats organizuoja bei dalyvauja įvairiuose sveikatinimo renginiuose. Vienas iš jų įvyko šį savaitgalį Lietuvos futbolo federacijos stadione, kur futbolo turnyre susitiko Lietuvos sporto žurnalistų ir medikų rinktinės.

Savo pavyzdžiu žurnalistai ir medikai vaikams ir jaunimui parodė, kad bet kokio amžiaus žmogus gali užsiimti malonia sportine veikla. Šiais metais vien futbolo rungtynėmis, beje, kuriose rezultatu 2:1 pergalę iškovojo medikai, neapsiribota, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialiai įrengtoje palapinėje renginio dalyviai galėjo pasitikrinti sveikatą.

Žurnalistams ir jų šeimos nariams bei futbolo rungtynių žiūrovams naudojant kūno analizatorių buvo nustatytas kūno masės indeksas, suteikti pirmos pagalbos pagrindai, kaip įvairiose situacijose gaivinti vaiką ar suaugusįjį. Kūno analizatoriaus rodmenis renginio dalyviams komentavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras, šio skyriaus visuomenės sveikatos administratorės Jonė Sadaunykaitė ir Ignė Baltušytė, o pirmosios pagalbos teikimo įgūdžių mokė Sveikatos mokymo skyriaus sveikatos edukologė Vida Dubinskienė.

„Sporto žurnalistų susitikimai futbolo aikštėje su medikais jau tapo tradicija. Siekiame atkreipti dėmesį į vis mažėjantį sportuojančių vaikų ir jaunimo skaičių. Manome, kad tokios akcijos sulauks suaugusiųjų dėmesio ir privers susimąstyti apie savo ir vaikų sveikatą, didesnį šeimos fizinį aktyvumą ir sveiką mitybą. Norime atkreipti ir valdžios atstovų dėmesį, nes labai trūksta sporto aikštelių, kuriose vaikai galėtų praleisti savo laisvalaikį“, − savo kolegoms sakė sporto žurnalistų klubo „Press’as“ pirmininkas Tautvydas Vencevičius.

Pastaraisiais dešimtmečiais vaikų bei paauglių, jaunimo pramogų ir laisvalaikio pobūdis labai pasikeitė – tapo žymiai pasyvesnis. Vaikai, kurie daug laiko praleidžia prie televizoriaus, skaitydami, besimokydami ar žaisdami kompiuterinius žaidimus, patenka į padidėjusios rizikos grupę (nutukimas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, kaklo ir juosmens skausmai, regėjimo sutrikimai, galvos skausmai ir pan.), palyginti su tais, kurie eina į lauką ar sporto salę aktyviai žaisti, padeda tėvams namų ruošoje ar ūkyje, aktyviai sportuoja ar pasirenka kitas fizinio aktyvumo formas. Moksliniais tyrimais nustatyta, jog fiziškai aktyvūs vaikai, jaunimas geriau mokosi.

„Didesnis fizinės veiklos intensyvumas teikia ir didesnę naudą sveikatai, yra tinkamas, pvz., kompleksinei antsvorio ir nutukimo profilaktikai bei gydymui. Svorio reguliavimas – viena svarbiausių sveikatos prevencijos priemonių, nes dėl antsvorio išauga tikimybė susirgti širdies ir onkologinėmis ligomis. Sportas ir tinkama mityba – geriausios priemonės kontroliuoti savo svorį ir sveikai gyventi“, − žurnalistams sakė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius ir Lietuvos medikų futbolo rinktinės vadovas Romualdas Sabaliauskas.

Fizinis aktyvumas yra būtina ir neatskiriama sveikos gyvensenos dalis, tačiau niekada nepamirškime − bent kartą per metus profilaktiškai pasitikrinti savo sveikatos bei išmokime suteikti pirmąją pagalbą savo artimiesiems.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos