vaistai.lt

Insulto centrui – tarptautinis „auksinis“ įvertinimas (392/0) 

Insulto centrui – tarptautinis „auksinis“ įvertinimasRespublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) insultą patyrusiems pacientams teikiama aukščiausio lygio pagalba. Tai patvirtino Europos insulto organizacijos (ESO) remiamas ANGELS iniciatyvos atliktas vertinimas: RVUL Insulto centrui pirmą kartą šalies istorijoje įteiktas „auksinis“ apdovanojimas. Lyginant pacientų srautus, tai – didžiausias tokio pobūdžio centras visoje šalyje, kur kasmet dėl ūminio išeminio insulto gydoma daugiau nei 1200 ligonių, dar daugiau nei 100 pacientų – dėl intrasmegeninių kraujosruvų.

Insulto centro vadovo dr. Aleksandro Vilionskio teigimu, ESO „Angels“ apdovanojimuose vertinti septyni kriterijai, rodantys, kaip efektyviai pacientams, patyrusiems insultą, teikiama pagalba, kaip užtikrinamas tęstinis tokių pacientų gydymas.

„Džiaugiuosi, kad mūsų pastangos stiprinti insulto gydymą šalyje nelieka nepastebėtos ir tarptautinių organizacijų. Tai dar kartą patvirtina, kad RVUL Insulto centras ne tik išlieka lyderiu šalyje, bet ir žengia koja kojon su kitų šalių centrais, panaudojant naujausius gydymo metodus, diegiant naujausią gydymo praktiką“, – sako Insulto centro vadovas.

Be to, dr. A. Vilionskis akcentuoja, kad, įvertinus, jog insultas yra dažniausia ilgalaikio neįgalumo ir viena dažniausių mirties priežasčių, tarptautinis „auksinis“ įvertinimas – tarsi pasitikėjimo ženklas pacientams.

„Galvos smegenų insultas – ūminis galvos smegenų kraujotakos sutrikimas, kuris šiomis dienomis, net ir esant didžiulei medicinos mokslo pažangai, išlieka viena dažniausių mirties bei pagrindine ilgalaikio neįgalumo priežastimi. Pastaruosius kelerius metus iš eilės šalyje registruojama apytiksliai po 10 tūkst. ūminių insultų atvejų, o šia liga suserga ne tik vyresnio ir senyvo amžiaus ligoniai, bet ir jauni, darbingi žmonės. Būtent dėl šių bruožų insultas pelnytai „tituluojamas“ 21-ojo amžiaus rykšte“, – primena gydytojas.

RVUL yra vienas iš šešių Lietuvoje veikiančių insulto centrų, t. y., organizacinė struktūra, apimanti įvairių sričių specialistus, veikianti 24 valandas per parą ir užtikrinanti ankstyvą insulto diagnostiką, atranką ir galimybę reperfuziniam gydymui (kraujotakos atkūrimui galvos smegenų arterijose), tolimesnę ligonio priežiūrą ir gydymą. RVUL medikai 2002 m. pirmieji Lietuvoje ūminį išeminį insultą patyrusiems ligoniams pradėjo taikyti intraveninę trombolizę, o 2012 m. – ir mechaninę trombektomiją

Insulto centro vystymas ir jo funkcijų plėtojimas įvardijamas kaip valstybei svarbus „Sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014–2022 m. veiksmų plano” prioritetas.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje (RVUL) insultą patyrusiems pacientams teikiama aukščiausio lygio pagalba. Tai patvirtino Europos insulto organizacijos (ESO) remiamas ANGELS iniciatyvos atliktas vertinimas: RVUL Insulto centrui pirmą kartą šalies istorijoje įteiktas „auksinis“ apdovanojimas. Lyginant pacientų srautus, tai – didžiausias tokio pobūdžio centras visoje šalyje, kur kasmet dėl ūminio išeminio insulto gydoma daugiau nei 1200 ligonių, dar daugiau nei 100 pacientų – dėl intrasmegeninių kraujosruvų.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos