vaistai.lt

Maisto produktai ir mityba bei fizinis aktyvumas karantino COVID-19 saviizoliacijos metu: ką pasirinkti ir kaip sveikai maitintis bei sportuoti  (322/0) 

Maisto produktai ir mityba bei fizinis aktyvumas karantino COVID-19 saviizoliacijos metu: ką pasirinkti ir kaip sveikai maitintis bei sportuoti	Visuomenės sveikatos specialistai nori atkreipti dėmėsį į PSO/Europos parengtus leidinius, kuriuose patariama kaip sveikai maitintis bei išlikti fiziškai aktyviems karantino COVID-19 saviizoliacijos metu. PSO/Europos parengtos naujos rekomendacijos „Maisto produktai ir sveikos mitybos patarimiai karantino-saviizoliacijos metu“ (anglų kalba) yra skirtos asmenims ir šeimoms, kurioms buvo rekomenduota COVID-19 karantino metu būti saviizoliacijoje. Joje rasite vertingos informacijos apie mitybą, kuri padeda išlaikyti stiprią imuninę sistemą. Karantino metu dėl rekomendacijų saviizoliuotis namuose, asmenys nors turėdami mažai įvairių maisto ingredientų, gali ir toliau sveikai maitintis.  PSO Europos neužkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės biuras (NNK), siekdamas padėti asmenims ir šeimoms sveikai maitintis, leidinyje pasiūlė bendrųjų patarimų rinkinį, „geriausių maisto produktų“ pirkimo sąrašą ir keletą nuostabių patiekalų receptų pavyzdžių.

Naujai paskelbtose PSO/Europos mitybos gairėse paaiškinta, kaip būti strategiškai perkant ir naudojant ingredientus bei kaip laikytis saugaus maisto tvarkymo praktikos ir apriboti druskos, cukraus ir riebalų vartojimą. Leidinyje taip pat pateikiamas maisto produktų, įskaitant konservuotus produktus, turinčių didelę maistinę vertę, kurie paprastai yra įperkami, prieinami ir turi ilgą galiojimo laiką, sąrašas.

Mityba nėra vienintelis veiksnys, būtinas norint išlikti sveikam saviizoliacijoje karantino metu. Norint užtikrinti optimalią sveikatą, svarbu išlikti fiziškai aktyviems. Siekdama padėti žmonėms išlikti fiziškai aktyviems namuose, PSO/Europa parengė dar vienas rekomendacijas „Fiziškai aktyvus karantino-saviizoliacijos metu“ (anglų kalba) ir Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus specialistai − „Patarimai, kaip būti fiziškai aktyviems saviizoliacijos/karantino laikotarpiu“ (lietuvių kalba). Leidiniuose rasite patarimus kaip išlikti fiziškai aktyviems saviizoliacijos metu ir fizinio pratimų namuose pavyzdžius.

Taip pat primename, kad privalu laikytis ir įprastų prevencinių priemonių – tinkamai laikytis rankų higienos, būnant patalpose naudoti medicinines kaukes ar respiratorius, dėvėti pirštines, išlaikyti kuo didesnį (2 metrai) atstumą. Taip pat vėdinti, valyti ir dezinfekuoti patalpas. Būkite sveiki!

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Informacija iš:

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos