vaistai.lt

Ministras A. Veryga ragina gydymo įstaigas aktyviau naudotis „E. sveikata“ (396/0) 

Ministras A. Veryga ragina gydymo įstaigas aktyviau naudotis „E. sveikata“Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dar kartą kreipėsi į gydymo įstaigas – viešąsias ir privačias – ragindamas aktyviau jungtis prie „E. sveikatos“ sistemos ir naudotis šios platformos elektroninėmis galimybėmis. Jau artėja terminas, kuomet visos gydymo įstaigos turės naudotis šia sistema, tad jų vadovai raginami nelaukti paskutinės šio termino dienos bei jungtis jau dabar prie šios sistemos, jei to dar nespėjo padaryti.

Ministras A. Veryga ne kartą buvo akcentavęs, kad visos mūsų šalies gydymo įstaigos prie „E. sveikatos“ sistemos turi būti prisijungusios ir ja naudotis nuo 2018 m. pradžios.

Taip siekiama pagreitinti įstaigų darbą, pagerinti pacientų aptarnavimo kokybę, trumpinti eiles pas gydytojus specialistus ir neatsilikti nuo naujausių technologijų pažangos. Tad nuo kitų metų pacientų duomenys, susiję su apsilankymais pas šeimos gydytoją, gulėjimu ligoninėje, e. recepto išrašymu, vaiko gimimo pažymėjimu, medicininiu mirties liudijimu, vairuotojo medicinine pažyma, visose gydymo įstaigose turi būti tvarkomi elektroniniu būdu.

„Kelio atgal nėra ir nebus. Nuo kitų metų visos šalies gydymo įstaigos privalo naudotis „E. sveikatos“ sistema. Tai yra nacionalinis produktas sveikatos priežiūros sistemoje, kuriam sukurti buvo skirtos didžiulės investicijos – keliasdešimt milijonų eurų. Tai reiškia, kad už šiuos pinigus sukurti produktai turi būti naudojami atsakingai, o gydymo įstaigoms reikia tik prisijungti prie jau veikiančios nacionalinės sistemos ir ja naudotis. Lietuvos medicinos paslaugų sistema turi pagaliau įžengti į šiuolaikinių progresyvių technologijų pasaulį. Turime būti lyderiai šioje srityje kaip ir medicinoje“, - sako ministras A. Veryga.

Ministro A. Verygos teigimu, esami šios sistemos trūkumai yra šalinami, tobulinami kai kurie produktai ir atliekami kiti technologiniai darbai. Taip siekiama užtikrinti, kad ši sistema veiktų pilnu pajėgumu, o įstaigos galėtų naudotis absoliučiai visomis šios platformos galimybėmis. 

Be to, prisijungus prieš šios sistemos palengvėtų gydymo įstaigų darbas, daug lengviau būtų ir pacientams, kuriems reikia persirašyti iš vienos gydymo įstaigos į kitą, jei jiems prireikia gydymo paslaugų kitoje gydymo įstaigoje. Dabar dažnai susiduriama su problema, kai reikia pacientams kartoti tyrimus, nes tiesiog nespėjama perduoti duomenų iš vienos gydymo įstaigos į kitą. Dėl to sulaukiama nemažai gyventojų skundų, žmonių nusivylimo, kad sveikatos apsaugos sistema veikia neefektyviai. Visoms gydymo įstaigoms pradėjus vieningai naudotis „E. sveikata“, tokių problemų turėtų ženkliai sumažėti, o palaipsniui ir visai išnykti.

Pasak SAM Sveikatos išteklių priežiūros ir inovacijų valdymo departamento direktorės Justinos Januševičienės, jau dabar labai daug paslaugų teikiama per šią sistemą.

„Vaiko gimimo pažymėjimai ir mirties pažymos elektroniniu būdu sėkmingai išduodami jau nuo šių metų sausio 1 d., o prievolė tam tikrus dokumentus tvarkyti „E. sveikatos“ sistemoje įsigalios nuo 2018 m. kovo mėnesio ir palaipsniui tokiu būdu administruojamų dokumentų skaičius didės. Pavyzdžiui planuojama, kad pirmieji visuotinai privalomi bus kompensuojamųjų vaistų receptai, vairuotojų sveikatos patikrinimo pažymos, ambulatorinio apsilankymo aprašymas ir stacionaro epikrizė“, - sako J. Januševičienė.

Deja, kol kas iš beveik 600 gydymo įstaigų prie e. sveikatos projekto prisijungė ir jo teikiamomis galimybėmis naudojasi 300 sveikatos priežiūros įstaigų. Visgi džiugina tai, kad šis sąrašas nuolat didėja, lyginant su tuo, kokia situacija buvo pradžioje, kai šia sistema naudojosi daugiausia tos įstaigos, kurios dalyvavo „E. sveikatos“ kūrime. Per pastarąjį pusmetį prie šios sistemos prisijungė apie 100 įstaigų.

Šiuo metu aktyviausiai ja naudojasi – VšĮ Centro poliklinika, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, Antakalnio poliklinika, Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, taip pat privačios įstaigos – UAB „Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras“, akcinės bendrovės „Achema“ filialas „Achemos“ poliklinika, UAB „Medgrindas“.

 

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos