vaistai.lt

Novatoriškas insulto gydymas suteikia vilties greičiau atkurti sutrikusias funkcijas (3446/0) 

Novatoriškas insulto gydymas suteikia vilties greičiau atkurti sutrikusias funkcijasNauja operacija vieną dieną gali padėti daugeliui patyrusiųjų insultą, – skelbia time.com.

Insultas – ūminis galvos smegenų ar tinklainės kraujotakos nepakankamumas, pasireiškiantis židininiais neurologiniais simptomais (vienpusiu judesių ar jutimų išnykimu, regėjimo, kalbos sutrikimais), išliekančiais ilgiau nei 24 val. nuo simptomų atsiradimo pradžios.

Lietuvoje kasmet nustatoma daugiau nei 11 tūkst. insulto atvejų, kurių beveik 5000 baigiasi mirtimi – tai yra ketvirta dažniausia mirčių ir trečia pagrindinė neįgalumo priežastis.

JAV maždaug pusė iš 800 tūkst. žmonių, kasmet patiriančių insultą, lieka neįgalūs. Tad gydytojai iš Klivlando klinikos (The Cleveland Clinic) neseniai atliko pirmąją giliąją smegenų stimuliaciją – implantavo elektrodus, kurie siunčia nedidelius elektrinius impulsus, pacientės, patyrusios insultą, smegenyse. Tikimasi, kad eksperimentinė procedūra galėtų padėti tokiems pacientams atgauti sutrikusias funkcijas.

„Mes esame nusivylę šiandienine insultą patyrusiųjų medicinine priežiūra, tad siekiame, kad žmonės turėtų geresnes sveikimo galimybes ir pasiektų funkcinį nepriklausomumą, buvusį iki šio ūmaus kraujotakos sutrikimo“, – komentavo gydytojai.

Pacientams, dėl insulto įgijusiems negalią, atgauti prarastą judėjimo laisvę padeda reabilitacijos programa, tačiau jos efektyvumas ne kiekvienu atveju yra toks, kokio norima.

58 metų pacientė J.S., kuriai buvo pritaikytas bandomasis gydymas, insultą patyrė 2015 metų gegužės mėnesį: vieną rytą, negalėdama atsikelti, ji iškrito iš lovos ir suprato, kad visa kairė kūno pusė paralyžiuota. Pacientė kurį laiką negalėjo pajudinti kairės rankos ir kojos. Šiandien ji gali vaikščioti su atrama, tačiau ranka išliko nejudri. Kalbėdama apie praėjusį mėnesį atliktą operaciją, moteris pasakojo: „Žinoma, aš labai jaudinausi. Juk niekas nenori, kad kažkas knaisiotųsi jo smegenyse, tačiau aš labai norėjau išbandyti, ar tai galėtų man padėti“.

Prieš keletą dienų gydytojai įjungė elektrodus, o toliau pacientės lauks standartinė reabilitacija, siekiant patikrinti, ar stimuliacija pagerina jos efektyvumą, kurį planuojama įvertinti po 3 mėnesių.

Pacientė jau dabar džiaugiasi galinti pakelti ranką iki pečių aukščio ir su nekantrumu laukia, kada galės grįžti prie įprastų darbų.

Tuo tarpu gydytojui, įvertinę pasiektus rezultatus, planuoja į bandymą įtraukti dar 12 insultą patyrusių pacientų ir pateikti tikslesnes išvadas bei rekomendacijas, kurios, tikimasi, ženkliai prisidės prie progreso šioje srityje.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos