vaistai.lt

Nuodugnūs tyrimai neleidžia išsisukti bandantiems falsifikuoti duomenis apie superkamo pieno kokybę (219/0) 

Nuodugnūs tyrimai neleidžia išsisukti bandantiems falsifikuoti duomenis apie superkamo pieno kokybę2018 m. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kartu su viešąja įstaiga (VĮ) „Pieno tyrimai“ vykdoma superkamo pieno ir jo mėginių tapatumo kontrolės programa padėjo išaiškinti net 434 atvejus, kuomet buvo bandoma falsifikuoti superkamo pieno kokybę, t. y. dirbtinai pagerinti arba pabloginti iš ūkininkų superkamo žalio pieno kokybinius rodiklius. Pagal šią programą kasmet Lietuvoje atliekama nuo 20 iki 50 tūkst. superkamo pieno kokybės tyrimų, nustatomi falsifikavimo atvejai sudaro apie 1 % visų tirtų mėginių.

Septintus metus, nuo 2012 m., Lietuvoje vykdoma pieno mėginių tapatumo programa yra viena iš kompleksinių priemonių, skirtų užtikrinti, kad iš ūkininkų superkamas pienas atitiktų kokybės rodiklius, o žalio pieno kokybė gerėtų. Kiekvienas įtariamas mėginių klastojimo atvejis nuodugniai analizuojamas, VMVT inspektoriai tikrina supirkėjų darbą, ypač mėginių ėmimą. Nustačius mėginių klastojimo faktus, taikomos griežtos priemonės – supirkėjų kvalifikacinių pažymėjimų galiojimas sustabdomas 6 mėnesiams ir taikomos administracinės baudos.

2017 metais nustatyti 364 pieno mėginių falsifikavimo atvejai, už nustatytus pažeidimus 28 supirkėjams buvo sustabdytas kvalifikacinių pažymėjimų galiojimas ir taikytos 98 administracinio poveikio priemonės. 2018 m. už nustatytus pažeidimus 25 supirkėjams sustabdyti kvalifikacinių pažymėjimų galiojimai, taikytos 139 administracinio poveikio priemonės.

„Pieno mėginiai vis dar bandomi falsifikuoti norint dirbtinai pagerinti jo kokybę – dirbtinai padidinti pieno riebumą ar baltymų kiekį. Jau daug metų laboratorijose diegiamos naujausios tyrimų metodikos ir naudojamos įvairios kontrolės priemonės leidžia labai tiksliai nustatyti bandymus suklastoti pieno mėginius. Šios priemonės leidžia efektyviau tikrinti ir taikyti sankcijas nesąžiningiems ūkininkams ar pieno supirkėjams. Dėl to kasmet išaiškinamų pieno mėginių klastojimo atvejų skaičius didėja, o tai veiksminga atgrasymo priemonė bandantiems sukčiauti“, – komentavo VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius.

Pasak specialisto, dar viena tapatumo programos nauda – kasmet gerėjanti žaliavinio pieno kokybė. Prie to prisideda ir galimybė atlikti daugiau ir įvairesnių pieno mėginių tyrimų. Pavyzdžiui, yra galimybė identifikuoti konkrečius patogeninius mastitų sukėlėjus, o tai leidžia pieno gamintojams efektyviai pasirinkti veterinarinius vaistus ir gydymą.

 

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos