vaistai.lt

Rinkoje platinamus AKM ir trichineliozės testus ir jų rezultatus reikėtų vertinti atsargiai (631/0) 

Rinkoje platinamus AKM ir trichineliozės testus ir jų rezultatus reikėtų vertinti atsargiaiSumedžiojus šerną, jo patelę ar prieauglį, mėginius dėl trichineliozės ir afrikinio kiaulių maro (AKM) būtina ištirti akredituotoje laboratorijoje. Tai atlikti gali tik patyrę specialistai, o sumedžiotą laimikį galima pasidalinti tik sulaukus oficialių tyrimų rezultatų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gauna paklausimų dėl Lietuvoje platinamų testų „ASF LTflow AB“ ir „Trichinella LTflow“ tinkamumo naudoti gyvūnų užkrečiamosioms ligoms (AKM ir trichineliozei) nustatyti. Specialistai pataria medžiotojams ir veterinarijos gydytojams atsargiai vertinti šių testų rezultatus, kadangi jie negali būti laikomi oficialiais. Juolab, kad šie testai neatleidžia nuo atsakomybės pateikti mėginius oficialiai ištirti laboratorijoje.

VMVT duomenimis, nurodytiems testams nėra išduoti Europos Sąjungos (ES) referentinių laboratorijų kontrolės sertifikatai, o tyrimo metodai nėra aprobuoti kaip tinkami AKM ir trichineliozei tirti.

AKM tyrimo metodus reglamentuoja VMVT direktoriaus 2003 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. B1-892 patvirtinti Afrikinio kiaulių maro  kontrolės reikalavimai. Trichineliozės tyrimus reglamentuoja VMVT direktoriaus 2006 m. lapkričio 27 d. įsakymas Nr. B1-712 „Dėl reikalavimų mėsoje nustačius trichinelių, patvirtinimo“. Tyrimai atliekami Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje.

 

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos