vaistai.lt

Santaros klinikose kepenų transplantacijos įžengė į antrąjį šimtuką (710/0) 

Santaros klinikose kepenų transplantacijos įžengė į antrąjį šimtukąVilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose 2019 m. vasario 22-24 savaitgalis buvo išskirtinis tuo, kad buvo atliktos 101-oji ir 102-oji kepenų transplantacijos.

Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, iš viso Lietuvoje atlikta 181 kepenų transplantacija. Šiame skaičiuje yra 7 kepenų retransplantacijos (antrą kartą tam pačiam recipientui atlikta kepenų transplantacija).

Kepenų transplantacijos mūsų šalyje atliekamos nuo 2000 metų. Pirmosios kepenų transplantacijos Lietuvoje pradininkais yra būtent Santaros klinikų medikai.

Medikų teigimu, kepenų persodinimas kartais būna vienintelė išeitis, norint išgelbėti paciento gyvybę, todėl didesnis visuomenės sąmoningumas ir humaniškas požiūris į donorystę tikrai padėtų sumažinti beprasmiškų mirčių skaičių.

Vilniaus transplantologai Baltijos šalyse pirmauja daugelio transplantacijų srityje. Net 75 proc. visų šalyje vykdomų audinių ir organų transplantacijų yra atliekama būtent VUL Santaros klinikose. Šios ligoninės darbuotojų iniciatyva 2012 m. buvo įkurta Lietuvos transplantologų asociacija, kurios pirmininku išrinktas Santaros klinikų pilvo chirurgas doc. Vitalijus Sokolovas. Ši asociacija kelia gydytojų profesionalumą, rūpinasi visuomenės švietimu donorystės klausimais, siekia, kad gydytojo-transplantologo ir paciento santykis būtų grindžiamas abipusiu supratimu, pasitikėjimu bei pagarba vienas kitam.

Pasak Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro vadovo akademiko prof. Kęstučio Strupo, įžengimas į antrąjį kepenų persodinimo operacijų šimtuką, tai – didelis nueitas kelias Lietuvos medicinoje.

„Tai yra ne tik Santaros klinikose atliktų kepenų transplantacijų statistika. Tai yra ženklas, kad kepenų transplantacija atliekama rutiniškai, su patyrusia komanda ir gerais rezultatais. 2018 metais VUL Santaros klinikų transplantacijų centras buvo akredituotas tarptautinės komisijos ekspertų labai gerai“, – teigia prof. K. Strupas.

Po kepenų persodinimo operacijos apie savaitę pacientai dėl galimų grėsmingiausių komplikacijų yra prižiūrimi Santaros klinikų Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, kuriam vadovauja gydytojas Gintautas Kėkštas.

„Esame be galo dėkingi ir žmonėms, kurie akimirkai pamiršę netekties skausmą, gyvenimą dovanoja visiškai nepažįstamam žmogui ir tuo pačiu juos išgelbėja. Be donorystės tokie stebuklai neįmanomi", – savo mintimis dalinosi prof. K. Strupas.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos