vaistai.lt

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sumažėjo visose šalies savivaldybėse (796/0) 

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sumažėjo visose šalies savivaldybėseUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje ir toliau mažėja. Šiuo metu gripo epidemija skelbia 15 savivaldybių, tačiau medikai ragina neprarasti budrumo.  Iš viso šį gripo sezoną epidemiją buvo paskelbusios 24 savivaldybės iš 60.
 
Septintąją šių metų savaitę (2017 m. vasario 13-19 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 78,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo šiek tiek daugiau – 80,27 atv./10 tūkst.  gyventojų.
 
Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 7-ąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Marijampolės administracinėje teritorijoje.
 
Septintąją 2017 metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo buvo hospitalizuoti 83 asmenys. Iš jų – 7 vaikai iki 2 metų amžiaus, 24 asmenys iki 17 metų, kiti – suaugusieji. Daugiausiai sergančiųjų buvo Klaipėdos ir Panevėžio apskrityje.
 
2016-2017 m. gripo sezono metu iš viso registruoti 3 mirties nuo gripo atvejai.
 
Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai apskrityse

Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai apskrityse 

ULAC medikai primena, kad gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Vertindamos sergamumą kaip epideminį, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus ir primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. 

Dažniausia gripo komplikacija – pneumonija
 
ULAC medikai primena, kad viena dažniausių gripo komplikacijų – pneumonija. Tai bakterinės kilmės plaučių uždegimas, kurį dažniausiai sukelia S. pneumoniae. Gripo komplikacijos ir mirtys dažniau ištinka lėtinėmis ligomis sergančius pagyvenusio amžiaus pacientus.
 
Susirgimo rizika:

  • Didelė - vaikams iki 5 metų ir vyresniems nei 65 metų suaugusiems. Taip pat asmenims sergantiems lėtinėmis ligomis (širdies, plaučių, inkstų, kepenų ir kt. ligomis).
  • Ypač didelė – imunosupresiniams asmenims t.y. sergantiems onkologinėmis, reumatinėmis ir kitomis ligomis, kuriems yra persodinti organai ar kaulų čiulpai, pašalinta blužnis, užsikrėtusiems ŽIV.

Asmenys, priklausantys rizikos grupėms, nuo pneumokokinės infekcijos gali pasiskiepyti nemokamai, o kiti tai gali padaryti savo arba darbdavio lėšomis.
 
Remiantis pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl pneumokokinės infekcijos kasmet pasaulyje miršta 1,6 mln. žmonių. PSO vaikų skiepijimą pneumokokine vakcina išskiria kaip prioritetinį.
 
Daugiau apie pneumokokinę infekciją skaitykite čia.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai apskrityse

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras 

Sergamumą gripu ir ŪVKTI galima stebėti dinaminiame žemėlapyje, kurį jau šeštus metus kartu rengia VVSPT ir UAB „HNIT-BALTIC“ (HB). Žemėlapis atnaujinamas kiekvieną pirmadienį.

Daugiau apie gripą skaitykite čia.

Parengė Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistai.

Informacija iš:

Image: FreeDigitalPhotos.net




Susijusios prekės




Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos