vaistai.lt

Suskaudus pilvą – ne į vaistinę, o pas gydytoją  (5687/0) 

Suskaudus pilvą – ne į vaistinę, o pas gydytojąĮ klausimus atsako gydytojas gastroenterologas Tomas Jucaitis, dirbantis privačioje poliklinikoje ir ligoninėje „Kardiolita“.

Pavasaris jau už lango. Ar galima būtų teigti, kad pilvo skausmų atvejų pavasarį padaugėja?
Nedrįsčiau taip sakyti, nes nėra įrodyta, kad pavasarį padaugėtų virškinimo trakto ligomis sergančių ligonių. Galbūt gausiau užvalgius per šventes galima suviduriuoti, atsiras pilvo pūtimas ar skausmas.

Ką tuomet daryti?
Paprastai žmonės keliauja į vaistinę ir bando rasti kokių nors vaistų.
Užsiimti savigyda – ganėtinai rizikinga. Jeigu kažkas neaišku, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, jeigu jis nepatars, – į gastroenterologą, kuris ras sutrikimų priežastis ir skirs tinkamą gydymą.

Ar tiesa, kad nereguliari mityba ir nuolat patiriamas stresas anksčiau ar vėliau sukelia virškinimo trakto ligą?
Nėra tikslių duomenų, kad nereguliari mityba sukeltų virškinimo trakto ligą, tačiau streso įtaka skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės etiologijoje – įrodytas faktorius. Pavyzdžiui, kai žmogus yra operuojamas arba guli intensyviosios terapijos skyriuje, dėl tam tikrų priežasčių labai padidėja rizika skrandžio opai atsirasti.

Žalingi įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas arba besaikis alkoholio vartojimas, matyt, pagilina problemas?
Taip, žinoma, besaikis alkoholio vartojimas dažniau bus susijęs ne su skrandžio ar ertminių organų, o su kepenų ir kasos ligomis – išsivysto alkoholinė kepenų liga arba alkoholinė kepenų cirozė, lėtinis ar ūminis pankreatitas.

Ar tiriant skrandį vis dar reikia ryti bjaurią žarną – zondą?
Šis zondas vadinamas endoskopu. Endoskopiniu instrumentu apžiūrima stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivinė arba storosios žarnos gleivinė, norint išsiaiškinti, ar ji nepažeista. Tokiu būdu randama skausmo priežastis, opa, rėmens griaužimo stemplėje požymiai ir t. t. Šis tyrimas puikus tuo, kad galime pamatyti gleivinę iš vidaus, galime paimti jos gabaliuką tyrimui. Tyrimas esti nemalonus, tačiau neskausmingas. Jei pacientas labai bijo, procedūrą galima atlikti jį užmigdžius. Endoskopinis tyrimas – auksinis standartas diagnozuojant skrandžio, dvylikapirštės žarnos ir storosios žarnos ligas.

Vis daugiau kalbama apie storosios žarnos vėžį. Ką galėtumėte patarti?
Į gydytoją būtinai turi kreiptis visi, kam daugiau nei penkiasdešimt metų, taip pat tie, kurių giminaičiai sirgo storojo žarnyno vėžiu ar turėjo polipų. Neatidėlioti vizito pas gydytoją turėtų ir tie, kurie tuštindamiesi pastebi kraują ar jaučia nepilno pasituštinimo jausmą. 

Dėkojame už pokalbį.


Privačioje poliklinikoje „Kardiolita“, Laisvės pr. 64A, Vilniuje, gydytojų gastroenterologų konsultacijos ir tyrimai – už ypatingą kainą!

Image







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos