vaistai.lt

Užsispyrusių sveikatos mitų penketukas: ko negali šampūnas ir kt. (949/0) 

Užsispyrusių sveikatos mitų penketukas: ko negali šampūnas, ko taip paprastai neišprakaituojame ir kaip mūsų akis veikia darbas tamsojeMokslo pažanga anksčiau vyravusias nuomones paverčia juokingais mitais iš praeities. Jau mažai kas tiki, kad AIDS lengvai galima užsikrėsti rankos paspaudimu ar kad morkos gerina regėjimą. Tačiau ir šiandien visuomenėje gyvuoja keletas labai užsispyrusių sveikatos mitų, kurie niekaip nepasitraukia į užmarštį. Šiame straipsnyje pateikiame jų penketuką.

1. Šaltis susargdina mus peršalimu. Iš tikrųjų, virusai labai žemose temperatūrose plinta vangiai. Dar daugiau – šaltis stiprina mūsų imunitetą ir daro mus stipresniais. Dažniausiai įvairių ligų pasigauname viduje, kur virusai gali laisviau plisti.

2. Mūsų geriamas pienas stiprina kaulus. Taip, piene yra daug kalcio, kuris yra svarbi mūsų kaulų sudedamoji dalis. Bet, nebent sergate kaulams kenkiančia liga, labai gali būti, kad jūsų kaulams papildomo kalcio nereikia. Iš tikrųjų Harvardo Universiteto tyrimas parodė, kad tos moterys, kurios per dieną išgeria daugiau nei tris stiklines pieno, kaulų lūžius ir skilimus patiria dažniau. Šalyse, kuriose suvartojama daugiausiai pieno, osteoporozė yra labai dažna. Beje, gerti daug vandens taip pat nepatartina – aštuonios stiklinės per dieną nėra gera rekomendacija.

3. Skaitymas tamsoje stipriai blogina regėjimą. Iš tikrųjų, yra ne visai taip. Mūsų protėviai, skaitė, siuvo ir meistravo labai blankioje šviesoje ir niekas nuo to neapako. Moksliniai tyrimai rodo, kad akys nuo skaitymo tamsoje greitai pavargsta, tačiau, kaip visada, nuovargį gydo poilsis. Svarbiausia nepamiršti, kad akims tas poilsis yra būtinas.

4. Šampūnas ir kondicionierius gali išspręsti išsišakojusių plaukų galiukų problemą. Ne, negali. Išsišakojusius plaukus ištaisyti gali tik žirklės – galiukus reikia tiesiog pakirpti. Šampūnuose, kad ir ką sakytų jų reklama, nėra kažkokių ypatingų klijų, kurie galėtų pažeistą plauką suklijuoti. Plaukai nėra gyvi, jie negyja, todėl pažeistas plaukas šampūnu yra nepataisomas. Šis mitas yra toks gyvybingas dėl to, kad šampūnai ir ypač kondicionieriai plaukus gali padaryti švelnesniais, glotnesniais ir tada išsišakojimai yra mažiau pastebimi.

5. Toksinus galima išprakaituoti. Sunku atsekti, kas pirmasis pradėjo skleisti šį mitą. Tačiau mūsų prakaito sistema turi vienintelę paskirtį – vėsinti kūną. Prakaitas susideda iš vandens, druskų ir elektrolitų – tokia prakaito sudėtis yra optimaliausia mūsų kūnui vėsinti. Prakaitavimo sistema nėra tiesiogiai susijusi su jokia kita mūsų organizmo sistema, todėl toksinų išprakaituoti negalime.

Iš tikrųjų, panašių vis dar gyvų mitų visuomenėje sklando daugybė. Žmonės vis dar kliaunasi nepatikimais sveikatos patarimais internete ar iš lūpų į lūpas sklindančia liaudies išmintimi. Nors šioje informacijoje gali būti tiesos, reikia nepamiršti, kad geriausiai žmogaus sveikatą išmano specialistai. Todėl patarimo pirmiausia reikėtų kreiptis į gydytojus ir vaistininkus.

 

Informacija iš:

technologijos.lt

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos