vaistai.lt

Vyriausybės 6 struktūrinės reformos jau duoda rezultatų (706/0) 

Vyriausybės 6 struktūrinės reformos jau duoda rezultatųVyriausybės pasitarime trečiadienį pristatyti vykdomų 6 struktūrinių reformų atlikti darbai ir pirmieji rezultatai. Premjeras paragino ministrus toliau palaikyti reformų įgyvendinimo tempą, įgyvendinti jas laiku, nes Vyriausybei itin svarbus šių darbų tęstinumas, rezultatų siekimas, ilgalaikiai susitarimai.

Vyriausybė pernai ėmėsi ambicingų struktūrinių pertvarkų socialiai jautriose srityse – švietime, sveikatos apsaugoje, mokesčių ir pensijų sistemose, kovoje su šešėline ekonomika, inovacijose. Per trumpą laiką priimti didžiulės apimties įstatymų paketai, kurie jau įsigaliojo.

„Šiandien jau matome pirmuosius intensyvaus darbo rezultatus - virš dešimtadalio daugiau gyventojų patenka pas šeimos gydytojus greičiau, dviem trečdaliais sumažėjo gyventojų išlaidos priemokoms už vaistus, vidutinės pajamos į rankas išaugo 40 eurų dėl mokesčių reformos, gyventojai jau gali susigrąžinti dalį iš patirtų išlaidų automobilio remontui, būsto remontui ar auklių paslaugoms. Du trečdaliai mokyklų jau aprūpintos modernia mokymo įranga. Ir tai tik dalis pirmųjų rezultatų“, -  reformų naudas vardijo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Nuo šių metų sausio įsigaliojus Mokesčių reformos įstatymams, sumažėjo darbo apmokestinimas: 2019 m. sausio mėn., palyginti su 2018 m. sausiu, neto vidutinės pajamos padidėjo 104 eur. Iš jų 40 eur - dėl mokesčių reformos. Mokesčių konsolidacija ir atlyginimų perskaičiavimas įvyko sklandžiai.

Pensijų kaupimo reforma: kaupiančių pensijai antroje pakopoje yra virš 1,29 mln. dalyvių. Iš jų kaupimą patobulintoje sistemoje laikinai sustabdė 4,8 proc., nutraukė – tik 1,2 proc. Naujų pensijų kaupimo sutarčių 2019 m. sausį-kovą buvo sudaryta 12,5 tūkst. Kaupimą savanoriškai pasididino 57 tūkst. kaupiančiųjų (neskaitant naujų sutarčių).

Vykdant Sveikatos reformą, sutrumpėjo eilės pas gydytojus. Jau pernai metų pabaigoje pas šeimos gydytoją per 7 dienas pateko 89 proc. asmenų (palyginti pernai metų pradžioje tokių buvo kur kas mažiau - 80 proc).

Paciento išlaidų dalis kompensuojamiesiems vaistams nuo visų išlaidų kompensuojamiesiems vaistams jau pernai sumažėjo nuo 20 proc.  iki 14,4 proc., o šiemet per sausį-vasarį ji dar sumažėjo iki 6,8 proc. Per dvejus metus viešosiose gydymo įstaigose dirbančių gydytojų vidutinis darbo užmokestis pakilo 379 eurais (28 proc.), o slaugytojų – 207 eurais (30 proc.).

Įgyvendinant Švietimo reformą, nuo 2017 m. sausio dėstytojų, mokslo darbuotojų ir tyrėjų darbo užmokestis padidintas vidutiniškai 40 proc. 83 proc. šiemet padidinta ir doktorantams teikiama parama.

Įgyvendinus etatinio apmokėjimo I etapą mokytojų darbo užmokestis padidėjo vidutiniškai daugiau nei planuota - 14 proc. ir buvo 136 Eur didesnis nei 2017 m. IV ketvirtį.      

62 proc. mokyklų aprūpintos modernia gamtamokslio tyrinėjimo ir mokymo įranga (anksčiau tik mažuma mokinių turėjo galimybę mokintis su modernia laboratorine įranga).

Tarp Šešėlio mažinimo reformos priemonių - vienkartinė galimybė gyventojams sumokėti „pamirštus“ mokesčius  be baudų  ir delspinigių. Šis langas atidarytas iki liepos mėn. Nuo metų pradžios pajamų tikslinimas deklaracijose išaugo 11 proc. (palyginti su 2018 m. laikotarpiu).

Gyventojai aktyviai pradeda naudotis nauja galimybe - GPM susigrąžinimu už išlaidas būsto remontui, autoremontui, auklių paslaugoms.

Toliau mažinant šešėlinės ekonomikos mastus numatyta šiemet iš šešėlio gauti 220 mln. eurų mokesčių ir socialinio draudimo įmokų.

Įgyvendinant Inovacijų reformą, pernai sumanios specializacijos krypties sektoriaus pridėtinė vertė padidėjo 9 proc., čia dirbančiųjų skaičius padidėjo 2 proc., lyginant su 2017 m.

Pradėti paramos inovatyviam verslui projektai: „Smart InoTech pramonei“ ir „FinTech Lt“, patvirtintas mokslo, patvirtintas technologijų ir inovacijų ekonominės diplomatijos žemėlapis (19 prioritetinių šalių).

„Reformų ekonominis ir socialinis vaidmuo išties didžiulis. Didžiausias reformų santykinis efektas BVP bus pasiektas maždaug 2025-2027 m., kai reformos lems apie 2 proc. didesnį BVP lygį, palyginti su scenarijumi, jeigu jos nebūtų vykdomos. Skaičiuojama, kad iš viso iki 2025 m. bus naujai sukurta ir išsaugota beveik 26 tūkst. darbo vietų, tai reikš iki 1,6 procentiniais punktais mažesnį bendrą nedarbo lygį. Todėl itin svarbu šių pradėtų darbų tęstinumas, o jų eiga įvertinčiau stipriu devynetu“, - reformų naudas įvardijo Ministras pirmininkas.

Plačiau apie pasiektus reformų rezultatus skaitykite čia.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos informacija

 

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos