vaistai.lt
Tai išgelbės tūkstančius vaikų? JAV suteiktas leidimas auksiniams ryžiams, kuriuos palaimino popiežius ir parėmė Gatesų fondas, tačiau žmonės iki šiol jų bijojoPo ne vieno dešimtmečio tyrimų ir pastangų, GM ryžiai, kuriuose yra nuo aklumo vaikus apsaugančio vitamino A, patvirtinti naudojimui JAV. Ar tai paskatins tokį žingsnį žengti ir kitus? Prieš 20 metų ant Time Magazine viršelio buvo vyro trumpa barzdele ir augalų atvaizdas, o antraštė skelbė, kad ši ryžių veislė išgelbės pasaulio vaikus. Teiginys neišsipildė. Nuo to laiko vadinamieji auksiniai ryžiai nė vienos gyvybės neišgelbėjo. Ūkininkai jų neaugina, tad niekas jų ir nevalgo.
daugiau
Dar nematytas sukčiavimo būdas gali kardinaliai pakeisti sportą: tai visiškai kitas lygis nei dabartiniai dopingai (Video)Manote, kad sukčiaujantys sporte niekada nesusilauks sėkmės? Na, o kaip Lance‘as Armstrong‘as, kuris 7 kartus laimėjo „Tour de France“? O sprinteris Manny‘is Ramirez‘as laimėjęs olimpinį aukso medalį? Čia yra daug galimybių pasiekti savo tikslus. Žinoma, pareigūnai galų gale išsiaiškino, kad Armstrong‘as ir Ramirez‘as naudojo draudžiamus preparatus (PED), kurie suteikė papildomos energijos ir ištvermės. Kitaip tariant, naudojo dopingą. Už tai šie sportininkai buvo atitinkamai ir nubausti – neteko savo apdovanojimų ir buvo uždrausta dalyvauti varžybose.
daugiau
Rožiniai ananasai ir sveikos bulvytės: naujas GM maistas jumsKuriant naują GM maisto kartą, galvoje turėtas vartotojas – siūlomas geresnis skonis, ilgesnis galiojimas. NEPARUDUOJANTYS OBUOLIAI Kai kuriems žmonėms nepatinka valgyti spalvą pakeitusius vaisius. Su Arctic obuoliais taip nenutinka. Jie pradėti pardavinėti JAV 2017 metų lapkritį.
daugiau
Dailės akademijos magistro studijų darbų gynime – organų donorystės temaAr įsivaizduotumėte, kad sutikimą donoro kortelei gauti galima būtų užpildyti... Dailės akademijoje?! Juk organų donorystės temą dažniausiai aptariame medicininiame kontekste, o meno žmonės retai šią temą narplioja, dažniau ją palikdami medikų bendruomenei. Tokia netikėta vieta pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti pasirinkta todėl, kad Vilniaus dailės akademijos magistrantė Austėja Šeputė baigiamajame magistro darbe pristato organų donorystės temą.
daugiau
Itin plačiai nuskambėjusi istorija: iš kanapių pagamintas vaistas „pakeitė mano gyvenimą“ ir išgelbėjo nuo ligos, prieš kurią bejėgiai visi cheminiai vaistai (Video)Nors medicininė marihuana yra teisėta ne vienoje JAV valstijoje, bet marihuanos pagrindu pagaminti vaistai yra neteisėti. Bent jau iki šiol. JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) patariamasis komitetas vieningai rekomendavo FDA patvirtinti Epidiolex vaistą, kurio veiklioji medžiaga yra kanabidolis (CBD). Tai yra ne haliucinogeninis junginys, kuris randamas marihuanoje (jis nesukelia „apsinešimo“ jausmo aut. past.).
daugiau
Sergantieji reta liga nacionalinę akromegalijos dieną minėjo kurdami „Išgyvenimo teatrą“Sunkia, visą gyvenimą trunkančia liga sergantys žmonės Lietuvoje pirmą kartą minėjo nacionalinę akromegalijos dieną su liga galynėdamiesi „Išgyvenimo teatre“, – pagal savo prarašytas gyvenimo istorijas kūrė spektaklį, kurį vaidino Kauno dramos teatro aktoriai. „Sergantiems labai svarbu susipažinti ir užmegzti ryšį su kitais sergančiaisiais. Tai padeda gyventi, palaikyti vienas kitą“, – teigia asociacijos „Aušvis“, vienijančios, sergančiuosius hipofizės ligomis bei pasveikusius, jų šeimų narius ir rėmėjus, pirmininkė Danutė Puchova.
daugiau
Net ir vyresnių vyrų plikę dar supa plaukai - kodėl visada pirmiausia nuplinka galvos viršus?Plikimas yra šis tas, su kuo teks susidurti daugeliui vyrų. Ir nieko nepadarysi. Mokslininkai jau seniai stengiasi sukurti vaistus nuo plikimo - tas, kas sukurs efektyvų ir šalutinio poveikio neturintį gydymą, taps milijonieriumi. Bet ar kada pastebėjote, kad visi vyrai plinka daugmaž vienodai? Su laiku galvos viršus plaukų nebeturi, o štai pakraščiuose dar matyti praėjusios jaunystės likučiai.
daugiau
Naujos kartos „Leravan“ kaklo masažuoklis - greitas atsipalaidavimas po dienos darbų, puikūs atsiliepimai, 32% nuolaida ir pristatymas iš ES sandėlių (Video)Kasdieniai rūpesčiai ir darbai mus paverčia įsitempusiais, sustingusiais ir niūriais. Kartais taip norisi bent kelių minučių ramybės ir masažo, bet kur jo ieškoti, jei esate biure, lėktuve ar negalite pasitraukti nuo darbo stalo? Šis „Leravan“ kaklo masažuoklis yra tikras išsigelbėjimas šiuolaikinio gyvenimo būdo išvargintiems žmonėms.
daugiau
Paplūdimių ir jų maudyklų vanduo švarusSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 67 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Nėra gauta tyrimų rezultatų iš Alytaus, Druskininkų, Kauno, Visagino miestų, Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Kalvarijos, Ignalinos, Trakų rajonų maudyklų.
daugiau
Atminties spąstai. Kur dingsta vaikystės prisiminimai?Kad vystytųsi, smegenys privalo pamiršti. Savo vaikystę atsimename labai fragmentiškai. Atmintyje gali likti kokia nors ypatinga diena, praleista su seneliu ir močiute, ar mylimo žaisliuko padovanojimas, ar nežinia kodėl atmintin įstrigęs niekuo neypatingas pasivaikščiojimas. Tačiau žmonės neatsimena savęs keturių metų amžiaus taip, kaip atsimena, tarkime, 10-ies ar 15-os – kuo užsiėmė, kas patiko, su kuo draugavo. Kur dingsta vaikystės prisiminimai ir kodėl neišlieka taip pat, kaip vėlesni?
daugiau
1 - 10 iš 1744 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos