vaistai.lt
Nė lašo alkoholio, o pasekmės tragiškos – homeopatiniai vaistai „nuvarė“ vyro sveikatąKai lėtine kepenų liga sergančiam 38-erių metų vyrui staiga pablogėjo, jis savo gydytojams prisiekinėjo, kad visą šį laiką visiškai nevartojo alkoholio. Gydytojai ilgai ieškojo pablogėjimo priežasčių ir buvo manoma, kad tai galbūt sukėlė infekcija, kažkokių vaistų vartojimas ar netgi pesticidai.
daugiau
Rimtas perspėjimas: net neilgas elektroninių cigarečių naudojimas gali sukelti kamieninių smegenų ląstelių mirtįElektroninės cigaretės mokslininkams sukelia dvejopus jausmus. Viena vertus, dažnai jos padeda mesti rūkyti arba sumažinti rūkymo sukeliamą žalą, tačiau kita vertus - jos taip pat yra žalingos. Dabar mokslininkai iš Kalifornijos Universiteto dar nustatė, kad elektroninės cigaretės kenkia kamieninėms smegenų ląstelėms.
daugiau
Surasta nauja autoimuninė liga ir kaip ji susijusi su sėklidžių vėžiu: sutrikusi kalba, suprastėjęs galūnių valdymas, nevalingi akių judesiaiMokslininkai iš Chan ir Zuckerbergo biotyrimų centro, „Mayo Clinic“ organizacijos ir Kalifornijos universiteto ką tik atrado autoimuninę ligą, kuri paaiškina simptomus, kuriuos patiria sėklidžių vėžiu sergantys vyrai. Neurologiniai simptomai, tokie kaip sutrikusi kalba, suprastėjęs galūnių valdymas, nevalingi akių judesiai, dažnai nesulaukia pakankamo gydytojų dėmesio, tačiau dabar aišku, kad tai - anksčiau neaprašytos autoimuninės ligos simptomai.
daugiau

Vykdoma sezoninių vaisių ir daržovių kontrolėŠalies parduotuvėse, prekyvietėse ir turgavietėse jau patikrinta apie 14 t  įvairių sezoninių daržovių, uogų ir vaisių. Įvertinta jų sauga ir kokybė – tam ištirta per 100 įvairių mėginių. Daug dėmesio skirta kilmės šalies nurodymui. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nurodo, kad lyginant su ankstesniais metais, šiemet nustatyta mažiau pažeidimų ar vartotojų klaidinimo atvejų.

daugiau
Kodėl nemažai šalių uždraudė elektronines cigaretes?Neseniai prie draudimų prisijungė ir JAV miestai – San Francisco ir Beverly Hills. San Franciscas ir Beverly Hillsas – pirmieji JAV miestai, anonsavę elektroninių cigarečių uždraudimą. Kitose šalyse tai nelabai ir stebina: draudimas veikia keliose dešimtyse valstybių.
daugiau
Liepos mėnesio pirmoji pusė: ne visų maudyklų bei paplūdimių vanduo švarusSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio pirmosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad keleto maudyklų vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl maudytis jose nėra saugu.
daugiau
Štai kodėl žmonių imunitetas silpnėja ir didėja rizika susirgti vėžiu: daug žadantis tyrimas, kaip sustabdyti užkrūčio liaukos senėjimąUžkrūčio liauka yra labai svarbi T limfocitų gamybai. T ląstelės susiformuoja kaulų čiulpuose, tačiau dar nesubrendusios juda link užkrūčio liaukos. Taigi, ši liauka yra labai svarbi žmogaus imuninei sistemai. Deja, senstant ji ima silpti pirmoji.
daugiau

EFSA paskelbė ataskaitą apie pesticidų likučius maisteEuropos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė naujausią metinį pranešimą apie pesticidų likučių maiste tyrimus. Ataskaitoje apibendrinti duomenys, gauti išanalizavus apie 88 tūkst. mėginių, atrinktų 28 Europos Sąjungos (ES) valstybėse, taip pat Islandijoje ir Norvegijoje, tyrimų rezultatus.

daugiau
Vyrai, valgykit daugiau jogurto! Naujas tyrimas atskleidė, kad jis sumažina vėžio rizikąMYC raidėmis žymimas genas prisideda prie įvairių rūšių vėžinių auglių augimo. Metų metus mokslininkai bandė surasti vaistų, kurie paveiktų MYC ir sustabdytų vėžio plitimą. Tačiau dabar mokslininkai iš Pensilvanijos Universiteto aptiko baltymą, kurį pašalinus nuo MYC priklausantys augliai tiesiog susinaikina.
daugiau

KTU kartu su verslu panaudojo NASA technologijas – sukūrė išskirtinį užkandįAgromaisto inovacijų konkurso „EIT Food Innovation Prizes 2019“ finale antrą vietą užėmė KTU Cheminės technologijos fakultete (CTF) suburta komanda „Supergarden“, pristačiusi inovatyvius, visiškai organiškus, šaltyje džiovintus vaisių, uogų ir daržovių užkandžius BITES.

daugiau
1 - 10 iš 2070 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos