vaistai.lt

Evoliucijos eigoje žmonės gali tapti nuodingi kaip gyvatės? Naujausias tyrimas rodo, kad turime reikiamų genų (Video)Žmonės nėra nuodingi, kaip ir dauguma žinduolių. Tačiau, naujas tyrimas atskleidžia faktą, kad mūsų genetinis pagrindas turi tokį potencialą. Okinavos mokslo ir technologijos instituto absolventų universiteto (OIST) ir Australijos nacionalinio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad tiek ropliai, tiek žinduoliai turi tą patį genetinį pagrindą, kurio reikia burnos ertmės vystymuisi.

daugiau

Žmonės-magnetai - kaip iš tikrųjų jų oda pritraukia metalinius ir nemetalinius daiktus?Jei kažkada vaikystėje ilgiau nėjote miegoti, tikriausiai per televiziją matėte ne vieną keistų savybių turintį žmogų. Per įvairias laidas vieni demonstravo ypatingai tamprią odą, kiti - iš akiduobių iššokančius akių obuolius. Buvo ir tokių, kurie rodė, kokia magnetinė yra jų oda. Bet kaip tai įmanoma? Kaip žmogaus kūnas gali tapti magnetu?

daugiau

15 milijonų vakcinos dozių šuniui ant uodegos - įvyko brangi žmogiška klaida„Johnson & Johnson“ yra viena iš COVID-19 vakcinos gamintojų. Deja, šio svarbaus preparato gamyba ne visada vyksta sklandžiai. Kovo pabaigoje „Johnson & Johnson“ paskelbė, kad visa vakcinų partija turėjo būti nurašyta kaip netinkama, nes neatitiko kokybės standartų. Vasario pabaigoje įvyko klaida vakcinos ingredientų maišymo įrangoje. Tai sukėlė netikslumų, dėl kurių net 15 milijonų COVID-19 vakcinos dozių buvo prarastos.

daugiau

Celofanas ir šiek tiek išradingumo - kaip Alberto Einsteino gyvenimas buvo pratęstas neįprasta operacija1948 metais Albertas Einsteinas jau buvo pagyvenęs vyras. 1879 metais gimęs mokslininkas ir toliau dirbo, tačiau kentė didelius pilvo skausmus, kurie kartais sukeldavo vėmimą. Norėdamas išsaugoti savo darbingumą jis kreipėsi į Bruklino Žydų ligoninės gydytoją Rudolphą Nisseną, kuris surado sprendimą.

daugiau

Netikėtas atradimas: jei esate jaunesnis ar moteris - dažniau kentėsite nuo COVID-19 vakcinų šalutinio poveikio. Ir štai, kodėlŽmonės dabar aktyviai skiepijami nuo COVID-19. Tikimasi, kad galbūt tai padės pagaliau užbaigti šią pandemiją. Tačiau tuo pačiu daugybė žmonių praneša apie šalutinį vakcinų poveikį. Panašu, kad moteris dažniau po skiepo kamuoja nemalonūs simptomai. Visų žmonių imuninė sistema yra skirtinga ir į įvairius dirgiklius ji reaguoja skirtingai.

daugiau

Artėjame prie medicinos proveržio: baigtas pirmasis smegenų vėžio vakcinos bandymų etapas su žmonėmis ir rezultatai – daug žadantysŽurnale „Nature“ paskelbtame straipsnyje pranešama apie perspektyvius 1-osios fazės bandymų su žmonėmis rezultatus, bandant naują vakciną, skirtą padėti paciento imuninei sistemai geriau nusitaikyti į smegenų navikus. Duomenys rodo, kad eksperimentinė vakcina yra saugi ir stimuliuoja reikšmingą imuninį atsaką, kuris sulėtina naviko progresavimą. Šiuo metu planuojamas didesnis 2 etapo bandymas.

daugiau

Japonija nenustoja stebinti – Mariko Aoki fenomenas: kai įėjus į knygų parduotuvę, staiga kyla noras.. tuštintis (Video)Užeinate į knygyną, kai staiga kyla staigus noras... pasinaudoti tualetu „dideliam“ reikalui – ką tik patyrėte vieną keisčiausių – Mariko Aoki fenomeną. Viskas prasidėjo, kai 1985 m. vasario mėn. 29 metų moteris iš Suginamio, Tokijo, į žurnalą išsiuntė trumpą laišką apie patirtį, kurią ji dažnai patirdavo. Netikėtas fenomenas buvo pavadintas jos vardu.

daugiau

Ne tik garsusis „Habsburgo žandikaulis“ – šimtmečius trukusi karališkosios šeimos kraujomaiša turėjo ir dar vieną neigiamą poveikį (Video)Per visą istoriją Europos karališkosiose šeimose buvo gana paplitusi kraujomaiša. Europos princai, princesės ir kiti karališkųjų šeimų atstovai, siekiant strateginių tikslų, masiškai buvo tuokiami su artimais giminaičiais. Tai tiko, norint įtvirtinti jėgą, bet ne tuo atveju, jei norima sveikų palikuonių ir kraujomaišos vengimo.

daugiau

Ypatingą egzoskeletą mokslininkai nori išmokyti autonominių automobilių triukų (Video)Paralyžiuoti žmonės kada nors vėl vaikščios taip laisvai, kaip ir tie, kurie be problemų valdo savo kojas. Įvairių šalių mokslininkai ir nepriklausomos kompanijos jau kurį laiką kuria ir testuoja egzoskeletus. Tokį įrenginį dėvintis žmogus galėtų vaikščioti savarankiškai. Tai - įspūdinga technologija, nors jos įgyvendinimas ir yra labai sudėtingas.


daugiau

Rusija sukūrė visiškai unikalią COVID-19 vakciną - žmonėms netinka, bet tai gali užkirsti kelią viruso mutacijomsRusija irgi gamina COVID-19 vakcinas, nemažai jų eksportuojama ir į Europą. „Sputnik V“ vardu žymima vakcina, kaip teigiama, yra efektyvi. Tačiau Rusija ką tik pristatė dar vieną COVID-19 vakciną, kurios gamyba gali prasidėti jau kitą mėnesį. „Carnivak-Cov“ vakcina, kaip ji dabar vadinama, nėra skirta žmonėms. Tai - COVID-19 vakcina šunims, katėms, lapėms, audinėms ir kitiems gyvūnams. Pasirodo, šios vakcinos klinikiniai bandymai prasidėjo dar praėjusių metų spalį.


daugiau
1 - 10 iš 2842 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos