Kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens dienaKasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šiemet jos tema – „Niekas neturėtų likti nuošalyje“, tai reiškia, kad visiems turi būti užtikrinta galimybė gauti saugų geriamąjį vandenį. Siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į gėlo vandens saugą, tvarų geriamojo vandens išteklių valdymą ir efektyvų naudojimą, nes milijardai žmonių visame pasaulyje vis dar susiduria su gėlo vandens trūkumu ir saugos problema.

daugiau

Nuodugnūs tyrimai neleidžia išsisukti bandantiems falsifikuoti duomenis apie superkamo pieno kokybę2018 m. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kartu su viešąja įstaiga (VĮ) „Pieno tyrimai“ vykdoma superkamo pieno ir jo mėginių tapatumo kontrolės programa padėjo išaiškinti net 434 atvejus, kuomet buvo bandoma falsifikuoti superkamo pieno kokybę, t. y. dirbtinai pagerinti arba pabloginti iš ūkininkų superkamo žalio pieno kokybinius rodiklius. Pagal šią programą kasmet Lietuvoje atliekama nuo 20 iki 50 tūkst. superkamo pieno kokybės tyrimų, nustatomi falsifikavimo atvejai sudaro apie 1 % visų tirtų mėginių.

daugiau
Keista istorija ir etinis galvosūkis jums - ar 83-ejų sulaukęs Sigmundas Freudas buvo nužudytas?Sigmundas Freudas - vienas garsiausių pasaulio mokslininkų, psichoanalizės tėvas. Šį vardą žino kiekvienas ir daugelis galėtų išvardinti šio austrų mokslininko pasiekimus. Bet ar žinojote, kad Freudas mirė ne nuo natūralių priežasčių? Tai, kaip baigėsi šio mokslininko gyvenimas šiandien būtų didžiulis skandalas, kuris greičiausiai baigtųsi tyrimu dėl žmogžudystės.
daugiau
KTU mokslininkas – apie mitais apipintą vandens vartojimą: ką pravartu žinoti kiekvienam?Žmogus be maisto gali išgyventi tikrai ne vieną parą, o štai be šviežio vandens net kelios dienos pavojingos. Nieko keista – juk būtent vanduo sudaro 70 proc. žmogaus organizmo, ir jo dėka atliekamos svarbiausios organizmo funkcijos. Todėl kūnas, vos pajutęs jo trūkumą, iš karto siunčia įspėjimus. Tačiau koks vanduo žmogui naudingiausias? Ar paprastas vanduo iš čiaupo – tinkamas? O gal norint labiau pasirūpinti sveikata reikėtų pirkti vandenį buteliuose?
daugiau
Dar vienas neurologinis tyrimas rodo, kad nėra nei laisvos valios, nei logiškų sprendimų: kaip pasąmonė iš tikro priima sprendimus ir kaip mokslininkai juos nuspėja žmogui dar nė nežinant apie taiKaip renkamės, kaip randasi sprendimai? Kodėl pasirenkame konkrečius dalykus? Kaip bendrauti su daiktais vien mintimis? Scientific Reports publikavo ištraukas iš australų neurologų darbo, kuriame kuriamas žmogaus smegenų veikimo prognozavimo metodas. Jiems pavyko iš anksto nuspėti, kuriuos atsakymus pateiktuose uždaviniuose pasirinks tiriamieji. Tokie tyrimai padeda kurti pačangias vartotojų neurosąsajas.
daugiau
Inžinierių komanda iš Kalifornijos išaugino nemirtingas sintetines smegenisChemikų inžinerių komanda sugalvojo, kaip išauginti susirenkančią schemą, kurios struktūra ir elektrinis aktyvumas primena smegenų dalių aktyvumą. Tai – Kalifornjos universiteto Los Andžele mokslininko Jameso K. Gimzewskio mylimo projekto tąsa. Dar 2012 metais jis paskelbė, kad nori sukurti sintetines smegenis. „Suteikti intelektui, mintims ir žinioms fizinę formą“, ir taip pradėti naują technologinę revoliuciją.
daugiau
„Apsinešęs aš geriau dirbu“. Bet ar tikrai? Pirmasis tokio tipo tyrimas atskleidžia tikrąjį LSD mikrodozavimo efektąGaliausiai turime įrodymų, kaip psichodeliniai narkotikai veikia mūsų smegenis. Ilgą laiką buvo girdima nuomonių, kad LSD narkotikas padeda susidoroti su dideliu stresu ir geriau atlikti reikalingus darbus, o dabar moksliniame žurnale „PLOS ONE“ paskelbtame tyrime įrodyta, kad mikrodozė LSD narkotiko mažina depresijos simptomus, stresą ir didina dėmesio sutelkimą bei neurotizmą.
daugiau

Bakterijų atsparumas antimikrobinėms medžiagoms nuolat didėjaEuropos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) ir Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) priėjo išvados, kad antimikrobinės medžiagos, naudojamos gyvūnų ar žmonių užkrečiamosioms ligoms (pvz., kampilobakteriozei, salmoneliozei ir kt.) gydyti, tampa vis mažiau veiksmingos.

daugiau
Kauno klinikose dokumentai ir mėginiai keliauja pneumopaštuKauno klinikose darbuotojams nebereikia nešioti dokumentų, kraujo ir audinių mėginių – nuo šiol jie „skrenda“ 8.5 km ilgio pneumatinio transportavimo sistema. Tai ilgiausia tokio tipo sistema Lietuvoje. Pneumopaštas skirtas pagreitinti dokumentų, kraujo ir audinių mėginių transportavimą ligoninės viduje, darbuotojams palengvinti ir pagreitinti darbą.
daugiau

Kova su šešėliu maisto grandinėje – apibendrinti pirmieji rezultataiLietuvos Respublikos Vyriausybės šešėlinės ekonomikos mažinimo programoje didelis dėmesys skirtas kovai su nelegaliu mėsos ir jos produktų tvarkymu ir realizavimu. Todėl pirmąjį šių metų ketvirtį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, vykdydami sustiprintos kontrolės akcijas, vertino, ar lietuviška ir iš kitų šalių įvežta mėsa yra saugi ir kokybiška.

daugiau
1 - 10 iš 1958 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos