vaistai.lt
Pasižvalgykime po kavos lentynas: ką kiekvienam vertėtų žinoti apie šį produktą?Daugelis iš mūsų sunkiai įsivaizduotų kasdienybę be kavos – su jos puodeliu pradedame kone kiekvieną rytą, be jos neapsieina ir susitikimai su draugais ar kolegomis. Kava mums tapusi ne tik energijos šaltiniu, bet ir geriausių akimirkų palydovu. Vis dėlto ne kiekvienas žino, kaip nepasiklysti tarp plataus asortimento ir išsirinkti ją skanią ir kokybišką. Todėl kavos ekspertai kviečia kartu peržvelgti kavos lentynas ir išsirinkti kiekvieno individualiam skoniui labiausiai įtinkantį produktą.
daugiau
Kiek veidų atpažįstate? Mokslininkai atliko tyrimą, bet šis skaičius suglumino ir juosJūsų šeimos nariai, draugai, buvę pažįstami, bendradarbiai, politikai, pasaulinio garso žvaigždės, istorinės asmenybės - kiek veidų atpažįstate? Žmonės vienas kitą atpažįsta iš veido, nes mūsų uoslė yra gana prasta, o kūnus dangstome vis kitokiais drabužiais. Tačiau iki šiol buvo sunku nuspėti, kiek veidų atpažįsta vidutinis žmogus. Jorko universiteto mokslininkai atliko tyrimą ir patys nustebo matydami neįtikėtinus jų rezultatus.
daugiau
Mūsų ateitis – mūsų rankose. Įveikime badą visame pasaulyje iki 2030 m.Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad nuo 1979 m. spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena. Ja Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija siekia informuoti visuomenę apie pasaulio maisto problemą ir skatina stiprinti žmonių solidarumą kovojant su badu, prasta mityba bei skurdu.
daugiau
Kaip manote, iš prigimties esate tingus ar aktyvus? Įdomus psichologinis eksperimentas turbūt nustebins daugelįMokslininkai, gydytojai, televizijos laidos, straipsniai internete - visi kalba apie tai, kad žmonėms reikia daugiau judėti. Fizinis aktyvumas gerina ir fizinę, ir protinę sveikatą, tačiau nepaisant visų šių priminimų, žmonės juda vis mažiau. Ar gali taip būti, kad natūrali žmogaus būsena yra tingėjimas?
daugiau
Vėžio imuninei terapijai skirta Nobelio medicinos premijaNobel premija už fiziologijos arba medicinos pasiekimus skirta mokslininkams, atradusiems vėžio gydymą imunoterpija. Vėžinėse ląstelėse yra mutacijų, tad mūsų imuninė sistema gali jas atpažinti kaip svetimas. Bet paprastai imuninė reakcija prieš vėžį būna labai silpna. Jamesas Allisonas ir Tasuku Honjo, dirbdami atskirai, atrado baltymus, kurie veikia kaip imuninės sistemos stabdžiai. Vėliau jie išsiaiškino, kad šiuos stabdžius atleidus, imuninė sistema galėtų atakuoti vėžio ląsteles.
daugiau

Kaip kovoti su maistinėmis kandimis?Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukia nemažai vartotojų nusiskundimų ir klausimų apie maistines kandis, šių kenkėjų daromą žalą. Gyventojai teiraujasi, kaip apsiginti nuo šių vabzdžių, kokių imtis apsaugos priemonių ir kt. VMVT specialistai atsako į dažniausiai šia tema užduodamus klausimus.

daugiau
5 mitai apie lytiškai plintančias ligas, kuriais tikėti pavojingaAr įmanoma užsikrėsti lytiškai plintančia liga vien prisėdus viešajame tualete? O užsiimant seksu su žmogumi, kuris to nėra anksčiau daręs? O tatuiruočių salone? Lytiškai plintančias ligas supa daug mitų, kurie gali būti pavojingi - štai 5 iš jų.
daugiau
Vaikų valgiaraščio pokyčiai: kas išies pasikeitė nuo rugsėjo?Nuo šių mokslo metų pradžios įsigaliojo naujas vaikų maitinimo mokyklose ir darželiuose aprašas. Pakeitimų tikslas – pagerinti darželinukų ir moksleivių mitybą bei ugdyti sveikesnius vaikų mitybos įpročius. Daugelis mitybos ekspertų sutinka, kad naujosios taisyklės ir ugdymo įstaigoms keliami reikalavimai sudarys sąlygas vaikams mokyklose ir darželiuose gauti sveikatai palankesnį maistą, tačiau kaip tai veikia jau dabar – pasakoja mitybos poveikio sveikatai tyrėja ir šefė Aida Matulevičiūtė.
daugiau
Ką bendro turi kramtoma guma ir padangos? Ir ar tai yra maistas?Kramtoma guma - plačiai paplitęs būdas pramankštinti žandikaulį, pašalinti nemalonų burnos kvapą ir apgauti skrandį. Kramtomoji guma iš tiesų priklauso maisto kategorijai, nors jos valgyti negalima. Kas tada tai yra, jei ne maistas? Ir ką bendro ji turi su automobilių padangomis?
daugiau
Tai būtų tikras smūgis narkotikų prekeiviams: mokslininkai rado labai įdomų būdą, kaip neutralizuoti narkotikų poveikį, gydyti narkomanus ir panaikinti perdozavimo pavojųAtsiminimų apie morfiną blokavimas ir kokainui atsparus genomas gali greitai tapti realybe. Pasaulyje nuo narkotikų priklauso apie 30 milijonų žmonių ir PSO duomenimis, jų kasmet daugėja. O liūdniausia – efektyvių gydymo būdų nėra. Tačiau genų redagavimo metodai ir vis geriau pažįstamos žmogaus smegenys teikia vilčių. Šiais metais buvo publikuoti du perspektyvūs tyrimai šia tema. Pasiaiškinkime jų esmę.
daugiau
1 - 10 iš 1852 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos