Įvairenybės - Vaistai.lt

vaistai.lt
Šis tas, ką filmai visada parodo neteisingai - kokį poveikį turėtų chloroformu suvilgytas skudurėlis?Mūsų herojus tamsią lietingą naktį skuba namo. Nepastebėtas šešėlyje slepiasi vyras. Jis tyko ir labai tyliai vejasi pagrindinį filmo veikėją. Tuomet užvertęs buteliuką ant audeklo jį suvilgo chloroformu ir greitu judesiu prispaudžia skudurėlį prie herojaus burnos. Pora sekundžių kovos ir jis sukniumba, įtempta muzika nutyla. Tai - pakankamai dažnas siužetas, bet su realybe jis turi mažai ką bendro.
daugiau
Daugelio žmonių antsvorį gali lemti „nutukimo virusas“Ar nutukimas užkrečiamas? Daugėja duomenų, remiančių šią kontroversišką teoriją, skelbiančią, kad antsvorį ir nutukimą lemia virusas. Tačiau tai įtikina ne visus. Svorio augimas gali būti užkrečiama. Daugėja įrodymų, kad daug antsvorį turinčių žmonių dėl to gali kaltinti virusą. Dalis seniai manė, kad kai kuriais atvejais su nutukimu yra susiję virusai, bet idėja tebėra itin kontroversiška.
daugiau
Kiek mažai žinome apie savo organizmą: žmonių plaučiuose surado ląsteles, apie kurias mokslas nieko nežino, o iš tūkstančio pakitimų šiuolaikinis medicinos mokslas gali paaiškinti vos 10 %Žmonių plaučiuose rastos anksčiau nežinotos ląstelės. Jų mutacija sukelia cistinę fibrozę. Dvi mokslininkų grupės nepriklausomai viena nuo kitos aptiko naują, retą plaučių ląstelių tipą. Jos sudaro vis 1% visų plaučių ląstelių ir jose yra daug baltymo, siejamo su cistine fibroze. Masačiusetso ligoninės gydytojai įsitikinę, kad ši medžiaga gali padėti kuriant naujus ligos gydymo būdus. Jų darbo detalės publikuotos žurnale Nature.
daugiau
Galite išbandyti JAV armijai sukurtą specialų kavos gėrimo algoritmą: mokslininkai paskaičiavo, kiek, kada ir kokios kavos reikia gerti, jei neišsimiegate ar tenka būdrautiMokslininkai kavos gėrimo algoritmą sukūrė JAV armijai. Tačiau jis pravers ir civiliams. Kasdien miegoti 7–9 valandas – normalu. Tačiau ką daryti, jei dėl kokių nors priežasčių išsimiegoti nepavyksta, tarkime, esate JAV armijos kareivis? Wall Street Journal duomenimis, apie 40 % amerikiečių kareivių miega mažiau nei 5 valandas per parą ( rekomenduojama norma – 7 valandos), o kartais jiems tenka apsieiti ir visai be miego.
daugiau
Gydytojas įspėja: per karščius reikia gerti ne bet kokį vandenį - galite pajusti silpnumą ir galvos svaigimąBesitęsiant karščiams specialistai įspėja, jog prakaituojant organizmas netenka didelės dalies mineralų. O tai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. O sūrus, didelės mineralizacijos mineralinis vanduo esant aukštoms temperatūroms yra būtinas, nes prakaituojant prarandami tokie mineralai, kaip kalis, natris ir kiti.
daugiau

Kuo skiriasi užrašai „Geriausias iki...“ ir „Tinka vartoti iki...“?Neseniai Europos Komisijos užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad apie 10 proc. iš 88 mln. tonų kasmet Europos Sąjungoje (ES) susidarančių maisto atliekų yra susijusios su tinkamumo vartoti termino ženklinimu. Faktą, kad ne visi vartotojai skiria tinkamumo vartoti terminų „Geriausias iki...“ ir „Tinka vartoti iki...“ reikšmes, patvirtina ir įvairios vartotojų apklausos. Prieš keletą metų „Eurobarometro“ vykdyto tyrimo duomenys parodė, kad užrašo „Geriausias iki...“ reikšmę supranta mažiau nei pusė (47 proc.) ES gyventojų, o užrašo „Tinka vartoti iki...“ – tik 40 proc. vartotojų.

daugiau
Kylanti temperatūra sukelia mažai kam žinomą efektą: žmonės ima žudytis - skelbiami neraminantys naujausių tyrimų duomenysMokslininkai įspėja, kad klimato kaitos poveikis savižudybėms gali būti toks pats didelis kaip ir ekonomikos nuosmukis, kuris, kaip žinoma, padidina savižudybių skaičių. Psichinės sveikatos ir globalinio atšilimo sąsajos iki šiol nebuvo itin plačiai ištirtos. Naujausiame mokslininkų darbe buvo analizuojamos per pastaruosius dešimtmečius JAV ir Meksikoje įvykusios savižudybės ir temperatūros pokyčiai.
daugiau

Atšaukiami iš rinkos plastikiniai samčiai iš KinijosValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad iš rinkos surenkami nesaugūs samčiai sriubai, pagaminti Kinijoje. Vartotojai, įsigiję nurodytos partijos plastikinių gaminių gali juos grąžinti į prekybos vietas ir atgauti sumokėtus pinigus.

daugiau
Kas tai yra Global Clinic Rating ir kaip medicinines paslaugas renkasi JAV gyventojai: akreditaciją pradėjo gauti pirmosios klinikos Lietuvoje„Neseniai su JAV gyvenančiais draugais išsikalbėjome, kad jie medicininių paslaugo ieško pasitikrindami gydymo įstaigos reputaciją pasaulinėje klinikų reitingavimo sistemoje GCR (Global Clinic Rating). Taip pacientai gali užsitikrinti paslaugų kokybę - jų sistemoje esančios akredituotos gydymo įstaigos yra patikrintos ir atitinka griežtus tarptautinius vertinimo kriterijus. Smalsumo vedina užsukau ir aš į šią svetainę. Paieškos sistemoje suvedžiau Lithuania (Lietuva).
daugiau
Stebėtinas būdas, kaip žmonės pagerina savo seksualinį gyvenimą nekeisdami mitybos ir kitų įpročiųMokslininkai yra labai susidomėję seksu. Žmonija toli pažengė mokslo ir technologijų pasaulyje, tačiau per visus šiuos amžius ir istorinius neramumus seksas išliko kertine mūsų gyvenimo dalimi. Tačiau jį vis dar gaubia įvairūs moraliniai ir net religiniai nusistatymai. Mokslininkai teigia, kad atsikratę vieno iš jų žmonės ženkliai pagerina savo seksualinį gyvenimą.
daugiau
1 - 10 iš 1801 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos