vaistai.lt
Treniruotės taps atgyvena: sukurta tabletė, imituojanti sportavimąSalko biologinių tyrimų instituto mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kokie cheminiai procesai vyksta raumenyse einant ar bėgant, ir ar įmanoma šiuos procesus sukurti tabletėmis. Pasirodo, galima visai neblogai. Ištvermė – sugebėjimas ilgai išlaikyti aerobinį aktyvumą, tarkime, bėgti ar eiti. Ištvermė didinama treniruotėmis, keičiančiomis raumenų ląstelių metabolizmą.
daugiau
Ar šunų ir kačių šeimininkai – skirtingi?Dažniausiai tie, kurie augina šunis, apibūdinami kaip ištikimi, praktiškas, paslaugūs, bendraujantys, geranoriški, o tie, kurie pirmenybę teikia katėms, – kaip nepriklausomi, savarankiški, inteligentiški, galbūt net šiek tiek arogantiški ar snobai. Ar tikrai toks vyraujantis įsitikinimas yra teisingas?
daugiau
Skandalingasis „galvų persodinimo” chirurgas toliau tęsia eksperimentus: žiurkėms prisiuvinėjo pelių galvas (Video)Italo Sergio Canavero vardas linksniuojamas tikriausiai viso pasaulio leidiniuose. Prieš porą metų šis neurochirurgas apsiskelbė atliksiąs žmogaus galvos persodinimo operaciją. Ir nors idėja kritikų buvo sutikta labai nepalankiai, panašu, jog Sergio net nesvarsto galimybės nuleisti rankų.
daugiau
Mokslininkas sprendimą rado ten, kur niekas kitas neieškojo: gali būti, jog kanapės ir aitrieji pipirai išgydys dešimtis tūkstančių žmoniųTikriausiai niekada nesusimąstėte, tačiau jūsų žarnynas yra didžiulė imuninės sistemos išimtis. Bet koks į jūsų organizmą patekęs svetimas darinys netrukus sukeltų imuninį atsaką, tačiau tik ne žarnyne. Tik įsivaizduokite kas nutiktų jei būtų kitaip. Kaskart maistui patekus į skrandį, imuninė sistema sureaguotų, prasidėtų uždegimas, kuris ilgainiui apimtų visą žarnyną. Kamuotų ne tik didžiulis skausmas, bet grėstų ir rimtas pavojus gyvybei.
daugiau
Nemaloni ir kiek netikėta mokslininkų išvada: toksiškos dyzelio dalelės kaupiasi ne tik plaučiuoseGausėjant automobilių, nenumaldomai didėja ir kietųjų dalelių kiekis ore. Nereikia nė sakyti, jog tai neigiamai veikia žmonių sveikatą. Tačiau panašu, jog dar ne visai suprantame kaip stipriai. Edinburgo universiteto mokslininkų atradimas priverčia vėl atsigręžti į šią problemą: pasirodo, dyzelio deginių dalelės kaupiasi vienoje iš svarbiausių mūsų organų sistemų ir daro ten didžiulę žalą.
daugiau
Geriau jau gerkit kavą, bet ne energetinį gėrimą: silpnesnei širdžiai net viena skardinė gali būti mirtinaFaktas, kad energiniai gėrimai mums yra labai žalingi jau nieko nestebina. Jau seniai girdime patarimus jais mėgautis atsakingai, saikingai, apsaugoti vaikus. Bet ar žinojote, kad ir vienas energinis gėrimas gali būti mirtinas? Tai parodė mokslininkų atlikti eksperimentai. Energiniai gėrimai, kaip teigia jų gamintojai, suteikia energijos, kai tampame mieguisti. Tai labai vilioja, nes mūsų gyvenimo tempas šiais laikais yra labai intensyvus.
daugiau
Norite turėti geresnę atmintį? Išbandykite „loci“ metodą!Pagalvokite kiek kartų esate susidūrę su panašia situacija: važiuojate į populiarų prekybos centrą, parkuojate mašiną į tam tikrą eilę, kuri, be abejo turi, savo numerį, idant vėliau nebūtų sunku surasti tikslią mašinos vietą. Po keleto valandų intensyvaus pirkinėjimosi, daugiau ar mažiau žinote, kur yra mašina, tačiau pats – numeris tarsi į dangų išgaravęs.
daugiau
Skamba neįtikėtinai, tačiau tai jau ne fantastika: mokslininkai sugalvojo, kaip kaulus padaryti skaidrius ir permatomusNereikia apsigauti. Kol kas realybe paversti Herberto Velso romane aprašyto Nematomo žmogaus, niekas nesiruošia. Permatomi kaulai tarnaus labai tauriam tikslui. Kaip ir absoliučią daugumą organizmo struktūrų, kaulą sudaro ląstelės ir tarpląstelinė medžiaga. Šios medžiagos kauliniame audinyje yra ne tik labai daug, bet ji persunkta mineralinių druskų bei gausių jungiamojo audinio skaidulų ir yra labai kieta, o tai trukdo mokslininkams stebėti kaulų ląstelių veiklos ypatybes, ar pokyčius, vykstančius kaulų ligų, kaip antai osteoporozė, metu.
daugiau
Jaunųjų gydytojų asociacijos pozicija dėl LR Vyriausybės svarstomų alkoholio kontrolės priemoniųLietuvoje ypač plačiai paplitęs nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas – viena pagrindinių priešlaikinių mirčių, ligų ir traumų priežasčių, kasmet Lietuvai kainuojanti daugiau nei 200 mln. eurų. Vertinant įvairių alkoholio vartojimo mažinimo priemonių veiksmingumą ir jų įgyvendinimo kaštus visuomenei, mokslinėje literatūroje išskiriamos trys pagrindinės priemonių grupės, kurios turi būti kompleksiškai stiprinamos, jei valstybė susiduria su neigiamomis alkoholio vartojimo pasekmėmis.
daugiau
Gal net Nobelio premijos vertas atradimas: žmogaus kūne atrastos net keturių naujų tipų ląstelėsŽmogaus organizmas yra nuodugniausiai ištyrinėta biologinė sistema, kokia tik egzistuoja. Tačiau nepaisant to, vis atrandama ir atrandama kas nors naujo. Štai, kad ir šįkart - aptiktos net keturių tipų naujos ląstelės apie kurių egzistavimą iki šiol nieko nežinota.
daugiau
1 - 10 iš 1345 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos

Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke