vaistai.lt
Lapkričio 18-oji – Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena. Keliai turi savo istorijasPasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena kasmet minima trečiąjį lapkričio sekmadienį nuo 1993 metų Jungtinės Karalystės pagalbos eismo įvykių aukoms organizacijos „Road Peace“ iniciatyva. Šiemet tai – lapkričio 18 d. Ji skiriama atminti milijonus žuvusiųjų bei nukentėjusiųjų pasaulio keliuose, palaikyti jų artimuosius, šeimas, draugus ir bendruomenes. Tai diena, kai galime išreikšti dėkingumą eismo įvykių metu pagalbą teikiančioms tarnyboms, policijos pareigūnams, medicinos personalui ir ugniagesiams gelbėtojams, kurie kasdien susiduria su eismo įvykiais ir kovoja dėl žmonių gyvybių.
daugiau

Lapkričio 18-oji – Europos supratimo apie antibiotikus dienaLapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti žmones apdairiai vartoti vaistus, vengti tai daryti savarankiškai ir informuoti visuomenę apie didėjančio mikrobų atsparumo antibiotikams grėsmes.

daugiau
Kodėl žmonių akys turi baltymą, o štai kitų primatų akys yra labai tamsios? Mokslininkai turi vieną hipotezęŽmonių akys yra šiek tiek keistos - tokių neturi kiti primatai. Kontrastas tarp mūsų ragenos ir odenos yra gana didelis, nes odena yra visiškai balta, o štai ragena pasižymi įvairiomis spalvomis. Tuo tarpu kitų primatų akys nėra tokios išraiškingos ir įprastai yra labai tamsios. Kodėl mes tokie išskirtiniai? Mokslininkai turi vieną paaiškinimą. Šimpanzių akys yra labai tamsios. Nors įsižiūrėjus galima atskirti odeną nuo ragenos, kontrastas tarp šių akies obuolio dalių yra labai nedidelis - pažvelgus iš toliau jų akys atrodo visiškai rudos. Panašiai atrodo ir gorilų, ir kitų primatų akys.
daugiau
Mokslininkai siūlo naują mokestį, kuris kasmet išgelbėtų 220 000 gyvybių ir sutaupytų dešimtis milijardų išlaidųNaujas tyrimas rodo, kad mėsos kainą pakeliantis mokestis kasmet pasaulyje galėtų užkirsti kelią maždaug 220 000 mirčių ir sutaupyti 30,7 milijardus svarų išlaidų sveikatos apsaugai. Pasaulinė mėsos mokesčio nauda pasireikštų 16 procentų sumažėjusia perdirbtos mėsos suvartojimu, ir 222 000 mirčių nuo vėžio, širdies ligų, infarkto ir II tipo diabeto prevencija. Be to, dar būtų išvengta maždaug 3 800 mirčių, susijusių su nutukimu, teigiama tyrime.
daugiau
Veikia kaip narkotikai, bet pašalinių poveikių nepalyginamai mažiau: mokslininkai sukūrė medžiagas, kurios sugrąžina entuziazmą, naikina depresijos simptomus, bet mažėja perdozavimo pavojusApatija ir motyvacijos nebuvimas — dažnas depresijos simptomas ir kai kurių vaistų pašalinis poveikis. Šios būsenos atsikratyti nelengva. Kol kas mokslininkams pavyko pažadinti žiurkių entuziazmą ir išsiaiškinti porą perspektyvių junginių. Konektikuto universiteto mokslininkams pavyko Įrodyti dviejų preparatų, galinčių grąžinti normalų motyvacijos lygį, efektyvumą.
daugiau
Ar galima kramtyti obuolių sėklas? O gal jos yra nuodingos?Valgyti obuolius yra sveika, o kaip dėl jų sėklų? Vieni žmonės jas nuolat kramto ir net tvirtina, kad tai - sveikas užkandis. Tuo tarpu kiti yra įsitikinę, kad obuolių sėklos yra nuodingos. O kaip yra iš tikrųjų? Obuolių sėklose yra amigdalino. Tai - savotiškas gynybos mechanizmas, sėkloms suteikiantis kartumo. Sukrantytos obuolių sėklos negali augti, todėl manoma, kad amigdalinas turėtų paversti sėklas nepatraukliomis jas pagraužti norintiems gyvūnams.
daugiau
Nuo katastrofiškų klimato pokyčių iki ateivių invazijos – 5 didžiausios Stepheno Hawkingo prognozėsProfesorius Stephenas Hawkingas buvo viena iškiliausių asmenybių, kuri nuolatos susilaukdavo daugybės dėmesio dėl savo mokslinių atradimų ir neįtikėtinų pareiškimų. Štai keletas įspūdingiausių Hawkingo prognozių.
daugiau
Naujas valgymo būdas pagal populiarumą jau pralenkė Viduržemio jūros ir paleo dietasKeli paprasti patarimai, kaip susivaldyti ir ištverti iki kito valgio. Protarpinio badavimo dietos vis populiarėja, taip pat ir Silicio slėnyje ir Holivude. Remiantis International Food Information Council Foundation apklausa, tokios schemos šiais metais tapo mėgiamiausios 18–34 metų amžiaus grupėje. Populiarumu jos lenkia mažai angliavandenių turinčią, Viduržemio jūros ir paleodietą. Prie to prisidėjo kanadietis nefrologas Jasonas Fungas. Jis parašė kelias knygas apie svorio metimą ir yra aktyvus ciklinio badavimo šalininkas.
daugiau
Kodėl absoliučios daugumos gydytojų rašysena tokia prasta? Tam yra vienas logiškas paaiškinimas, o vienas tyrimas teigia, kad dėl to per metus miršta tūkstančiaiSusirgę skubame pas gydytojus, kurie mums rūpestingai stengiasi padėti. Vėliau su receptu rankoje bėgame į vaistinę, tačiau pakeliui nusprendžiame paskaityti, kas jame parašyta. Tačiau dažnai suprasti praktiškai neįmanoma arba labai sunku - stereotipai apie gydytojų rašyseną sukurti ne be reikalo. Tačiau kodėl taip yra?
daugiau

Nustatyti per dideli arseno kiekiai geriamajame vandenyje Jurbarko raj.Jurbarko valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Jurbarko VMVT), gavusi informaciją iš UAB „Jurbarko vandenys“, laikinai uždraudė Šimkaičių miestelio ir Kniečių kaimo (Jurbarko r.) vandenvietės tiekiamą geriamą vandenį naudoti maistui dėl jame nustatyto padidinto toksinio (cheminio) rodiklio – arseno kiekio (15 µg/l, kai ribinė vertė – 10 µg/l).

daugiau
1 - 10 iš 1867 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos