vaistai.lt

Tikroji priežastis, kodėl daugelis laboratorinių pelių yra baltosFilmuose, tyrimų iliustracijose ir, galbūt, tikrose laboratorijose tikriausiai esate mate baltas peles. Žinoma, laboratorijose surastume ir rudų, ir net visiškai juodų pelių. Tačiau daugelis, atrodo, yra baltos. Kodėl?


daugiau

Mokslininkai sukūrė pelę su didžiausiu iki šiol užfiksuotu žmogaus ląstelių skaičiumiChemera - tai graikų mitologijos būtybė, pasižymėjusi net kelių skirtingų gyvūnų bruožais. Dabar mokslininkai chimeromis vadina gyvūnus, į kuriuos yra įterpta kitų gyvūnų ląstelių. Šįkart Bafalo universiteto mokslininkai sukūrė pelę su didžiausiu kada nors užfiksuotu žmogaus ląstelių skaičiumi.


daugiau

Daugelio pamėgti mėsos konservai – ką reikėtų žinoti ir gamintojui, ir vartotojui?Lietuvoje pastaruoju metu daugėja gaminančių mėsos konservus, paruoštus tiesioginiam vartojimui. Tuo labiau, kad šis ilgo tinkamumo vartoti termino maisto produktas nereikalauja ypatingų laikymo ar transportavimo sąlygų, be to, puikiai tinka skubantiems ar iškylaujantiems gamtoje.

daugiau

Košmaras Pietų Amerikoje – milžiniška susirgimų lavina, prognozuojamas skurdas milijonams gyventojųGegužės 20 d. duomenimis, per parą Brazilijoje patvirtinta beveik 20 tūkst. naujų koronaviruso infekcijos atvejų. Bendras atvejų skaičius siekia 291 579. Mirčių nuo COVID-19 – 18 859.


daugiau

ImageKiekvienam mūsų gyvenime tenka sutikti skeptikų arba net patiems išreikšti skeptišką požiūrį vienu ar kitu klausimu. COVID 19 yra nepavojingas! Klimato kaita – išsigalvojimas! Betrūksta pridurti: žemė – ne rutulys, o plokščia! Tokie teiginiai tarsi peilis perpjauna visuomenę į kelias dalis, kurių viena garsiai juokiasi, o kita – karštai gina įsitikinimus.

daugiau

Nerimą keliantys tyrimo rezultatai - aiškėja, dėl ko taip sparčiai daugėja celiakijos ir kitų autoimuninių ligų„Be gliuteno“, skelbia eilutė jūsų pamėgto produkto etiketėje. Daugeliui žmonių tai nieko nereiškia. Tačiau 1% pasaulio gyventojų, kurie serga celiakija, labai įdėmiai ieško tokių gaminių. Dabar mokslininkai skelbia, kad galbūt surado faktorių, kuris didina šios ligos riziką.
 


daugiau

Kėdainių r. Pernaravos k. vandenvietėje nustatytas padidintas švino kiekisNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyrius informuoja, kad geriamajame vandenyje, tiekiamame iš UAB „Kėdainių vandenys“ eksploatuojamos Kėdainių rajono Pernaravos k. vandenvietės, nustatytas leistiną normą viršijantis švino kiekis (12,3 µg/l (±1,3 µg/l)).

daugiau

Medicininės kaukės iš tikrųjų padeda, kaip rodo naujas su žiurkėnais atliktas tyrimasŽmonės visą laiką ginčijasi - tai ar kaukių dėvėjimas padeda sulėtinti pandemijos plitimą? Turbūt ne, nes virusai yra labai maži, o kaukė nėra respiratorius. Arba taip, nes virusai visada būna lašeliuose, kuriuos ir paprastos medžiaginės kaukės gaudo pakankamai efektyviai.


daugiau

EFSA paskelbė pirmuosius suminio pesticidų poveikio vertinimusEuropos maisto saugos tarnyba (EFSA) įvertino suminį pesticidų poveikį ir jų riziką vartotojų sveikatai. Viename iš vertinimų aptariamas pesticidų lėtinis poveikis skydliaukės veiklai, kitame – ūminis poveikis nervų sistemai.

daugiau

KTU mokslininkė: ginklas kovoje su ligų sukėlėjais – antibakteriniai paviršiaiStatistika rodo, kad dalis koronaviruso aukų mirė ne nuo paties viruso, o jo paspartintų gretutinių ligų, kurias sukėlė ir bakterijos. KTU mokslininkė Kristina Bočkutė teigia, kad vienas iš galimų sprendinių, ypač medicinos sektoriuje, yra specialūs paviršiai.


daugiau
1 - 10 iš 2511 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos