vaistai.lt

Praėjusiais metais sulaikyta daugiau kaip 1,6 tūkst. tonų nesaugių maisto produktųValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, atlikdami importuojamų ir rinkoje esančių maisto produktų valstybinę kontrolę, 2016 m. metais uždraudė tiekti Lietuvos rinkai daugiau kaip 1,6 tūkst. tonų maisto produktų ir 18,6 tūkst. litrų nealkoholinių gėrimų dėl saugos ir kokybės reikalavimų neatitikimo.

daugiau
„Žvaigždžių karų“ fantastika virto realybe: JAV kariškiai gaus pirmuosius serijinės gamybos bioninius protezus (Video)Pentagono Perspektyvių gynybos technologijų agentūra (DARPA) drauge su JAV kompanija Mobius Bionics perdavė Nacionaliniam Walterio Reedo karo medicinos centrui Merilende pirmąsias dvi bionines rankas. DARPA tvirtina, kad naujieji bioniniai protezai yra kol kas vieninteliai tokie prietaisai JAV, kuriuos naudoti leidžia Maisto ir vaistų agentūra ir kuriuos galima laisvai įsigyti.
daugiau
Kuo skiriasi psichopatai nuo sociopatų ir penki didžiausi mitai apie žmones su šiais sutrikimais (Video)Žodžiai „psichopatas“ ir „sociopatas“ dažnai klaidingai vartojami kaip sinonimai. Medikai teigia, kad šie sutrikimai yra panašūs, tačiau tai vis tiek dvi skirtingos diagnozės. Tai yra ne vienintelis mitas apie sociopatus ir psichopatus – pateikiame jų penketuką. Psichologai teigia, kad psichopatai ir sociopatai gali daryti nusikaltimus, nes paprasčiausiai dėl to nesigaili.
daugiau

Uždrausta nelegali mėsos perdirbimo veiklaGavę pranešimą iš Raseinių policijos komisariato apie vykdomą galimai nelegalią mėsos gaminių gamybą, Raseinių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino Trepinėlių kaime (Nemakščių sen., Raseinių r.) esantį negyvenamą ūkį.

daugiau
Kaip įtikinti žmogų, kuris ignoruoja faktus: realiame gyvenime labai praverčiantys psichologiniai metodaiAr pastebėjote, kad pateikus žmogui faktus, kurie prieštarauja jo giliausiems įsitikinimams, jie visada pakeičia nuomonę? Aš irgi ne. Tiesą sakant, panašu, kad žmonės tuo aršiau gina savo įsitikinimus, kuo daugiau jiems prieštaraujančių įrodymų pateikiama. Pavyzdžiui, kreacionistai nesutinka su iškasenose ir DNR esančiais evoliucijos įrodymais, nes nerimauja, kad pasaulietiškos jėgos vis mažiau vietos palieka religiniam tikėjimui.
daugiau
Naujas tyrimas apie cukrų sukėlė tikrą audrą mokslininkų bendruomenėje: kodėl mokslas abejoja cukraus žala?Mokslo bendruomenėje kilo dar vienas skandalas dėl cukrų ginančio straipsnio. Maždaug nuo XX amžiaus vidurio dietologai rekomendavo vengti riebaus maisto – būtent sotieji riebalai visiems atrodė didžiausi žmogaus sveikatos griovėjai. Tačiau po keleto dešimtmečių nutukimo problema taip nebuvo išspręsta, atvirkščiai, – nuo jo kenčia vis daugiau žmonių. Tada mokslininkai aptiko, kad kalti visai ne riebalai, o angliavandeniai, tai yra, cukrus.
daugiau
Ką baltams pranašauja barsukas?Baltiško kalendoriaus ciklą sudaro 32 metai. Kiekvienus globoja tam tikras mūsų kraštų gyvūnas. Štai praėjusieji buvo Stumbro, 2017-ieji – Barsuko, arba Opšraus, o ateinantys – Zuikio. Plačiau apie tai sutiko papasakoti baltų tradicijų puoselėtoja ir propaguotoja, lektorė Regina Gontar.
daugiau
Kaip kurčiasis susikalbėtų su akluoju? „Youtube“ kūrėjai pasidalino savo patirtimi (Video)Žmonėms kyla įvairiausių klausimų – smalsumas yra bene gražiausias mūsų bruožas. Tačiau kartais jų nedrįstame užduoti. Populiarūs „Youtube“ kūrėjai neseniai atsakė į ne vienam knibždėjusį klausimą – kaip susikalba aklas žmogus su kurčiuoju? Ne visi kurtieji moka skaityti iš lūpų, todėl negirdinčio žmogaus bendravimas su nematančiu dažnai yra labai sudėtingas.
daugiau

Gyventojai gali grąžinti įsigytus kiniškus konditerijos gaminiusValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Vokietijos atsakingos institucijos apie atšaukiamus iš rinkos nesaugius melionų, vyšnių ir mėtų skonio konditerijos gaminius „Miradent Xylitol Sugarfree Drops” (gamintojas „ Jiachem Co Ltd“, Kinija, sufasuoti pakuotėse po 230 g).

daugiau
Padėkite tą bananą į šalį - pateikiame klaidingai sveikais laikomų produktų penketukąMus nuolat supa nesveiko maisto pagundos. Joms ypač sunku atsispirti per šventes – aplink tiek daug skanaus maisto ir visko taip norisi paragauti. Iš kitos pusės mums nuolat siūlo sveiko maisto alternatyvas lyg išganymą. Bet mokslininkai teigia, kad avies kailyje slypi vilkas – net sveikai atrodantys produktai iš tikrųjų gali būti kenksmingi. Pateikiame keletą sveiko maisto, kuris nėra toks jau sveikas, pavyzdžių.
daugiau
1 - 10 iš 1189 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos