vaistai.lt
Penki įdomiausi faktai apie žmogaus raumenis: tai liežuvio ar užpakalio raumuo visgi yra stipresnis?Žmogaus kūnas yra labai judrus ir lankstus. Taip, mes negalime bėgti taip greitai kaip daugelis gyvūnų ar karstytis medžiais, tačiau visus mums reikalingus darbus nudirbame palyginti grakščiai. Taip yra dėl to, kad žmogaus raumenų sistema yra puikiai išvystyta. Bet ką apie ją žinote? Šiandien siūlome susipažinti su penkiais įdomiais ir linksmais faktais apie mūsų raumenis.
daugiau
Kaip juokas veikia mūsų sveikatą: tai tiesiog būtinas dalykas!Juokas moksliškai apibūdinamas kaip viena iš žmogaus reakcijų į juokingus reiškinius arba kutenimą, pasireiškianti nevaldomu veido ir kūno raumenų judėjimu, specifiniu garsu ir kvėpavimo ritmo pakitimu. Bet juokas taip pat yra pats tikriausias „vaistas“ nuo daugelio ligų. Ne veltui sakome - „juoktis sveika“.
daugiau
Kūdikio gimimas depresiją kelia ne tik moterimsDaugelis vyrų apibūdina kūdikio laukimą kaip vieną džiaugsmingų etapų gyvenime, bet kai kuriems toks emocijų antplūdis gali lemti depresijos išsivystymą. Pasak studijos, praėjusią savaitę publikuotos psichiatrijos žurnale (The journal JAMA Psychiatry), būsimieji tėveliai priklauso rizikos grupei susirgti depresija, jei dažnai jaučia stresą, turi sveikatos problemų, o po vaikelio gimimo depresijos simptomai gali išryškėti.
daugiau
Ar gerai pažįstame žmogaus kūną? 10 linksmų ir įdomių faktų apie moterų anatomiją, kurių galbūt nežinojoteGyvename laikais, kuomet pasiekti bet kokią informaciją yra labai lengva. Galime bet kada išsitraukti savo išmaniuosius įrenginius ir sužinoti, kiek kilometrų yra iki Mėnulio, ar pingvinai turi kelius, kokią politinę sistemą turi Japonija ir taip toliau. Visgi, įdomu ir tai, kad žmogaus anatomiją pažįstame ne taip jau gerai. Todėl šiandien siūlome paskaityti 10 įdomių faktų apie moters kūną.
daugiau
Andrius Černauskas: „Ne kyšį imti buvome išmokyti, o padėti žmogui“Rimtos ligos pakirstas žmogus,  ir taip jau patiriantis stresą, neturi jaudintis dėl to, kad neįdėjęs gydytojui į kišenę pinigų negaus paslaugos arba ją gaus prastesnę. „Mes, jaunieji gydytojai, mokėmės ne to, kaip ir kada paimti, bet kaip geriausiai padėti žmogui – suteikti savo paslaugas“, – sako Andrius Černauskas, skubiosios medicinos gydytojas rezidentas, knygos „Pragaro ambulatorija“ autorius. Atviras interviu – apie darbą, sveikatos sistemos trūkumus, gyvenimą, mirtį bei pagalbą net po mirties.
daugiau
Miego paralyžius: ar žinote, kas tai yra?Miegant, žmogaus smegenys priverčia raumenis atsipalaiduoti ir nejudėti, tačiau retais atvejais asmenį ištinka „miego paralyžius“ t. y. žmogus nubunda, bet negali pajudėti. „Miego paralyžius“ gali ištikti užmiegant arba bundant,  kai gama-amino sviesto rūgštis ir glicinas į smegenis išsiskiria per anksti ar per vėlai.
daugiau

Dėl nepilnai paženklintų kukurūzų ir ryžių dribsnių – perspėjimas alergiškiems žmonėmsVartotojai raginami atkreipti dėmesį jei įsigijo itališkų kukurūzų ir ryžių dribsnių be glitimo „Flakes & Fibre“, jų ženklinimo etiketėje nenurodytas alergenas – soja. Ši informacija ypač aktuali sojos produktams alergiškiems žmonėms.

daugiau
Magnetinės nanodalelės medicinojeNanotechnologijos – tai sąvoka, kuri jau seniai nebegąsdina plačiosios visuomenės, tačiau tuo pačiu ne visi ir ne visada žinome, kur šios technologijos yra arba gali būti pritaikomos. Tikriausiai ne visi esate girdėję ir apie magnetines nanodaleles, o apie jų panaudojimą žinių turite dar mažiau. Nepaisant to, jų pritaikymas yra platus, o ko gero įdomiausia dalis – tai jų panaudojimas medicinoje.
daugiau
Juodas humoras ir IQ: įsivertinkite kokiai kategorijai priklausoteNesenai viename tinklalapyje pasirodė žinutė apie nelaimėlį netyčia įkritusį į vieną iš Jeloustouno karštųjų versmių, ir per dieną visiškai ten ištirpusį. Skaitytojai gausiai šią žinią komentavo, jų nuomonės išsiskyrė: vieni gailėjosi, kiti reiškė pasipiktinimą dėl neapdairumo, tačiau buvo ir tokių, kurie rašė: „Na dabar bent jau žinome kur prireikus staiga galime paslėpti lavoną”.
daugiau
Ar išbandytumėte naująjį mėsos auginimo būdą?Sukurta mėsa įgauna naują skonį, kai rizikos kapitalo verslininkai užsibrėžia padėti žmonėms gamintis mėsą namie, panašiai, kaip raugti alų, dalinantis ląstelių kultūromis. Įsivaizduokite, kad galėtumėte prasimanyti mėsos namie, nežudydami gyvūnų. Su keliomis ląstelėmis ir statinaite, procesas būtų nedaug sudėtingesnis už alaus varymą ar daržovių marinavimą. Tokia yra Isha Datar, New Harvest, ne pelno siekiančios organizacijos, siekiančios sukurti viską, nuo mėsainių iki šilko iš ląstelių kultūrų, vykdančiosios direktorės vizija.
daugiau
1 - 10 iš 1233 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos