vaistai.lt
Kodėl viešųjų tualetų būdelių durys nesiekia žemės? Kodėl ten kartais veikia mėlynas apšvietimas?Apsilankymas viešajame tualete nėra maloniausia dienos dalis, tačiau kartais tai yra neišvengiama. Nemalonu dėl daugelio priežasčių. Ten dažnai tiesiog trūksta privatumo. Kodėl būdelės yra tokios atviros? Negi taip sunku padaryti, kad durys siektų žemę? Ir kodėl ten kartais dar randame tą nemalonią mėlyną šviesą?
daugiau
Atodrėkio pavojai: ne tik sniego nuošliaužos nuo stogų, bet ir rizika keliuoseNetikėtai prasidėjus atodrėkiui, o oro temperatūrai tiek dieną, tiek naktį besisukant aplink 0º C, formuojasi ne tik varvekliai, bet ir daug žalos pridarančios sunkaus sniego nuošliaužos. Draudikai savo ruožtu perspėja, kad vyraujant permainingiems orams atsiranda ir papildoma rizika kelyje – nuo automobilių, ypač sunkvežimių krentantis sniegas bei ledas gali tapti rimto eismo įvykio priežastimi.
daugiau

Internete prekiaujantys maisto produktais turės informuoti, kad veikia legaliaiValstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad siekiant sumažinti šešėlinės ekonomikos mastą prekybos sektoriuje, nuo š. m. gegužės 1 d. įsigalios Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimas, įpareigojantis pardavėjus, parduodančius maisto produktus nuotoliniu būdu, nurodyti savo, kaip registruoto ar patvirtinto maisto tvarkymo subjekto numerį.

daugiau
Tai gali būti galutinė pergalė prieš itin klastingą ir mirtinai pavojingą virusą: mokslininkai sukūrė naują vaistą ir jau skelbia itin gerus rezultatusSukurtas naujas vaistas, kurio viena dozė sėkmingai apsaugojo beždžiones nuo mirtinos visų Ebolos virusų tipų infekcijos. Tyrimo rezultatai paskelbti Cell Host & Microbe. Pasaulyje pripažintas Ebolos tyrėjas iš Teksaso universiteto Medicinos skyriaus (UTMB) Dr. Thomasas Geisbertas sakė, kad anksčiau naudoti vaistai buvo skirti tik kuriamo nors vieno tipo infekcijos gydymui. Bet kadangi Ebolos virusas toks nenuspėjamas ir įvairus, mokslininkai ieškojo būdų kaip apsisaugoti nuo visų viruso štamų.
daugiau
Nauja įranga KTU mokslininkams padės tobulinti vėžio diagnostikąKauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai tiria galimybes panaudoti uogų išspaudas perdirbtų mėsos produktų kokybei pagerinti ir galbūt sušvelninti jų daromą neigiamą poveikį žmogaus sveikatai. Remiantis mokslininkų iškelta hipoteze, fitochemikalai, t. y. biologiškai aktyvūs natūralūs junginiai, randami uogose, gali susilpninti ne tik neigiamą į mėsos produktus pridedamų priedų, bet ir mėsos apdorojimo metu natūraliai susiformuojančių kenksmingų junginių poveikį. Tikima, kad tai galėtų sumažinti riziką susirgti vėžiu.
daugiau
Ne vienas mokslinis tyrimas įrodė, kad geras seksas priklauso ir nuo partnerio motyvacijos, bet ką tai reiškia?Nuo kokybiško seksualinio gyvenimo priklauso gausybė dalykų - sveikata, nuotaika, psichologinė būklė, motyvacija. Tačiau nuo ko priklauso sekso kokybė? Ne vienas mokslinis tyrimas parodė, kad vienas iš pagrindinių veiksnių - partnerio tikslai. Kokie gali būti sekso tikslai? Pasirodo, pasak Toronto universiteto mokslininkų, daugelį jų galima suskirstyti į dvi grupes - pasiekimų tikslus ir vengimo tikslus.
daugiau
Kova su atliekomis – rūšiuoti išmokome, o kas toliau?Lietuviai išmoko rūšiuoti šiukšles, ir tai rodo skaičiai. „Jeigu 2008 metais į sąvartynus šalinome 96 proc. komunalinių atliekų, 2017 metais jų buvo apie 32 proc.“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) profesorė dr. Jolita Kruopienė. Tačiau mokslininkė pabrėžia, jog kalbant apie atsakingą atliekų tvarkymą ir tvarų vartojimą, rūšiavimas – tik viena iš daugelio sudedamųjų.
daugiau
SAM ir ekspertai: gydymo įstaigų valdymas turi modernėti ir skaidrėtiSveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybos vadovę Dianą Vilytę bei Konkurencijos tarybos vadovą Šarūną Keserauską kviesdamas bendradarbiauti ir pateikti siūlymus, kaip savivaldybės bei joms pavaldžios įstaigos galėtų tobulinti jų organizuojamus maitinimo viešuosius pirkimus, siekiant įsigyti maitinimo organizavimo paslaugas pacientams gydymo įstaigose bei mokyklas ir darželius lankantiems vaikams.
daugiau

Parengtos akrilamido mažinimo rekomendacijosEuropos Komisijos darbo grupė parengė rekomendacijas, kaip maisto produktų gamintojai gali sumažinti akrilamido (kenksmingos medžiagos, susidarančios aukštoje temperatūroje skrudinant tam tikrus maisto produktus) kiekius. Šioms rekomendacijoms pritarė visos ES valstybės, todėl jos turi būti taikomos vienodai visose šalyse. Maisto produktų gamintojų ir viešojo maitinimo įmonių patogumui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) jas parengė lietuvių kalba.

daugiau
Rusų mokslininkai abejoja seniausios pasaulio moters istorija - ji buvo tikra apsimetėlė?Jeanne Calment mirė 1997 metais, sulaukusi 122 metų. Calment buvo vyriausias pasaulio žmogus ir gyvenimo trukme jos niekas taip ir neaplenkė. Tiesa, nors jos istoriją patvirtina dokumentai ir nuotraukos, magiškąjį skaičių skeptikai visada norėjo nubraukti. Rusų matematikas Nikolajus Zakas mano, kad žino tikrąją Calment istoriją.
daugiau
1 - 10 iš 1913 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos